MENÜ

Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Leonardo Da Vinci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Leonardo Da Vinci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.354 Leonardo Da Vinci haberi bulunmuştur.

Leonardo Da Vinci Haberleri

Açık artırmaya çıkmadan rekor kırdı

Açık artırmaya çıkmadan rekor kırdı!

İtalyan ressam Amedeo Modigliani'nin tablosu daha satılmadan rekor kırdı.

25.04.2018Dünya
Her bir köşesinden tasarım fışkıran şehir: Milano

Her bir köşesinden tasarım fışkıran şehir: Milano!

İtalya'nın tasarım ve moda başkenti Milano'ya ilk gidişimin Milano Design Week dönemine denk gelmesi zaten başlı başına mükemmel bir rota olan Milano'yu çok daha özel kıldı benim için. En az yüz yıl öncesinden kalma duvarlar, kaldırımlar, dev tavanlar, şıklık yarışındaki yerlileri ile Milano'ya adım atar atmaz havamız değişiyor. Hem İtalyan şehirlerindeki o bana çok tanıdık gelen sıcaklık hem de her köşesine iyi yedirilmiş medeniyet ve kültür izleri ile Milano'ya kalbimde çok güzel bir yer ayırdığımı söyleyebilirim.

25.04.2018Seyahat
Ekonomik olarak zor ayakta duruyoruz

Ekonomik olarak zor ayakta duruyoruz

Emekli Devlet Tiyatrosu sanatçısı Kemal Başar, tiyatro serüvenine 2013’te kurduğu Tiyatro Keyfi’nde devam ediyor. Başar ve son oyunu “Gözlerin Ardında Müzikali”nin başrol oyuncusu Eda Kandulu, önümüzdeki günlerde düzenlenen tiyatro festivalleri nedeniyle önce Londra, ardından Berlin’e gidecek. İkiliyle Avrupa turu öncesi bir araya geldik.

20.04.2018Magazin
Yılın sanatçısı

Yılın sanatçısı

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nin (UPSD), ‘Dünya Sanat Günü Ödülleri’, önceki gece Pera Palas Otel’de yapılan özel bir törenle sahiplerini buldu.

17.04.2018Kitap Sanat
Sanat ekonomisine 6 milyon liralık katkı

Sanat ekonomisine 6 milyon liralık katkı

İyilik İçin Sanat Derneği kuruluşundan bu yana geçen 2 yıllık dönemde sanat ekonomisine 6 milyon liralık katkı sağladı.

17.04.2018Ekonomi
Her şey bir ‘nefes’ ile başlar

Her şey bir ‘nefes’ ile başlar

Akciğer kanseri, silikozis, tüberküloz ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) gibi hastalıkları ortadan kaldırmak ve bu hastalıklara yakalanma riskini azaltmak için tehlikeli toz ve gaz buharı solumalarına ve havada bulunan diğer tehlikeli parçacıklara karşı çalışanları korumak gereklidir.

7.04.2018Atamalar
İki prens birbiriyle kapıştı... Mesele takasla çözüldü

İki prens birbiriyle kapıştı... Mesele takasla çözüldü!

İngiliz basını Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid arasındaki dev takası yazdı. İddiaya göre, Muhammed bin Salman ve bin Zayif, 450 milyon dolara satılan tablo için New York'taki açık artırmada 'farkında olmadan' birbirlerine karşı yarıştı. Satıştan sonra farkına varılan olayın ardından iki prens arasında yat karşılığında takas gerçekleştirildiği ifade edildi.

29.03.2018Dünya
Lezzet ve kültür şehri: Gaziantep

Lezzet ve kültür şehri: Gaziantep

Antep denilince hepimizin aklına ilk gelen tabii ki yemek, fakat bu gezimizde Antep’in lezzetli yemeklerinden dolayı arka planda kalan müzelerini ve eski sokaklarını göreceğiz.

22.03.2018Seyahat
Kimi Einstein oldu, kimi Edison

Kimi Einstein oldu, kimi Edison

Kırıkkale’nin Lüleburgaz ilçesindeki Cumhuriyet İlkokulu’nun 4/B şubesi öğrencileri, Bilim ve Teknoloji haftası kapsamında, ünlü bilim insanlarının kılığına girerek yaşam öykülerini ve buluşlarını anlattı.

14.03.2018Eğitim
Milyonlar ücret ödemeden sadece onu görmeye gidiyor Bir fotoğraf için izdiham

Milyonlar ücret ödemeden sadece onu görmeye gidiyor! Bir fotoğraf için izdiham

DÜNYADA uluslararası seyahat eden kişi sayısı 1.3 milyarı geçti. 2030 yılında ise bu rakamın 1.8 milyarı geçmesi bekleniyor. Turizm için harcanan paranın ise 1.5 trilyon dolar olduğu ifade ediliyor.

10.03.2018Ekonomi
Mona Lisanın sırları ortaya çıktı

Mona Lisa'nın sırları ortaya çıktı

Leonardo Da Vinci eserleri konusunda dünyada öne çıkan isimlerden Laure Fagnart ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisi kapsamında sanat tarihinin en gizemli kadını ‘Mona Lisa’nın’ sırlarını açıkladı.

9.03.2018Keyif
Sarayım yok ama para basabilirim, elçilik kurabilirim, seni de düşes yapabilirim

Sarayım yok ama para basabilirim, elçilik kurabilirim, seni de düşes yapabilirim

400 yıl Floransa’da iktidarda kalmış, Rönesans’ın yaratıcılarından Medici ailesinin yaşayan son prensi Ottaviano de’ Medici di Toscana İstanbul’daydı. Medici Akademisi’ni açmak üzere olan filozof prensle yeni projelerini konuştuk: “Egemen bir devlet kurma hakkım var...”

‘Doğu Canavarı’ Avrupa’da 9 can aldı

‘Doğu Canavarı’ Avrupa’da 9 can aldı

Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası Avrupa ülkelerini etkisi altına aldı. Avrupa genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve don, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Dondurucu soğuklar nedeniyle dokuz kişi hayatını kaybetti.

27.02.2018Dünya
Mona Lisa halı da oldu

Mona Lisa halı da oldu!

TÜRKİYE halı sektörünün 3 önemli markası; Royal Halı, Atlas Halı ve Pierre Cardin Halı’nın 2018 yılı yeni ürün ve koleksiyonları Antalya’da tanıtıldı.

27.02.2018Ekonomi
Arap basınından müthiş takas iddiası İki prens...

Arap basınından müthiş takas iddiası! İki prens...

Arap basını, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid arasındaki dev takas iddiasını konuşuyor.

27.02.2018Dünya
Disleksinin farkında mısınız

Disleksinin farkında mısınız?

Başlığın kırmızıyla yazılan ilk kelimesini okuyabildiniz mi? Orada ‘Disleksinin’ yazıyor. Öğrenme zorluğu yaşayan çocukların çoğu harfleri böyle görüyor. Disleksi her 10 çocuktan birinde görülüyor. Bu da her sınıfta en az 1 ya da 2 dislektik çocuk var demek. Fark edilmediğinde ve özel eğitim verilmediğinde bu çocuklar başarısız, uyumsuz diye damgalanıyor.

24.02.2018Gündem
Mimarisiyle göz dolduran dünyanın en yeni 8 müzesi

Mimarisiyle göz dolduran dünyanın en yeni 8 müzesi

Bu yıl açılan bu sekiz müze, içerdikleri hazineler kadar dış görünüşleriyle de misafirlerini etkilemeyi başarıyor. Bu yeni müzeler dünyanın yeni favorileri. Birçok turist bu müzeleri ziyaret etmeye başladı. Tatil planlarınız yaparken bu mimari harikaları da göz önünde bulundurmanızda fayda var...

23.02.2018Seyahat
Orta Doğunun modern şehri: Dubai

Orta Doğu'nun modern şehri: Dubai

Dubai pek çok insanın Orta Doğu ülkesi olması sebebiyle korkup gitmediği bir şehir. Ama aslında gerçekler hiç de öyle değil. Dubai Orta Doğu’da belki de en modern şehirlerdendir. İşte alışveriş merkezleri, şık restoranları, sanat galerilei ve bütün zenginliği ile Dubai...

14.02.2018Seyahat
En yeni kitaplar

En yeni kitaplar

Rafa çıkanları seçtik, okuduk, değerlendirdik.

Hayal gücünü ateşleyen interaktif kitaplar

Hayal gücünü ateşleyen interaktif kitaplar

Öğrenciler bugün itibariyle iki haftalık tam zamanlı özgürlüğe adım atıyor. On beş günlük tatilin bir anını bile oyunsuz geçirmek istemeyenler için hayal gücünü ateşleyen interaktif kitaplar seçtik. Gizem ve hayalet öyküleri yazmak isteyenler, kendi oyuncağını yapmak isteyenler, yapıştırma tutkunları, iflah olmaz ressamlar, günlük tutmaya bayılanlar... Bu kitaplar tam sizlere göre.

19.01.2018Kitap Sanat
Disleksi nedir

Disleksi nedir?

Disleksi hastalığının tanımı merak ediliyor. Disleksi olan insanlar üstün zekalı insanlardır ve bir kısmı ise dahidir. Albert Einstein, Walt Disney, Leonardo Da Vinci, Bill Gates gibi ünlü isimler bunlardan bazılarıdır. Peki disleksi nedir?

17.01.2018Gündem
Erasmus+ ile geçen yıl 52 bin kişi Avrupaya gitti

Erasmus+ ile geçen yıl 52 bin kişi Avrupa'ya gitti

Erasmus+ Programı, geçen yıl 52 binden fazla vatandaşa yurtdışında eğitim, öğretim, staj ve gönüllülük faaliyetlerine katılma imkânı sağladı.

12.01.2018Eğitim
İnternetten sanat eseri

İnternetten sanat eseri

2017’de sanat alıcılarının yüzde 77’si iki ya da daha fazla eseri online platformlardan satın alırken, piyasanın 2021’e kadar 9.1 milyar dolara çıkması bekleniyor.

27.12.2017Kitap Sanat
Mağara duvarlarından bugüne resmin tarihi

Mağara duvarlarından bugüne resmin tarihi

Mesleği, yaşı ne olursa olsun meraklı herkese hitap eden parlak bir çalışma: ‘Resmin Tarihi’. Ressam David Hockney ve sanat eleştirmeni Martin Gayford birbirlerini tamamlayan anlatılarıyla, okuru dünyanın bir ucundan öbürüne, tarihin ilk yıllarından bugüne eserlerle buluşturuyor. Dürer’den Matisse’e yüzlerce sanatçının eserini bu kitapta görebilirsiniz. Sonuç: Bakması da okuması da keyifli bir sanat yolculuğu.

21.12.2017Kitap Sanat
Da Vinci sergisi Maslak’ta açıldı

Da Vinci sergisi Maslak’ta açıldı

Dünyanın en büyük ve en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi, ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ Maslak’taki UNIQ İstanbul’da kapılarını açtı. Da Vinci’nin eskizlerinden oluşturulan 100 replikayla, el yazmaları, tablo ve çizimlerin de bulunduğu sergide, 200’e yakın eser görülebiliyor.

Leonardo Ustanın eskizleri İstanbulda

Leonardo Usta'nın eskizleri İstanbul'da

 Leonardo da Vinci'nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan "Leonardo da Vinci Expo: Dahi İstanbul'da" sergisi, mekanik düzenek, orijinal el yazması, tablo ve çizimlerin de dahil olduğu 200'e yakın eseri sanatseverlerle buluşturuyor.

15.12.2017Keyif
Assassins Creed 4 ücretsiz oldu İndirin

Assassin's Creed 4 ücretsiz oldu! İndirin

Oyuncuların kendilerini bir anda Kudüs’te bulduğu veya Leonardo Da Vinci ile İtalya’da gezdiğini gördüğü Ubisoft’un, Assassin’s Creed serisinin en sevilen oyunlarından birisi olan Assassin’s Creed 4 Black Flag ücretsiz oldu.

13.12.2017Teknoloji
Dünyanın en küçük Mona Lisasını DNAdan ürettiler

Dünyanın en küçük Mona Lisa'sını DNA'dan ürettiler

Bilim dünyası, Mona Lisa'nun gizemli yüzünü DNA ipliği kullanarak birbirine bağlanılabilir minik tablolarla yeniden oluşturdu!

11.12.2017Teknoloji
Da Vinci’nin  köprüsü yapılsın

Da Vinci’nin köprüsü yapılsın

İstanbul, UNESCO tarafından yaratıcı şehirler arasına alındı geçen ay. Bu hafta da TİM’in inovasyon haftasında en çok yenilikler, tasarımın gücü, bunun ekonomiye etkisi ve yıkıcı inovasyon konuşuldu. Türkiye’de tasarımın duayen isimlerinden Faruk Malhan, Leonardo da Vinci’nin Haliç için çizdiği köprünün hayata geçirilmesini önerdi. Malhan, ‘yaratıcı şehir’ seçilen İstanbul’un her metrekaresinin değerlendiğini ancak İstanbul’un bunun farkında olmadığını söylüyor.

8.12.2017Ekonomi
Salvador Mundi Suudi prense gitti

'Salvador Mundi Suudi prense gitti'

Christie's Müzayede Evinin geçen ay New York'ta düzenlediği açık artırmada İtalyan ressam Leonardo da Vinci'nin rekor bedele satılan tablosunun gizli alıcısının Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman olduğu ileri sürüldü.

8.12.2017Dünya
‘Erkek Mona Lisa’ Abu Dabi’ye gidiyor

‘Erkek Mona Lisa’ Abu Dabi’ye gidiyor

GEÇTİĞİMİZ ay Londra’da Christie’s tarafından düzenlenen müzayedede 450 milyon dolara (1.8 milyar TL) satılan Leonardo da Vinci’nin ‘Erkek Mona Lisa’ olarak da tanımlanan ‘Salvador Mundi’ tablosunun Suudi prens Bader bin Abdullah bin Muhammed bin Farhan el-Suud tarafından alındığı ortaya çıktı.

7.12.2017Kitap Sanat
Kadir Topbaşın bir projesi daha iptal edildi

Kadir Topbaş'ın bir projesi daha iptal edildi

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Havaray ve Haliç Sualtı Karayolu Tüneli projelerinin ardından Haliç’in iki yakasını birleştirmesi planlanan “Pierre Loti-Miniatürk” projesi ihalesi de iptal edildi. Gerekçesi ise yapılması planlanan Leonardo da Vinci Köprüsü...

2.12.2017Gündem
Güzellik, peki ama kime göre

Güzellik, peki ama kime göre?

Güzelliğin evrensel bir tanımı var mı? Altın Oran doğal güzelliğe ne kadar yaklaşıyor? Bazı coğrafyalarda yaşayan insanları neden daha güzel buluruz.

23.11.2017Hayat
5 müzayede 2 milyar $

5 müzayede 2 milyar $

SANAT eserlerine ilgi duyanların gözü geçtiğimiz hafta ABD’nin New York kentindeydi. 3 farklı müzayede evinde düzenlenen 5 açık arttırmada birçok rekor kırıldı.

18.11.2017Ekonomi
Tarık Tolunaydan İstanbula bir güzelleme

Tarık Tolunay'dan İstanbul'a bir güzelleme

Çizer Tarık Tolunay’ın beş yılda yaptığı illüstratif İstanbul Tarihi Yarımada haritasının (Fractal İstanbul) görselleri, bu hafta sosyal medyada yayıldı ve çok ilgi çekti. Tolunay ile kafasındaki ve gözünün önündeki iki İstanbul’u konuştuk.

18.11.2017Hürriyet Pazar
Liselilere eğlenceli matematik dersi

Liselilere eğlenceli matematik dersi

Öğrenim hayatları boyunca öğrencileri en çok zorlayan derslerin başında matematik geliyor. Eğitim kurumları ise yaşamlarının her alanında karşılarına çıkan matematiği öğrencilere sevdirmek ve problem çözen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için çeşitli aktiviteler düzenliyor. Özel bir Anadolu lisesi, İzmir Şirince’deki Nesin Matematik Köyü’ne gezi düzenleyerek öğrencilerinin sayılar ve formüllerle keyifli bir deneyim yaşamasını sağladı.

17.11.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Her bir köşesinden tasarım fışkıran şehir: Milano!

İtalya'nın tasarım ve moda başkenti Milano'ya ilk gidişimin Milano Desgin Week dönemine denk gelmesi zaten başlı başına mükemmel bir rota olan Milano'yu çok daha özel kıldı benim için. En az yüz yıl öncesinden kalma duvarlar, kaldırımlar, dev tavanlar, şıklık yarışındaki yerlileri ile Milano'ya adım atar atmaz havamız değişiyor. Hem İtalyan şehirlerindeki o bana çok tanıdık gelen sıcaklık hem de her köşesine iyi yedirilmiş medeniyet ve kültür izleri ile Milano'ya kalbimde çok güzel bir yer ayırdığımı söyleyebilirim.

24.04.2018

4 şehir, 5 öneri! Bunları sakın kaçırmayın...

Kültür gönüllülerinin girişimiyle kurulan özel müzeler, Leonardo Da Vinci’yi İstanbul’a taşıyan sergi, 9 yıl aradan sonra açılan dünyanın 3 demir kilisesinden biri, Türkiye’den kaçırıldıktan yıllar sonra ait olduğu topraklara dönen tarihi eserler… Son birkaç ayda not aldığım ve “Bunlar görülmeli” dediğim kültür-sanat duraklarını yazdım bu hafta size; 4 şehir 5 öneri!

27.02.2018

Çocuk Sanata Dokununca 2

Geçen hafta, öğrencilerimle birlikte çıktığımız St.Petersburg yolculuğumuzdan bahsettiğim bir yazı yazmış; dopdolu geçen bu gezinin ikinci bölümünden bu haftaki yazımda bahsedeceğimi duyurmuştum. Kültür ve sanat ile tepeden tırnağa yıkandığımız büyüleyici St. Petersburg turumuzda, aylardır merakla beklediğimiz Mariinsky sanatçılarının bale eserlerine de yer verdik.

10.02.2018

Bilim parkından matematik müzesine

Bülent Ayaydın’ın dil kursuyla başlattığı eğitim macerasını 1991’de özel okulla taçlandırdığı Başak Eğitim Hizmetleri, matematik müzesinden bilim parkına Türkiye’de birçok ilke imza attı.

11.01.2018

Her şey daha yaşanabilir dünya için...

İzmir, Münih, İstanbul... Son bir haftayı üç farklı kentte, farklı konularda öneriler sunan, bir biçimde yeme-içme dünyasını ilgilendiren toplantılarda geçirdim. 3. Uluslararası İzmir Gastronomi Turizmi Kongresi, Metro AG’nin HoReCa sektörüne yönelik “Digital Club” projesi ve 18. Uluslararası Marka Konferansı. Her biri son derece düşündürücü ve ufuk açıcıydı...

16.12.2017

Miami’ye İstanbul çıkarması

SİYASİ iklim ne kadar yeni fırtınaların işaretini verse de, ekonomi 2018 yılı için ne kadar belirsizlikler içerse de sanatın yeri ayrı ve güçlü bir oyuncu olarak kalmaya devam edecek.

8.12.2017