MENÜ

Kuzey Deniz

Kuzey Deniz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuzey Deniz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.224 Kuzey Deniz haberi bulunmuştur.

Kuzey Deniz Haberleri

Sakaryada bulunmuştu... Rus deniz mayını olduğu ortaya çıktı

Sakarya'da bulunmuştu... Rus deniz mayını olduğu ortaya çıktı

Sakarya'nın Kocaali ilçesi açıklarında 2 gün önce bulunan ve 1910-1912 yıllarına ait MO8 RUS Tipi Rus deniz mayını olduğu tespit edilen mayın imha edildi.

8.07.2019Gündem
Balıkçıların ağına takıldı

Balıkçıların ağına takıldı

Sakarya'nın Kocaali ilçesinde balıkçıların ağına deniz mayını takıldı.

6.07.2019Gündem
Türkiyeden Akdenizde kritik hamle Hayata geçiriyor...

Türkiye'den Akdeniz'de kritik hamle! Hayata geçiriyor...

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), üçüncü ülkelerin izin almaksızın yaptığı petrol arama faaliyetlerinin tespiti dahil sahil güvenlik alanında kapsamlı iş birliği yapacak.

26.06.2019Ekonomi
Ege Denizi’ndeki tatbikatta dikkat çeken görüntü

Ege Denizi’ndeki tatbikatta dikkat çeken görüntü

Türkiye'nin, NATO üyesi ülkeler arasında gerçekleştirdiği en büyük denizaltı arama kurtarma tatbikatı 'Kurtaran 2019', bu yıl üçüncü kez gerçekleştiriliyor.

29.05.2019Gündem
FETÖnün ankesör soruşturmalarında itirafçı sayısı artıyor

FETÖ'nün ankesör soruşturmalarında itirafçı sayısı artıyor

FETÖ mensubu askerlerden sorumlu sivillerin, askerlerle irtibat amacıyla kullandığı sabit hatlar veye ankesörlü telefonlarla örgüt içi iletişimi sağlamalarına yönelik yürütülen soruşturmada itirafçı sayısı 487'ye yükseldi.

7.05.2019Gündem
FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Silahlar darbe girişiminden önce birlikten çıkarılmış

FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Silahlar darbe girişiminden önce birlikten çıkarılmış

Eski Kuzey Deniz Saha Komutanı Kurmay Başkanı Tuğamiral Harmancık'tan 11 Temmuz'da aldığı emirle harekete geçen SAT'çı eski Binbaşı Hakan Egemen, atış ve tahrip eğitimlerine, sadece darbe girişiminde yer alacak personeli dahil etti.

26.04.2019Gündem
Konsey üyesi amiral, Akıncıya uçuş için gitmiş

Konsey üyesi amiral, Akıncı'ya 'uçuş' için gitmiş

Hulusi Akar'a darbe metnini okuduğunu ve darbenin başına geçmesi konusunda ikna etmeye çalıştığını inkar eden sözde yurtta sulh konseyi üyesi eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, İstanbul'a gitmek için Akıncı'da bulunduğunu iddia etti.

19.04.2019Gündem
Yurtta sulh konseyi üyesi amiral, konseyi inkar etti

Yurtta sulh konseyi üyesi amiral, konseyi inkar etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de yer aldığı 224 kişinin yargılanmasına devam edildi.

18.04.2019Gündem
Yunanistanı karıştıran kare

Yunanistan'ı karıştıran kare

Yunanistan’ın Girit Adası’nın Suda bölgesinde gerçekleştirilen bir NATO tatbikatında, iki Türk SAS komandosunun sualtında Türk bayrağı açıp fotoğraf çektirdiğinin ortaya çıkması Atina’da tepkiye neden oldu.

22.03.2019Dünya
47 yıldır Kuzey Denizi’ndeki küçücük bir adada yaşıyor ‘Frau Hatice’nin kitabı

47 yıldır Kuzey Denizi’ndeki küçücük bir adada yaşıyor! ‘Frau Hatice’nin kitabı

Almanya’da çalışan komşusunun yanında çok para ile izine döndüğünü görünce Almanya’ya işçi olarak geldi. Fabrikada çalışamayacak kadar kısa olduğunu düşünen görevliler onu Almanya’da ismini sayılı insanların bildiği 6 bin nüfuslu Borkum Adası’ndaki çocuk yurduna gönderdi. Bir yıllık maaşı ile memleketi Sinop’a ev yaptırdı. Eşi ile tanışıp Almanya’ya getirdi. Terzi dükkanı açtı. Eşi onu hemşerisi bir kadın için terk etti. Adada restoran açan ve borcundan dolayı intihar eden eşinin çocuğu ile karısına baktı, borçlarını ödedi. Arkadaşları ona öyküsünü kitap haline getirmesini tavsiye etti. ‘Frau Hatice - Hatice Hanım’ ismiyle basılan kitap, 1960’lı ve 1970’li yıllarda Almanya’ya gelen ilk kuşak Türk işgücünün de hikayesi bir anlamda.

23.02.2019Avrupa
Sıcaklıklar sıfırın altında seyredecek

Sıcaklıklar sıfırın altında seyredecek

Yeni yılın ilk iş gününde Almanya’nın doğusunda başlayan soğuk hava, kuzey, orta, güney ve orta kesimlerde etkisini artırarak hafta sonuna kadar sürdürecek.

3.01.2019Avrupa
Kamondo ailesine ait iki tablo tesadüfen bulundu

Kamondo ailesine ait iki tablo tesadüfen bulundu

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinin en önemli aktörlerinden Kamondo ailesinin önemli fertlerinden Nissim de Kamondo ve eşi Elise Fernandez Kamondo’nun olduğu düşünülen yağlıboya portreleri gün yüzüne çıktı.

6.12.2018Kitap Sanat
OPEC nedir OPEC hakkında bilinmesi gerekenler

OPEC nedir? OPEC hakkında bilinmesi gerekenler

Katar'ın Ocak 2019'da OPEC üyeliğinden ayrılacağını açıklaması OPEC'i gündeme getirdi. OPEC'in ne olduğunu merak eden vatandaşlar, OPEC'in nasıl faaliyetler yürüten bir kuruluş olduğunu araştırmaya başladı. Peki, OPEC nedir? İşte, OPEC hakkında bilinmesi gerekenler...

3.12.2018Dünya
İsrail güçleri Filistinli balıkçıyı öldürdü

İsrail güçleri Filistinli balıkçıyı öldürdü

Gazze'nin kuzey deniz sınırında avlanan 20 yaşındaki Filistinli, İsrail askerlerince açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

14.11.2018Dünya
Preveze Deniz Zaferinin 480. yıl dönümü kutlandı

Preveze Deniz Zaferi'nin 480. yıl dönümü kutlandı

PREVEZE Deniz Zaferi ve Deniz Kuvvetleri Günü’nün 480’inci yıl dönümü nedeniyle Barbaros Hayrettin Paşa Anıtı’nda tören düzenlendi.

27.09.2018Gündem
19 yıldır dinmeyen acı

19 yıldır dinmeyen acı

19 yıl önce Gölcük’te eşi ve kızı depremde ölen emekli Tuğamiral Özbek Gürgün “Enkazdan bir gün sonra çıktım. Yaşadığım dakikaları dün gibi hatırlıyorum. Acım ilk günkü gibi” dedi. Emekli Tuğamiral Özbek Gürgün’ün hayatı, Karadeniz Ereğlisi’nden tayin olup 17 Ağustos 1999 günü devir teslim töreni için gittiği Gölcük’te değişti. Gece saat 03.02’de yıkılan lojmanda enkaz altında kaldılar. Emekli Tuğamiral Gürgün betonların altından çıkarılırken, eşi İnci Gürgün enkaz altında (41), kızı Sedef Gürgün ise hastanede (17) hayatını kaybetti.

17.08.2018Gündem
Putin’den Amerikan iddiasına dört füze

Putin’den Amerikan iddiasına dört füze

ABD medyasındaki ‘Rusya Devlet Başkanı Putin’in süper füzeleri başarısız oldu’ iddialarının ardından, Moskova aynı anda nükleer başlık taşıyabilen dört kıtalararası füze ateşleyerek gövde gösterisi yaptı.

23.05.2018Dünya
Sıcak gelişme Putin ABDye 4 füzeyle yanıt verdi...

Sıcak gelişme! Putin ABD'ye 4 füzeyle yanıt verdi...

ABD televizyon kanallarının, istihbarat kaynaklarına dayanarak Rusya Lideri Putin’in anonsunu yaptığı nükleer motorlu füzenin deneyler sırasında çakıldığını dünyaya duyurmasının ardından, Rusya’dan karşı hamle geldi.

23.05.2018Dünya
Savaş gemileri Gürcistanda demirledi

Savaş gemileri Gürcistan'da demirledi

Türk Deniz Kuvvetlerine ait TCG Gemlik Fırkateyni'nin de aralarında bulunduğu NATO Deniz Görev Grubu-2 (SNMG) savaş gemileri tatbikat için Gürcistan'ın Poti limanına geldi.

14.05.2018Gündem
MİLGEM’le uğurlandı

MİLGEM’le uğurlandı

TEDAVİ gördüğü hastanede hayatını kaybeden Balyoz kumpası mağduru Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek dün son yolculuğuna uğurlandı. Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’ndaki askeri törende Örnek’in Türk bayrağıyla kaplanan tabutunun başına, hayata geçirilmesinde büyük emek verdiği ilk MİLGEM (Milli Gemi) Heybeliada Korveti’nin maketi konuldu.

30.04.2018Gündem
Özden Örnek için Kuzey Deniz Saha Komutanlığında tören

Özden Örnek için Kuzey Deniz Saha Komutanlığı'nda tören

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral Özden Örnek için Kuzey Deniz Saha Komutanlığı'nda askeri tören düzenlendi.

30.04.2018Haber
MİLGEMle uğurlandı...

MİLGEM'le uğurlandı...

Tedavi gördüğü hastanede kanser nedeniyle hayatını kaybeden Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek için Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’nda askeri tören düzenlendi. Özden Örnek’in Türk Bayrağı’yla kaplanan tabutunun başına, hayata geçirilmesinde büyük emekleri geçtiği ilk MİLGEM (Milli Gemi) Heybeliada Korveti’nin maketi konuldu.

30.04.2018Gündem
Fırtınalı geçen bir hayattı

Fırtınalı geçen bir hayattı

Bir dönem kendisine ait olduğu iddia edilen ‘günlük’ler Türkiye gündemini sarsan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek, hayatını kaybetti. Emekli Oramiral Örnek, bugün, üç ay önce oğluna veda ettiği camiden uğurlanacak.

29.04.2018Gündem
Rusya dünyadaki ilk yüzer nükleer santralini deniyor

Rusya dünyadaki ilk yüzer nükleer santralini deniyor

Dünyadaki ilk yüzer mobil nükleer elektrik santrali projesini tamamlayan Rusya, gemiyi andıran dev yüzer santrali Berents Denizi kıyılarında yer alan Murmanks şehrine göndererek elektrik üretim testlerine başlayacak. Toplam 70 Megavat gücünde iki reaktörü bulunan “Akademik Lomonosov” önceki gün inşa edildiği St. Petersburg şehrindeki “Baltık” tersanesinden deneme noktasına doğru yola çıktı. Yüzen santrali yakından takibe alan “Greenpeace” çevreci örgütü ise Rusya’nın gerçekleştirdiği projeye “Faciaya davet” olarak tanımladı.

29.04.2018Dünya
Özden Örnek hayatını kaybetti

Özden Örnek hayatını kaybetti

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral Özden Örnek bu sabah hayatını kaybetti.

29.04.2018Gündem
Pentagondan 7 yıllık senaryo Rusya Avrupada güçlenecek

Pentagon'dan 7 yıllık senaryo! 'Rusya Avrupa'da güçlenecek'

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Rusya'nın Avrupa'da askeri mevcudiyeti konusunda kendileri açısından endişe verici bir tahmin açıkladı. NATO'nun Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis Scaparrotti ABD’nin Avrupa’daki birliklerinin 2025’e doğru Rusya’ya karşı askeri üstünlüğünü kaybedebileceğini duyurdu.

10.03.2018Dünya
Hem kirlet hem kazan

Hem kirlet hem kazan!

Buzulların erimesinin baş sorumlusu fosil yakıt endüstrisi, şimdi de eriyen buzullardan kazanç sağlıyor. Eriyen buzullar Kuzey Kutbu’nun kış mevsiminde dahi gemilere açılmasını sağladı. Bir LNG tankeri, kışın Rusya’nın Kuzey Deniz rotasını buzkıran olmadan geçen ilk ticari gemi oldu. Greenpeace ise şirketleri eriyen buzulları bile fırsata çevirmekle suçluyor.

15.02.2018Ekonomi
O gece TGC Yavuzda ne oldu

O gece TGC Yavuz'da ne oldu?

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada müşteki sıfatıyla dinlenen eski Donanma Komutanı Veysel Kösele ifade verdi. TGC Yavuz Fırkateyni'nde 15 Temmuz gecesi alıkonulan Kösele yaşadıklarını 11 saat ayrıntılarıyla anlatttı. Kösele, Komutanlar bana danışmadan gemi kaldıramaz. Bunu yapıyorsa amaçları farklıdır' dedi.

25.01.2018Gündem
Yedi general ve amiral emekli

Yedi general ve amiral emekli

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), 20 Ağustos tarihli atamalar öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) emeklilik isteyen general ve amiraller olduğunu doğruladı.

22.08.2017Gündem
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığından flaş açıklama

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 7 general ve amiralin atamalar öncesi emekliliğini istediği belirtildi.

22.08.2017Gündem
Bordo Berelilerde Aksakallı depremi

Bordo Berelilerde Aksakallı depremi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bir koramiral atanmasının ardından, şimdi de 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinde etkin rol oynayan Özel Kuvvetler Komutanı (ÖKK) Korgeneral Zekai Aksakallı’nın 2. Kolordu Komutanlığı’na atanması sürpriziyle sarsıldı.

20.08.2017Gündem
Son dakika... TSKda flaş atamalar.... Aksakallı sürprizi

Son dakika... TSK'da flaş atamalar.... Aksakallı sürprizi

Jandarma Genel Komutanlığı'na korgenerallikten orgeneralliğe terfi ettirilen Arif Çetin atandı. Çetin'in orgeneral rütbesiyle Jandarma Komutanı olduğu Resmi Gazete'de yayımlandı. Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın bu görevden alınıp  2. Kolordu Komutanlığı'na getirildiğine dair atama da Resmi Gazete'de yer aldı. Aksakallı'nın bu atama askeri kulislerde sürpriz olarak değerlendirildi.

19.08.2017Gündem
Jandarmaya korgeneral Donanmaya koramiral

Jandarma'ya korgeneral Donanma'ya koramiral

İçişleri Bakanlığı’na bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı’na sürpriz bir atama oldu. Orgeneral Yaşar Güler’in Kara Kuvvetleri Komutanı olmasıyla boşalan Jandarma Genel Komutanlığı’na Korgeneral Arif Çetin atandı. Çetin’den daha kıdemli olan Jandarma Genel Komutan vekili Korgeneral Ata Kalkan ise görevinden ayrılıp, emekliliğini istedi. Donanma Komutanlığı’na ise Koramiral Ercüment Tatlıoğlu atandı.

19.08.2017Gündem