MENÜ

Lahana Diyeti

Lahana Diyeti ile ilgili tüm haberleri, son dakika Lahana Diyeti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Lahana Diyeti haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 216 Lahana Diyeti haberi bulunmuştur.

Lahana Diyeti Haberleri

Yaza Fit Girmek İçin Yemek Yiyin

'Yaza Fit Girmek İçin Yemek Yiyin'

Yanlış, eksik ve bilgisizce hazırlanmış diyet programları uygulayarak aç kalmanın zayıflamaya yardımcı olmadığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevihan Akbulut, "Yaza fit girmek için yemek yiyin” dedi, önemli önerilerde bulundu.

Yaza Fit Girmek İçin Yemek Yiyin

Yaza Fit Girmek İçin Yemek Yiyin

Yanlış, eksik ve bilgisizce hazırlanmış diyet programları uygulayarak aç kalmanın zayıflamaya yardımcı olmadığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevihan Akbulut, “Güne sağlıklı, besleyici bir kahvaltıyla başlayın ve öğün atlamayın. Şekerli ürünleri hayatınızdan çıkarmaya çalışın. Et, tavuk, balık, yumurta, peynir, süt, yoğurt ve kefire günlük beslenmenizde mutlaka yer açın. Yaza fit girmek için yemek yiyin” dedi.

Lahana Diyeti

Lahana Diyeti

Lahana Diyetiyle yazı ince karşılayın...

17.04.2014Diyet Rehberi
Düzenli beslenme diyeti

Düzenli beslenme diyeti

Yapılan onlarca diyete rağmen kilo vermede sorun yaşıyorsanız, eksik olan birşeyler mutlaka var demektir. Unutmayın ki zayıflamak aç kalarak değil, doğru beslenilerek gerçekleşecek bir durumdur.

Rüyalarda buluşuruz

Rüyalarda buluşuruz

Sabahları işe giderken Ümit Zileli ve Mustafa Balbay’ın Tatlıses FM’deki radyo programlarını dinlemeyi çok seviyorum

2.03.2009Kelebek
Hedef: 3 günde 3 kilo

Hedef: 3 günde 3 kilo

Bıkmadan kısa sürede sonuca ulşmak için ilk adımı atın. 3 günde 3 kilo çok da ulaşılmaz değil!

Lahana diyeti

Lahana diyeti

Kadınlar arasında lahana çorbası olarak anılan bu sebze çorbalı diyet, mucizevi bir biçimde bir haftada tam 8 kilo verdiriyor! Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler için uygun bir diyet!

Diyete başlamanın 10 hızlı yolu

Diyete başlamanın 10 hızlı yolu

Hızlı yoldan kilo vermeye ne dersiniz? Ya da duraklamaya girmiş diyetinizi canlandırıp, metabolizmanızı şaşırtmaya!

1000 Kalorilik diyet

1000 Kalorilik diyet

Günde bin kalori alarak 7 günde istediğiniz gibi bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ayrıntılar için foto haberi tıklayın!

Diyet eşinle hızla zayıfla

Diyet eşinle hızla zayıfla!

Günlük yaşamda etraftan destek almak diyet yaparken kişiye motivasyon sağlıyor. Bu yöntem ile kilo kaybetme oranı da hayli yüksek.

Dillere destan lahana diyeti

Dillere destan lahana diyeti

Lahana diyeti en kısa yoldan kilo vermek için ideal. Bu mucizevi besini mutlaka keşfedin.

24.02.2008Sağlık
Dillere destan lahana diyeti

Dillere destan lahana diyeti

Lahana diyeti en kısa yoldan kilo vermek için ideal. Neredeyse hava ve su kadar da yaşamımı... Bu mucizevi besini keşif için foto habere tıklayın!

Moda diyetler

Moda diyetler

Moda diyetler neden bu kadar tartışılıyor? Bunun en önemli sebebi hiç kuşkusuz moda diyetler yüzünden birçok insanın kilo vermek yerine kilo alması. Moda diyetlerin bedene verdiği ilk zarar ise metabolizmayı bozması.

Moda diyetler mercek altında

Moda diyetler mercek altında

Atkins, South Beach, Northwoods, Ornisch, Zone ve Pritikin. Bu diyetler her yıl binlerce diyetin piyasaya çıktığı Amerika’da gündemi en çok meşgul edenler.

25.01.2005Kelebek
Moda diyetler mercek altında

Moda diyetler mercek altında

Atkins, South Beach, Northwoods, Ornisch, Zone ve Pritikin. Bu diyetler her yıl binlerce diyetin piyasaya çıktığı Amerika’da gündemi en çok meşgul edenler olarak dikkat çekiyor. Bu diyetlerin çoğu kilo verdirmeyi başarsalar da, sebep oldukları tıbbi sorunlar nedeniyle oldukça tartışılıyor.

25.01.2005Kelebek
Yağ Yaktıran Lahana Çorbası Diyeti

Yağ Yaktıran Lahana Çorbası Diyeti

Yaz bitti ve tatil boyunca aldığımız kilolar ile baş başa kaldık. Seyahatler, hafta sonu kahvaltıları, davetler, kaçamaklar derken az çok hepimiz kilo aldık. Şimdi aldığımız kiloları verme vakti!

16.09.2019Diyet Rehberi
Oğlak Burcu Diyeti

Oğlak Burcu Diyeti

Çalışkan bir yapısı olan Oğlak burçları zaman zaman öğünlerini atlamak durumunda kalabiliyorlar.

11.09.2019Burçlar
GAPS diyeti nedir Otizme karşı GAPS diyeti

GAPS diyeti nedir? Otizme karşı GAPS diyeti

Kilolarından rahatsız olan birçok kişi, diyetisyenlere giderek alternatif diyet listelerine başvuruyor. Son zamanlarda adını pek çok kez duyduğumuz GAPS diyeti de özellikle kilolu ve görünümünden rahatsız olan insanların internette merak ettiği konulardan birini oluşturuyor. Bu diyet ile bağırsak florası korunuyor ve sindirim sistemi düzenli çalışıyor. Peki, otizmli hastalar içinde uygulandığı bilinenen GAPS diyeti nedir? Nasıl uygulanır? İşte merak edilenler...

4.04.2019Sağlık
Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır

Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?

Günlük hayatın içinde en çok gündem yaratan konu kilo verme. Az ya da çok herkesin vermesi gereken kilosu var. Kilo verme sürecinde ise düşük karbonhidratlı beslenme kilit nokta. Peki düşük karbonhidrat diyeti nasıl yapılır?

2020’li yılların beslenme çantası

2020’li yılların beslenme çantası

Dünya artık içine doğduğumuz gibi değil. Sınırsız açgözlülükle birçok şeyin sonunu getirdik. Ama biraz da bu sayede yepyeni alanlar keşfettik. Rotayı tam gaz veganlığa çeviren beslenme âlemleri, bu felsefe etrafında çok yaratıcı şeyler söylüyor. Etin yerini sebzeler, inek sütünün yerini bitkisel sütler, şekerin yerini meyveler alıyor. Bin yıllık lahana, karnabahar, nohut bambaşka kılıklara bürünüyor. Alışverişe ya da restorana gittiğinizde zamanın gerisinde kalmamanız için sözlüğünüzü hazırladık. Ç. BEGÜM SOYDEMİR/bsoydemir@hurriyet.com.tr

27.01.2019Hürriyet Pazar
Gaps Diyeti Nedir Gaps Diyetinin Vücuda Faydaları Nedir

Gaps Diyeti Nedir? Gaps Diyetinin Vücuda Faydaları Nedir?

GAPS diyeti, psikolojik hastalıklara iyi gelmesi ile biliniyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Erdi Abdullah Uğur bu diyet hakkında merak edilenleri anlattı.

GAPS diyeti nedir Bütün sağlığı onarıyor

GAPS diyeti nedir? Bütün sağlığı onarıyor!

GAPS diyeti nedir sorusu vatandaşların sorguladığı ve merak ettiği diyetler arasında yer alıyor. Bu diyeti uygulayanlar ayda 6 veya 8 kilo verebiliyor. GAPS diyeti ile sindirim sistemi inanılmaz bir işleyişe kavuşuyor. Peki, GAPS diyeti nedir? İşte detaylar.

14.11.2018Sağlık
Diyet Hakkında 7 Şehir Efsanesi

Diyet Hakkında 7 Şehir Efsanesi

Sağlıklı beslenme ya da kilo verme amacındaki kişiler bazen zayıflamak uğrana oldukça hatalı bir beslenme tarzına sürükleniyor. İşte bilimsel bir dayanağı veya doğruluk payı olmayan, diyetlerde en sık yapılan hatalar.

7 uzmandan 7 diyet... Sezona formda ve sağlıklı giriyoruz

7 uzmandan 7 diyet... Sezona formda ve sağlıklı giriyoruz!

Üçüncü cemre çoktan düştü, güneş yüzünü göstermeye başladı, en şifalı otlar birbiri ardına tezgâhlarda... Nihayet, mevsimlerden bahar! Bu kış fazla ‘kaçırdıysanız’ ya da hareketsiz kaldıysanız rehberimiz tam size göre.

31.03.2018Hürriyet Pazar
Hızlı Kilo Verdiren 3 Şok Diyet Listesi

Hızlı Kilo Verdiren 3 Şok Diyet Listesi

Havaların ısınmaya başlamasıyla kilo verme derdi de herkesi sardı. Diyetlerde zamanın uzunluğu diyetten diyete değişiyor. Bu nedenle herkes hızlı kilo verdiren yöntemleri tercih ediyor. Şok diyetler de hızlı ve kısa süreli kilo vermek için en uygun diyetlerden biridir.

Diyet Ve Sporu Harmanla

Diyet Ve Sporu Harmanla!

Fiziksel olarak aktif veya sedanter (fiziksel olarak çok aktif olmayan) bireylerin akıllarında sürekli ‘’DİYET Mİ SPOR MU?’’ sorusu var. Tek başına diyet ve spor kilo vermede etkin olabilir; ama her ikisinin de avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır, fakat birlikte uygulandığında avantaj ve dezavantajları birbirlerini olumlu yönde etkilemekte ve denge sağlanmaktadır. Diyetisyen Tansu Demirdöven, bu avantaj ve dezavantajları, diyetle sporun nasıl adapte edileceğini anlattı.

Yaz öncesi meraklısına 5 etkili diyet önerisi

Yaz öncesi meraklısına 5 etkili diyet önerisi

Yaz geliyor, şimdi kıştan arta kalan kiloları vermenin tam zamanı. 5 etkili diyet önerisi ile fit bir vücuda kavuşmak hayal değil.

6.04.2017Sağlık
10 adımda evde detoks

10 adımda evde detoks

Vücudu toksinlerden arındırmak için en ideal yöntem detoks. İşte su tüketiminizi artırıp vücudunuzu arındıracak tüyolar...

21.06.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

'Diyet' Değil 'Yaşam Şekli'!

Bu lafı diyetisyenlerden çok sık duyuyorsunuzdur. Belki de kızıyorsunuz. Ben kilo vermek istiyorum, bir an önce vermem lazım bu kiloları düğün, nişan vb. var. Benim hızlı kilo vermem lazım.

29.08.2019

Diyetkolik misiniz

Literatürde böyle bir bağımlılık tanımı yok. Ama yanlış diyet listeleri sonucunda oluşmuş bir davranış bozukluğu var artık

8.07.2011

Şişmanlık salgını

Kilo fazlalığı ve şişmanlıkla ilgili sağlık sorunları ülkemizi de tehdit ediyor. Türkiye ABD'den başlayarak Avrupa'ya yayılan kilo fazlalığı ve şişmanlık salgınının etkisi altında.

12.07.2003

5 soru 5 yanıt

Bugün sizden gelen 5 ayrı soruya yanıtlar hazırladık. Hazırsanız, buyurun...

18.01.2019

Kabartma tozuyla alkali güç olmaz

Kabartma tozunun içindeki aşırı sodyum yükü ağır böbrek hasarına yol açabiliyor. Yapılacak şeyse çok basit: Hayvansal ürünleri azaltıp bitkisel ağırlıklı bir beslenme planına geçilecek.

12.10.2018

Demir hapları şişmanlatır mı?

Demir hapları ne şişmanlatır, ne de zayıflatır. Bilinenin aksine iştah açmaz, kilo yapmaz. İşte detaylar...

27.09.2018

Kilo kontrolünün anayasası

Kilo sorunu da obezite de mühim problemler.

15.04.2018

Glutation desteği cildi gençleştirebilir mi

Japonya’da yapılan bir bilimsel araştırmada “ağız yoluyla glutation desteği alan kadınlarda cilt yaşlanmasının yavaşladığı, kırışıklığın azaldığı ve cilt renginin açıldığı” gösterildi.

21.11.2017

Ne oldu bu çocuklara

Kız çocuk büyüten anne ve babaların ortak bir endişesi var: Kızlarının erken büyüyen göğüsleri, belirginleşen tüyleri, beklenenden çok daha erken yaşta adet görmeleri, kısacası daha 10 yaş virajını dönmeden “ergenlik işaretleri” geliştirmeleri onları kaygılandırıyor. Peki haklılar mı?

12.07.2017

Toksinler bizi nasıl şişmanlatıyor?

Bir tarafta önünü alamadığımız “obezite salgını”, diğer tarafta tıka basa toksin yüklenmiş bir dünya var. Toksinlerin kimi kimyasal kimi duygusal! İstisnasız hepsinin beden ve ruhlarımızı toksin çöplüğüne dönüştürdüğü ise kesin. Obezite salgınının en yaygın görüldüğü ülkeler, bu ikili toksin kıskacının yoğun olduğu yerler. Peki metabolizmamızın düzenini bozan, hormonal dengemizin canına okuyan, ruhsal yapılanmamızı altüst edip bizi kaygılı, endişeli, depresif yapan bu toksinler olabilir mi? Rahatlıkla “olabilir” diyebiliriz. Obezite sorununun nedenlerini yeniden araştırmak istiyorsak yeni çözümlerden biri de toksinler olabilir. Şunu net olarak biliyoruz: Toksinler doğal arınma sistemlerimizi çalışamaz hale getirebiliyor. Metabolizmamızı bozabiliyor. Hormonal dengemizi etkiliyor. Ruhsal toksinler bizi huzursuz ederek “atıştırma manyağı” yapabiliyor. Kısacası muhtemeldir ki bir “toksik kilo” problemi var ve bizi biraz da toksinler yağlandırıyor. Hangileri mi? Buyurun…

8.05.2017

Leziz atıştırmalar

Geçen hafta, ayaküstü ve öğlen vakti ziyaret ettiğim, sadece birkaç lezzetin tadına baktığım beş lokanta var. Üçü Teşvikiye, ikisi Karaköy-Galata hattında. Bunları sizinle paylaşmak istiyorum.

6.01.2017

En sağlamı anneannenizin mutfağı

Yeni yılda sağlıkta yeni ve farklı trendlerden ziyade eski sağlıklı alışkanlıklarını “tozlu sandıklardan” yeniden çıkarıp günün şartlarına uydurmak ön planda. Genel olarak da bir çeşit “anneanne mutfağına geri dönüş” söz konusu. Daha bir doğal, daha bir geleneksel besinlere yöneliş var. Diğer detaylar için buyurun…

26.12.2016

Her Günü Son Gününmüş Gibi Yaşa, Bir Gün Haklı Çıkacaksın!

Güneşli, umutlu ve pırıl pırıl bir cumartesi günüydü.

11.12.2016