MENÜ

Larin

Larin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Larin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 26.180 Larin haberi bulunmuştur.

Larin Haberleri

Köprüde katliamı SAS’lar önledi

Köprüde katliamı SAS’lar önledi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının Barış Pınarı harekât alanında arama-tarama ve temizlik faaliyetlerine destek veren Sualtı Savunma Grup Komutanlığı’na (SAS) bağlı timler, Resulayn yakınlarında büyük bir katliamı önledi.

13.11.2019Gündem
MEB, rehberlik ve araştırma merkezlerini güçlendiriyor

MEB, rehberlik ve araştırma merkezlerini güçlendiriyor

MEB, özel eğitim ve rehberlik konularında ailelere ücretsiz hizmet veren rehberlik ve araştırma merkezlerinin (RAM) güçlendirilmesi, dezavantajlı öğrencilere sunulan eğitim hizmetlerinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan projeyi tamamladı. Projeyle RAM'larda görev yapan 732 rehberlik öğretmenine eğitim verildi, dezavantajlı durumdaki 2 bin 680 aileye ulaşıldı.

12.11.2019Eğitim
2 bin 200den fazla Türk vatandaşı, Estonyadan e-Oturum aldı

2 bin 200'den fazla Türk vatandaşı, Estonya'dan e-Oturum aldı

Estonya'nın dünyada ilk kez uygulamaya geçirdiği e-Oturum programı ile girişimciler, Türkiye'den çalışırken global bir AB şirketi kurabilmelerini sağlayan resmi dijital kimlik elde etme hakkı kazanırken, AB'nin iş ortamına da erişebiliyor.

12.11.2019Ekonomi
Elektrikli scooter’ı Türkiye’ye yayacak

Elektrikli scooter’ı Türkiye’ye yayacak

İstanbul’un elektrikli scooter paylaşım platformu Martı, tüm Türkiye’ye yayılmak için harekete geçti. Şu anda İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında kullanılan Martı, diğer illere de yayılmak istiyor. Martı’lar kısa mesafelerde insanların yürümek ve araba kontağı çalıştırmak istemediği ya da trafikte takılı kalıp beklemek istemedikleri yerde devreye giren bir sistem.

11.11.2019Ekonomi
Türkiye’nin dijital kalbi CIO Academy’de atacak

Türkiye’nin dijital kalbi CIO Academy’de atacak

Microsoft Türkiye, Türkiye’nin önde gelen CIO'larını (Bilgi İşlem Yöneticileri) bir araya getiren CIO Academy etkinlik serisini başlatıyor. İnovasyon ve en yeni teknolojileri yöneticilerle ele alacak etkinliğin ilkinde örneklerle “Dijital Dönüşüm” konusu incelenecek.

11.11.2019Teknoloji
Türk ve Rus askerlerinin dördüncü ortak kara devriyesi tamamlandı

Türk ve Rus askerlerinin dördüncü ortak kara devriyesi tamamlandı

Fırat'ın doğusundaki Derbesiye bölgesinde Türk ve Rus askeri unsurlarınca icra edilen dördüncü ortak kara devriyesi tamamlandı.

11.11.2019Dünya
‘Yaptıklarını anlatmaya kelimeler yetmiyor’

‘Yaptıklarını anlatmaya kelimeler yetmiyor’

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81’inci yıldönümünde Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’nın birçok kentinde de anıldı. Türkiye’nin yurtdışı temsilciliklerinde düzenlenen anma törenlerinde bayraklar yarıya indirildi, bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

10.11.2019Avrupa
Bakan Selçuk: Öğretmen atamalarıyla ilgili çalışmalarda son aşamaya geldik

Bakan Selçuk: Öğretmen atamalarıyla ilgili çalışmalarda son aşamaya geldik

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmen atamalarıyla ilgili çalışmalarda son aşamaya geldik. Bürokrat düzeyinde çalışmaların bitmek üzere" dedi.

9.11.2019Eğitim
Üçüncü devriye en doğuda

Üçüncü devriye en doğuda

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Rusya Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Fırat’ın doğusunda Suriye topraklarında üçüncü ortak devriyesi dün yapıldı.

9.11.2019Gündem
Bayraktar SİHAların nihai kabul anlaşması Ukraynayla imzalandı

Bayraktar SİHA'ların nihai kabul anlaşması Ukrayna'yla imzalandı

Baykar’ın ürettiği Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) Ukrayna’ya ihracatına ilişkin nihai kabul anlaşmasının imzalandığı bildirildi.

8.11.2019Gündem
Bakan Selçuk: Belediyelerimizle daha büyük bir işbirliğine ihtiyacımız var

Bakan Selçuk: Belediyelerimizle daha büyük bir işbirliğine ihtiyacımız var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliğinde TBB'de düzenlenen ‘Eğitim ve Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı. Selçuk, burada yaptığı konuşmada, dünya örneklerinde yerel yönetimlerle eğitim arasındaki ilişkinin doğrudan doğruya kurulduğunu ve eğitimin tek sorumlusunun yerel yönetimler olduğunu söyledi.

8.11.2019Eğitim
Mastercard, inovasyon liderlerinin 5 özelliğini açıkladı

Mastercard, inovasyon liderlerinin 5 özelliğini açıkladı

Mastercard ve Harvard Business Review Analytic Services tarafından gerçekleştirilen “Become 2020” araştırması, şirketlerde pozitif değişimi ve inovasyonu teşvik eden 50 özelliği ortaya koydu. Araştırma sonucuna göre, 50 özellik arasında 5 özellik şirketleri inovasyon lideri yapıyor.

8.11.2019Teknoloji
iOS 13.2.2 güncellemesi yayınlandı Neler değişiyor

iOS 13.2.2 güncellemesi yayınlandı! Neler değişiyor?

Apple, dün akşam saatlerinde iOS 13.2.2 güncellemesini kullanıcılara sundu. Yeni güncelleme ile birlikte bakın neler değişiyor?

8.11.2019Teknoloji
Teslimat robotu Yandex.Rover test sürüşlerine başladı

Teslimat robotu Yandex.Rover test sürüşlerine başladı

Arama motorundan, navigasyona ve mail hizmetine kadar sunduğu pek çok servisin yanı sıra aynı zamanda Avrupa’nın en büyük sürücüsüz otomobil geliştiricisi olan Yandex, otonom araç teknolojisinde bir yeniliğe daha imza attı. Yandex’in yeni teslimat robotu Yandex.Rover test sürüşlerine başladı.

8.11.2019Teknoloji
Romanovlar’ın ‘Özel Amaçlı Ev’i

Romanovlar’ın ‘Özel Amaçlı Ev’i

Sinemaya da uyarlanan ‘Çizgili Pijamalı Çocuklar’la tanınan İrlanda çağdaş edebiyatının parlayan genç üyesi John Boyne, ‘Romanovlar’ın Son Evi’nde bir Rus kölenin (mujik) hayatı üzerinden devrim öncesi Rusya’nın canlı, güçlü, nefis bir tablosunu sunuyor.

7.11.2019Kitap Sanat
Yeni AKM binası Hasan Uçarsunun Mimar Sinan operasıyla açılacak

Yeni AKM binası Hasan Uçarsu'nun Mimar Sinan operasıyla açılacak

Yeniden inşa süreci 10 Şubat'ta temel atılmasıyla başlayan Atatürk Kültür Merkezinin açılışı için Mimar Sinan operası hazırlanıyor.

7.11.2019Keyif
Arınç: Cumhurbaşkanımızın eleştirisini saygıyla karşılıyorum

Arınç: Cumhurbaşkanı'mızın eleştirisini saygıyla karşılıyorum

CUMHURBAŞKANLIĞI Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, 'KHK faciadır' açıklamasına yönelik eleştirilere yanıt verdi. Arınç, "Yanlış uygulamadan mağdur olanların çektiği ızdırabı anlatmak için kullandığım cümledir. Eğer bu cümleyi çıplak olarak alırsanız yanlış anlamalara götürecek bir cümle. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın eleştiren konuşmasını saygıyla, takdirle karşılıyorum" dedi.

7.11.2019Gündem
Robot futbolcular, insan rakipleriyle karşı karşıya gelecek

Robot futbolcular, insan rakipleriyle karşı karşıya gelecek

Yapay zekanın fanteziden çıkarak bir gerçekliğe büründüğünün bir başka örneği, 'Nao' diye adlandırılan robot futbolcular. Nao'ların, 2050'de insan rakipleriyle karşı karşıya gelmesine çalışılıyor.

6.11.2019Teknoloji
Özel gereksinimli çocuklar için il bazlı tarama yapılacak

Özel gereksinimli çocuklar için il bazlı tarama yapılacak

MEB, özel eğitime gereksinim duyan çocukların tespiti için Türkiye genelinde yapılacak il bazlı tarama sonucunda ihtiyaç haritaları oluşturacak. Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarının yapacağı ortak çalışmayla birinci basamak sağlık kuruluşlarındaki gelişimsel değerlendirme ve taramalar da zorunlu hale getirilecek.

6.11.2019Eğitim
Naolar geliyor Hedef 2050de insan rakipler...

Nao'lar geliyor! Hedef 2050'de insan rakipler...

Yapay zekanın fanteziden çıkarak bir gerçekliğe büründüğünün bir başka örneği, "Nao" diye adlandırılan robot futbolcular. Nao’ların, 2050'de insan rakipleriyle karşı karşıya gelmesine çalışılıyor.

6.11.2019Futbol
İkinci devriye  Ayn el Arap’ta

İkinci devriye Ayn el Arap’ta

Rusya’yla ikinci ortak devriye Fırat’ın doğusunun batı ucunda, Soçi mutabakatı öncesi terör örgütü PKK/YPG’nin yoğun varlık gösterdiği Ayn el Arap’ta (Kobani) yapıldı. Böylece TSK, Barış Pınarı harekât alanının hem doğusunda hem de batısında devriye yapmış oldu.

6.11.2019Gündem
Sen Anlat Karadenizin 63. bölüm 2. fragmanı yayınlandı Nefes ve Tahirin bebeği doğuyor

Sen Anlat Karadeniz'in 63. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! Nefes ve Tahir'in bebeği doğuyor

ATV ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz'in bu haftaki seyirci karşısına çıkacağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin yayınlanan 63. bölüm fragmanına Tahir ve Nefes'in bebeklerinin doğduğu an damga vurdu. Peki, Sen Anlat Karadeniz'in yeni bölümünde başka neler olacak? İşte, dizinin 63. bölüm 2. fragmanı ve yeni bölümün kısa özeti.

5.11.2019Televizyon
Haydi Oyuna: 80’lerin Efsanesi Puma Rider Sokaklara Geri Dönüyor

Haydi Oyuna: 80’lerin Efsanesi Puma Rider Sokaklara Geri Dönüyor

Global spor giyim markası PUMA, 40 yıl önce Alman’ların ilk koşu ayakkabısı olan ikonikleşmiş Fast Rider OG’nin geri dönüşünü kutluyor . 80’li yıllarda insanlar zinde kalmak ya da sadece eğlenmek için pistlerde yaptıkları koşuları sokaklara taşıyor. PUMA ise bu asfalt koşucuları için modern Federbein teknolojisini geliştiriyor ve tıpkı arabalardaki gibi süspansiyon özelliğini kullanarak RIDER’i tüketiciyle buluşturuyor.

5.11.2019Alışveriş
Sınırda sıcak gün… İkincisi tamamlandı

Sınırda sıcak gün… İkincisi tamamlandı

Fırat'ın doğusunda Türk-Rus ikinci ortak kara devriyesi tamamlandı. TSK ve Rus unsurları, Aynularab'ın doğusu ile Tel Abyad'ın batısı arasında kara devriyesi gerçekleştirdi.

5.11.2019Dünya
Kaldırımda yasak

Kaldırımda yasak

Singapur’da yayaların karıştığı bir dizi kazadan sonra kaldırımlarda elektrikli scooter kullanımı yasaklandı.

5.11.2019Dünya
Meteoroloji Genel Müdürü açıkladı: İklim dengeleri altüst oldu...

Meteoroloji Genel Müdürü açıkladı: İklim dengeleri altüst oldu...

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, küresel ısınma nedeniyle iklim dengelerinin altüst olduğunu belirterek, "Bu yıl çok fazla yağışlı bir kış beklemiyoruz" dedi.

4.11.2019Gündem
Belçikada Larin fırtınası

Belçika'da Larin fırtınası

Zulte Waregem’de kiralık olarak forma giyen Cyle Larin, attığı goller ve yaptığı asistlerle takımını ayakta tutuyor. Zulte’nin sezon sonunda 2,5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanması bekleniyor.

4.11.2019Futbol
Aşırı sağcıların kalesi Dresden’de ‘Nazi olağanüstü hâli’

Aşırı sağcıların kalesi Dresden’de ‘Nazi olağanüstü hâli’

Almanya’nın doğusundaki Dresden şehri, aşırı sağ gruplarla ilgili sorunun ciddi boyutlara ulaştığı gerekçesiyle ‘Nazi olağanüstü hâli’ ilan ettiğini duyurdu. İlanın yapılmasında aktif rol oynayan sol görüşlü siyasi parti Die Partei üyesi Max Aschenbach, BBC’ye yaptığı açıklamada, “Yaptığımız acil durum çağrısı, bu durumu değiştirmek için atılan bir adım. Aynı zamanda Dresden kent meclisinde nasıl insanlarla bir arada oturuyorum, bunu görmek istedim” dedi.

3.11.2019Avrupa
Futbol artık Hollywood’dan da pop müzikten de çok daha önemli

Futbol artık Hollywood’dan da pop müzikten de çok daha önemli

Türkiye’de yayımlanan iki kitabı, ‘Harika Portakal’ ve ‘Kökler: İngiliz Futbolunun Yakın Tarihi’yle tanınan David Winner, Kadir Has Üniversitesi’nin düzenlediğibir panel dolayısıyla ülkemizdeydi. Yazılarına The Blizzard ve The Guardian’da da rastladığımız Winner’la buluştuk ve dünyanın halihazırda  en çok ilgi gören oyunu futbol üzerine söyleştik.

Teknoloji tekellerine karşı tedbirlerimizi sıklaştıracağız

"Teknoloji tekellerine karşı tedbirlerimizi sıklaştıracağız"

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, SAHA İstanbul'un Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı hakkındagerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, "Teknoloji tekellerine karşı tedbirlerimizi sıklaştıracağız" ifadelerini kullandı.

2.11.2019Ekonomi
Rusya’yla ilk ortak devriye

Rusya’yla ilk ortak devriye

Suriye’de Türk ve Rus askerlerinin ilk ortak devriyesi dün Resulayn-Kamışlı arasında, 10 kilometre derinlikte gerçekleştirildi. 4 Türk, 4 Rus zırhlısıyla yapılan devriye havadan insansız hava araçlarıyla (İHA) izlenirken terör örgütünün bölgeden çekilip çekilmediği de gözlendi.

2.11.2019Gündem
Son dakika... Sınırda hareketli gün Milli Savunma Bakanlığı detayları paylaştı

Son dakika... Sınırda hareketli gün! Milli Savunma Bakanlığı detayları paylaştı

Türk ve Rus askerlerinin Suriye'nin Derbesiye bölgesinde gerçekleştirdiği ilk ortak kara devriyesi tamamlandı. Devriye yaklaşık 4 saat sürdü. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Fırat’ın doğusundaki Derbesiye bölgesinde Türk ve Rus askeri unsurlarının dörder araç ve İHA’larla iştirak ettiği ilk ortak kara devriyesi tamamlandı'' denildi.

1.11.2019Gündem
Son dakika... Rusya ile ortak devriye başladı

Son dakika... Rusya ile ortak devriye başladı

Soçi mutabakatı kapsamında belirlenen güvenli bölgede Türk ve Rus askerlerinin ortak devriyesi başladı.

1.11.2019Dünya
Şamdan Yepyeni Bir Konseptle Geri Döndü

Şamdan Yepyeni Bir Konseptle Geri Döndü

Bir gece kulübü olmanın yanı sıra kendine has bir kültür oluşturan Şamdan, İstanbul’un en merkezi lokasyonunda; 4 Levent İş Kulelerde yeniden İstanbullularla buluşuyor.

iPhonelarda 24 ay taksit dönemi başlıyor

iPhone'larda 24 ay taksit dönemi başlıyor

Apple'ın ilk olarak ABD'de kullanıcılarına sunduğu Apple Card ile birlikte iPhone'lar artık 24 aya varan taksitlerle satın alınabilecek.

31.10.2019Teknoloji
Sen Anlat Karadenizin 62. bölümünde neler oldu Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Sen Anlat Karadeniz'in 62. bölümünde neler oldu? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Çarşamba akşamları ekranlara gelen Sen Anlat Karadeniz, bu hafta 62.bölümü ile sevenlerinin karşısına çıktı. Sen Anlat Karadeniz'in son bölümünde Kaleli'lerin evine yapılan silahlı saldırı dalga vurdu. Peki, Sen Anlat Karadeniz'in 62. bölümünde neler oldu? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? İşte, merak edilenler.

30.10.2019Televizyon
Boğaziçi Üniversitesi’ne Avrupa Kültürel Miras Ödülü

Boğaziçi Üniversitesi’ne Avrupa Kültürel Miras Ödülü

Boğaziçi Üniversitesi Tarsus-Gözlükule Kazıları Araştırma Merkezi, Avrupa Kültürel Miras Ödüllleri kapsamında ‘Koruma Dalı’nda ödüllendirildi.

30.10.2019Eğitim
Picus Security, Earlybird’den 5 milyon dolar yatırım aldı

Picus Security, Earlybird’den 5 milyon dolar yatırım aldı

2019 Ekim ayında Gartner’in prestijli listesi “Cool Vendors” da yer alan beş siber güvenlik şirketinden biri olan Picus Security, Earlybird'den 5 milyon dolar yatırım aldı.

30.10.2019Teknoloji
Sen Anlat Karadenizin yeni bölüm fragmanı yayınlandı... Kalelilerin evine kurşun yağmuru

Sen Anlat Karadeniz'in yeni bölüm fragmanı yayınlandı... Kaleliler'in evine kurşun yağmuru!

İrem Helvacıoğlu, Ulaş Tuna Astepe, Sinan Tuzcu, Öykü Gürman gibi oyuncuların kadrosuna yer aldığı Sen Anlat Karadeniz'in merakla beklenen 62. bölüm fragmanı yayınlandı. Sen Anlat Karadeniz'in yeni bölüm fragmanına Kaleli Ailesi'nin evine yapılan silahlı saldırı damga vurdu. Evde kurşun yağmuruna tutulan Mustafa ve Asiye'nin yaralanıp yaralanmadığı ise merak edilmeye başlandı. İşte, Sen Anlat Karadeniz'in yeni bölüm fragmanı.

29.10.2019Televizyon

Yazar Sonuçları

'Savaş ivmesi' bugün ne getirir, yarın ne götürür

‘Arkadaşlar Barış Pınarı harekâtı ile iyi bir ivme yakaladık. Bunu devam ettirmeliyiz...’

12.11.2019

Ölüler Günü’nde Catrin olunca ne hissettim

Makyöz Luna yüzümü boyamaya başlamadan önce soruyor, “Nasıl bir şey istersin?” diye. “Bilmem ki?” diyorum, “Hiç düşünmedim.”

10.11.2019

81 yıl sonra Atatürk

10 Kasım 1938... Dünyada Manzara-i Umumiye

10.11.2019

Bu hafta sadece müzik konuşacak

Fizy İstanbul Müzik Haftası ve Sound Ports, aynı hafta sonuna denk geldi. Avrupa yakasında Fizy İstanbul Müzik Haftası’nın, Asya yakasında ise Sound Ports’un ipi göğüsleyeceği haftada ise yok yok. Ama en önemlisi konserlerin yanı sıra bütün konuşmaların başlığında “müzik” olacak.

7.11.2019

Oradaki 200 Rus askeri arasında niye sniper var

Önümdeki  “çok önemli istihbarat” şu...

7.11.2019

Çekidüzen

Geçen yıl eğer erken seçim’e gitmeseydik, normal seçim tarihi dündü... 3 Kasım.

4.11.2019

Yeniliklere açık olun yoksa yok olursunuz

EGE Sanayici İşinsanları Derneği ESİAD’ın Başkanı Fadıl Sivri, bir süredir yeni teknolojiler konusunda önemli toplantılara ev sahipliği yapıyor.

3.11.2019

En yeni Soho House neden orada açıldı

Soho House’un davetlisi olarak farklı ülkelerden gazetecilerle grubun en yeni ve farklı üyesi olan Los Angeles’taki Soho Warehouse’daydım. Warehouse’un ruhu, konuşlandığı Downtown dolayısıyla farklı: Çünkü bölge yeni yükseliyor ve etrafta L.A. enerjisinden ziyade asi bir New York enerjisi var.

3.11.2019

O boşanmanın altında müthiş bir olay varmış

Geçtiğimiz günlerde Facebook ve WhatsApp’ın “NSO” adlı bir şirkete dava açtığını okumuş ve geçmiştim.

3.11.2019

Onca yoksulluk varken...

‘Parazit’, Seul’de yoksul bir ailenin zengin bir ailenin hayatına dahil olmasıyla değişen dengeleri, sınıf mücadelesi ekseninde anlatıyor. Güney Kore sinemasının usta yönetmenlerinden Bong Joon-ho imzalı yapım, bu yıl Cannes’da ‘Altın Palmiye’nin sahibi olmuştu.

2.11.2019

Saç döken 10 neden

Kadın erkek, genç yaşlı fark etmez, saç kaybını hiç kimse istemez. Peki, neden ve hangi sebeple saçlarımızı beklenenden daha erken ya da hızlı kaybedebiliriz? Sebep çok ama ilk 10’da şunlar var:

1.11.2019