MENÜ

Levent Türkkan

Levent Türkkan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Levent Türkkan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 234 Levent Türkkan haberi bulunmuştur.

Levent Türkkan Haberleri

FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
En yakındakilere ceza yağdı

En yakındakilere ceza yağdı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı’nın işgal edilmesine ilişkin davada dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın başdanışmanı 141 kez ağırlaştırılmış müebbet, özel kalem müdürü 11 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’in özel kalem müdürü ve özel sekreteri 11’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

22.06.2019Gündem
Darbe Konseyine 141er müebbet

'Darbe Konseyi'ne 141'er müebbet

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı’nın işgal edilmesine ilişkin davada mahkeme 224 sanıktan 178’ine ceza verdi, 33 sanık beraat etti. Aralarında eski YAŞ üyesi Akın Öztürk’ün de olduğu, ‘yurtta sulh konseyi’ üyesi 17 sanık 141’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

21.06.2019Gündem
Eski başyaver Ali Yazıcıya ağırlaştırılmış müebbet

Eski başyaver Ali Yazıcı'ya ağırlaştırılmış müebbet

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini yöneten sözde "yurtta sulh konseyi üyesi" ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başyaveri kurmay albay Ali Yazıcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

20.06.2019Gündem
Hulusi Akarın eski yaveri Türkkana ağırlaştırılmış müebbet

Hulusi Akar'ın eski yaveri Türkkan'a ağırlaştırılmış müebbet

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın yaveri olan eski yarbay Levent Türkkan, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

20.06.2019Gündem
Mehmet Dişliye 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Mehmet Dişli'ye 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Sözde "yurtta sulh konseyi" üyesi eski tümgeneral Mehmet Dişli, 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

20.06.2019Gündem
Son dakika... Genelkurmay çatı davasında tarihi gün Ve cezalar belli oldu...

Son dakika... Genelkurmay çatı davasında tarihi gün! Ve cezalar belli oldu...

FETÖ'nün darbe girişiminde Genelkurmay'daki eylemlerle ilgili sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de sanığı olduğu çatı davada karar açıklandı. 16 sanık 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Darbe girişimine ilişkin Genelkurmay çatı davasında örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in arasında bulunduğu 13 kişinin ise dosyaları ayrıldı.

20.06.2019Gündem
Darbeci danışman savunma yerine karalama yaptı

Darbeci danışman savunma yerine karalama yaptı

FETÖ darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyelerinden eski Genelkurmay Başkanı başdanışmanı albay Orhan Yıkılkan, iki gün süren savunmasında, dönemin TSK komutasındaki isimleri hedef aldı.

23.04.2019Gündem
Son dakika... Bakan Akardan CHPli Özele dava

Son dakika... Bakan Akar'dan CHP'li Özel'e dava

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bazı beyanlarında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulundu ve 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

26.12.2018Gündem
252şer kez ağır müebbet istendi

252'şer kez ağır müebbet istendi

15 Temmuz’da Genelkurmay’ın işgal edilmesine ilişkin davada savcılık esasa ilişkin mütalaasını verdi. ‘Yurtta sulh konseyi’ üyesi 36 kişi için 252’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken, 13 sanığa da beraat talep edildi. Mütalaada, Türk askerinin Anayasa’ya, TBMM ve Cumhurbaşkanı’na bağlı olduğu vurgulandı.

9.05.2018Gündem
Son dakika... Levent Türkkana istenen ceza belli oldu

Son dakika... Levent Türkkan'a istenen ceza belli oldu

Çatı davasında, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın emir subayı eski yarbay Levent Türkkan'ın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

9.05.2018Gündem
Genelkurmay Başkanından 9 kritik soruya 9 kritik yanıt

Genelkurmay Başkanı'ndan 9 kritik soruya 9 kritik yanıt

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, 15 Temmuz günü Genelkurmay’ın işgal edilmesine ilişkin davada özel açılan ara celsede ifade verdi. Mahkeme, Akar’a 9 kritik soru yöneltti. Darbeciler tarafından derdest edilmesi sırasında panik butonu kullanıp kullanmadığı sorusunu Akar, “Şahsımla ilgili kaygı taşımadığım gibi kendimi korumaya yönelik bir girişimim olmamıştır” diye yanıtladı.

23.03.2018Gündem
O anları anlattı: Onun hain bakışlarını asla unutamıyorum

O anları anlattı: Onun hain bakışlarını asla unutamıyorum

Kara Kuvvetleri eski Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak, derdest edilmesinin ardından Akıncı Üssü'ne götürüldüğünü anlatarak, "Darbecilerden rütbeli olduğunu düşündüğüm biri 'Askeri okulda öğrendiğimiz değerlere aykırı hareket ettiniz. Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı, MİT Müsteşarı da sizin gibi alınacaklar ve getirilecekler' dedi" ifadelerini kullandı. Çolak mahkemede, "Kurmay Yarbay Bünyamin Tümer'in hain bakışlarını asla unutamıyorum" dedi.

19.02.2018Gündem
‘Bana bir şeyler içirdiler’

‘Bana bir şeyler içirdiler’

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın eski yaveri Yarbay Levent Türkkan, savcılık ve hâkimlikte verdiği ifadelerinin doğru olmadığını savunarak “Bana bir şeyler içirdiler” iddiasında bulundu.

13.11.2017Gündem
Dişliden şaka gibi savunma: Genelkurmay Başkanı beni yanlış anlamış

Dişli'den şaka gibi savunma: Genelkurmay Başkanı beni yanlış anlamış

15 Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada, darbe girişiminin kritik isimlerinden Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli’nin kardeşi eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Bakanı Tümgeneral Mehmet Dişli savunma yaptı. Yargılandığı Genelkurmay Çatı davasının ardından ikinci kez savunma yapan Dişli, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Sayın Genelkurmay Başkanı ile aynı akıbete uğrayarak, kendi iradem dışında silahlı tehditle Akıncı Üssü’ne götürüldüm" dedi. Dişli olaylar boyunca Genelkurmay Başkanına sekreterlik yaptığını, kimseye aracılık yapmadığını da belirterek, Akar’ın aleyhine verdiği ifadeleri, "Olayın sisi-pusu altında bazı hususları yanlış değerlendirmiş, yaşadığı travmatik olayların etkisiyle beni yanlış anlamış, gayretlerimi yanlış değerlendirmiş olabilir" şeklinde yorumladı.

11.08.2017Gündem
‘Darbenin stratejik azmettiricileri var’

‘Darbenin stratejik azmettiricileri var’

Eski Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanı tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, darbe girişiminin tek bir grup tarafından yapılmadığını, grupların anlaşamaması sonucunda darbenin planlandığı şekilde gerçekleştirilemediğini öne sürdü. Harmancık, “Bir de stratejik azmettiricileri vardır ki, bunları ne ben ne siz hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Darbeyi tek bir kişi yapmıştır gibi bir sonuca varamam” dedi.

9.08.2017Gündem
Abimi arasaydım burada olmazdım

'Abimi arasaydım burada olmazdım'

GENELKURMAY Karargâhı’nın işgal edilmesine ilişkin davada, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin kardeşi, eski Tümgeneral Mehmet Dişli savunma yaptı.

30.05.2017Gündem
Mehmet Dişliye soruldu: Ağabeyinizi neden aramadınız

Mehmet Dişli'ye soruldu: Ağabeyinizi neden aramadınız?

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe davasına ilişkin Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli’nin kardeşi eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Bakanı Tümgeneral Mehmet Dişli savunma yaptı. 'Darbeyi tebliğ eden' isim olmakla suçlanan Dişli, savunmasında suçlamaları kabul etmedi. İfadesinde kendisini suçlayan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar için, "Hulusi Akar yıllarca birlikte çalıştığım bir komutandır. O anki durumu en iyi kendisi bilmektedir. Yaşadığı travmatik ortam nedeniyle beni yanlış anlamış olabilir" dedi. Dişli, darbecilerin kimin adına hareket ettiklerine ilişkin bir soruya, "Bu yorumlu konularda cevap vermek istemiyorum, bilmiyorum. Ne desem yarın manşet olur." karşılığını verdi. Dişli, "Bu kadar görüşme yapmışsın, abini niye aramadın?" sorusuna şu cevabı verdi: "Abimin telefonu bende yoktu. Kayıtlarımda da yoktu. Ayrıca TSK'nın Başkomutanının yanındayım. Herhangi bir siyasiyi arama ihtiyacı da duymadım" Başbakanlık avukatı ise Dişli'ye "Siz gözaltına alındıktan sonra ağabeyinizi aramak aklınıza geliyor. Vardı kayıtlarda. Ama vatanınız için gece ağabeyinizi ya da başka bir gücü aramak aklınıza nedense gelmiyor" diye çıkıştı.

30.05.2017Gündem
Reşat Petek: Darbe girişiminin haber alınamaması istihbarat zaafı

Reşat Petek: Darbe girişiminin haber alınamaması istihbarat zaafı

Darbe Komisyonu Başkanı Reşat Petek TBMM Araştırma Komisyonu darbe girişimi raporunu açıkladı... Petek, havacı subayın verdiği istihbaratın darbenin öne çekilmesini sağlayarak başarısız olmasına neden olduğunu söylerken, darbe girişiminin önceden haber alınamamasının bir istihbarat zaafı olduğunu belirtti. Yarım asırdan bu yana darbe için hazırlık yapıldığına işaret eden Petek darbe girişiminin başarısız olacağının anlaşılması üzerine örgüt üyelerine "Darbeyi şiddetle kınayan açıklama yapın" talimatı verildiğini aktardı. Darbenin siyasi ayağına ilişkin de açıklamalarda bulunan Petek, örgütün dönemsel olarak siyasi iktidarda bulunan partilere yakın davranıp devlete sızmak için siyaseti kullanma yolunu seçtiklerini söyledi. Darbe Komisyonu Başkanı Petek, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan istenilen sorulara yanıt alamadıklarını da sözlerine ekledi.

26.05.2017Gündem
İkinci celse başladı... Ali Yazıcı savunmasını yapıyor

İkinci celse başladı... Ali Yazıcı savunmasını yapıyor

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili 221 sanığın yargılandığı davada darbe girişimi öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başyaveri olan Kurmay Albay Ali Yazıcı savunma yaptı. Yazıcı, bir yıllık görev süresince Cumhurbaşkanına sadakatle hizmet ettiğini söyledi. Yazıcı, "Darbeyi bir ay önce dillendirenler vardı" dedi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın yaveri Levent Türkkan ise 'Samimi ifadem yok' dedi.

23.05.2017Gündem
Genelkurmay çatı davasının görülmesine başlanıyor

Genelkurmay çatı davasının görülmesine başlanıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi kapsamında, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, 26'sı general 221 şüpheli hakkında açılan davanın görülmesine yarın Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacak.

21.05.2017Gündem
15 Temmuz ziyareti iddianamede

15 Temmuz ziyareti iddianamede

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’nın işgal edilmesine ilişkin 221 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede çarpıcı bir detay yer aldı. 15 Temmuz’da öğleden sonra AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşmesinden önce, Karargâh’a geldiği belirtildi.

27.04.2017Gündem
Karargâhta o gece

Karargâhta o gece

Genelkurmay Karargâhı’nda, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında yaşananlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Salih Zeki Çolak’ın darbeci askerler tarafından yere yatırılarak etkisiz hale getirilmesi ile bu duruma müdahale etmek isteyen Çolak’ın koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın’ın vurulma anı da görüntülerde yer alıyor.

21.03.2017Gündem
O görüntüler ilk kez ortaya çıktı.. İşte Genelkurmayda herkese emir veren o darbeci

O görüntüler ilk kez ortaya çıktı.. İşte Genelkurmay'da herkese emir veren o darbeci

Genelkurmay Karargahı'nda 15 Temmuz gecesinde kaydedilen yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülere göre; Genelkurmay Karargahı'nda, Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak etkisiz hale getirilerek, komutanların başına çuval geçirildi. Orgeneral Çolak'ın koruma müdürü olan Yüzbaşı Burak Akın'ın ise darbeci askerler tarafından bacağından vuruldu. Görüntülerde sivil giyimiyle çevresine emir verirken görülen, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'ın emir astsubayı Serhat Pahsa'nın halen firarda olduğu ve her yerde arandığı öğrenildi.

21.03.2017Gündem
FETÖcü yarbayı Genelkurmaydaki görüntüleri yalanladı

FETÖ'cü yarbayı Genelkurmay'daki görüntüleri yalanladı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin çatı davası sanıklarından, 15 Temmuz'da Genelkurmay Başkanlığı Emniyet Subayı olarak görev yapan eski yarbay Eski'nin, darbe girişimi gecesi Karargah'ta oynadığı etkin rol, güvenlik kamerası kayıtlarıyla belgelendi.

21.03.2017Gündem
15 Temmuz darbe girişimi çatı iddianamesi kabul edildi

15 Temmuz darbe girişimi çatı iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, arasında "Yurtta Sulh Konseyi" üyelerinin de bulunduğu 221 kişi hakkında hazırlanan "çatı iddianamesi" Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

8.03.2017Gündem
Atama listeleri 14 Ocak 2016’da hazırlamış: Darbeden çıktı almışlar

Atama listeleri 14 Ocak 2016’da hazırlamış: 'Darbe'den çıktı almışlar

Genelkurmay Başkanlığı’ndaki darbe faaliyetleriyle ilgili iddianamede, darbe girişimi hazırlıklarının ne zaman başladığı sorusuna ışık tutacak bir bilgi yer aldı. İddianamedeki bir bilirkişi raporuna göre, 15 Temmuz gecesi yayınlanan darbe mesajları ve atama listelerinin çıktıları 14 Ocak 2016 tarihinde alınmış.

7.03.2017Gündem
Maymuncuk ortaya çıktı

Maymuncuk ortaya çıktı!

Savunma Bakanı’nın eski Özel Kalemi Albay Tevfik Gök, 15 Temmuz’da FETÖ’cü darbeciler için Karargâh’ın anahtarlarıyla ilgili bilgi toplamış.FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı’na gelen zırhlı araçlara, Tankçı Kurmay Albay Tevfik Gök’ün eskortluk yaptığı belirtildi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın Özel Kalem Müdürü olan 201 No’lu firari sanık Gök’ün, Işık’a bilgi akışını da engellediği ‘Çatı iddianamesi’nde yer aldı

7.03.2017Gündem
İlk şehit düşen o oldu

İlk şehit düşen o oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili 221 şüpheli hakkında hazırlanan çatı iddianamesinde, 15 Temmuz'un ilk şehidi Koruma Astsubayı Piyade Başçavuş Bülent Aydın'ın şehit edilmesiyle ilgili bulgulara yer verildi.

6.03.2017Gündem
Gözaltına alınmadan 1 saat önce FETÖcü general atamış

Gözaltına alınmadan 1 saat önce FETÖ'cü general atamış

15 Temmuz’da Genelkurmay Başkanlığı’ndaki darbe faaliyetine ilişkin iddianameden çarpıcı detaylar çıktı. Darbe girişimi öncesi Genelkurmay Personel Başkanı olarak görev yapan korgeneral İlhan Talu’nun 16 Temmuz’da gözaltına alınmadan hemen önce bir generalin atama emrini verdiği ortaya çıktı. Bu general daha sonra FETÖ nedeniyle ihraç edildi.

5.03.2017Gündem
Savcılıktan flaş 15 Temmuz kararı: Hulusi Akarın tekrar ifadesi alınacak

Savcılıktan flaş 15 Temmuz kararı: Hulusi Akar'ın tekrar ifadesi alınacak

15 Temmuz darbe teşebbüsüne ilişkin 7 aydır aralıksız süren soruşturmalarda ulaşılan yeni delil ve bilgiler ışığında, daha önce ifadesi alınan bazı kişilerin ifadesine yeniden başvuruluyor. Bu kapsamda, gelecek hafta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tanık sıfatıyla Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın ifadesini bir kez daha alacak.

18.02.2017Gündem
Tutuklu Başyaver Özdaban, suçu babasına attı

Tutuklu Başyaver Özdaban, suçu babasına attı

FETÖ'nün sorumlularıyla görüştüğü ortaya çıkan ve tutuklanan, Abdullah Gül'ün Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban suçu babasına attı.

17.02.2017Gündem
Askeri gemilerin yüzde 70i darbeye katıldı

Askeri gemilerin yüzde 70'i darbeye katıldı

DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı’nda (DDK) 15 Temmuz darbe girişimine katılan 72 şüpheli hakkında açılan davanın iddianamesinde dikkat çekici ayrıntılar yer aldı. İddianamede, DDK’ya bağlı 29 askeri geminin, darbe girişimine ilişkin mesaj gelmeden önce seyre başladıkları vurgulandı. Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük’ün hazırladığı iddianamede, özetle şu bilgiler yer aldı:

14.01.2017Gündem
Darbe girişiminin kritik ismi Başçavuş Pahsa her yerde aranıyor

Darbe girişiminin kritik ismi Başçavuş Pahsa her yerde aranıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında sivil kıyafetlerle Genelkurmay Başkanlığında görülen, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın 27 Mayıs'ta emekliye ayrılan emir astsubayı Başçavuş Serhat Pahsa'nın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında aranmasına devam ediliyor.

1.12.2016Gündem
Yaverler de dinlensin

Yaverler de dinlensin

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni Araştırma Komisyonu’nun AK Partili Başkanvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin ardından tutuklanan başyaveri Albay Ali Yazıcı ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın emir subayı Yarbay Levent Türkkan’ın da dinlenmesini önerdi.

21.10.2016Gündem
Bir çocuktan  darbeci  yaratan karanlık

Bir çocuktan darbeci yaratan karanlık

15 Temmuz darbe teşebbüsü 241 sivilin hayatına mal oldu. Türkiye’ye uzun süre unutamayacağı bir travma yaşatan darbe girişimi, belirsiz bir olağanüstü hal rejimiyle de siyasal hayatın üzerine kâbus gibi çöktü. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın emir subayı, darbeci askerlerden Yarbay Levent Türkkan’ın hâkim karşısında verdiği ifade hem darbeyi hem darbecilere yol açan iklimi anlamak açısından önemli. Türkkan’ın sözleri, bir cemaatin, bir ülkeyi ele geçirme planının, tek bir subayın hayatı üzerinden özeti sayılabilir.

15.10.2016Hayat
2 yıl aynı ranzada yattık

"2 yıl aynı ranzada yattık"

Genelkurmay Başkanı Akar’ın başına silah dayayan yaver Levent Türkkan’ı, sınıf arkadaşı Gencay Çiftçi anlattı.

2.10.2016Gündem
Hulusi Akarın emir subayı ordudaki abileri anlattı

Hulusi Akar'ın emir subayı ordudaki abileri anlattı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın darbeci emir subayı Yarbay Levent Türkkan, mahkemedeki ifadesinde, “Askeriyede sadece 2 kişi ve bir de abi birbirini bilir. Ast-üst krizi yaşanmaması için gittiğiniz kişi de devre arkadaşınız olarak ayarlanır. Bugünlere hazırlamışlar yani, ilmek ilmek işlemişler” dedi. Türkkan ifadesinde özetle şunları söyledi:

30.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Elinde kan var

15 Temmuz darbe gecesinin sabahıydı. Gece boyunca CNN Türk’te darbe karşıtı yayınlar yapmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la FaceTime’dan canlı bağlantıyı gerçekleştirmiş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde toplanan vatandaşlarımızın, Jandarma Genel Komutanlığı’nın yanındaki köprünün bombalandığı sırada az ötedeki Hürriyet binasında bomba sesleri arasında yazımı yetiştirmeye çalışmıştım.

5.06.2019

Orgeneral Akar’ın ifadesinde hâkim neleri merak etti

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in Genelkurmay ana karargâh davası çerçevesinde düzenlenen özel celsede verdikleri ifadeleri okuduğumuzda, önemli ölçüde daha önceki savcılık ifadelerini tekrarladıklarını görüyoruz.

27.03.2018

15 Temmuz gecesi düğüne gitmeyen komutan

15 Temmuz gecesinin en ironik tarafı komutanların düğünde olmasıydı.

14.08.2017

Darbe gecesinden aydınlatılması gereken noktalar

15 Temmuz darbe girişiminin operasyon üssü olan Akıncı davasında çok ilginç gelişmeler yaşanıyor.

7.08.2017

O gece MİT’te yaşananlar

15 Temmuz gecesi okunan salalar direnişin sembolü oldu.

30.07.2017

15 Temmuz Tartışması 7: Genelkurmay iddianamesindeki tartışılmayacak gerçekler

SİNCAN’da sürmekte olan Genelkurmay Ana Karargâh davasında hâkimin sorularını yanıtlayan darbe sanıklarının her şeyi inkâr etmeleri, yakalandıkları kamera görüntülerine izahat getirmemeleri, bazı sorulara mantığın kabul etmediği garip yanıtlar vermeleri kamuoyunda tepkileri beraberinde getiriyor.

13.06.2017

Genelkurmay Başkanının ağzından ordumuzun hali

İyi ki pilot Binbaşı O.K. Güvercinlik’ten kalkıp Yenimahalle’deki MİT’in kapısına dayanıp ihbarda bulunmuş da hainler darbe planını 6 saat öne almışlar, böylece darbe girişimi “akamete” uğramış.

30.05.2017

Orgeneral Akar’ın 15 Temmuz’daki maskeleme stratejisi

KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, 15 Temmuz 2016 günü saat 17.45’te Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın yanına girdiğinde, Akar masada Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’le MİT’ten gelen hassas istihbaratı değerlendirmekteydi.

26.05.2017

Gülencilerin hiç mi kabahati yok

BİRLEŞİK Krallık Avam Kamarası Dışişleri Komitesi tarafından bu ülkenin Türkiye ile ilişkileri hakkında hazırlanan son rapor, Gülencilerin 15 Temmuz darbe girişimindeki rolü hakkında Batı dünyasında uç vermeye başlayan yeni bir yöneliş hakkında önemli ipuçları taşıyor.

28.03.2017

Komutanlar ne düşünüyor

DARBE gecesi bombalanan Meclis’in yıkıntıları arasından geçip, tören salonuna girdik.

2.10.2016