MENÜ

Kuzey Yarımküre

Kuzey Yarımküre ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kuzey Yarımküre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kuzey Yarımküre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 280 Kuzey Yarımküre haberi bulunmuştur.

Kuzey Yarımküre Haberleri

Düş güzelliğinde: Cape Town

Düş güzelliğinde: Cape Town

Bulutlarla kucaklaşan Masa Dağı, denizcilik öyküleriyle iç içe manzaraları, sörfçülerle dolu okyanus kıyıları ve Afrika’nın ucundaki Ümit Burnu ile Cape Town, dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri.

Uzmanlardan grip uyarısı: Vakalar nisan ayına kadar devam edecek

Uzmanlardan grip uyarısı: Vakalar nisan ayına kadar devam edecek

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, kış aylarının ağır geçmesiyle birlikte hastanelerde grip nedeniyle başvuranların sayısında artış olduğunu belirterek, vakaların nisan ayına kadar devam edeceğini söyledi.

31.12.2019Sağlık
Gündüzler ne zaman uzamaya başlar Geceler hangi tarihte kısalmaya başlıyor

Gündüzler ne zaman uzamaya başlar? Geceler hangi tarihte kısalmaya başlıyor?

Aralık ayının son günleri devam ederken, vatandaşların en fazla merak ettiği konulardan biri de gündüzlerin uzamaya başlayacağı tarih oldu. Özellikle havaların erken kararmaya başlamasıyla, sabahları karanlıkta evinden çıkan vatandaşlar, gecelerin ne zaman kısalacağını sorguluyor. Peki, gündüzler ne zaman uzamaya başlar? Geceler hangi tarihte kısalmaya başlıyor? İşte, o konu ile ilgili detaylı bilgiler.

26.12.2019Gündem
Bugün kış gündönümü En uzun gecede neler oluyor

Bugün kış gündönümü! En uzun gecede neler oluyor?

Bugün 21 Aralık Kış gündönümü. Yani yılın en uzun gecesini yaşayacağız. Sosyal medyada da oldukça konuşulan kış gündönümü, vatandaşlar tarafından sosyal medyada çok konuşuluyor. Peki, en uzun gecede neler oluyor? Kış gündönümü nedir?

21.12.2019Gündem
En uzun gece ne zaman 2019 Kış Gündönümü ayın kaçında

En uzun gece ne zaman? 2019 Kış Gündönümü ayın kaçında?

Yılın en uzun günü olan 21 Aralık’ın gelmesiyle birlikte gözler kış gündönümüne de çevrildi. Kış Gündönümü’yle birlikte Kuzey Yarımküre'de kış mevsimi resmen başlayacak. Kuzey yarımkürede en uzun gece yaşandıktan sonra 23 Aralık'tan itibaren geceler kısalıp gündüzler uzamaya başlayacak. Peki, 2019 Kış Gündönümü ne zaman, ayın kaçında?

20.12.2019Gündem
Günler ne zaman uzamaya başlayacak Kış saati uygulaması başlayacak mı

Günler ne zaman uzamaya başlayacak? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

Kış mevsimi ile beraber havanın erken saatlerde kararmaya başlamasıyla günlerin uzamaya başlayacağı zaman dilimi vatandaşların gündeminde yer aldı. Güneş ışınlarının Oğlak Dönencesi'ne dik açıyla gelmesiyle uzayacak olan gündüz sürelerinin yanı sıra, kış saati uygulaması da merak edilen diğer konulardan oldu. Peki, günler ne zaman uzamaya başlayacak? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

3.12.2019Gündem
2019-2020 Günler ne zaman uzayacak

2019-2020 Günler ne zaman uzayacak?

Günler ne zaman uzayacak sorusu, havaların erken saatlerde kararması dolayısıyla pek çok vatandaşın merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Kuzey Yarım Kürede günlerin uzaması halinde daha uzun günlerin yaşanacağı ülkemizde, kış başlangıcı önem arz eder. Peki, günler ne zaman uzayacak? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

20.11.2019Gündem
Kuzey Yarımkürede yazın yüzlerce sıcaklık rekoru kırıldı

Kuzey Yarımküre'de yazın yüzlerce sıcaklık rekoru kırıldı

Kuzey Yarımküre'de yaz boyunca 29 farklı ülkedeki 396 bölgede en yüksek sıcaklık değerleri görüldü.

9.10.2019Dünya
Londranın iklimi 30 yılda Barselonaya benzeyecek

Londra'nın iklimi 30 yılda Barselona'ya benzeyecek

Küresel eko sistem üzerine çalışma yürüten bilim insanları, 30 yıl içinde büyük şehirlerde çarpıcı iklim değişiklikleri yaşanacağı, Londra'nın bugünkü Barselona'ya, Seattle'ın San Francisco'ya, Stockholm'ün Budapeşte'ye, Milano'nun Dallas'a, Madrid'in Marakeş'e benzeyeceği öngörüsünde bulundu.

12.07.2019Teknoloji
Dünya kentlerinin iklimleri 2050ye kadar yeniden şekillenecek

Dünya kentlerinin iklimleri 2050'ye kadar yeniden şekillenecek

Ekosistem çalışmaları yürüten Crowther Laboratuvarınca 520 büyük şehirde gelecek 30 yılda yaşanması muhtemel iklim değişiklikleri, BM Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin verileri doğrultusunda araştırıldı.

11.07.2019Teknoloji
Londranın iklimi 30 yılda Barselonaya benzeyecek

Londra'nın iklimi 30 yılda Barselona'ya benzeyecek

Küresel eko sistem üzerine çalışma yürüten bilim insanları, 30 yıl içinde büyük şehirlerde çarpıcı iklim değişiklikleri yaşanacağı, Londra'nın bugünkü Barselona'ya, Seattle'ın San Francisco'ya, Stockholm'ün Budapeşte'ye, Milano'nun Dallas'a, Madrid'in Marakeş'e benzeyeceği öngörüsünde bulundu.

11.07.2019Dünya
Googleden 21 Haziran sürprizi Yaz gündönümü nedir

Google'den 21 Haziran sürprizi! Yaz gündönümü nedir?

Tasarımlarıyla zaman zaman kullanıcılarını şaşırtan Google, 21 Haziran yaz gündönümü için doodle tasarımı oluşturdu. İnternet kullanıcıları, Google ana sayfasına girdiklerinde, bu doodle ile karşılaştı. Yaz gündönümü, güneş ışınlarının Yengeç Dönencesi'ne yılda bir kez (yaklaşık 21 Haziran'da) dik geldiği andır. İşte, yaz gündönümü ile ilgili merak edilenler...

20.06.2019Gündem
Gün dönümü ne zaman

Gün dönümü ne zaman?

Gün dönümü yılda iki kez tekrarlanan ve güneşin dünyaya en uzak mesafede olduğu ana verilen addır. Bu doğa olayı, gündüzlerin ve gecelerin kısalmaya veya uzamaya başladığı andır. Yaz gün dönümünde ülkemizin de bulunduğu kuzey yarı kürede en uzun gün yaşanıyor. Peki, yaz gün dönümü ne zaman?

20.06.2019Gündem

Çanakkale'de iftar saat kaçta? 7 Mayıs il il iftar saatleri

Ramazan ayının ikinci günü iftar saatleri, Çanakkale'de yaşayan vatandaşların gündeminde yer alan konulardan biri olmaya devam ediyor. Oruç ibadetini yerine getiren Çanakkaleliler, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler doğrultusunda iftar ve imsakiye bilgilerini araştırıyor. Peki, Çanakkale'de iftar saat kaçta yapılacak? İşte, 7 Mayıs il il iftar saatleri.

7.05.2019Gündem
2019 iftar saatleri.. İşte Ramazan ayının ilk iftarında kentlerdeki iftar saatleri

2019 iftar saatleri.. İşte Ramazan ayının ilk iftarında kentlerdeki iftar saatleri

Ramazan ayının bugün başlaması ile birlikte internette en çok aranan konular arasında iftar saatlerini yer alıyor. Kentlerindeki iftar saatlerini ve imsakiye bilgilerini araştıran vatandaşlar ilk oruçlarını bugün açacaklar. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı kameri ay hesaplamalarına göre, şevval ayının hilali, ramazanın 29'uncu gününün akşamı görüleceği için bu yıl ramazan ayı 29 gün sürecek.

6.05.2019Gündem
Hubble Teleskobu Messier 49 Galaksisini fotoğrafladı

Hubble Teleskobu 'Messier 49 Galaksisi'ni fotoğrafladı

Hubble Uzay Teleskobu, dünyadan 56 milyon ışık yılı uzaklıktaki Messier 49 Galaksisi'ni görüntüledi.

28.03.2019Teknoloji
Hubble Teleskobu Messier 49 Galaksisini fotoğrafladı

Hubble Teleskobu 'Messier 49 Galaksisi'ni fotoğrafladı

Hubble Uzay Teleskobu, dünyadan 56 milyon ışık yılı uzaklıktaki Messier 49 Galaksisi'ni görüntüledi.

25.03.2019Teknoloji
20’li yaşlarda mutlaka görülmesi gereken yerler

20’li yaşlarda mutlaka görülmesi gereken yerler

20’li yaşlar sorumluluğun ve hayat telaşının en az olduğu, bireyselliğin keyfinin en güzel çıkarıldığı yaşlar. Bu dönemde tek dert, bütün derslerden geçmeyi hayatın tadını çıkarırken başarmak. Bolca seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ve farklı deneyimler yaşamak için de en uygun zaman 20’li yaşlar. Sonuçta gezmeye en çok zaman ayırabileceğin dönem. Bu yaşlarda yapılan seyahatlerde yaşanan heyecan ve alınan keyif unutulmaz oluyor. Zaten bazı destinasyonlar da 20’li yaşlara ayrıca hitap ediyor. O yüzden 30 yaşınıza gelmeden hâlâ 20’lerin keyfini sürerken mutlaka görmeniz gereken yerleri listeledik.

22.03.2019Seyahat
Nevruz nedir Nevruz ne zaman kutlanacak

Nevruz nedir? Nevruz ne zaman kutlanacak?

Her yıl Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar oldukça geniş bir coğrafyada kutlanan Nevruz'un ne olduğu ve 2019'da hangi tarihlerde kutlandığı çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor. Peki, Nevruz ne zaman kutlanacak? Nevruz nedir?

20.03.2019Gündem
İlkbahar gündönümü neden doodle oldu Bahar ekinoksu ne demek

İlkbahar gündönümü neden doodle oldu? Bahar ekinoksu ne demek?

Özel günler ve tarihe adını yazdırmış kişiler için doodle tasarımları yapan Google, 21 Mart İlkbahar Gündönümü'nü de unutmadı. Google dün gece itibariyle kullanıcılarını bahar ekinoksunu ifade eden İlkbahar gündönümüne özel doodle tasarımıyla karşılıyor. Bahar ekinoksu gelenekleri milyonlarca insan tarafından ilgi görülüyor. Peki, ilkbahar gündönümü neden doodle oldu? Bahar ekinoksu ne demek?

20.03.2019Gündem
Günler ne zaman uzar İşte gecelerin kısalmaya başlayacağı tarih

Günler ne zaman uzar? İşte gecelerin kısalmaya başlayacağı tarih

Günlerin ne zaman uzamaya başlayacağı son günlerde en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Sabah saatlerinde havanın oldukça geç aydınlanması akşam ise erken saatlerde kararmaya başlaması nedeniyle pek çok vatandaş 'Günler ne zaman uzar?' sorusuna, internette yaptıkları araştırmalarla yanıt bulmaya çalışıyor. Peki, günler ne zaman uzar?

13.12.2018Gündem
Günler hangi tarihte uzamaya başlar Günler ne zaman uzayacak

Günler hangi tarihte uzamaya başlar? Günler ne zaman uzayacak?

Günlerin ne zaman uzamaya başlayacağı, pek çok vatandaşın merak ettiği konu oldu. Akşamları erken saatlerde havanın kararmaya başlaması ve sabahları ise çok geç aydınlanması pek çok vatandaşı, günlerin uzamaya başlayacağı tarih hususunda araştırma yapmaya yönlendirdi. Konuya dair fikir almak isteyen kişiler, tatmin edici bilgi almak adına araştırmalarına hız verdi. Peki, günler ne zaman uzayacak?

19.11.2018Gündem
Antarktika buzulları altında eski kıtaların izlerine rastlandı

Antarktika buzulları altında eski kıtaların izlerine rastlandı

Jeofiziklerden oluşan uluslararası bir ekibin, Antarktika buzulları altında eski kıtaların izlerini keşfettiği belirtildi.

15.11.2018Teknoloji
Günler ne zaman uzayacak

Günler ne zaman uzayacak?

Günler ne zaman uzayacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Sabahları havanın geç aydınlanması ve akşam saatlerinde havanın erken kararmasıyla birlikte vatandaşlar günlerin gecelerden daha uzun olacağı anı bekliyor. Peki, günler ne zaman uzayacak?

13.11.2018Gündem
Günler ne zaman uzayacak

Günler ne zaman uzayacak?

Sabahları havanın geç aydınlanması, akşamları ise erken saatlerde kararması vatandaşları günlerin ne zaman uzamaya başlayacağı konusunda meraklandırdı. Günlerin ne zaman uzayacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, günler ne zaman uzayacak?

11.11.2018Gündem
Kuzey Kutbunun en güçlü buz kütleleri kayıtlı tarihte ilk kez parçalandı

Kuzey Kutbu'nun en güçlü buz kütleleri kayıtlı tarihte ilk kez parçalandı

Bilim insanları, tarihte ilk kez Kuzey Kutbu'nun en soğuk bölgesinde bulunan en kalın ve sert buz kütlelerinin bile kırılmaya başladığını söyledi.

27.08.2018Teknoloji
Nevruz nedir Nevruz ne zaman kutlanır

Nevruz nedir? Nevruz ne zaman kutlanır?

Her yıl Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar oldukça geniş bir coğrafyada kutlanan nevruzun ne olduğu ve hangi tarihlerde kutlandığı çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor. Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, internette araştırma yapıyor. Peki, nevruz nedir? Nevruz ne zaman kutlanır?

22.07.2018Gündem
Bugün günöte yaşanacak Dünya daha yavaş dönecek

Bugün günöte yaşanacak! Dünya daha yavaş dönecek

Dünya TSİ 20.46'da bu yıl Güneş'ten en uzak noktada olacak. Buna Afel veya Günöte deniliyor.

6.07.2018Teknoloji

Gündönümü nedir? Yaz gündönümü özellikleri neler?

21 Haziran'dan bu yana Google kullanıcılarının karşısına çıkan yaz gündönümü doodle'nın anlamı merak konusu oldu. Google, Kuzey Yarımküre'de yazın başlangıcını yeşil rengin baskın olduğu doodle tasarımı ile hatırlattı.  Yaz gündönümü antik zamanlardan bu yana birçok uygarlık tarafından kutlanıyor. Peki, Gündönümü nedir? Yaz gündönümü özellikleri neler?

21.06.2018Gündem
Yaz gündönümünde dünyada neler oluyor Yıl içerisinde kaç tane gündönümü var

Yaz gündönümünde dünyada neler oluyor? Yıl içerisinde kaç tane gündönümü var?

Google'ın doodle tasarımı ile kutladığı yaz gündönümü iki gündür en çok konuşulan ve araştırılan konulardan biri oldu. Dört gündönümünden biri olan 21 Haziran ayında ülkemizin de bulunduğu kuzey yarı kürede en uzun gün yaşanıyor. Peki, yaz gündönümünde dünyada neler oluyor? Yıl içerisinde kaç tane gündönümü var?

20.06.2018Gündem
Kirazın kilosu cep yakıyor

Kirazın kilosu cep yakıyor

Kuzey Yarımküre’de ilk olarak Manisa’da yetişen erkenci kiraz türü pazardaki yerini aldı. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ilde kiraz da pazara erken düştü. Bu yıl rekolteden memnun olan çiftçiler ve tüccarlar, erkenci kirazı ihraç ediyor. Manisa Şehzadeler Belediyesi tarafından Sancaklıbozköy’de kurulan kiraz pazarına ürünlerini getiren çiftçiler, buradaki tüccarlara rahatça satış yapabiliyor.

19.04.2018Ekonomi
Çinliler kontrolü kaybetti, Türkiyeye çakılabilir

Çinliler kontrolü kaybetti, Türkiye'ye çakılabilir!

Çin'in 2011'de fırlattığı ve kontrolden çıkmış biçimde Dünya'nın yörüngesinde dönen uzay istasyonu Tiangong-1, 1 Nisan Pazar günü Dünya'ya düşebilir.

27.03.2018Teknoloji
Nevruz bayramı ne zaman Nevruz ne demek, anlamı ne

Nevruz bayramı ne zaman? Nevruz ne demek, anlamı ne?

Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar oldukça geniş bir coğrafyada Nevruz bayramı kutlanmaya başlandı. Her yıl 21 Mart'ta coşkuyla kutlanan bu tarihi geleneğin yöreden yöreye göre değişen farklı kutlama şekiller var. Peki Nevruz ne demek? Nevruz nasıl kutlanır?

19.03.2018Gündem
Kuzey Kutup topraklarındaki çözülme karbon salımını artırabilir

Kuzey Kutup topraklarındaki çözülme karbon salımını artırabilir

Bilim adamları, Kuzey Kutup Dairesi'ndeki (Arktik kuşak) permafrost topraklarındaki çözülmenin küresel ısınma sonucu artmasıyla bölgenin bu yüzyıl içinde karbon salımı kaynağı haline geleceği ve bunun atmosferdeki karbon miktarında büyük artışa sebep olacağı uyarısında bulundu.

7.03.2018Teknoloji
Rhodiola (altın kök) bitkisinin yararları nelerdir Rhodiola bitkisi hangi tedavilerde kullanılır

Rhodiola (altın kök) bitkisinin yararları nelerdir? Rhodiola bitkisi hangi tedavilerde kullanılır?

Rhodiola bitkisinin yararları birçok kişi tarafından oldukça büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. Çin tıbbında da hong jing tian olarak adlandırılan rhodiola geçmiş yıl ve dönemlerde oldukça önemli tedavilerde kullanılmıştır. Peki, Rhodiola (altın kök) bitkisinin yararları nelerdir? Rhodiola bitkisi hangi tedavilerde kullanılır?

27.02.2018Gündem
Dong Quai (Çin Melekotu) nedir, faydaları neler

Dong Quai (Çin Melekotu) nedir, faydaları neler?

Asırlardır şifa kaynağı olarak kullanılan ve şehir efsanelerine konu olan Dong Quai günümüzde de tüketilmeye devam ediyor. Halk arasında Çin Melekotu olarak bilinen Dong Quainin birçok faydasının olduğu biliniyor. Peki, Dong Quai nedir? Dong Quainin faydaları neler? İşte Dong Quai yani Çin Melekotu hakkında merak edilen her şey...

27.02.2018Gündem
Ahududu yaprağı çayı nasıl yapılır Nelere iyi geliyor

Ahududu yaprağı çayı nasıl yapılır? Nelere iyi geliyor?

Ahududu yaprağı çayı faydaları, özellikle hamilelik döneminde doğum sancısı çeken bireyler tarafından kullanılıyor. Kadın sağlığı için sıkça kullanılan bitkiler arasında yer alan Ahududu yaprağı, çay ve merhem olarak kullanılabilmektedir. Peki, Ahududu çayı nasıl yapılır? İşte, birçok faydası olduğu söylenen Ahududu yaprağı çayı ve bu bitki hakkında detaylı bilgiler

27.02.2018Gündem
İdrar yollarına iyi gelen turna yemişi nedir Turna yemişinin faydaları

İdrar yollarına iyi gelen turna yemişi nedir? Turna yemişinin faydaları

İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı oldukça etkili olduğu bilinen turna yemişi, vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Anavatanı ABD olan bu şifalı bitki hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, söz konusu bitkiyi internette araştırıyor. Yenebilen bir meyve, jöle ve meyve suyu kaynağı olan turna yemişi aynı zamanda çok şifalı bir bitki olarak adlandırılıyor. Peki turna yemişi nedir? Turna yemişinin faydaları neler?

27.02.2018Gündem
Ayı üzümü çayı nasıl yapılır Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir İşte kullanım şekli

Ayı üzümü çayı nasıl yapılır? Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir? İşte kullanım şekli

Ayı üzümü çayının nasıl yapılacağını merak eden vatandaşlar, bu mucizevi meyvenin kullanım yollarını araştırıyorlar. Günümüzde kanamayı durdurucu ve antibakteriyel özellikleriyle bilinen ayı üzümü meyvesinin birçok faydalı özelliği bulunuyor. Peki, ayı üzümü çayı nasıl yapılır? Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir? İşte kullanım şekli

26.02.2018Gündem
Pygeum (Afrika Eriği) nedir Afrika Eriğinin faydaları

Pygeum (Afrika Eriği) nedir? Afrika Eriği'nin faydaları

Pygeum yani Afrika eriği bitkisinin nelere iyi geldiği ve kullanım şekilleri merak ediliyor. Afrika eriği erkeklerde prostat ve idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıklara olumlu etki etmesiyle biliniyor. Peki, Pygeum yani Afrika eriği başka nelere iyi geliyor? Afrika eriğinin faydaları neler? İşte detaylar...

26.02.2018Gündem
Kaygan Karaağaç bitkisi nedir, faydası nelerdir

Kaygan Karaağaç bitkisi nedir, faydası nelerdir?

Bu bitki, adı gibi hem tat hem de yapı açısından kaygandır. Kaynağı, anavatanı Kuzey Amerika olan orta büyüklükteki Ulmusrubra bitkisinin güzel kokulu iç kabuğudur. Peki Kaygan Karaağaç bitkisi nedir hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

24.02.2018Gündem
Kış Gündönümü 2017 ne anlam ifade ediyor En uzun gece yaşanacak

Kış Gündönümü 2017 ne anlam ifade ediyor? En uzun gece yaşanacak

Kış Gündönümü 2017, her sene olduğu gibi Google'ın rutin Doodle'ları arasındaki yerini aldı. Toplumu yakından ilgilendiren konulara ana sayfasında güzel görsellerle yer veren Google, bu kez Kış Gündönümü 2017'yi ekranına taşıdı. Peki, en uzun gecenin yaşanacağı gün olan 21 Aralık 2017 Kış Gündönümü ne anlam ifade ediyor? İşte, Güney ve Kuzey Yarım Kürede kış başlangıcı olarak bilinen bu özel gün hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar

20.12.2017Gündem
Sırtını ağaçla kaşıyan bozayı viral oldu

Sırtını ağaçla kaşıyan bozayı viral oldu

Doğa bilimcilerin tuzaklı fotoğraf makinelerine sırtını bir ağaca yaslanarak kaşırken yakalanan bozayı sosyal medyada viral oldu.Bozayı, ABD'de Glacier Ulusal Parkı'nda bir ağaca sırtını yaslayarak kaşırken bölgede boz ayılar hakkında araştırma yapan bilim insanlarının tuzaklı fotoğraf makinesine yakalandı. Kuzey Yarımküre Bozayı Projesi kapsamında bölgeye yerleştirdikleri kameralardan görüntüleri alan ABD Jeolojik Araştırmalar (United States Geological Survey) instagram hesabından videoyu "boomerang" özelliğiyle paylaştı. Sırtını kaşırken yaptığı hareketleri tekrar tekrar dönen bozayı sevimli bir şekilde dans ediyor gibi görünüyor.

9.11.2017Eğlence
Irma kasırgasının öncesi ve sonrası görüntüleri

Irma kasırgasının öncesi ve sonrası görüntüleri

Karayipler’de her yıl binlerce turisti ağırlayan adalar, tarihin kayda geçen en büyük Atlas Okyanusu fırtınası Irma kasırgası ile gündemde… Irma kasırgasının vurduğu bölgelerden öncesi ve sonrasını gösteren bir video ise tahribata gösteriyor. İşte kasırganın vurduğu adalardan görüntüler...

15.09.2017Seyahat
21 Haziran Yaz Gündönümü nedir Yaz Gündönümünde neler yaşanır

21 Haziran Yaz Gündönümü nedir? Yaz Gündönümünde neler yaşanır?

İngiltere’deki Stonehenge harebeleri, Yaz Gündönümü gibi birçok astronomik olaya işaret eden birçok yapıdan sadece biri. Peki, 21 Haziran Yaz Gündönümü nedir? Yaz Gündönümünde neler yaşanır?

21.06.2017Gündem
Belediyenin geliştirdiği sistemle rekolte arttı

Belediyenin geliştirdiği sistemle rekolte arttı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin Kemalpaşa’daki kiraz üreticileri için geliştirdiği “Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi", henüz ilk yılında ürün rekoltesi ve kalitede ciddi artış sağladı. Cep telefonuna otomatik mesaj gönderilerek sulama ve ilaçlama uyarıları yapılan, don ve fırtına gibi olumsuz koşullar için önceden haberdar edilen üreticiler, en verimli sezonlarından birini yaşıyor.

6.06.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Şeb-i Yelda(en uzun gece-ler)…

Geceler uzadıkça, bizim yarıkürede kışlamaya başlayan o zorlu geceleri ısıtacak, hem ışıtacak şeylere ihtiyacı da artmış insanların. Ve umudu hatırlatan her şey kıymete binmiş tabi. Masallar, öyküler, şarkılar, şiirler yazmışlar ki insanlar, taşınsın nesillere umut dolu hikayeler; öncelikle de karanlığı kesen ışın kılıcının en doğal kahramanı güneşe övgüler… Az olsun şenlenir olmuş böyle geceler, ah katran karası geceler…

23.12.2017