MENÜ

Leyla Gencer

Leyla Gencer ile ilgili tüm haberleri, son dakika Leyla Gencer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Leyla Gencer haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 676 Leyla Gencer haberi bulunmuştur.

Leyla Gencer Haberleri

Turne 4 Mart’ta başlıyor

Turne 4 Mart’ta başlıyor

Pop müziğin usta yorumcularından Nükhet Duru, 4 Mart’ta Bakırköy’deki Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde, 2 Nisan’da da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahneye çıkacak.

1.03.2017Keyif
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Bal gibi rejimi değiştiriyorlar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Bal gibi rejimi değiştiriyorlar"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bal gibi rejimi değiştiriyorlar. Demokratik parlamenter sistemden tek adamın egemen olduğu otoriter sisteme geçiyoruz." dedi.

25.02.2017Gündem
50’ler Türkiye’si: Nezleli gripli bir ülke

50’ler Türkiye’si: Nezleli gripli bir ülke

Derya Bengi, 1950’li yıllar Türkiye’sinin ritmi üzerinde şarkılar, türküler mırıldanan sazlı cazlı bir sözlük hazırladı: ‘Şimdiki Zaman Beledir’. Yazar ile Elvis Presley’den Zeki Müren’e, 6-7 Eylül olaylarından Migros kamyonlarına, Yeşilçam’ın doğuşundan radyo günlerine pek çok hararetli ve renkli maddenin yer aldığı arşiv niteliğindeki kitabı konuştuk.

16.02.2017Kitap Sanat
Yağmur olsun yine  yağsın

Yağmur olsun yine yağsın

2017’nin ilk sürprizi: Emsalsiz Erkin Koray’ın iki efsane albümü LP formatında raflarda.

3.02.2017Keyif
Yeni bir tez: Milletlerin kültürünü biyokimyasal patlamalar oluşturuyor

Yeni bir tez: Milletlerin kültürünü biyokimyasal patlamalar oluşturuyor

Çağrı Özkan ve Ahmet Gürkan Atay, işe 16 yıl önce evreni araştırarak başladı; uzun çalışmalar sonucu Türk milli karakterinin Tunguzlar ve Kıpçaklar kavminin etrafında şekillendiğini saptadı. Bu tezlerini de iki ciltlik bir kitapta topladılar. Sekiz cildi daha bu yıl içinde yayımlanacak ‘Milletlerin Karakteri, Kültürü, Bilinci’ adlı kitabı Çağrı Özkan’la konuştuk.

27.01.2017Keyif
Fazıl Say’dan tepki: ‘Acı verici bir ayrımcılık’

Fazıl Say’dan tepki: ‘Acı verici bir ayrımcılık’

Milli Eğitim Bakanlığı’nın askıya çıkardığı ortaöğretim müzik dersi taslağında 12’nci sınıfta işlenecek konular arasında yer alan ‘Müzik Kültürü’ ünitesindeki “Ülkemizdeki klasik Batı müziği yorumcularına örnekler verir” maddesinden Fazıl Say’ın ismi çıkarıldı.

26.01.2017Gündem
Somalı çocuklar yararına ajanda

Somalı çocuklar yararına ajanda

“Çocuklar hep gülsün, ana-babalar hiç ağlamasın” temennisinde bulunan da var, öğretmen olmak isteyen de, çikolata ve kola şelalesi dileyen de.

19.12.2016Eğitim
Bakırköy kartpostallarım

Bakırköy kartpostallarım

Taksi şoförü öfkeli, “Bayramda tatil de ne demek? Ailenle ol. Büyüklerine git.” Gelenek dediniz, bayramda bir yere gitmediniz. Paranız çıkışmadı, gidemediniz. Yollarda helak oluyoruz! Tatilden sonra tatile ihtiyacımız oluyor dediniz. Evde kaldınız. Sizi kendi şehrinizde yavaş turizme davet ediyorum. Ailenizle. Sevgilinizle. Tek başınıza. Kendi rehberiniz olun. Kredi kartınızı evde bırakın. Akbilinizle şehrinizi keşfe çıkın. Bayramda yavaş turizm adresim Bakırköy...

23.09.2016Seyahat
Murat Karahan: Benim operacı olarak yaptığım şey, Arda’nın Barcelona’da yaptığı şeyle aynı

Murat Karahan: 'Benim operacı olarak yaptığım şey, Arda’nın Barcelona’da yaptığı şeyle aynı'

Murat Karahan, Türkiye’nin son dönemdeki yükselen tenorlarından. Son olarak Bolşoy Tiyatrosu’nda aldığı rollerle adını duyurdu. Opera ve Bale’nin mabedi olarak da bilinen bu binada ve kurumda yaklaşık 10’un üzerinde temsil gerçekleştirdi. Böylece ünlü soprano Leyla Gencer ve balerin Meriç Sümen’in ardından tarihe bu sahnenin tozunu yutan üçüncü Türk sanatçı olarak adını yazdırdı.

22.04.2016Keyif
Türkülerden tangolara: Cihat Aşkın ve Mehru Ensari

Türkülerden tangolara: Cihat Aşkın ve Mehru Ensari

Cihat Aşkın ve uzun yıllardır büyük ilgiyle takip edilen projesi ‘Minyatürler’, 15 Ocak 2016 Cuma saat 20:00'de Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde bir kez daha izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

4.01.2016Keyif
Dünyada iz bırakan güçlü kadınlar

Dünyada iz bırakan güçlü kadınlar

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık, aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanıyor. Biz de bu vesileyle düşünceleri için mücadele eden, diğer kadınlara örnek olmuş, sanat ve fikir dünyasında kendini kanıtlamış mükemmel kadınları hatırlamak istedik.

1.12.2015Keyif
Bolşoy Tiyatrosu’nda alkışlar Türk tenor Murat Karahana

Bolşoy Tiyatrosu’nda alkışlar Türk tenor Murat Karahan'a

Dünyaca ünlü Bolşoy Tiyatrosu’nda Carmen operası için sahneye Don Jose rolünde başrol olarak çıkan Türkiye’nin önemli tenorlarından Murat Karahan, gösterdiği performansla ayakta alkışlandı.

9.11.2015Keyif
Bu hafta ne yapsak

Bu hafta ne yapsak?

Hürriyet editörlerinin ajandasından 'haftanın notları'... Bu hafta ne dinlesek, ne izlesek, nereye gitsek diyenlere... Gündemden bunalanlara, şifa niyetine!

2.11.2015Hayat
Opera sanatçısı Arda Aydoğan hayatını kaybetti

Opera sanatçısı Arda Aydoğan hayatını kaybetti

Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nin Genel Sanat Yönetmeni, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nun (CRR) eski Genel Sanat Yönetmeni Arda Aydoğan, Kağıthane Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Acı haberin ardından Metin Uca Twitter hesabından yazdığı, "Dün yeni başlayacak gösterimin provasındaydık bugün kalp krizinden kaybettik" mesajıyla acısını paylaştı.

26.10.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Deprem için önlem almamak deprem kadar tehlikeli

ÇANAKKALE’nin Ayvacık ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem oldu. Çanakkale’de geçtiğimiz günlerde yine çok sayıda deprem meydana gelmişti.

23.02.2017

İKSV’den öğrencilere armağan

İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) kurulduğu günden beri genç kuşağın sanatla bağ kurmasında çeşitli girişimleri hayata geçirmiştir.

23.01.2017

Düet sever misiniz?

ELBETTE opera düetleri konumuz.

8.10.2016

Sendikalaşma şart

KARTALSPOR yönetiminin ligden düşen takımın uçak biletlerini iptal ettirip Tarsus’ta bırakması, futbolcuların geceyi havalimanı mescidinde geçirmesi, aç karınlarının karşı takım yönetimi tarafından doyurulması alt liglerde top koşturan futbolcuların sahipsizliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

2.05.2016

İngiltere Parlamentosu'nda 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu (İTDF) tarafından İngiltere Parlamentosu, Portcullis House binasında düzenlenen resepsiyonda konuşan diplomat ve eski parlamenter Onur Öymen “Kimse bizden teröristlerle birlikte anayasa yapmamızı beklemesin” dedi.

20.04.2016

Bir küçük kafem olsa...

Haftasonu pazar gezmesinde ya da gittiği tatil yerinde şirin bir kafe görüp, “Benim de olsa” diye hayallere dalmayan yok gibi.

26.02.2016

Müziğin ustalarını Filiz Ali’den okuyun

Piyanist, müzik eleştirmeni Filiz Ali’nin ‘Müzisyen Portreleri’ kitabı bize Türk ve yabancı ünlü müzikçileri tanıtıyor, onların eserleri, icraları üzerine bilgiler veriyor, yorumlar sunuyor.

5.02.2016

Teröre açık ülke olamayız

ARAP Baharı ile başlayan sürecin Türkiye’ye maliyeti boyut değiştirmeye başladı.

13.01.2016

Rakamlarla İKSV’nin bir yılı

14 ARALIK’ta Şişhane’deki İKSV binasında Mütevelliler Kurulu toplandı.

16.12.2015

Yalçın Tura Altın Madalya’yı alıyor

İYİ besteci Yalçın Tura bu akşam (6 Aralık Pazar) saat 20.00’de Ankara’da MEB Şûra Salonu’nda yapılacak törenle Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın “2015 Yılı Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası”nı alacak.

5.12.2015

Klasik Müzik Ödülleri

KLASİK Batı müziğinin yaygınlaşması, gelişmesi için o dünyaya yeni adların katılması gerekir.

3.11.2015

Batı lider arar Doğu kurtarıcı

BERTOLT BRECHT’in ünlü oyunu Galileo Galilei’den belleğimde yer eden bir söz:

31.10.2015