MENÜ

Lafarge

Lafarge ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lafarge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 538 Lafarge haberi bulunmuştur.

Lafarge Haberleri

Dünya Saatini düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşunun adı nedir

Dünya Saati'ni düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşu'nun adı nedir?

2007'de Sydney'de başlayan Dünya Saati'nde her yıl dünya çapında milyonlarca insan; ev, iş yeri ve anıtların ışıklarını bir saat boyunca söndürerek doğa için sesini yükseltiyor. Peki, Dünya Saati'ni düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşu'nun adı nedir?

5.04.2019Gündem
Endonezya 51 Çin vatandaşını sınır dışı etti

Endonezya 51 Çin vatandaşını sınır dışı etti

Endonezya'da, çalışma izni için gerekli belgeleri eksik olan 51 Çinli işçi sınır dışı edildi.

20.01.2019Dünya
Sayıları belli oldu Tek tek tespit edildiler

Sayıları belli oldu! Tek tek tespit edildiler

AA, Fransız ordusunun Suriye'de faaliyet gösterdiği 9 noktayı tespit etti. ABD çekilse dahi YPG/PKK'ya desteğini sürdüreceğini duyuran Fransa'nın sahadaki asker sayısı sadece 200 civarında.

26.12.2018Dünya
PKKnın suç defteri ortaya çıktı... Tünellere 4 milyon dolar ödemiş

PKK'nın suç defteri ortaya çıktı... Tünellere 4 milyon dolar ödemiş!

Terör örgütü PKK’nın Afrin’de oluşturduğu sözde maliye kayıtlarına ulaşıldı. PKK’nın 5 yıl süren Afrin işgaline dair önemli bilgilerin yer aldığı kayıt defterinde örgütün yıllık 600 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği ortaya çıktı. Yine defter kayıtlarına göre örgüt, TSK’ya karşı inşa ettirdiği tünellere 4 milyon dolar ödedi. Tünel yapımında kullanılan çimentonun bir dönem Ayn-el Arap’ ta bulunan Lafarge’den temin edilerek ödeme yapıldığı belirlendi.

19.07.2018Gündem
Çimento devine ‘teröre destek’ soruşturması

Çimento devine ‘teröre destek’ soruşturması

SURİYE’deki faaliyetlerini sürdürebilmek için aralarında DEAŞ’ın da bulunduğu terör gruplarına haraç verdiği ileri sürülen Fransız çimento devi Lafarge hakkında soruşturma açıldı.

28.06.2018Dünya
Koalisyondan Fransa-PKK/YPG iş birliği itirafı

Koalisyondan "Fransa-PKK/YPG iş birliği" itirafı

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon, Fransız özel kuvvetlerinin, Suriye'nin Daşişa kasabasında terör örgütü PKK/YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu SDG ile iş birliği içinde olduğunu kabul etti.

18.06.2018Dünya
Sıcak gelişme... Esad Fransız askerlerini alıkoydu

Sıcak gelişme... Esad Fransız askerlerini alıkoydu

Suriye'nin kuzeyinde geniş bir alanı işgal eden terör örgütü YPG/PKK'yı destekleyen Fransız askerleri, Kamışlı kentinde Beşar Esad rejiminin kontrol noktasında sorgulandı.

17.05.2018Dünya
Fransız askerleri YPG/PKKyla iş birliğini artırdı

Fransız askerleri YPG/PKK'yla iş birliğini artırdı

Fransız ordusu, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK işgalindeki alanlarda hareketliliğini ve örgütle temaslarını artırdı.

27.04.2018Dünya
Batıya: Sizin demokrasi, insan hakları, diplomasi anlayışınıza yazıklar olsun

Batıya: Sizin demokrasi, insan hakları, diplomasi anlayışınıza yazıklar olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye ve terör konusunda Batı’yı sert sözlerle hedef alırken “Bu mücadelede bize destek olanlara teşekkür ederiz. Karşımıza geçip teröristlerin ağzıyla konuşanlara ise ‘cehenneme kadar yolunuz var’ diyoruz” dedi. Erdoğan Siirt ve Van il kongrelerinde özetle şunları söyledi:

8.04.2018Gündem
Erdoğan: Teröristlerin ağzıyla konuşanlara Cehenneme kadar yolunuz var diyoruz

Erdoğan: Teröristlerin ağzıyla konuşanlara 'Cehenneme kadar yolunuz var' diyoruz

Siirt'te vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Size bugün buradan bir müjde veriyorum. Siirt Üniversitesi'ne şöyle 1.5-2 yıl içinde tıp fakültesini kuruyoruz. YÖK'ten geçti" dedi. Terörle mücadele konusunda Batılı ülkelerin tavrını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak biz kendi mücadelemizi kendi belirlediğimiz strateji doğrultunda sonuna kadar yürüteceğiz. Bu mücadelede bize destek olan herkese teşekkür ederiz. Karşımıza geçip teröristlerin ağzıyla konuşanlara ise 'Cehenneme kadar yolunuz var' diyoruz" açıklamasını yaptı.

8.04.2018Gündem
5 noktada kritik gelişme

5 noktada kritik gelişme

Suriye'de YPG/PKK'ya siyasi desteğini artıran Fransa, terör örgütüyle askeri işbirliği de yürütüyor. YPG-PKK işgalindeki Kuzey Suriye'de 5 noktada Fransız askeri unsuru bulunuyor.

30.03.2018Dünya
Afrinde kim kimdir bakmayız

"Afrin'de kim kimdir bakmayız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’yi kapsayan ziyaretinin ilk durağında uçakta kendisine eşlik eden gazetecilerle yaptığı sohbette, “Afrin’de bizim karşımıza kim dikiliyorsa, biz onların karşısındayız. Bu konuda, ‘kim kimdir’ bakacak değiliz. Çıktıkları anda gereğini yaparız. Bu iş için birilerinden icazet alacak değiliz. Ejderhayı yarı canlı bırakmayacaksın. Öyle veya böyle, bu iş bitecek” dedi. Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yeniden tarih yazdığını söyledi.

28.02.2018Gündem
Lafarge eski genel müdürüne ‘DEAŞ’a haraç’ soruşturması

Lafarge eski genel müdürüne ‘DEAŞ’a haraç’ soruşturması

Suriye’deki faaliyetlerini sürdürebilmek için DEAŞ’ın da aralarında olduğu terör gruplarına haraç verdiği ileri sürülen Fransız çimento devi Lafarge’ın eski genel müdürü hakkında soruşturma açıldı.

8.12.2017Dünya
Fransada DEAŞa haraç soruşturması

Fransa'da 'DEAŞ'a haraç' soruşturması

Suriye'deki faaliyetlerini sürdürebilmek için terör örgütü DEAŞ'ın da aralarında olduğu terör gruplarına haraç verdiği ileri sürülen Fransız çimento devi Lafarge'ın eski genel müdürü hakkında soruşturma açıldığı bildirildi.

8.12.2017Dünya
Lafarge’dan DEAŞ’a ayda 20 bin dolar

Lafarge’dan DEAŞ’a ayda 20 bin dolar

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre Fransız çimento devi Lafarge, Suriye’deki üretime devam edebilmek için DEAŞ ve diğer cihatçı örgütlere haraç ödemiş. İddiaya göre ilk temas da ABD ve Fransa’nın bilgisi dahilinde Gaziantep’te kurulmuş.

22.09.2017Dünya
108 ülkeye beton santralı kurdu

108 ülkeye beton santralı kurdu

TÜRKİYE’nin ‘besteci sanayicisi’ unvanına sahip Mustafa Alpagut, beton santralı ihracatı yaptığı ülke sayısını 108’e yükseltmeyi başardı.

24.04.2017Ekonomi
Sabancıda Göçmen dönemi

Sabancı'da Göçmen dönemi

SABANCI Holding’in CEO’su Zafer Kurtul, 30 Mart itibariyle görevinden ayrılıyor.

20.02.2017Ekonomi
Sabancı Holding CEOsu görevinden ayrılıyor

Sabancı Holding CEO'su görevinden ayrılıyor

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul'un, kendi isteği ile görevinden ayrılacağı açıklandı. Şirketten yapılan açıklamaya göre 30 Mart itibarıyla Kurtul'dan boşalacak göreve Mehmet Göçmen'in atanmasına karar verildi. Kurtul, Haziran 2010'da Sabancı Holding CEO'su olarak atanmıştı.

20.02.2017Ekonomi
Yüzde 99 ter dökmek, yüzde 1 yaratıcılık

Yüzde 99 ter dökmek, yüzde 1 yaratıcılık!

Çok renkli geometrik soyutlamalarıyla Op Art’ın en önemli temsilcilerinden Macar asıllı ‘plastik sanatçısı’ Victor Vasarely, kapsamlı bir retrospektif sergiyle Tophane-i Amire’ye konuk oluyor. Torunu Pierre Vasarely ile 1997’de hayata veda eden dedesini ve küratörlüğünü üstlendiği sergiyi konuştuk.

3.02.2017Kitap Sanat
Yatırım yapana yabancı demeyiz

Yatırım yapana yabancı demeyiz

Başbakan Binali Yıldırım, yabancı yatırımcılara ‘Türkiye’den zerre şüpheniz olmasın’ mesajı vererek, 2017’nin Türkiye’nin yatırım hamlesi yılı olacağını dile getirdi. Yıldırım, “Türkiye’de yatırım yapan hiç kimseye yabancı gözüyle bakmayız, bunu bilin. Siz yatırım yapıp istihdam sağlayın biz ihtiyacınız olan destekleri vereceğiz” dedi.

27.10.2016Ekonomi
666 milyar dolarlık CEO çıkarması

666 milyar dolarlık CEO çıkarması

BAŞBAKAN Yardımcısı Nurettin Canikli, 27 Ekim’de İstanbul’da Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanacak olan 9. Yatırım Danışma Konseyi toplantısına 4 farklı ülkeden, 10 ayrı sektörde faaliyet gösteren ve toplam ciroları 666 milyar dolar, toplam istihdamı da 1.5 milyon olan konsey üyelerinin katılacağını açıkladı.

20.10.2016Ekonomi
Fransız dev şirket IŞİD’e vergi ödedi iddiası

Fransız dev şirket IŞİD’e vergi ödedi iddiası

Fransız dev çimento şirketi Lafarge’ın IŞİD’e Suriye’de işlerini devam ettirmek için 2013-2014 yılları arasında vergi ödediği iddia edildi.

22.06.2016Ekonomi
2 bin ton kömür sahile vurdu

2 bin ton kömür sahile vurdu

Endonezya'da geçen hafta fırtına nedeniyle PT. Lafarge Cement isimli şirkete ait gemiden dökülen yaklaşık 2 bin ton kömür Açe kentindeki Lhoknga sahiline vurdu.

22.05.2016Ekonomi
2 bin ton kömür sahile vurdu

2 bin ton kömür sahile vurdu

Endonezya'da geçen hafta fırtına nedeniyle PT. Lafarge Cement isimli şirkete ait gemiden dökülen yaklaşık 2 bin ton kömür Açe kentindeki Lhoknga sahiline vurdu.

22.05.2016Ekonomi
Yunanistan’a kiremit Irak’a çimento torbası

Yunanistan’a kiremit Irak’a çimento torbası

IŞIKLAR Holding, tuğla-kiremit, çimento torbası üretiminde bölgesel oyuncu haline geldi. 2001 krizinden sonra bir dönem sıkıntı yaşayan ancak sonra yabancı fon desteğiyle borçlarını tasfiye ederek yeniden yükselişe geçen Işıklar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, geçen yıl 800 milyon lira olan cironun bu yıl 1 milyar liraya ulaşacağını söyledi.

2.06.2015Kobi
Sanko Holding, dünya çimento devi Lafargenin şirketini satın aldı

Sanko Holding, dünya çimento devi Lafarge'nin şirketini satın aldı

SANKO Holding, dünyanın en büyük çimento üreticilerinden Fransız Lafarge Grubu’nun, Türkiye’deki yatırımlarından ‘’Lafarge Ereğli Çimento’’ şirketini satın aldı.

19.03.2015Ekonomi
Borsadan çıkış 25 şirkete ulaşır

Borsadan çıkış 25 şirkete ulaşır

TÜRK sanayi ve finans devlerinin SPK Tebliği’nin verdiği hakkın ardından art arda borsadan çıkmaları borsanın derinliği açısından endişeleri doğurdu.

15.07.2014Ekonomi
Borsadan çıkmak o şirketler için rasyonel, borsanın derinliği için olumsuz

Borsadan çıkmak o şirketler için rasyonel, borsanın derinliği için olumsuz

Türk sanayi devlerinin SPK Tebliği’nin verdiği hakkın ardından art arda borsadan çıkmaları borsanın derinliği açısından endişeleri doğurdu. Uzmanlara göre halka açıklık oranı düşük olan şirketin özkaynak talebi olmadığı sürece halka açık kalmasının avantajı bulunmuyor. Borsadan çıkma potansiyeli olan 25 şirketin halka açık kısmı BİST’in halka açık değerinin sadece binde 4’ünü oluşturuyor. Ancak özellikle köklü şirketlerin çıkması halka arzların ivme kaybettiği bu dönemde borsanın derinliği açısından olumsuz görülüyor.

15.07.2014Ekonomi
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda 7 ilçenin bazı bölgeleri 30 Haziran'da elektrik alamayacak.

28.06.2014Gündem
Fransa’da Alstom kavgası çıktı

Fransa’da Alstom kavgası çıktı

Küreselleşme karşısında dünya devleri ile rekabette güçlük çeken Fransız firmaları bir bir yabancı sermayeye gidiyor.

29.04.2014Gündem
Fransa’da Alstom  kavgası çıktı

Fransa’da Alstom kavgası çıktı

FRANSIZ firmaları bir bir yabancı sermayeye gidiyor. Lafarge’ın İsviçre’ye, Publicis’in Hollanda’ya göç etmesi ve PSA Peugeot Citroen’in Çinli Donfeng firmasına satışının ardından, enerji ve hızlı tren alanında ülkenin en büyük firması Alstom’un da Amerika’ya satılması eğilimi şiddetli tepkiye yol açtı.

28.04.2014Ekonomi
40 milyar dolarlık dev anlaşma

40 milyar dolarlık dev anlaşma

Dünya çimento sektöründe taşları yerinden oynatacak birleşme kapıda. Dünyanın en büyük iki çimento şirketi Fransız Lafarge ve İsviçreli Holcim 40 milyar dolarlık birleşme için masada.

7.04.2014Ekonomi
Çimentoda dev birleşme

Çimentoda dev birleşme

DÜNYANIN en büyük iki çimento şirketi Fransız Lafarge ve İsviçreli Holcim, 40 milyar dolarlık birleşme için masada.

5.04.2014Ekonomi
TÇMB’nin yeni başkanı Sabancı Holding’den

TÇMB’nin yeni başkanı Sabancı Holding’den

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yeni Başkanı Mehmet Göçmen oldu.

5.03.2014Ekonomi
Ülkü Özcan - Çimsa Strateji, Pazarlama ve Sürdürülebilirlik Genel Müd. Yar.

Ülkü Özcan - Çimsa Strateji, Pazarlama ve Sürdürülebilirlik Genel Müd. Yar.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu. Lafarge Türkiye’de Stratejik Planlama Uzmanı, Strateji ve İş Geliştirme Müdürü ve Pazarlama Proje Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Çimsa’ya Strateji ve Pazarlama Müdürü olarak katıldı.

22.02.2014Atamalar
İsviçre’den Üsküdar hattına sürücüsüz metro

İsviçre’den Üsküdar hattına sürücüsüz metro

Türkiye’de pek çok projeye ve ihaleye katılan Alstom Transport, İsviçre’nin Lozan şehrinde hizmet veren sürücüsüz metroyu Üsküdar-Ümraniye hattı arasında da gerçekleştirmeyi hedefliyor.

9.06.2013Ekonomi
18 bin eser sergilenecek

18 bin eser sergilenecek

Paris’teki ünlü Louvre Müzesi’nde 18 bin İslam eserinin yer aldığı 3 bin metrekarelik yeni ‘İslam Sanatı Salonu’ bugün Fransız Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından açılacak. Yaklaşık 100 milyon Euro’ya mal olan proje 5 yılda tamamlandı.

17.09.2012Gündem
Batık fabrika alındı, 800 ortakla çimentoda mucize gerçekleştirildi

Batık fabrika alındı, 800 ortakla çimentoda mucize gerçekleştirildi

Kapanma noktasındaki Aşkale Çimento, onlarca kişinin ortak olduğu şirket tarafından satın alındı. Kısa sürede borçlar ödendi, devreye yeni tesisler alındı. 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Erzurum'u tek temsil eden Ancak Aşkale Çimento'da, şimdilerde geçen hafta Rekabet Kurulu'nun verdiği yüksek cezanın şoku yaşanıyor...

16.04.2012Ekonomi
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un bazı ilçelerinde 8-12 Nisan tarihleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak.

6.04.2012Gündem
Revna Besler / Sabancı Holding İK Direktörü

Revna Besler / Sabancı Holding İK Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Lafarge Türkiye’de İK Uzmanı ve DanoneSA’da İK Müdürü olarak görev aldı. 2001-2009’da Schering Plough İK Direktörü olarak görev yapan Besler, Schering Plough/Merck Sharp Dohme (MSD) birleşmesi ile birlikte MSD Türkiye İK Direktörü oldu.

12.03.2012Atamalar

Yazar Sonuçları

Çimento fabrikası bacaları 900 bin evi aydınlatabilir

BATI Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Ünal, grubun enerji yatırımlarını anlatırken çimento fabrikalarının “atık-baca ısısı”ndan elektrik üretimini anımsadı:

9.02.2017

Brezilyalı çimento devi yatırımı gündemine aldı

ÖNCEKİ yıl çimento cirosu 4.2 milyar dolara ulaşan Brezilyalı Votorantim Grubu, 2007’de Fransız Lafarge Grubu Türkiye’den çıkmaya karar verdiğinde adını alıcılar arasına yazdırdı.

21.02.2014

2013’ten 2014’e; ‘Türk modeli’

Geride bıraktığımız 2013 yılına, ‘islam ve demokrasinin bir arada yaşayabileceğinin en güçlü örneği’ olarak tanımlanan ‘Türk modeli’nin yaşadığı sarsıntısı damgasını vurdu. “Stratejik Derinlik” kitabıyla daha bakan olmadan ünü buralara kadar yayılan Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı ile başlayan diplomasi baharı umutlandırmıştı. Ancak birbiri ardına tekrar edilen hatalar zinciri, 2014’te diplomasideki umutları hayli zayıflattı.

25.01.2014

Peki dinlediklerimiz ne dinledi

Biz bütün yıl onları dinledik. Acaba kulağımızın pasını silen üstatlar ne dinledi bu yıl? Gelin buradan bakalım...

28.12.2012