MENÜ

Lastik

Lastik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Lastik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Lastik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.948 Lastik haberi bulunmuştur.

Otomobil lastiği ya da kısaca lastik; otomobil tekerini çepeçevre saran, kendisi şişebilen ya da şişebilen bir iç silindirin (tüp) etrafına geçen kauçuk kaplama.

Lastik Haberleri

İstanbulda alarm Son 10 yılda böylesi ilk kez oldu…

İstanbul'da alarm! Son 10 yılda böylesi ilk kez oldu…

İstanbul’da 11 Aralık itibariyle bugüne kadar beklenen yağmurların yağmaması barajlardaki su seviyesinin ciddi oranda azalmasına yol açtı.

11.12.2019Gündem
Enezde 30 kaçak göçmen yakalandı

Enez'de 30 kaçak göçmen yakalandı

EDİRNE'nin Enez ilçesi açıklarında, lastik botla Yunanistan'a gitmeye çalışan, Afganistan uyruklu 30 kaçak göçmen yakalandı.

11.12.2019Gündem
Ayvacıkta 94 kaçak göçmen yakalandı

Ayvacık'ta 94 kaçak göçmen yakalandı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında lastik botlarla yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçiş yapmak isteyen 94 kaçak göçmen yakalandı.

10.12.2019Gündem
Dikili ve Çeşmede 105 kaçak göçmen yakalandı

Dikili ve Çeşme'de 105 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'in Dikili ve Çeşme ilçeleri kıyılarından yasa dışı yollarla denize açılan toplam 105 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik botu ekiplerince yakalandı.

10.12.2019Gündem
Kuşadası ve Didim açıklarında 132 kaçak göçmen yakalandı

Kuşadası ve Didim açıklarında 132 kaçak göçmen yakalandı

AYDIN'ın Kuşadası ve Didim ilçelerinden yasa dışı yollarla başka ülkelere gitmeye çalışan toplam 132 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

10.12.2019Gündem
Lastik botla Midilli Adasına kaçmak isterken yakalandı

Lastik botla Midilli Adası'na kaçmak isterken yakalandı

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na lastik botla kaçmak isteyen Afganistan uyruklu kaçak göçmen, Sahil Güvenlik tarafından yakalandı.

10.12.2019Gündem
Emniyet açıkladı: 1742 araca ceza yağdı

Emniyet açıkladı: 1742 araca ceza yağdı

Türkiye genelinde kış lastiği takmayan 1742 araca cezai işlem uygulandı.

9.12.2019Gündem
Enezde 38 kaçak göçmen yakalandı

Enez'de 38 kaçak göçmen yakalandı

Edirne'nin Enez ilçesi açıklarında lastik botla Yunanistan'a gitmeye çalışan Afganistan ve İran uyruklu 38 kaçak göçmen yakalandı.

9.12.2019Gündem
Çanakkalede 33 kaçak göçmen yakalandı

Çanakkale'de 33 kaçak göçmen yakalandı

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen Afganistan uyruklu 33 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.

9.12.2019Gündem
Palandöken, toplamda 100 kilometreyi bulan pistleriyle sezona merhaba diyecek

Palandöken, toplamda 100 kilometreyi bulan pistleriyle sezona merhaba diyecek

Dünyanın önemli kış turizm merkezleri arasında gösterilen Palandöken Kayak Merkezi'nde, yeni sezonda da turistlerin ağırlanması için tüm hazırlıklar tamamlandı.

6.12.2019Seyahat
Son dakika haberi: Edirnede kayıp avukatın cenazesine ulaşıldı

Son dakika haberi: Edirne'de kayıp avukatın cenazesine ulaşıldı

EDİRNE'nin İpsala ilçesinde ava giden ve otomobili sulama kanalında bulunan avukat Hakan Çağıl Taşdelen'in (30) cansız bedenine ulaşıldı.

6.12.2019Gündem
Karaburun ve Seferihisarda 75 kaçak göçmen yakalandı

Karaburun ve Seferihisar'da 75 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'in Karaburun ve Seferihisar ilçelerinden yasa dışı yollarla ve lastik botlar ile kaçak geçiş yapmaya kalkışan toplam 75 göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

5.12.2019Gündem
Kuşadasında 24ü çocuk 40 kaçak göçmen yakalandı

Kuşadası'nda 24'ü çocuk 40 kaçak göçmen yakalandı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinden lastik botla yurt dışına çıkmaya çalışan 40 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.

5.12.2019Gündem
Dikilide 47 göçmen ile 1 organizatör yakalandı

Dikili'de 47 göçmen ile 1 organizatör yakalandı

İzmir'in Dikili ilçesinde yasa dışı yollardan lastik botla yurt dışına çıkmaya çalışan Afganistan uyruklu 47 göçmen ile 1 Türk organizatör yakalandı.

4.12.2019Gündem
Bodrum’da 19 Güney Afrikalı göçmen yakalandı

Bodrum’da 19 Güney Afrikalı göçmen yakalandı

Bodrum’dan Yunanistan adalarına yasa dışı yollardan kaçmaya çalışan toplam 19 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.

3.12.2019Gündem
Ayvalık’ta 48 düzensiz göçmen yakalandı

Ayvalık’ta 48 düzensiz göçmen yakalandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 48 düzensiz göçmen yakalandı.

2.12.2019Gündem
Başakşehirde otomobil su kanalına düştü

Başakşehir'de otomobil su kanalına düştü

İstanbul Başakşehir'de Kayaşehir yolunda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, yaklaşık 15 metre yükseklikten su kanalına düştü.

1.12.2019Gündem
Çanakkalede 99 kaçak göçmen yakalandı

Çanakkale'de 99 kaçak göçmen yakalandı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden lastik botla Yunanistan’ın Midilli Adası'na gitmeye çalışan 99 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.

1.12.2019Gündem
Bugün resmen başladı Yapmayan yandı: Cezası 625 TL

Bugün resmen başladı! Yapmayan yandı: Cezası 625 TL

Zorunlu kış lastiği uygulamasıyla "denetim" mesaisi de başlıyor. Zorunlu kış lastiği uygulamasının devreye gireceği yarından itibaren şehir içi ve şehirler arası yollarda kış lastiği denetimleri başlayacak. Geçen dönem zorunlu olduğu halde kış lastiği bulunmayan 4 bin 277 araca ilişkin idari yaptırım uygulandı. Peki şehir içi ulaşımda gerekli mi, hangi durumlarda ceza kesiliyor... İşte kış lastiğiyle ilgili tüm detaylar...

30.11.2019Ekonomi
Uzun kuyruklar oluştu... Bugün son gün

Uzun kuyruklar oluştu... Bugün son gün!

ANTALYA Motosiklet, Bisiklet, Oto Lastik Tamircileri ve Oto Yıkamacılar Odası Başkanı Bayram Dal, ticari araçlar için 1 Aralık’ta zorunlu kış lastiği uygulamasının başlayacağını belirterek, esnafı uyardı. Birçok şehirde kış lastiği taktırmak isteyenlerden dolayı uzun kuyruklar oluştu.

30.11.2019Ekonomi
Didim açıklarında 57 kaçak göçmen yakalandı

Didim açıklarında 57 kaçak göçmen yakalandı

AYDIN'ın Didim ilçesinde, lastik botla yurt dışına çıkmaya çalışan Suriye uyruklu 57 kaçak göçmen yakalandı.

30.11.2019Gündem
Sürücülere uyarı: 1 Aralıktan sonra zorunlu olacak

Sürücülere uyarı: 1 Aralık'tan sonra zorunlu olacak

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, sürücülerin yaptırması gereken motorlu araç bakımlarında kalitesiz yağ kullanıldığı takdirde, motorda ciddi sıkıntıların meydana gelebileceği belirtildi. Özellikle sıvı bakımlarının yapılması konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, kış lastiklerinin de 1 Aralık'tan sonra zorunlu olarak kullanılması gerektiğine vurgu yaptı.

29.11.2019Haber
Sürücülere çok önemli uyarı: 1 Aralıktan sonra zorunlu olacak

Sürücülere çok önemli uyarı: 1 Aralık'tan sonra zorunlu olacak

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, sürücülerin yaptırması gereken motorlu araç bakımlarında kalitesiz yağ kullanıldığı takdirde, motorda ciddi sıkıntıların meydana gelebileceği belirtildi. Özellikle sıvı bakımlarının yapılması konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, kış lastiklerinin de 1 Aralık'tan sonra zorunlu olarak kullanılması gerektiğine vurgu yaptı.

29.11.2019Ekonomi
Dikilide 25 göçmen yakalandı

Dikili'de 25 göçmen yakalandı

İZMİR'in Dikili ilçesinde, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 25 göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

29.11.2019Gündem
Yoğun ilgi kargoyu çökertti

Yoğun ilgi kargoyu çökertti

Alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) e-ticaret ve perakende de büyük bir yoğunluk yarattı. Çok sayıda e-ticaret platformu ve marka büyük indirimleri yapmak için 29 Kasım Cuma tarihini beklemezken indirimleri bir hafta öncesinden başlattı.

29.11.2019Ekonomi
Özel araçlarda kış lastiği takmak zorunlu mu

Özel araçlarda kış lastiği takmak zorunlu mu?

Kış lastiği uygulamasının başlamasına çok az bir süre kala araç sahipleri konu hakkında bir takım soruların cevaplarını araştırıyorlar. Peki özel araçlarda kış lastiği takılması zorunlu mu? İşte konu açıklamalar..

28.11.2019Gündem
Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı duyurdu, yoğunluk başladı 625 lira cezası var...

Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı duyurdu, yoğunluk başladı! 625 lira cezası var...

ŞEHİRLERARASI  yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulaması 1 Aralık' ta başlıyor. Kurala uymayan araçların sürücülerine 625 lira ceza kesilecek. Gelen son dakika haberlerine göre, 1 Aralık öncesi lastikçilerde yoğunluk yaşanırken, gün içinde lastiğini değiştirmek isteyen çok sayıda vatandaş lastikçilerin yolunu tutuyor. Kış lastiğini yalnızca ticari araç sürücüleri taktırmıyor. Can ve mal güvenliğini düşünen pek çok sürücü de otomobiline kış lastiği taktırıyor.

28.11.2019Gündem
Bodrumda yakalandılar

Bodrum'da yakalandılar

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, lastik botla, yasa dışı yollarla başka ülkelere gitmeye çalışan 29 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

28.11.2019Gündem
Son dakika haberler: Otoyolda lastik değiştiren 4 kişiye TIR çarptı: 3 ölü, 1 yaralı

Son dakika haberler: Otoyolda lastik değiştiren 4 kişiye TIR çarptı: 3 ölü, 1 yaralı

Mersin'in Tarsus ilçesinde otoyolda minibüsün patlayan lastiğini değiştirmeye çalışan Suriye uyruklu kişilere TIR çarptı. Kazada 3 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

28.11.2019Gündem
Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak Hangi araçlara kışlık lastik takılır

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Hangi araçlara kışlık lastik takılır?

Aralık ayına kısa süre kala, kış lastiği uygulamasının başlayacağı tarih sürücülerin gündemine geldi. Sürücülerin sürüş güvenliğini sağlamak için araçlara takılan kış lastiği zorunluğunun bu sene ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, "Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu?" sorusunun cevabını öğrenmek istiyor. Peki, Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Hangi araçlara kışlık lastik takılır?

27.11.2019Gündem
İstanbulda korkutan tablo Barajlarında doluluk oranı...

İstanbul'da korkutan tablo! Barajlarında doluluk oranı...

İstanbul'da barajların doluluk oranı son 10 yılın en düşük ikinci seviyesinde.

26.11.2019Gündem
Enezde 36 kaçak göçmen yakalandı

Enez'de 36 kaçak göçmen yakalandı

Edirne'nin Enez ilçesi açıklarında lastik botla Yunanistan'a gitmeye çalışan Afganistan ve İran uyruklu 36 kaçak göçmen yakalandı.

26.11.2019Gündem
Sürüklenen kaçaklar kurtarıldı

Sürüklenen kaçaklar kurtarıldı

İzmir'in Çeşme ilçesinden yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışırken motor arızası nedeniyle içinde bulundukları lastik botları sürüklenen 20 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

26.11.2019Gündem
Didim ve Kuşadasında 93 kaçak göçmen yakalandı

Didim ve Kuşadası'nda 93 kaçak göçmen yakalandı

Aydın'ın Didim ve Kuşadası ilçelerinden yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 93 göçmen yakalandı.

25.11.2019Gündem
Kuşadası’nda 46 düzensiz göçmen yakalandı

Kuşadası’nda 46 düzensiz göçmen yakalandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Sahil Güvenlik botu tarafından lastik botla yurt dışına kaçmaya çalışan 46 düzensiz göçmen yakalandı.

25.11.2019Gündem

İzmir'de 38'i çocuk 81 kaçak göçmen yakalandı

İZMİR'in Çeşme ve Seferihisar ilçelerinde durdurulan lastik botlarda yasa dışı yollardan geçiş yapmaya çalışan 81 kaçak göçmen yakalandı.

25.11.2019Gündem
Kış lastiğini son güne bırakmayın uyarısı

"Kış lastiğini son güne bırakmayın" uyarısı

Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği Genel Sekreteri Erdal Kurt "Kış lastiği uygulaması, 1 Aralık'ta başlayacak. Mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıkları kış çağrışımı yapmasa da hazırlıkları takvime göre tamamlamakta fayda var. Son güne bırakmayın, kış lastiklerinizi hazırlayın" dedi.

24.11.2019Ekonomi
Ayvacıkta 46sı çocuk 83 kaçak göçmen yakalandı

Ayvacık'ta 46'sı çocuk 83 kaçak göçmen yakalandı

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinden lastik botla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmeye çalışan Afganistan uyruklu 83 kaçak, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

23.11.2019Gündem
Trafiği tehlikeye düşüren 3 maganda yakalandı İşte cezaları...

Trafiği tehlikeye düşüren 3 maganda yakalandı! İşte cezaları...

İstanbul'da trafiği tehlikeye soktuğu gerekçesiyle gözaltına alınan 3 kişiye, 1002 lira ceza kesildi.

21.11.2019Gündem
Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak Zorunlu kış lastiği takma ücreti ne kadar

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Zorunlu kış lastiği takma ücreti ne kadar?

Aralık ayının yaklaşmasıyla beraber, kış lastiği uygulaması için sürücülerin hazırlıkları başladı. Her sene olduğu gibi bu sene de ticari ve yolcu taşıtlarının takması zorunlu olan kış lastikleri ya da kar lastiği uygulaması, Resmi Gazete'de belirlenen tarihte başlayacak. Peki, kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Zorunlu kış lastiği takma ücreti ne kadar? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

21.11.2019Gündem
Faruk Süren: Adaylık gibi bir niyetim yok

Faruk Süren: 'Adaylık gibi bir niyetim yok'

Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Faruk Süren, "Galatasaray'da seçime hukukçular karar erecek. Kötü bir şey var. Galatasaray'da ötekiler yaratıldı" dedi.

21.11.2019Futbol
Çanakkalede lastik bot içinde 43 kaçak göçmen yakalandı

Çanakkale'de lastik bot içinde 43 kaçak göçmen yakalandı

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçiş yapmak isteyen Afganistan uyruklu 43 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik tarafından yakalandı.

21.11.2019Gündem
Yer Antalya Alacaklısı kâbusu yaşattı... İç çamaşırıyla gidip yardım istedi

Yer Antalya! Alacaklısı kâbusu yaşattı... İç çamaşırıyla gidip yardım istedi

Antalya’da gayrimenkul işi yapan Ahmet T., alacaklısı olduğu S.S.'nin azmettirdiği iddia edilen 2 kişi tarafından kaçırılıp, götürüldüğü inşaat villasında, kıyafetleri çıkarılarak, zincirle bağlanıp, dövüldü. Kendi imkanlarıyla zincirden kurtulup iç çamaşırlarıyla gittiği iş yerinden polisi arayarak yardım isteyen Ahmet T.'nin bu anları, güvenlik kameralarına yansıdı.

20.11.2019Gündem
Enez açıklarında 65 kaçak göçmen yakalandı

Enez açıklarında 65 kaçak göçmen yakalandı

EDİRNE'nin Enez ilçesinde, lastik botlarla yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışan 65 kaçak göçmen yakalandı.

20.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Phuket Tayland Gezisi - Phuket Adası Nasıl Gezilir? 

Bangkok gezisi sonrası bir saatlik uçuş ile Phuket’e geldik. Phuket havaalanı kent merkezi olarak sayılan ve otelimizin de bulunduğu Patong Beach’e 40 km uzaklıkta bulunuyor.

11.12.2019

Bir çocuk kitabında can çekiştirerek kaplumbağa haşlamak

Türkiye’de pek çok konuda olduğu gibi çocuk kitapları konusunda da ciddi bir kirlilik var. Her önüne gelen kitap yazıyor, ama içerik ve dil konusuna yeteri kadar özen gösterilmiyor. Üstelik özgün bir eser üretmeye bile ihtiyaç hissedilmiyor, var olan kitapların içeriklerinden derleniyor “Ben de kitap yazdım, buyurun!” diye ortaya çıkılıyor. Oysaki çocuk edebiyatı bir deneme tahtası değildir. Çocukların zihnine giren her şey önemlidir. Bu, hep atlanıyor.

6.12.2019

Yiyebildiği her şeyi sindiremeyebilir

Kedi ve köpekler lezzetli buldukları her türlü gıda maddesini kabuk, kemik, kılçık, sap, çekirdek gibi yenilmeyen kısımları da dahil yiyebilirler.

20.11.2019