MENÜ

Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Leonardo Da Vinci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Leonardo Da Vinci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.354 Leonardo Da Vinci haberi bulunmuştur.

Leonardo Da Vinci Haberleri

İlk kez gidenler için Floransa

İlk kez gidenler için Floransa

Görkemli Roma, aşkın şehri Venedik veya modanın kalbi Milano gibi, İtalya’da bulunan birçok gözde şehrin zaman zaman gölgesinde kalsa da, Floransa ya da yerel değişiyle “Firenze”, misafirlerine unutulmaz anlar yaşatacak güzelliklere sahip.

26.12.2016Seyahat
Kısa kaçamaklar için Avrupa rotaları

Kısa kaçamaklar için Avrupa rotaları

Uzatılmış bir hafta sonu tatilini bir Avrupa kaçamağına dönüştürmek isteyenler için Gidello ekibi uygun rotaları derledi.

26.12.2016Seyahat
Da Vincinin şehri: Floransa

Da Vinci'nin şehri: Floransa

Rönesansın beşiği ve İtalya’ya ayak basan gezginlerin uğrak noktalarından biri olan Floransa’dayım… Adeta sizi içinde olduğunuz zamandan koparıp, başka başka yerlere götüren büyüleyici şehir. Unutmayın İtalya yalnızca Roma’dan ibaret değil… Kesinlikle tatil planlarınıza Floransa’yı da dahil etmelisiniz. İşte size Floransa gezi rehberi…

16.12.2016Seyahat
Kayıp  eser

Kayıp eser

FRANSA’da emekli bir doktor, babasının sanat koleksiyonundan eserlerinden bazılarını Paris’teki Tajan Müzayedeevine götürünce Rönesans döneminin en ünlü ressamlarından Leonardo da Vinci’ye ait kayıp bir eser ortaya çıktı.

13.12.2016Dünya
Mühendislik, 21’inci yüzyılın temeli olacak

Mühendislik, 21’inci yüzyılın temeli olacak

Prof. Dr. Şirin Tekinay, Işık Üniversitesi’nin Rektörü. ABD’de 20 yıllık bir kariyerden sonra Türkiye’ye döndü. Okul çağına bile gelmeden mühendislik isteyen, 3-4 yaşında gözde oyuncakları arasında tornavida olan, Leonardo da Vinci hayranı ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği mezunu Tekinay’ın 9 patenti ve çok sayıda yayını bulunuyor.

27.11.2016Eğitim
Bienalde ilk tur

Bienalde ilk tur

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 3. İstanbul Tasarım Bienali, dünyanın farklı yerlerinden, binlerce yıllık tasarım anlayışını barındıran eserleri ayağımıza getiriyor. ‘Biz İnsan mıyız? Türümüzün Tasarımı: 2 Saniye, 2 gün, 2 Yıl, 200.000 Yıl’ başlıklı bienal, insanın 200 bin yıl boyunca tasarımla kurduğu ilişkiyi, arkeolojiden teknolojiye, tıptan mimarlığa kadar birçok farklı alanda inceliyor. 20 Kasım’a kadar beş ayrı mekânda ziyaret edebileceğiniz Tasarım Bienali, Hürriyet’e kapılarını açtı. Bienali, küratörleri, dünyanın önde gelen mimarlık tarihçilerinden Beatriz Colomina ve Mark Wigley’le birlikte gezdik.

21.10.2016Keyif
Japon öğretmenin tebeşir aşkı

Japon öğretmenin tebeşir aşkı

Okul tahtasını hiç bu kadar eğlenceli görmemiştik galiba. İşte tahtayı, tebeşiri bambaşka kullanan Japon öğretmenden harika çalışmalar.

26.09.2016Kampüs
Yaşayan en pahalı Türk ressam Taner Ceylan: Kan revan içinde kaldık ama o son yumruğu  hâlâ yemedik

Yaşayan en pahalı Türk ressam Taner Ceylan: 'Kan revan içinde kaldık ama o son yumruğu hâlâ yemedik'

Türkiye’de galerilerden ret üstüne ret yedi, ders verdiği üniversitelerden atıldı, ‘rahatsız edici’ bulunan işleri basılmadı, 35’ine kadar tek tablo bile satamadı. ‘Duygusal realist’ ressam Taner Ceylan ‘aykırı’ bulunan sanatından, çizgisinden ödün vermedi. Karşılığını ‘yaşayan en pahalı Türk ressamı’ unvanıyla aldı. Şimdi, kariyerinin en parlak döneminde, Londra’daki ilk sergisi, ‘I Love You’nun heyecanında. Londra’da buluştuk, açılış öncesi sergiyi gezdik, Türkiye’yi konuştuk.

24.09.2016Keyif
Robotlar insanlaşacak ama biz de robotlaşacağız

Robotlar insanlaşacak ama biz de robotlaşacağız

Savaşların, yoksulluğun, açlığın ve kıtlığın ortadan kalktığı, paranın anlamını yitirdiği bir dünya mümkün mü? Türkiye nelere yatırım yaparsa gelecekte küresel lider olabilir? Havası temiz, trafiğin olmadığı yeni şehirler kurulabilir mi? Ağır işleri robotların yaptığı yeni bir dünya ne kadar uzakta? İnsanoğlu-robot aşkı fantezi mi? Dünyanın önde gelen gelecekbilimcilerine göre çok da uzak olmayan bir gelecekte bunların hepsi mümkün. Dünyaca ünlü fütüristler geleceğin fotoğrafını Hürriyet için çekti.

27.08.2016Hayat
36 Saatte Parma

36 Saatte Parma

Perhize 37 saat sonra başlayabilirsiniz. Şimdi tadım zamanı. Salamı, parmesan peyniri, Lambrusco şarabı, Barilla makarnacısı, Alma Mutfak Akademisi’yle Parma efsaneler şehri. Geçen yıl, UNESCO bu zenginliği “Yaratıcı Gastronomi Şehri” unvanıyla taçlandırdı. Parma, bu listeye giren ilk İtalyan şehri. Sayısız geleneksel lokanta, butik restoran damakları şenlendirirken, domatesten işlenmiş et ürünlerine kadar pek çok konudaki gıda müzeleri zihinleri besliyor. Rönesans ressamı Correggio, şef Arturo Toscanini gibi pek çok yetenek çıkmış bu topraklardan. Seth Sherwood / The New York Times – Hürriyet işbirliğiyle

Cemaat abisi: Gördüm, ezberledim, yanıtladım

Cemaat abisi: Gördüm, ezberledim, yanıtladım

Erzurum’daki cemaat evi sorumlusu, 2010’da KPSS sorularının sınavdan birkaç gün önce kendilerine verildiğini itiraf etti: “Sorulara iyice bak, cevapları aklında tut” dediler ben de ezberledim...

6.08.2016Gündem
Sosyal medya ele verdi Skandal ortaya çıktı

Sosyal medya ele verdi! Skandal ortaya çıktı

AB fonuyla eğitim için Almanya'ya giden bir grup öğrenci, PKK'ya ait dernekleri ziyaret edip, zafer işareti yaparak poz verdi.

13.06.2016Gündem
Bu okulda ‘Avrupa görmeyen’ kalmadı

Bu okulda ‘Avrupa görmeyen’ kalmadı

Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, uygulanan Avrupa Birliği (AB) projelerinin tamamında aktif rol oynayarak öğrencilerine Avrupa ülkelerinin yolunu açtı.

7.06.2016Eğitim
Sokağa sanatla yaşam geldi

Sokağa sanatla yaşam geldi

İZMİR’in Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Konak Belediyesi tarafından düzenlenen Dünya Sanat Günleri etkinlikleri ile hareketlendi.

16.04.2016Ege
Yönetmen Zeffirelli, Leonardo da Vincinin torunu çıktı

Yönetmen Zeffirelli, Leonardo da Vinci'nin torunu çıktı

Bugüne kadar soyundan gelen kimsenin kalmadığı sanılan İtalyan Rönesans dehası Leonardo da Vinci'nin halen hayatta olan 35 yakınının bulunduğu açıklandı.

15.04.2016Dünya
İyi estetiğin altın sırrı

İyi estetiğin 'altın sırrı'

Estetik operasyonlarda artık uzun saatler süren ameliyatlar yerine kısa sürede botoks, dolgu gibi ufak ve doğal görünen uygulamalar yapılıyor. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel yüzdeki uygulamalarda altın sırrın "simetri ve hacim kaybını önlemek" olduğunu belirtiyor.

13.04.2016Sağlık
Yine birinciliği kimseye kaptırmadı

Yine birinciliği kimseye kaptırmadı!

2015 yılında dünyada en çok ziyaret edilen müzeler arasında Fransa'nın ilk devlet müzesi 1793 yılında hizmete giren 'Louvre' 8 milyon 600 bin ziyaretçiyle yine birinciliği kimseye kaptırmadı.

5.04.2016Dünya
Nazlı Keçili: Dekorasyonla uyumlu tablolar toplamak koleksiyoner olmaya yetmiyor

Nazlı Keçili: 'Dekorasyonla uyumlu tablolar toplamak koleksiyoner olmaya yetmiyor'

Reklamcı Nazlı Keçili’nin aklının bir köşesinde her zaman hayat şartlarının acımasızlığından yeteneklerini gösteremeyen arkadaşları vardı. Şimdi, kolları sıvadı ve Göktuğ Güngör ile birlikte bu gençlerin kendilerini gösterebilecekleri bir platform kurdu. Artkolig Mag dergisi de bu platform geniş kitlelere ulaşsın diye ortaya çıktı. Dergi, son sayısında Cem Yılmaz’ı kapağa taşıdı.

12.02.2016Keyif
Çin yeni yılınız kutlu olsun Maymun Yılı hakkında bilmeniz gereken her şey

Çin yeni yılınız kutlu olsun! Maymun Yılı hakkında bilmeniz gereken her şey

Çin takvimine göre bugün yılbaşı. 27 Ocak 2017'ye kadar devam edecek Maymun Yılı kutlamaları, sadece Çin'de değil, Endonezya ve Filipinler gibi ülkelerde de sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. Uzun süren yılbaşı tatilini seyahatle değerlendirmek isteyen Çinlilerin yollardaki perişanlığı ise günlerdir haber oluyor.

8.02.2016Dünya
Sadece ölüm döşeğinde akla gelen Ah keşkeler...

Sadece ölüm döşeğinde akla gelen 'Ah keşke'ler...

Ölümcül hastalara acı çekmemeleri için yatıştırıcı ve rahatlatıcı tedavi uygulayan hemşire Bronnie Ware, 'Ölmeden Önceki Beş Pişmanlık' adlı bir kitap yazdı. Ware'in deneyimlerine göre, son günlerini yaşayan insanlar para, şöhret ve başarıyı tamamen unutuyor; sadece ilişkiler ve mutluluk konusunda pişmanlık yaşıyor.

3.02.2016Hayat
Leonardo DiCaprio bu kez Oscar alacak mı Bu sene o sene mi

Leonardo DiCaprio bu kez Oscar alacak mı? Bu sene 'o sene' mi?

Dört kere aday oldu, ‘sıfır’ çekti. Gerçi bu onun derdi değil ama sinema kamuoyu, ‘Diriliş’teki başarılı performansıyla kariyerinde beşinci kez ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar’a aday olan Leonardo DiCaprio’nun üzerindeki laneti sonlandırıp sonlandırmayacağına odaklanmış durumda. Genel kanı 42 yaşındaki aktörün bu kez geceyi heykelle kapatacağı yönünde.

23.01.2016Keyif
19 Ocak THY İptal Olan Seferler Listesi

19 Ocak THY İptal Olan Seferler Listesi

İstanbul'da hafta sonu başlayan kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bu nedenle 18 Ocak'ta 246 seferini iptal eden Türk Hava Yolları (THY) yarın yani 19 Ocak'ta planlanan bazı seferlerin de iptal edildiğini duyurdu. Peki; 19 Ocak'ta THY'nin hangi seferleri iptal oldu? İşte; İptal olan THY seferleri listesi...

18.01.2016Kelebek

Yazar Sonuçları

Yaşamak istiyorsan yaşat!

Başka bir şey Azra Kohen...

17.12.2016

Mühendislik, 21’inci yüzyılın temeli olacak

PROF. Dr. Şirin Tekinay, Işık Üniversitesi’nin Rektörü. ABD’de 20 yıllık bir kariyerden sonra Türkiye’ye döndü. Okul çağına bile gelmeden mühendislik isteyen, 3-4 yaşında gözde oyuncakları arasında tornavida olan, Leonardo da Vinci hayranı ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği mezunu Tekinay’ın 9 patenti ve çok sayıda yayını bulunuyor.

26.11.2016

Bienalde ilk tur

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 3. İstanbul Tasarım Bienali, dünyanın farklı yerlerinden, binlerce yıllık tasarım anlayışını barındıran eserleri ayağımıza getiriyor.

21.10.2016

Allah'ın sınırlarını aşmayın

Allah’ın sınırlarını aşanlar, zalimlerin ta kendileridirler. (Bakara suresi 229)

28.06.2016

Aşkın, sanatın ve gastronominin kenti: Paris

“Paris denince akla ilk ne gelir” sorusunun yanıtı belli: Eyfel (Eiffel) Kulesi. 1887-89 arasında Fransız Devrimi’nin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde, mühendis Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiş. 320 metre yüksekliğe çıkıp, kulenin tepesinden şehri kuşbakışı izlemek harika.

8.06.2016

Derbi dediğin budur

ÖYLE bir maçtı ki, Beşiktaş şampiyonluk yolunda mutlaka kazanmalıydı.

8.05.2016

Verin 'Gıdı gıdı' trenini çalıştırayım

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 27 yıl önce durdurduğu trenin müzeye konulması yerine yeniden çalıştırılmasını isteyen son baş makinist Necati Vanlıyız, treni kendisinin tamir edebileceğini söylüyor.

17.04.2016

Bu sene ‘o sene’ mi?

Dört kere aday oldu, ‘Sıfır’ çekti.

23.01.2016