MENÜ

Lazer Teknolojisi

Lazer Teknolojisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lazer Teknolojisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 364 Lazer Teknolojisi haberi bulunmuştur.

Lazer Teknolojisi Haberleri

Kahvede oturan adamın ölümüne sebep olan maganda yakalandı

Kahvede oturan adamın ölümüne sebep olan maganda yakalandı

Bursa'da kahvede otururken sırtından vurularak hayatını kaybeden şahsın ölümüne sebep olan maganda lazer teknolojisi kullanılarak yakalandı. Olay, Osmangazi'ye bağlı Tahtakale'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, arkadaşlarıyla kahvede oturan Mülayim Hastürk (49), birden masaya yığıldı. Hastürk'ün imdadına koşan arkadaşları yaptıkları kontrollerde sırtından kan geldiğini gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, Mülayim Hastürk'e ilk müdahalede bulundu. Sırtına etraftan atılan bir silahtan çıkan serseri kurşunun girdiği tespit edilen yaşlı adam hemen Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastürk burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Aynı saatlerde Ulucami önünde de bir kişi ayağından yaralandı. Cinayet büro ekipleri zanlının yakalanması için çalışmalara başladı. Yaklaşık 300 kişinin ifadelerini alan, 108 iş yerinin de güvenlik kameralarını inceleyen ve lazer teknolojisi kullanan ekipler atışın olay yerinin yukarısında bulunan Mollaarap Mahallesi'nden yapıldığını tespit etti.Atışın yapıldığı evin O.K. isimli şahsa ait olduğunu belirleyen ekipler yaptıkları çalışmalar neticesinde atışın şahıs tarafından yapıldığını netleştirdi.O.K. ile olay esnasında yanında bulunan U.E. ve S.C. de gözaltına alınarak emniyete götürüldü.Şahsın üzerinde ve evinde bulunan silahlara el koyan ekipler olay yerindeki mermilerin uyuştuğunun tespit edilmesi üzerine gözaltına alınan şahıslar adli makamlara sevk edildi. O.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken diğer 2 şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

12.06.2019Haber
O katil yakalandı Pişkin sözler: Haberlerde izlemiştim...

O katil yakalandı! Pişkin sözler: Haberlerde izlemiştim...

BURSA'da çay bahçesinde oturan Mülayim Hastürk'ün sırtına isabet ederek, ölümüne neden olan merminin ateşlendiği tabancayı kullanan şüpheli, lazer teknolojisiyle tespit edildi. Olay yerine 1 kilometre mesafedeki evinin bahçesinde havaya ateş ettiği ortaya çıkan O.K., düzenlenen operasyonla yakalandı. O.K.'nin Eren Barış Yüksel isimli genci de yürüdüğü sırada bacağından vurarak, yaraladığı ortaya çıktı.

12.06.2019Gündem
LASIK ile gözlüklerden kurtulabilir miyiz

LASIK ile gözlüklerden kurtulabilir miyiz?

Günümüzde dünya nüfusunun yaklaşık yarısında görme sorunu vardır. Göz alanındaki teknolojinin gelişmesiyle görme problemi yaşayan hastalar artık bu durumlardan kısa sürede kurtulabiliyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, görme problemlerinde kullanılan bir yöntem olan LASIK ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

9.10.2018Sağlık
Gözde lazer tedavisi nedir

Gözde lazer tedavisi nedir?

Lazer ışığı görünebilir ışık spektrumunda veya bu spekturuma çok yakındır. Tek bir dalga boyundadır, tüm enerji birlikte ve tek bir yönde çalışır. Bu tek bir noktaya odaklanabileceği ve cerrahide kullanılabileceği anlamına gelir. Lazer ışık kaynaklı ısı veya pek çok küçük enerji dalgası ile çalışır. Lazer ışığı çok kesin olarak kontrol edilebildiği için güvenli ve güvenilirdir.

12.07.2018Gündem
Yeni trend su tasarrufu

Yeni trend su tasarrufu

Yeni teknolojilerin ortaya çıkması denim (kot) sektöründe de dönüşüm başlattı. Artık çevreye daha duyarlı yöntemler kullanılarak denim ürünler elde edilebiliyor. Böylece su ve kimyasal konusunda iyileştirmeler yaşanıyor. Sektör lideri olduğumuz bu alanda uluslararası markalarımızın girişimleri ve inovatif çalışmaları da önem kazanıyor.

30.11.2017Ekonomi
Melih Gökçekten deprem açıklaması

Melih Gökçek'ten deprem açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ben 'Sismik araştırma gemileri deprem yapar' demedim. Ama yabancı ülkeler 'Sismik araştırma yapıyoruz' diyerek teknolojik saldırılar yapabilir" dedi.

10.02.2017Gündem
Yeni yıla gözlüksüz girin

Yeni yıla gözlüksüz girin!

SMILE lazer tekniği ile siz de gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, “SMILE lazer miyop ve astigmat tedavisinde kapalı teknik ile uygulanan minimal invaziv bir tedavi yöntemidir” diyor.

21.12.2016Sağlık
Kendinize hayatınızı değiştirecek bir hediye verin

Kendinize hayatınızı değiştirecek bir hediye verin

SMILE lazer ile kendinize hayatınızı değiştirecek bir hediye verin. Miyop ve astigmat tedavisinde SMILE lazer teknolojisi ile ağrı hissetmeden çok kısa gözlüklerden kurtulabilirsiniz. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, bıçaksız lazer teknolojisi olan SMILE lazer teknolojisi hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

3.11.2016Sağlık
Hayata yeni bir başlangıç için

Hayata yeni bir başlangıç için

Miyop ve astigmat tedavisinde üçüncü nesil lazer tedavisi, bıçaksız SMILE Lazer hayata yeni bir başlangıç yapmayı sağlıyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, SMILE Lazer teknolojisi hakkında merak edilenleri anlatıyor.

24.06.2016Sağlık
Lazerle dövme silmede çığır açan yenilikler

Lazerle dövme silmede çığır açan yenilikler

İnsanın beğeni ve inançları zamanla değişebileceğinden vücudunuzda ömür boyu kalacak bir dövme ne kadar estetik olsa da ya da sizi ne kadar iyi ifade etse de bir süre sonra bundan kurtulmak isteyebilirsiniz.

25.02.2016Sağlık
İnekleri artık robotlar sağacak

İnekleri artık robotlar sağacak!

İneklerin klasik yöntemlerle sağılması dönemi bitti. Türkiye’de kullanımı yaygınlaşan “sağım robotları” ineklerden alınan süt verimini arttırarak üreticinin yüzünü güldürüyor.

18.01.2016Ekonomi
Bıçaksız lazer nedir

Bıçaksız lazer nedir?

Göz HastalıklarıUzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç cevaplıyor; Bıçaksız lazer nedir?Bıçaksız lazer tedavisinetıpta “femtosaniye lazer yardımlı refraksiyon cerrahisi” adı verilir. Buteknoloji 15 yıldır kullanılmakta olup tüm Dünya’da en modern ve en güvenilirlazer tekniği olarak kabul edilmektedir. Femtosaniye lazer sayesinde tedavisırasında göze herhangi bir bıçak değmemektedir. Tedavi dakikalar içerisindeuygulanmakta ve görme kısa süre içerisinde en yüksek seviyeye ulaşmaktadır.Lazer teknolojisi sayesinde göz dokusunda uygulanan değişiklikler tesadüfekalmayacak şekilde bilgisayar kontrolü altında yapılabilmektedir.  Gözlükten kurtulmak için uygulanan lazertedavileri içerisinde femtosaniye teknolojisi ile birlikte wavefront yanikartal gözü excimer lazer uygulanması altın standart tedaviyi oluşturmaktadır.Hastalarımız lazer tedavisinden bir gün sonra normal hayatlarınadönebilmektedir.

Tesla 89 yıl önce akıllı telefonları bilmiş

Tesla 89 yıl önce akıllı telefonları bilmiş!

Sırp Sihirbaz lakabıyla tanınan ünlü bilim adamı Nikola Tesla'nın dün 159'uncu doğum günüydü. Adından onlarca icatla söz ettiren 10 Temmuz 1856 doğumlu Tesla bundan 89 yıl önce bugün elimizden düşüremediğimiz akıllı telefonların geleceğini tahmin etmişti. İşte Tesla'nın tarihe kazınan o unutulmaz öngörüsü...

11.07.2015Teknoloji
Estetikte yeni trend kök hücre

Estetikte yeni trend kök hücre

İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Güven, kök hücrelerin kullanılmasıyla vücut dışında kişiye özel dolgu materyallerinin hazırlanmasının, alerjik reaksiyon riskleri azalttığını ve yapılan işlemin kalıcılığı artırdığını belirtti.

24.12.2014Sağlık
Tohumda lazer teknolojisi ithalatı azalttı

Tohumda lazer teknolojisi ithalatı azalttı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından el değmeden, lazer teknolojisi ile üretilen "sertifikalı tohumlar" verim artışının yanında, Türkiye'nin tohum ithalatını da azalttı.

18.11.2013Tarım
Kan kanserinde erken teşhis şansı

Kan kanserinde erken teşhis şansı

Kanada'da Ryerson Üniversitesi fizikçilerinden Dr. Kolios, kan kanserinin erken teşhisinde önemli rol oynayacak kandaki kanserli hücrelerin ultrasonla fotoğrafını çekmeyi başardı.

22.08.2013Avrupa
Silikozis korkusu yüzünden işçi bulamıyorlar

Silikozis korkusu yüzünden işçi bulamıyorlar

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve EBSO 14. Dokuma ve Kombine Tesisler Sanayi Meslek Komitesi Üyesi Hilmi Uğurtaş, basında yer alan silikozis hastalığı haberlerinin, sektöre ilişkin yanlış bir algı yarattığını ve bu nedenle çalışacak eleman bulmakta zorluk çekildiğini söyledi.

27.07.2012Ege
10. Teknoloji Ödülleri finalistleri açıklandı

10. Teknoloji Ödülleri finalistleri açıklandı

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından ortaklaşa düzenlenen Teknoloji Ödülleri Türkiye’nin finalistlerini açıkladı.

17.05.2012Teknoloji
Katarakt sebebi olabilir

Katarakt sebebi olabilir

Katarakt genellikle ileri yaşta ortaya çıksa da, hemen her yaş grubunu etkisi altına alabiliyor.

18.01.2012Sağlık
Özel hastanelere tanıtım yasağı

Özel hastanelere tanıtım yasağı

Özel hastaneler, faaliyetleriyle ilgili halkın güvenini, bilgi ve tecrübe eksikliğini istismar edici “gözlerde HD kalitesi”, “İlk ve tek”, “üstün teknolojik tasarım”, “güçlü ve uzman kadro”, “ağrısız ve acısız tedavi” gibi tanıtımlar yapamayacak.

7.12.2011Gündem

Bilim Müzesi’nde deney yaptılar

Gaziemir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bu Çocuklar Bizim Projesi” kapsamında Sarnıç Fatih İlköğretim Okulu ile Binbaşı Reşat Bey Mahallesi’ndeki Aslanlar İlköğretim Okulu’ndan toplam 70 öğrenci Karşıyaka’daki Bilim Müzesi’ni ziyaret etti.

13.03.2011Ege
1000 defa HD formatında kayıt

1000 defa HD formatında kayıt

Verbatim’in yeni Blu-ray diski ile 1000 defaya kadar üzerine HD formatında kayıt yapılabiliyor.

21.02.2011Teknoloji
Wikileaks: ABD ve Çin arasında yıldız savaşları

Wikileaks: ABD ve Çin arasında yıldız savaşları

Telegraph’ın ulaştığı bir Wikileaks belgesine göre, ABD, son yıllarda Çin ile arasında yaşanan gizli “yıldız savaşlarında” Pekin’e askeri müdahalede bulunma tehdidi savurdu.

3.02.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Gözyaşı kanalına laserle tedavi

GÖZYAŞININ son ulaştığı yer gözyaşı kanalı vasıtası ile burnumuzun iç kısmıdır.

4.11.2018

Teslim Baba’nın fenni ve ledünni işleri 369

“Geçmişi, bugünü ve geleceği aynı anda görebiliyorum”

28.07.2018

UFAK DOKUNUŞLAR BÜYÜK FARK YARATIR!

Hemen hemen her kadının derdiyken güzellik ve sağlıklı bir cildinin olması, şimdilerde erkekler de Güzellik Merkezlerine yöneldi hatta bazı işlemleri kadınlardan daha çok yaptırır oldu.

28.05.2018

Göz ameliyatında lazer teknolojisi

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz Lazerle gözde görme kusurlarını düzeltme ameliyatları.

24.04.2015

Yaşasın bahar

Geçtiğimiz kış nezle, grip eksik olmadı. Çoğumuz yüksek ateş, öksürük, aksırık çekip yorgan döşek yatmak zorunda kaldık.

13.04.2015

Giyilebilir sanat

Bir kadın için kıyafetler, ayakkabılar, çantalar, paltolar ve şapkalardan kopmak güç, ama inanır mısınız bir süredir elimi sürmüyorum alışverişe. Bir nevi tüketim diyetine girdim.

13.04.2014

Lazer teknolojili diş implantları

İmplantlar, titanyumdan yapılmış yapay diş kökleri olarak tanımlanıyor.

14.11.2012

İnsanoğlunun kaçamadığı üç gerçek

Ne zaman bir ameliyata girecek olsam heyecanlanıyorum. Muhteşem Bey ameliyat masasında yatıyor. Gözü penslerle açılmış vaziyette.

6.07.2012

Estetikte lazer 6 farklı alanda kullanılıyor

Günümüzde lazer teknolojisi, vücudun değişik bölgelerindeki ameliyatlarda kullanılıyor. Lazerin en önemli kullanım alanlarının başında ise estetik ve kozmetik işlemler geliyor. Üstelik lazeri estetik cerrahi alanında birçok farklı alanda kullanabiliyoruz.

3.06.2012