MENÜ

Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Leonardo Da Vinci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Leonardo Da Vinci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.354 Leonardo Da Vinci haberi bulunmuştur.

Leonardo Da Vinci Haberleri

Rekor 450 milyon dolar

Rekor 450 milyon dolar

İtalyan sanatçı Leonardo da Vinci’nin ‘Salvator Mundi’ adı verilen Hz. İsa’nın kurgusal portresi, New York’ta gerçekleşen müzayedede 450.3 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

16.11.2017Dünya
Önce yıldızları sonra Dünyanın Kurtarıcısını sattı...

Önce yıldızları sonra 'Dünyanın Kurtarıcısı'nı sattı...

Yaz transfer döneminde oyuncu satışından 435 milyon doların üzerinde kar elde eden Monaco'nun sahibi Dmitry Rybolovlev, Da Vinci'nin 'Dünyanın Kurtarıcısı'nı (Salvator Mundi) tablosunu 450.3 milyon dolara sattı.

16.11.2017Ekonomi
Leonardo da Vincinin Dünyanın Kurtarıcısı tablosu 450 milyon dolarlık rekor fiyata satıldı

Leonardo da Vinci'nin 'Dünyanın Kurtarıcısı' tablosu 450 milyon dolarlık rekor fiyata satıldı

16. yüzyılda yaşamış olan ünlü İtalyan ressam ve bilim insanı Leonardo da Vinci'nin Salvador Mundi (Dünyanın Kurtarıcısı) adlı İsa Peygamber tablosu, düzenlenen açık artırmada 450,3 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

16.11.2017Dünya
Erasmus+’ın 30’uncu yaşı boğaz turuyla kutlandı

Erasmus+’ın 30’uncu yaşı boğaz turuyla kutlandı

Avrupa genelinde yükseköğretim ile başlayan ve daha sonra mesleki eğitim, yetişkin eğitimi, okul eğitimi, gençlik ve spor alanlarını da kapsayacak şekilde genişleyen Erasmus+ programının 30. yılı kutlamaları çerçevesinde dünyanın birçok ülkesinden farklı diller konuşan öğrenci ve diğer yararlanıcılar, İstanbul'da bir araya geldi.

27.10.2017Eğitim
Dünyaya kafa tutanların öyküleri

Dünyaya kafa tutanların öyküleri

Frida Kahlo, Türkan Saylan, Aziz Sancar, Einstein, Leonardo da Vinci, Vincent Van Gogh... Yaşadıkları zamanın ötesine geçen, engellere rağmen hayallerinden vazgeçmeyen, büyük insanlık ailesine ölümsüz hediyeler veren kahramanlar onlar. Gerektiğinde dünyaya kafa tutan bu isimlerin ilham verici öyküleri bir dizi kitap aracılığıyla çocuklarla buluşuyor...

26.10.2017Kitap Sanat
Modanın kalbi: Milano

Modanın kalbi: Milano

İtalya'nın kuzeyinde bulunan Milano, dünyanın moda ve lüks yaşam denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri. Ayrıca Milano tarihin kokusunu duvarlarına sindirmiş kiliseler, sokaklar, hatta evlere sahip. Bu şehir geçmişi içinde barındırmasının yanında moda trendleriyle de geleceğe ışık tutuyor. İşte size Milano gezi rehberi...

Googleda Türkiye en çok neleri arıyor

Google'da Türkiye en çok neleri arıyor?

Google arama sonuçlarını açıkladı. Peki geçen hafta Türkiye'de en çok neler Google üzerinden arandı?

17.10.2017Teknoloji
Bay Mona Lisa satışa çıkıyor

Bay Mona Lisa satışa çıkıyor

Ünlü Rönesans ressamı Leonardo da Vinci’nin ‘Erkek Mona Lisa’ olarak da bilinen eseri ‘Salvator Mundi’ açıkartırmaya çıkarılacak.

11.10.2017Dünya
Erkek Mona Lisaya servet

'Erkek Mona Lisa'ya servet!

Ünlü Rönesans ressamı Leonardo da Vinci'nin "Erkek Mona Lisa" olarak da bilinen "Salvator Mundi" isimli eseri açık artırmaya çıkarılacak.

11.10.2017Dünya
Rönesansa bi girelim mi bu hafta

Rönesans'a bi' girelim mi bu hafta?

63. sayıda 101 sayfasının konusu Rönesans. “İnsanlar, ustalığımı elde etmek için benim ne kadar çok çalıştığımı bilseler o kadar hayret edilecek bir şey olmadığını düşünürlerdi.” Michelangelo

2.10.2017Kampüs
Mona Lisanın nü taslağı Fransada bulundu

'Mona Lisa'nın nü taslağı' Fransa'da bulundu

Fransız küratör Mathieu Deldicque, 150 yıldır sergilenmekte olan bir kara kalem resmin Leonardo da Vinci'nin ünlü Mona Lisa resminin taslağı olduğunu söyledi.

29.09.2017Dünya
Bill Gates hakkında hiç duymadığınız ilginç bilgiler

Bill Gates hakkında hiç duymadığınız ilginç bilgiler

Dünyanın en zengin isimlerinden Bill Gates başarısı ve hayat hikayesiyle ilgi odağı. İşte Bill Gates hakkında daha önce duymadığınız bilgiler...

12.09.2017Kobi
Leonardo DiCaprio, Da Vinci olarak dönüyor

Leonardo DiCaprio, Da Vinci olarak dönüyor

Ünlü oyuncu, Walter Isaacson’un kaleme aldığı biyografiden uyarlanan filmde, Leonardo da Vinci’yi canlandıracak.

14.08.2017Kitap Sanat
Milanoda yapmadan dönmemeniz gereken 10 şey

Milano'da yapmadan dönmemeniz gereken 10 şey

İtalya'nın kuzeyinde bulunan Milano, dünyanın moda ve lüks yaşam denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri. Şık cafe ve restoranların yanında havalı butiklere de ev sahipliği yapan bu şehir yılın her ayı ayrı bir güzelliğe sahip. Tarihle iç içe olan bu şehirde gastronomik lezzetler de tatmak mümkün. İşte Milano'da yapmadan dönmemeniz gereken 10 şey...

2.08.2017Seyahat
Türk öğrencilerin otomobilleri Londrada piste çıktı

Türk öğrencilerin otomobilleri Londra'da piste çıktı!

Türk öğrencilerin ürettiği geleceğin enerji tasarruflu otomobilleri Londra’da piste çıktı.

31.05.2017Kampüs
Shell Eco-Marathon Londra’ya Türkiye damgasını vurdu

Shell Eco-Marathon Londra’ya Türkiye damgasını vurdu

Türk öğrencilerin ürettiği geleceğin enerji tasarruflu otomobilleri Londra’da piste çıktı

30.05.2017Motor Sporları
İşte karşınızda Far Cry 5in kötü karakterleri

İşte karşınızda Far Cry 5'in kötü karakterleri

Ubisoft, Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 5'in kapak görselini oyunseverlerle paylaştı. Görselde oyunda karşılaşacağımız bazı karakterleri de görmüş oluyoruz.

26.05.2017Teknoloji
ABD Başkanı Donald Trump, Roma’da

ABD Başkanı Donald Trump, Roma’da

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald J. Trump, çıktığı ilk yurtdışı gezisinin üçüncü ayağında, Vatikan ve İtalya'da resmi temaslarda bulunmak üzere bugün başkent Roma'ya geldi.

23.05.2017Dünya
Boğaziçi’ndeki girişimcilik karnavalının gözdesi belli oldu

Boğaziçi’ndeki girişimcilik karnavalının gözdesi belli oldu!

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki girişimcilik ekosisteminin ve girişimcilik kültürünün en eğlenceli etkinliklerinden biri olan Startup Carnival’a liseli girişimcilerden üniversite mezunlarına, fark yaratan çok sayıda Startup katıldı.

22.05.2017Kampüs
İstanbul’dan bir John Freely geçti

İstanbul’dan bir John Freely geçti

Nisan ayında kaybettiğimiz fizikçi, tarih yazarı ve gezgin John Freely (91), vasiyeti üzerine 11 Mayıs’ta çok sevdiği İstanbul’da, Feriköy Protestan Mezarlığı’na gömüldü. Freely bir İstanbul aşığıydı: 1960’ta Robert Kolej’de öğretmenlik yapmak üzere hep hayalinde yaşattığı kente, İstanbul’a geldi, eşi Dolores, üç çocuğu Maureen, Eileen ve Brendan ile birlikte Boğaziçi’nde 16 yıl geçirdi. 40’a yakın kitabının çoğu da Osmanlı tarihi, Türkiye ve en fazla İstanbul üzerineydi... Freely, kente damgasını vurmuş bir Rönesans adamıydı...

20.05.2017Hayat
Sanatta son noktayı koymak diye bir şey yoktur

Sanatta son noktayı koymak diye bir şey yoktur

Resimde 50 yılı deviren ve sanat hayatı boyunca insan bedenine, doğaya, kent insanının korkularına odaklanan Seyyit Bozdoğan şimdi ‘Doğadan Beden Manzaralarına’ başlıklı retrospektif sergisiyle karşımızda. Bozdoğan ile kendisi için bitmek bilmez bir araştırma süreci anlamına gelen resim yolculuğu üzerine bir sohbete koyulduk.

11.05.2017Kitap Sanat
Da Vinci için helva dağıttılar

Da Vinci için helva dağıttılar!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Leonardo da Vinci’nin ölüm yıl dönümü nedeniyle helva kavurup dağıttılar.

5.05.2017Kampüs
Her resim kendimize tuttuğumuz bir ayna

Her resim kendimize tuttuğumuz bir ayna

Utku Dervent, Bozlu Sanat Yayınları’nın Aralık 2016’da yayımladığı ̈Her Resim Bir Otoportredir ̈ kitabıyla aynı temele oturan ̈Otoportre ̈ başlıklı 8. kişisel sergisiyle Bozlu Art Project Nişantaşı’nda sanatseverlerle buluşuyor.

13.04.2017Keyif
Down sendromlu gençler tablolara can verdi

Down sendromlu gençler tablolara can verdi

İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) tarafından hayata geçirilen Sanat ve Biz projesinde, dünyaca ünlü 12 tablonun yüzlerine down sendromlu gençlerin yüzleri yerleştirildi. ’Farklıyız ama biz de varız’ mesajı verilen projenin son durağı bir vakıf ünivresitesi oldu.

5.04.2017Eğitim
Geçmişten geleceğe bir uçuş veya yolculuk

Geçmişten geleceğe bir uçuş veya yolculuk

Geçen haftaki yolculuğumuz “aydınlatma ihtiyacımızı” karşılamak içindi. Şimdiki önemli durağımız ise, gereksinimlerimizi karşılamak ve sevdiklerimize kavuşmak için “ulaşım ihtiyacımız”...

Erasmus+ 30 yılda 9 milyon kişinin hayatını değiştirdi

Erasmus+ 30 yılda 9 milyon kişinin hayatını değiştirdi

Avrupa'daki üniversitelerin eğitim kalitesini artırmak, gençlere yeni beceriler edindirerek istihdamlarını kolaylaştırmak ve kültürel etkileşimi sağlamak amacıyla Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, üye olmayan İzlanda, Norveç, Lihtenştayn ve aday ülke statüsündeki Türkiye ve Makedonya'nın da yararlandığı eğitim ve gençlik programı Erasmus+ bu yıl 30. yılını kutluyor.

2.02.2017Eğitim
Dünyalı olduğumu hissettiren ülke: İzlanda, Reykjavik

Dünyalı olduğumu hissettiren ülke: İzlanda, Reykjavik

Çocukluğumda Amerika’dan İngiltere’ye transatlantiklerle okyanusu 5 günde geçerdik. Queen Mary, Leonardo da Vinci gibi adlarıyla düşlerimize de ev sahipliği yapan gemiler ucuz, yolculuğun bir an önce bitmesini beklerken saatleri hesapladığımız uçaklar pahalıydı. Sürat tutkumuzun kurbanı olduk. Esas olanın yolculuk olduğunu unuttuk. Günümüzde Boston’dan Londra’ya en ucuz yol İzlanda aktarmalı. Yavaş turizmi keşfetmesem bu ülkeyi gezmek aklımdan geçmezdi. Uçaktan inip iki gün Reykjavik’te kalmaya karar verdiğimde “Aferin” çektim kendime.

11.01.2017Seyahat
Milano gezisi için küçük notlar

Milano gezisi için küçük notlar

İtalya denilince akla tarihin kokusunu duvarlarına sindirmiş kiliseler, sokaklar, hatta evler geliyor. Ancak Milano geçmişi içinde barındırmasına rağmen, geleceği moda trendleriyle yansıtıyor ve bu şehirde kültür aramak yerine alışveriş ve keyif yapmak çok daha doğru geliyor.

11.01.2017Seyahat
THY, İDO ve Pegasustan sefer iptalleri İşte iptal edilen uçuş seferleri listesi

THY, İDO ve Pegasus'tan sefer iptalleri! İşte iptal edilen uçuş seferleri listesi

THY iptal edilen seferler listesine her geçen saat bir yenisi daha ekleniyo. THY yetkilileri, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaliman’larından yapılacak olan 277 iç ve dış hat seferinin iptal edildiğini açıkladı. Pegasus Hava Yolları da, iç ve dış hatta yapılması planlanan 74 seferini iptal etti. İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) ise, hava muhalefeti nedeniyle bazı dış hat seferlerini daha iptal etti. İşte THY ve Pegasus'un iptal edilen seferler

9.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Modanın başkentine yolculuk!

Avrupa’nın en tarz kenti Milano, dünyanın moda ve lüks yaşam denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri. Moda ve yaşam tarzına önem verenlerin şehri Milano estetiği ve güzelliğiyle büyülüyor. İşte size Milano gezi rehberi…

25.10.2017

UNESCO, HALiÇ KÖPRÜSÜ’NE iTiRAZ ETMEKTE ÇOK HAKLI

Mimar Hakan Kıran, son yıllarda İstanbul’un en çok tartışılan iki projesine imza attı. Biri Haliç Metro Geçiş Köprüsü, diğeri halen inşaatı devam eden Kabataş’taki Martı Projesi... İki projeyi de eleştirmiş biri olarak geçen ay tesadüfen tanıştığım Kıran’la bu kez röportaj için bir araya geldim. Kabataş benim çok sık kullandığım bir yer, düzenleme yapılması gerektiğine sonuna kadar katılıyorum. Peki ama proje doğru proje mi? İlber Ortaylı’nın ve Mimarlar Odası’nın eleştirileri ile benim aklıma takılanları Kıran’a sordum, işte yanıtları...

17.06.2017

Yüksel Arslan’ın iki kitabı

DÜNKÜ yazımda, masamın üstünde Yüksel Arslan’ın üç kitabı olduğundan söz etmiş ve Ferit Edgü ile mektuplaşmalarının yer aldığı kitaptan söz etmiştim. Şimdi diğer iki kitaba değineceğim.

27.04.2017

Albatros’un satışına tepki yağdı

BÜYÜKÇEKMECE’de Albatros Parkı diye bilinen 30 dönümlük arazinin satıldığını duyuran dünkü ‘Albatros satıldı, çünkü Araplar rezidans istiyor” başlıklı yazımız büyük yankı uyandırdı. Hürriyet İnternet yazıyı uzun süre manşette tuttu. CHP 3. bölge milletvekili Dr. Ali Şeker, “Bu araziyi satmak çocuklarımıza ihanettir” açıklamasını yaptı.

27.04.2017

Bir kadın, sevgilisini öldüren erkeğe hayran olabilr mi

TANIDIĞIM bütün kadınlar değilse bile çoğu, Meksikalı ressam Frida Kahlo’ya hayran...

25.03.2017

Seramik sektörü Mimar Sinan’ı dünyaya açıyor

LEONARDO da Vinci gibi bir dâhinin İtalya’nın markasına katkısı kimse inkâr edemez.

23.02.2017

Hüzünlü bir Ortaçağ güzeli: Polonya

Ortasından nehir geçen tüm Avrupa kentleri gibi Krakovi’nin de ortaçağdan kalma bir meydanı var. Bütün yollar ve eski evlerin sıralandığı dar sokaklar, kemerli sütunlarla çevrili bu meydana çıkıyor. Ve burası Avrupa’nın en büyük meydanı…

26.01.2017

Bir sanat kütüphanesi kuralım

İyi bir kütüphanenin vazgeçilmez bazı kitapları vardır. Bu listenin başında sanat tarihinin ünlü adları hakkında kaleme alınan kitaplar mutlaka olmalı. Söz konusu kitaplar, sizi bu alanda bilgilendirecek, estetik birikiminizi artıracaktır. Zaman zaman onların hakkında okuduklarınızı temellendirmek için de bu tür kitapların şart olduğu kanısındayım.

30.12.2016