MENÜ

Lefkoşa

Lefkoşa ile ilgili tüm haberleri, son dakika Lefkoşa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Lefkoşa haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.684 Lefkoşa haberi bulunmuştur.

Lefkoşa Haberleri

AÖF sınavları ne zaman, saat kaçta yapılacak

AÖF sınavları ne zaman, saat kaçta yapılacak?

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) bahar dönemi ara sınavları için sayılı gün kaldı. Cumartesi-pazar günleri dört oturum halinde yapılan AÖF’ün sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günleri paylaşılmıştı. Peki, AÖF sınavları ne zaman, saat kaçta yapılacak?

8.04.2019Gündem
Kıbrıs bu olayı konuşuyor 12 yaşındaki çocuk okul bahçesinde...

Kıbrıs bu olayı konuşuyor! 12 yaşındaki çocuk okul bahçesinde...

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'da 12 yaşındaki çocuk, öğrenim gördüğü okulda alkol komasına girdi. Olay ada basınında geniş yer bulurken, eğitim sendikaları ve uzmanlar, evebeynleri ve eğitim kurumlarını, alkol ve uyuşturucuya karşı uyardı.

7.04.2019Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak

ALES sınavı ne zaman yapılacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Gözler şimdi ALES için ÖSYM'nin belirlediği sınav tarihinde. Sınava yönelik çalışmalarının sonuna gelen adaylar, bir yandan da tarih araştırması yapıyor. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak?

4.04.2019Gündem
Ülkücü Hareketin Lideri Türkeşin vefatının 22. yılında anılıyor

Ülkücü Hareketin Lideri Türkeş'in vefatının 22. yılında anılıyor

Başbakan yardımcılığı dahil devletin önemli kademelerinde görev üstlenen, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 22. yılında anılıyor.

3.04.2019Gündem
ALES/1 ne zaman yapılacak

ALES/1 ne zaman yapılacak?

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) başvuru sürecinin sona ermesi ardından sınav tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. ALES/1 81 il merkezi ile Lefkoşa’da gerçekleşecek. Bu sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli olacak. Peki, ALES/1 ne zaman yapılacak?

2.04.2019Gündem
Kıbrıslı Türklerin siyasi eşitliği sağlandığı sürece her türlü yeni fikre açığız

'Kıbrıslı Türklerin siyasi eşitliği sağlandığı sürece her türlü yeni fikre açığız'

Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık Hudut Genel Müdür Vekili Büyükelçi Erciyes, "Kıbrıslı Türklerin siyasi eşitliği ve güvenlik ihtiyaçları sağlandığı sürece her türlü yeni fikre açığız." dedi.

1.04.2019Dünya
KKTC’de seyir halindeki araçlar sel sularına kapıldı

KKTC’de seyir halindeki araçlar sel sularına kapıldı

KKTC’de iki gündür etkili olan şiddetli yağış sonucu seyir halindeki bazı araçlar sel sularına kapıldı.

30.03.2019Dünya
S.O.S Çocuk Yurdu yararına toplandılar

S.O.S Çocuk Yurdu yararına toplandılar

İngiltere Kıbrıs Türk Mühendisler Birliği (TCEA), S.O.S Çocuk Yurdu yararına West End’teki Kibele Restaurant’ta 33. Kuruluş Balosu düzenlendi. Geceye, KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Oya Tuncalı, eşi Tuncel Tuncalı, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth tarafından ödüllendirilen mühendisler de katıldı.

28.03.2019Avrupa
Kütüphane Haftası ne zaman İşte Kütüphane Haftası etkinlikleri

Kütüphane Haftası ne zaman? İşte Kütüphane Haftası etkinlikleri

Türkiye’nin dört bir yanında Kütüphane Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Kütüphane Haftası’nın ilk etkinlikleri bugün Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi, Girne, Güzelyurt ve İskele Halk Kütüphanelerinde saat 10.00’da başlayacak. Peki, Kütüphane Haftası hangi tarihleri kapsıyor?

25.03.2019Keyif
İOKBS başvuru süreci sona erdi – 2019 bursluluk sınavı ne zaman

İOKBS başvuru süreci sona erdi – 2019 bursluluk sınavı ne zaman?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuru süreci 22 Mart Cuma günü itibariyle sona erdi. Fotoğraflı, onaylı bursluluk sınav giriş belgesi 17 Mayıs 2019 tarihinden itibaren e-Okul sisteminden okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenip imzalandıktan sonra öğrenciye teslim edilecek. Peki, 2019 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak?

24.03.2019Eğitim
Profesörden acı haber

Profesörden acı haber

Türkiye'de sürüngenlerin yaşamı üzerine yürüttüğü bilimsel çalışmalarla tanınan ve dünyanın en önemli bilim adamları arasında gösterilen Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Göçmen (54), uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdi.

23.03.2019Gündem
AÖF sınavları ne zaman Bahar dönemi sınav takvimi

AÖF sınavları ne zaman? Bahar dönemi sınav takvimi

Binlerce aday Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi sınav takvimini merak etmeye başladı. Anadolu üniversitesi internet sitesinde adayların merak ettiği '2019 AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Ne Zaman?' sorusunun cevabını verdi. İşte AÖF sınav takvimi ile ilgili bilgiler...

21.03.2019Gündem
Beni aldattığını hissedersem öldürürüm

'Beni aldattığını hissedersem öldürürüm'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) kız arkadaşı E.I'yı ölümle tehdit eden Recep Kazak tutuklandı.

21.03.2019Gündem
Her Türk, Kıbrısa bir defa da olsa gelmeli

"Her Türk, Kıbrıs'a bir defa da olsa gelmeli"

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC'nin güzelliklerinin çok olduğunu belirterek, "Tabii Türkiye'nin güzellikleri ile kıyaslamak kolay değil, Türkiye kültürüyle, doğasıyla, mutfağıyla çok çok zengin. Ama daha küçük ölçekte bizim de güzelliklerimiz çok var diye düşünüyorum. Türk insanının buraya gelmesinin (ekonomik faydasının dışında) başka bir anlamı daha var. Buraya bir defa olsun gelmeli bütün Türkiye insanı. Bu, hedef olarak konulmalı." dedi.

18.03.2019Dünya
KKTCnin hedefi 1.5 milyon turist

KKTC'nin hedefi 1.5 milyon turist

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu (Kıbrıs'a geçen yıl) Gelen turist sayısı 1.2 milyon civarında. Gelirimiz ise 965 milyon dolar. Bu yıl hedefimiz 1.5 milyon turist gelmesi" dedi.

18.03.2019Ekonomi
ALES geç başvurusu ne zaman

ALES geç başvurusu ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 5 Mayıs'ta yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) başvuruları 13 Mart’ta bitti. Söz konusu sınav için geç başvuru tarihin ne zaman olduğu merak konusu oldu. Peki, ALES geç başvurusu ne zaman?

15.03.2019Gündem
Cinayetin kan donduran ses kayıtları ortaya çıktı

Cinayetin kan donduran 'ses kayıtları' ortaya çıktı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Doğancı köyünde boşanma aşamasında olduğu eşi, 3 çocuk annesi Nigar Tevfik Erhalk'ı (52) 27 Temmuz 2018'de öldüren İbrahim Erhalk'ın (61), Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılanmasına ses kayıtlarının dinletilmesi ile devam edildi. Mahkemeye bilgi veren polis, Nigar Tevfik Erhalk'ın, ‘eşi ile kavgasını’ cep telefonuna çektiğini belirtti.

13.03.2019Gündem
Selçuk Yöntem  Emlakçı beni dolandırdı demişti... Tutuklu yargılanacak

Selçuk Yöntem " Emlakçı beni dolandırdı" demişti... Tutuklu yargılanacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ünlü oyuncu Selçuk Yöntem'i 350 bin TL dolandırılan emlakçı Yasemin T. ile ilgili polis soruşturması tamamlandı. Yasemin T. Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Mahkeme, Yasemin T'nin tutuklu yargılanmasına hükmetti.

12.03.2019Magazin
Eski KKTC Başbakanı İrsen Küçük vefat etti

Eski KKTC Başbakanı İrsen Küçük vefat etti

Eski KKTC başbakanlarından ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) genel başkanlarından İrsen Küçük, bir süredir gribal enfeksiyon tedavisi gördüğü Kıbrıs Rum yönetimindeki hastanede hayatını kaybetti.

11.03.2019Dünya
Kıbrıs’ın binbir surat dolandırıcısı öldü

Kıbrıs’ın binbir surat dolandırıcısı öldü

Kıbrıs'ta pek çok kılığa girerek aralarında Rum siyasilerin de olduğu yüzlerce kişiyi dolandıran Tavuri lakaplı ünlü hırsız Mustafa Serttaş, 55 yaşında hayatını kaybetti. Ömrünün 36 yılını hapiste geçiren Tavuri, kalp rahatsızlığı nedeniyle Lefkoşa’da yoğun bakımdaydı.

11.03.2019Dünya
KKTCnin eski başbakanlarından İrsen Küçük hayatını kaybetti

KKTC'nin eski başbakanlarından İrsen Küçük hayatını kaybetti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) eski başbakanlarından İrsen Küçük vefat etti.

10.03.2019Dünya
Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem dolandırıcı kurbanı olmuştu Evine kavuştu

Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem dolandırıcı kurbanı olmuştu! Evine kavuştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir emlakçı kadın tarafından 350 bin TL dolandırılan ünlü oyuncu Selçuk Yöntem evine kavuştu.

7.03.2019Gündem
Kıbrıs’ta Fransız üssü planları hızlandı

Kıbrıs’ta Fransız üssü planları hızlandı

Kıbrıs Rum yönetiminin, Ada’da Fransa’ya deniz üssü inşa etme hazırlıkları hızlandı. Fransa Savunma Bakanı Florence Parly deniz üssünün teknik detaylarını belirlemek üzere bu hafta Lefkoşa’ya gelecek.

4.03.2019Dünya
Hanımı av tüfeğiyle vurdum, büyük ihtimalle öldü

'Hanımı av tüfeğiyle vurdum, büyük ihtimalle öldü'

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Doğancı köyünde boşanma aşamasında olduğu eşi, 3 çocuk annesi Nigar Tevfik Erhalk'ı 27 Temmuz 2018'de öldüren İbrahim Erhalk yeniden Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

2.03.2019Gündem
Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir

"Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir"

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs müzakerelerine dair, "Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir. Biz haklarımızın bilinci ve onları koruma kararlılığı içerisinde, istikrarlı ve tutarlı duruşumuzu sürdürmek durumundayız." dedi.

28.02.2019Dünya
Anastasiadis’ten gevşek federasyon sunumu

Anastasiadis’ten gevşek federasyon sunumu

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Nikos Anastasiadis 4 ay aradan sonra dün bir araya geldi.

27.02.2019Dünya
Rumlardan Türklere ‘Türkiye’den vazgeçin’ şartı

Rumlardan Türkler'e ‘Türkiye’den vazgeçin’ şartı

Rum lider Nikos Anastasiadis, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile bugün gerçekleşecek görüşmesi öncesinde, daha önce de defalarca tekrarladığı, Türkiye’nin garantörlüğünün kaldırılması ve Türk askerinin Ada’dan tamamen çekilmesi şartlarını yeniden ortaya attı.

26.02.2019Dünya
Kıbrıslı Hamit 55 yıl sonra huzur buldu

Kıbrıslı Hamit 55 yıl sonra huzur buldu

1964’te Kıbrıslı Rumların saldırılarından ailesiyle kaçarken hastalanarak hayatını kaybeden 4 yaşındaki Hamit Hilmi’nin 55 yıldır kayıp olan naaşı bulundu.

19.02.2019Dünya
Ünlü isimler Kıbrısta sahneye çıktı

Ünlü isimler Kıbrıs'ta sahneye çıktı

Ünlü isimler hafta sonu Kıbrıs’ta sahneye çıktı. Erol Evgin’den Deniz Seki’ye birçok kişi Sevgililer Günü kapsamında yapılan konserlerde aşk şarkılarını hayranları için seslendirdi.

18.02.2019Magazin
ÖSYMden sınava girecek adaylara ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ müjdesi

ÖSYM'den sınava girecek adaylara ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ müjdesi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Sınavdan önce veya sınav günü kimliğini kaybeden adayların mağduriyetini gidermek adına bugüne dek sadece YKS ve KPSS sınavlarında uygulanan nöbetçi nüfus müdürlüğü uygulaması, 2019’da yılında tüm basılı sınavları kapsayacak şekilde genişletildi. Açık tutulacak nüfus müdürlüklerinin bilgileri her sınav için ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak" dedi.

16.02.2019Eğitim
KKTC ‘Anne Denktaş’ı uğurladı

KKTC ‘Anne Denktaş’ı uğurladı

KIBRIS davasının efsane ismi, KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş dün Lefkoşa’da toprağa verildi.

5.02.2019Dünya
Alparslan Türkeşin evi müzeye dönüşüyor

Alparslan Türkeş'in evi müzeye dönüşüyor

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi’nin (MHP) kurucusu ve merhum genel başkanı Alparslan Türkeş’in, doğduğu ve 8 yaşına kadar yaşadığı Lefkoşa’daki evi müze haline getirilecek.

4.02.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay KKTCde

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay KKTC'de

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'da Alparslan Türkeş'in doğduğu evi ziyaret etti.

4.02.2019Dünya
Aydın Denktaş’ı kaybettik... KKTC yasta

Aydın Denktaş’ı kaybettik... KKTC yasta

KIBRIS davasının sembolü, KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş dün sabah Lefkoşa’da tedavi gördüğü hastanede 85 yaşında hayatını kaybetti.

3.02.2019Gündem
Son dakika... Rauf Denktaşın eşi Aydın Denktaş hayatını kaybetti

Son dakika... Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş hayatını kaybetti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın eşi ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın annesi Aydın Denktaş, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

2.02.2019Dünya
Kıbrıs gazisinin parasını çaldılar, gece kulübünde eğlenirken yakalandılar

Kıbrıs gazisinin parasını çaldılar, gece kulübünde eğlenirken yakalandılar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Kıbrıs gazisi 66 yaşındaki Ferhat Yılmaz, İstanbul’da yaşayan oğluna para göndermek için sıra beklediği bankanın içinde iki kişi tarafından soyuldu. Soygunu yapan gençler, bir gece kulübünde eğlenirken yakalandı.

31.01.2019Dünya
Kıbrıs’ta ilk Türk sondajı şubatta

Kıbrıs’ta ilk Türk sondajı şubatta

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lefkoşa’ya günübirlik ziyarette bulunarak Kıbrıslı Türk liderlerle Kıbrıs sorununda bundan sonra atılacak adımları ele aldı ve Kıbrıs açıklarındaki ilk Türk doğalgaz sondajının önümüzdeki ay başlayacağını açıkladı.

26.01.2019Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu KKTCde

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu KKTC'de

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi.

25.01.2019Dünya
Rum ana muhalefeti, ilk kez bir Kıbrıslı Türk’ü aday gösterdi

Rum ana muhalefeti, ilk kez bir Kıbrıslı Türk’ü aday gösterdi

Rum  anamuhalefet partisi AKEL, 1997 yılında Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs arasında sürdürdüğü yakınlaşma çabaları nedeniyle Abdi İpekçi Ödülü alan Kıbrıslı Türk yazar ve öğretim görevlisi Prof. Niyazi Kızılyürek’i, Mayıs ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde partisinden milletvekili adayı gösterdi. Hürriyet’e konuşan Kızılyürek, uzun yıllar Kuzey Kıbrıs’ta ‘Rumcu’, güneyde ise, ‘Türk ajanı’ diye suçlandığını, şimdi ise, Kıbrıs’ı birleştirmek hedefiyle aday Avrupa Parlamentosu’na aday olduğunu söyledi.

19.01.2019Gündem
KKTCde korkunç olay Babasını bıçakladı, bıçak kırılınca da...

KKTC'de korkunç olay! Babasını bıçakladı, bıçak kırılınca da...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'da 25 yaşındaki Raif Korçin, tartıştığı babası Kemal Korçin'i duş alırken 3 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Raif Korçin'in daha önce de babasını 6 yerinden bıçakladığı ve babasının şikâyetçi olmaması nedeniyle serbest kaldığı öğrenildi.

19.01.2019Dünya
Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları hafta sonu açıklanır mı

Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları hafta sonu açıklanır mı?

Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları için araştırmalar hafta sonunda da devam ediyor. Güz dönemi final oturumlarını geçtiğimiz hafta sonu tamamlayan AÖF öğrencileri, sık sık Anadolu Üniversitesi'nin resmi sayfasını ziyaret ederek sonuçların açıklanıp açıklanmadığını kontrol ediyor. Peki, Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları hafta sonu açıklanır mı?

18.01.2019Gündem
Vuslat dizisi oyuncuları kimdir İşte Vuslat dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Vuslat dizisi oyuncuları kimdir? İşte Vuslat dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Vuslat dizisi oyuncuları, TRT ekranlarında izleyicilerine merhaba diyen diziyi takip eden birçok kişinin araştırdığı konu oldu. Başrollerinde Kadir Doğulu, Devrim Özkan, Mehmet Özgür, Pelin Uluksar gibi isimlerin de yer aldığı Vuslat dizisi, oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Peki, Vuslat oyuncuları arasında kimler yer alıyor? İşte, o isimler hakkında bazı bilgiler

14.01.2019Televizyon
Rauf Denktaş kimdir İşte Rauf Denktaşın biyografisi

Rauf Denktaş kimdir? İşte Rauf Denktaş'ın biyografisi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ölüm yıl dönümünde unutulmadı. 17 Ocak 2012 tarihinde hayatını kaybeden Rauf Denktaş vefatının 7. yılında anılıyor. İşte, Rauf Denktaş’ın hayatına ilişkin bilgiler

13.01.2019Gündem
AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak AÖF final oturumlarında son durum

AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? AÖF final oturumlarında son durum

AÖF (Açıköğretim Fakültesi) güz dönemi final oturumları 12-13 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. Açık Öğretim sınavı güz dönemi final sonuç tarihiyle ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Sınav stresini geride bırakan AÖF öğrencileri, bir öngörüde bulunabilmek için sınav soruları ve cevaplarını bekliyor. Peki, AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

13.01.2019Gündem
Kıbrıs’ta BM askeri varlığı sorgulanıyor

Kıbrıs’ta BM askeri varlığı sorgulanıyor

KKTC, BM Güvenlik Konseyi’ne Ada’ya 1964’te gelen ve 55 yıldır Rumlara diplomatik koruma sağlayan BM Barış Gücü’nün askeri görevlerinin sona erdirilmesi talebinde bulundu.

13.01.2019Dünya
Ünlü iş insanlarının kanlı kavgasında detaylar belli oldu

Ünlü iş insanlarının kanlı kavgasında detaylar belli oldu

KKTC’de hakkında 3 gün tutuklama kararı alınan ünlü iş adamı Bulut Akacan, sağlık problemleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Akacan, 3 gün tutukluluk süresini kaldırıldığı hastanede polis gözetiminde geçirecek.

8.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Şehir Tiyatroları'na çağrı! Lefkoşa Belediye Tiyatrosu turneye gelsin

‘Hayalet Kumpanya’sı; tiyatronun özünü, ‘ensemble’ ruhunu, kumpanya tadını anımsatan bir oyun. Bu eğlenceli oyunu, Şehir Tiyatroları sahnelerinde görmek isteriz!

13.04.2019

Destekle Değiştir

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı’nın (TÜSEV) 2011 yılından bu yana yürütmekte olduğu Değişim için Bağış Projesi kapsamında, Destekle Değiştir etkinliği 2014 yılından beri düzenleniyor.

26.03.2019

O havuz neden devreye alınmıyor?

Bir kamu çalışanı olan okurumuz E. K’nın çok ilginç olan e-postasını özetimle aktardım. Buyurun hep birlikte okuyalım:

6.03.2019

Kral boyut değiştiriyor

Ülkemizde kotasız internet dönemi başladı. İnternetin olmayacağı ev kalmayacağına göre, dijital yayınların artacağını öngörmek de mümkün.

17.01.2019