MENÜ

Kutup

Kutup ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kutup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kutup haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.227 Kutup haberi bulunmuştur.

Kutup Haberleri

Son dakika… Bahçeli: Bunlar bize göre zalim piyonlarıdır...

Son dakika… Bahçeli: Bunlar bize göre zalim piyonlarıdır...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 15. Dönem Eğitim faaliyetlerinin tamamlanması dolayısıyla düzenlenen sertifika töreninde konuştu. Bahçeli konuşmasında "Nerede bir kanayan yara varsa orası bulunmalı ve tehditler orada yok edilmelidir. Türkiye’nin emperyal hedefler taşıdığını iddia edenler bize göre yediği ekmeğe ihanet eden içtiği suya soluduğu havaya kast eden zalim piyonlarıdır. Bunlar gitsin terörist Demirtaş’ın kanlı tiyatrosunu izlesinler, gitsinler Esad ile yanak yanağa versinler, gitsinler CHP ile birlikte kendilerini Kanal İstanbul’a atsınlar ve gitsinler bir daha da gelmesinler" ifadelerini kullandı.

18.01.2020Gündem
Böbrek taşı nedeniyle Antarktikaya gidemedi, araştırmasıyla ödül aldı

Böbrek taşı nedeniyle Antarktika'ya gidemedi, araştırmasıyla ödül aldı

Türkiye'nin 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi'ne böbrek rahatsızlığı nedeniyle katılamayan lisans öğrencisi, heyetteki bilim insanları aracılığıyla elde ettiği verileri kullanarak hazırladığı araştırmayla Hindistan'da düzenlenen 8. Uluslararası ve 24. Gwalior Akademisi Matematik Bilimleri Konferansı'nda "En Değerli Genç Bilim İnsanı" ödülünü kazandı.

17.01.2020Teknoloji
İklim değişikliği nedir, küresel ısınmanın kanıtı var mı

İklim değişikliği nedir, küresel ısınmanın kanıtı var mı?

Bilim insanları, küresel ısınmanın dünya üzerinde felakete varan etkiler yaratmaya başladığı konusunda uyarılar yapıyor.

17.01.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Mısır Piramitlerinin sırrı Thuban yıldızı olabilir

Mısır Piramitleri'nin sırrı Thuban yıldızı olabilir

NASA'nın Öte Gezegen Araştırma Uydusu (TESS), Mısır Piramitleri'nin nasıl inşa edildiğine dair Dünya'ya yaklaşık 270 ışık yılı uzaklıkta yer alan bir yıldızdan bazı ipuçlarına ulaştı. Mısırlılar, piramitleri Alpha Draconis diğer adıyla Thuban yıldızına göre tasarladılar.

10.01.2020Teknoloji
Antarktikadan getirilen iki bitki türünün DNAsı inceleniyor

Antarktika'dan getirilen iki bitki türünün DNA'sı inceleniyor

Türkiye'nin 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi kapsamında, 8 farklı lokasyonda örneklenen 2 bitki türünün genom büyüklükleri ve DNA incelemesi yapılarak bitkilerin özellikleri ve çeşitlilikleri belirlenecek.

10.01.2020Teknoloji
Ankara’da yarın okullar tatil mi Ankara Valisi Vasip Şahin’den kar tatili açıklaması

Ankara’da yarın okullar tatil mi? Ankara Valisi Vasip Şahin’den kar tatili açıklaması!

Ankara'da kar yağışı devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklamalar gelmeye devam ediyor. Kentte etkisini arttıran kar dolayısıyla Ankara'da ulaşım da olumsuz etkilendi. Ankara'da öğrenci ve velilerin gözü kar tatili haberlerine çevrilmişti. Ankara Valisi Vasip Şahin'in Twitter hesabından 'tatil yok' açıklaması yaptı. İşte, 7 Ocak Ankara'da okullar tatil mi? sorusunun yanıtına yönelik detaylı bilgiler.

6.01.2020Gündem
NASAdan çarpıcı fotoğraf

NASA'dan çarpıcı fotoğraf

NASA'nın bilim insanları, Kuzey Kanada'daki Hudson Körfezi üzerinde yükselen Dolunay'ın fotoğrafını çekti. Fotoğrafta, Dünya buzullarla kaplıymış gibi görünüyor.

2.01.2020Teknoloji
Türkiye Antarktikada ne yapıyor

Türkiye Antarktika'da ne yapıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü Ankara'da düzenlenen TÜBA-TÜBİTAK Bilim Ödülleri töreninde yaptığı açıklamada "Kutuplarda ülkemizin bayrağını dalgalandıran Türkiye Antarktika bilimsel araştırma kampı da kuruldu" dedi.

2.01.2020Teknoloji
TÜBİTAKtan yıl boyunca bilim ve teknoloji ekosistemine destek

TÜBİTAK'tan yıl boyunca bilim ve teknoloji ekosistemine destek

Kurum tarafından bu yıl savunmadan uzaya, kutup çalışmalarından astronomiye her alanda atılımlar yapılırken yürütülen programlar çerçevesinde de projeler desteklendi.

2.01.2020Teknoloji
Lapland: Kuzeyin sönmeyen ateşi

Lapland: Kuzeyin sönmeyen ateşi

Finlandiya’nın en kuzey ucunda yer alan Lapland’ın merkez şehri Rovaniemi, Lapland’ın idari ve finansal kalbi olmasının yanında Kuzey Kutup ışıkları ve doğal güzellikleriyle de cezbediyor. Türk Hava Yolları’nın 5 Aralık’ta başlayan direkt uçuşları sayesinde Kuzey Kutbu’nun eşsiz doğasıyla canlı bir kültürel hayatı harmanlayan bu güzel şehre ulaşmanız çok kolay.

Türkiyede bu yıl teknoloji rüzgarı esti

Türkiye'de bu yıl "teknoloji rüzgarı" esti

Türkiye, 2019 yılını iletişimden ulaşıma, altyapıdan havacılığa, siber güvenlikten günlük hayata kadar teknolojideki yeniliklerle ve yeni projelere hazırlıklarla geride bırakmaya hazırlanıyor. Atılan bazı adımlar meyvelerini 2020'de verecek.

30.12.2019Teknoloji
Gündüzler ne zaman uzamaya başlar Geceler hangi tarihte kısalmaya başlıyor

Gündüzler ne zaman uzamaya başlar? Geceler hangi tarihte kısalmaya başlıyor?

Aralık ayının son günleri devam ederken, vatandaşların en fazla merak ettiği konulardan biri de gündüzlerin uzamaya başlayacağı tarih oldu. Özellikle havaların erken kararmaya başlamasıyla, sabahları karanlıkta evinden çıkan vatandaşlar, gecelerin ne zaman kısalacağını sorguluyor. Peki, gündüzler ne zaman uzamaya başlar? Geceler hangi tarihte kısalmaya başlıyor? İşte, o konu ile ilgili detaylı bilgiler.

26.12.2019Gündem
Marsın bu kez soğuk yüzü görüntülendi

Mars'ın bu kez soğuk yüzü görüntülendi

Kızıl Gezegen Mars'ın bu kez soğuk yüzü ortaya çıktı. Dünya'ya ulaşan yeni görüntüde Mars'ın buzla kaplı dev krateri göze çarpıyor.

25.12.2019Teknoloji
Bugün kış gündönümü En uzun gecede neler oluyor

Bugün kış gündönümü! En uzun gecede neler oluyor?

Bugün 21 Aralık Kış gündönümü. Yani yılın en uzun gecesini yaşayacağız. Sosyal medyada da oldukça konuşulan kış gündönümü, vatandaşlar tarafından sosyal medyada çok konuşuluyor. Peki, en uzun gecede neler oluyor? Kış gündönümü nedir?

21.12.2019Gündem
HDP’li Paylan: Çocukken uzaya gitmek istiyordum... AK Partililer: Biz göndeririz

HDP’li Paylan: Çocukken uzaya gitmek istiyordum... AK Partililer: Biz göndeririz

SANAYİ ve Teknoloji ile Ticaret Bakanlıklarının Meclis’te önceki günkü görüşmelerine tansiyonu yükselten “tek adam” tartışmasının yanı sıra uzaya çıkma hayaliyle başlayıp Antarktika’ya kadar uzanan renkli atışmalar damgasını vurdu.

15.12.2019Gündem
Satürnün uydusu Enceladustaki kaplan sırtı deseni nin sırrı çözüldü

Satürn'ün uydusu Enceladus'taki 'kaplan sırtı deseni' nin sırrı çözüldü

Bilim insanları, Satürn'ün uydusu Enceladus'un güney kutbundaki kaplanların sırt desenini andıran paralel şeritlerin, eksen eğikliğinin yarattığı buz kırılmaları sonucu oluştuğunu savundu.

11.12.2019Teknoloji
Rüyada Ayı görmek ne anlama gelir Rüyada Ayı kovalaması tabiri

Rüyada Ayı görmek ne anlama gelir? Rüyada Ayı kovalaması tabiri

Rüyada görülen simgelerin ne anlama geldiği yıllardır merakla cevabı aranan sorular arasında yer alıyor. Özellikle rüyada görülen simgelerle ilgili yapılan yorumlar ve neden o simgelerin görüldüğü de merak edilir. Peki Rüyada Ayı görmek ne anlama gelir? Rüyada Ayı kovalaması tabiri nedir?

Antarktika seferleri meyvelerini vermeye başladı

Antarktika seferleri meyvelerini vermeye başladı

Türkiye, Antarktika'ya düzenlenecek yeni seferin hazırlığını yaparken, bu zamana kadar ulusal seferlere katılan 100'e yakın bilim insanının kutuptaki çalışmaları etkisini gösteriyor.

9.12.2019Teknoloji
Kuzey ışıklarını en iyi görebileceğiniz 10 nokta

Kuzey ışıklarını en iyi görebileceğiniz 10 nokta

Dünyamızın şüphesiz en etkileyici sahne performanslarından biri ‘Aurora Borealis’ olarak da bilinen ‘Kuzey Işıkları’. Güneşte meydana gelen dev patlamalar sonucu uzaya yayılan yüklü parçacıkların, kutuplar tarafından bir mıknatıs gibi çekilmesi ve atmosfere girerken tepkimeyle ışımasıyla oluşan bu görsel ışık şovu sadece kutup dairelerinde görülebiliyor.

8.12.2019Seyahat
Yiyecek bulmak için köye indiler

Yiyecek bulmak için köye indiler

Rusya’nın kuzey bölgesindeki Rikarpi köyü kutup ayıları nedeniyle alarma geçti.

7.12.2019Dünya
THY, Kuzey Işıklarının izlendiği noktalardan Rovaniemi’ye seferlere başladı

THY, "Kuzey Işıkları"nın izlendiği noktalardan Rovaniemi’ye seferlere başladı

DÜNYANIN en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları (THY) kuzey ışıklarının izlendiği en önemli noktalarından biri olan Finlandiya’nın Rovaniemi kentine seferlere başladı.

5.12.2019Ekonomi
Günler ne zaman uzamaya başlayacak Kış saati uygulaması başlayacak mı

Günler ne zaman uzamaya başlayacak? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

Kış mevsimi ile beraber havanın erken saatlerde kararmaya başlamasıyla günlerin uzamaya başlayacağı zaman dilimi vatandaşların gündeminde yer aldı. Güneş ışınlarının Oğlak Dönencesi'ne dik açıyla gelmesiyle uzayacak olan gündüz sürelerinin yanı sıra, kış saati uygulaması da merak edilen diğer konulardan oldu. Peki, günler ne zaman uzamaya başlayacak? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

3.12.2019Gündem
Beş mevsimin yaşandığı ilginç yasaklar diyarı Kadınlar doğum yapamıyor hatta silahsız sokağa çıkılamıyor…

'Beş mevsimin' yaşandığı ilginç yasaklar diyarı! Kadınlar doğum yapamıyor hatta silahsız sokağa çıkılamıyor…

Kuzey Kutup Dairesi içinde bir kar ve buz diyarı Svalbard takımadaları… Üçte ikisi doğa mirası olarak korunan takımada, zengin yaban hayatı ve etkileyici coğrafyasıyla dikkat çekiyor. Özellikle Spitsbergen ve Longyearbyen adasındaki yaşam çok ilgi çekici… Bölge özellikle ‘ilginç yasakların olduğu adalar’ olarak da biliniyor.

3.12.2019Seyahat
16 uzmandan güzel bir kış için 54 harika öneri

16 uzmandan güzel bir kış için 54 harika öneri

Dışarısı buz gibiyken evde battaniyenin altında, sıcacık bir kahve kupasıyla güzel film veya belgesel, kulağınıza nasıl geliyor? Akşama ne pişireceksiniz? Bu sefer yaratıcı bir tarife ne dersiniz? Bunları düşünürken birkaç tuşla panda sahiplenmeye ne dersiniz? Çocuğunuz, aileniz, çevreniz için yapmanız gerekenler... Konserler, tiyatrolar, sergiler... Heyecanla beklenen teknolojik yenilikler, ufuk açacak seyahatler... İşte size kışı keyifli hale getirecek, birbirinden farklı fikirler!

İlk milli tren 2023’te raylarda

İlk milli tren 2023’te raylarda

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK SAGE’nin geliştirdiği 9 ürünün, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girdiğini belirterek, “Bu ürünler için Savunma Sanayi şirketlerimiz son beş yılda 7 milyar liraya yakın yurtiçi ve yurtdışı sipariş aldı” dedi.

27.11.2019Ekonomi
Milli Yüksek Hızlı Trenin ilk prototipi 2023te raylarla buluşacak

'Milli Yüksek Hızlı Tren'in ilk prototipi 2023'te raylarla buluşacak'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında ilk prototipi 2023 yılında raylarla buluşturacağız." dedi.

26.11.2019Teknoloji
Son dakika... Bakan Varank açıkladı: Prototip 2023te raylarda olacak

Son dakika... Bakan Varank açıkladı: Prototip 2023'te raylarda olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında ilk prototipi 2023 yılında raylarla buluşturacağız." dedi.

26.11.2019Ekonomi
Tehlike çanları çalıyor Dünyanın en büyük buz kütlesi erimeye başladı…

Tehlike çanları çalıyor! Dünyanın en büyük buz kütlesi erimeye başladı…

Şili ve Arjantin ülkelerinin arasında bulunan dünyanın en büyük kutup buz kütlesi ciddi bir şekilde eriyor. Patagonya’nın sembolü olarak da nitelendirilen mavi buz tarlaları, küresel ısınmayla birlikte mevsimsel değişimlerin yaşanması sonucunda endişe verici düzeyde eriyor.

24.11.2019Seyahat
Blues Dokunuşlu Roman Melodisi: Kuştepe Blues

Blues Dokunuşlu Roman Melodisi: Kuştepe Blues

Caz müziğin başarılı temsilcilerinden Serhan Erkol, yeni single çalışması “Kuştepe Blues” ile dinleyici karşısında. Parça, Erkol’un 6 Aralık’ta yayımlanacak olan “Melting Pot” isimli albümünün habercisi. Kültürel çeşitliliğe dikkat çeken “Kuştepe Blues”, dinleyiciye, blues formunda bir roman melodisi sunuyor.

‘Eğitim ya da Eğitim’ dergisi öğretmenlerle buluştu

‘Eğitim ya da Eğitim’ dergisi öğretmenlerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Diyalektik olarak 'ya da' kelimesiyle aslında başka perspektifler ve bakış açıları da var demeye çalışıyoruz. Bulunduğumuz bakış açısının dışında bakış açılarına davet ediyoruz. Bir meseleye 'şudur' ya da 'budur' demek yerine hem 'o' hem de 'o' demek istiyoruz" dedi.

22.11.2019Eğitim
2019-2020 Günler ne zaman uzayacak

2019-2020 Günler ne zaman uzayacak?

Günler ne zaman uzayacak sorusu, havaların erken saatlerde kararması dolayısıyla pek çok vatandaşın merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Kuzey Yarım Kürede günlerin uzaması halinde daha uzun günlerin yaşanacağı ülkemizde, kış başlangıcı önem arz eder. Peki, günler ne zaman uzayacak? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

20.11.2019Gündem
O artık bir kutup Yıldızı hepimize yol gösterecek

O artık bir kutup 'Yıldız'ı hepimize yol gösterecek

Önceki gün hayata veda eden Türk tiyatrosunun efsane yıldızı, son yolculuğuna uğurlanıyor.

19.11.2019Magazin
Son dakika: Yıldız Kenter son yolculuğuna uğurlanıyor

Son dakika: Yıldız Kenter son yolculuğuna uğurlanıyor

Pazar günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter için Kenter Tiyatrosu'nda tören düzenlendi. Törene katılan sanatçılar hayatını kaybeden usta tiyatrocu Yıldız Kenter'i anlattı.

19.11.2019Magazin
Af yasası ne zaman çıkacak Af kanununda son gelişmeler neler

Af yasası ne zaman çıkacak? Af kanununda son gelişmeler neler?

Hükümlü ve hükümlü yakınlarını ilgilendiren af kanunu ya da af yasası, kamuoyunda yer almaya devam ediyor. İkinci Yargı Paketiyle birlikte gündeme gelmesi beklenen af kanunu bazı suçların infaz sürelerinin kısaltılmasına yönelik alınacak karar gibi detayları içerecek. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Af kanununda son gelişmeler neler? İşte, af kanununa yönelik bazı bilgiler.

13.11.2019Gündem
‘Yedi Dünya, Bir Gezegen’ ve duygular şelale

‘Yedi Dünya, Bir Gezegen’ ve duygular şelale

BBC Earth yapımı yeni belgesel-dizi etkileyici olduğu kadar çözüm de öneriyor. Yedi bölümden oluşan ‘Yedi Dünya, Bir Gezegen’, Sir David Attenborough’nun sunumu ve Hans Zimmer’in müzikleri eşliğinde, her bölümde farklı bir kıtayı ele alıyor.

Türk takımlarının Avrupadaki faciaları

Türk takımlarının Avrupa'daki faciaları

Temsilcilerimiz özellikle son dönemde Avrupa'da aldığı sonuçlar ile hayatımızdan çıkartmak isteyeceğimiz anlara yol açıyor. Bazılarını sizler için listeledik.

7.11.2019Avrupa
11 bin bilim insanından iklim krizi uyarısı

11 bin bilim insanından iklim krizi uyarısı

11 binden fazla bilim insanı, dünyanın acil bir iklim kriziyle karşı karşıya olduğunu ortaya koyan çalışmayı desteklediklerini bildirdi.

7.11.2019Teknoloji
Bilim adamlarından kritik uyarı Açık ve tartışmasız...

Bilim adamlarından kritik uyarı! Açık ve tartışmasız...

Dünya üzerinde 11 binden fazla bilim insanı, gezegenin açık ve tartışmasız bir iklim kriziyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

6.11.2019Teknoloji
NASA Ayın güney kutbuna su arama robotu gönderiyor

NASA Ay'ın güney kutbuna su arama robotu gönderiyor

NASA'dan yapılan açıklamada, "Mobil bir robotu su buzullarının bulunduğu bölgeyi daha yakından incelemek üzere Ay'ın güney kutbuna gönderiyoruz." denildi.

28.10.2019Teknoloji
Satürnde yeni bir dev fırtına tespit edildi

Satürn'de yeni bir dev fırtına tespit edildi

Teleskop görüntüleri, 2018 yılında Satürn'de yeni bir fırtına aktivitesi olduğunu ortaya çıkardı.

22.10.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Issız bir adaya düşseniz...

Ne diye düşesiniz ki? Ama ya düşerseniz?

18.01.2020

Boeing yönetimi türbülansa girdi!

Boeing 737 Max uçaklarının yaptığı kazalar sonrası, bu modeldeki bütün uçaklar yere indirildi. Bugün uçacaklar, yarın uçacaklar derken aylar geçti. 900’den fazla sipariş alan uçakları uçuramayan havayolu şirketleri ciddi sıkıntıya girdi. THY en fazla sıkıntı çeken havayollarından biri oldu. Hazırdaki 24 uçağını uçuramadı. Zarar, büyük ihtimalle uçabilecekleri tarihe kadar 300 milyon doların üstüne çıkacak. Davalar birbirini kovalamaya başladı.

25.12.2019

Yılbaşı gecesinin yurtdışındaki en gözde adresleri

31 Aralık’ı karşılamak için dünyanın dört bir yanında birbirinden ilginç seçenekler mevcut. Yeni yerler görmeyi, yeni kültürler keşfetmeyi seviyorsanız size ‘en’lerden oluşan önerilerim var.

22.12.2019

NATO kafa, NATO mermer!..

2. DÜNYA Savaşı’nın galipleri dünyanın kurallarını belirledi. İki kutup eksenli olarak parsellenen dünyada aslan payı, ABD ile Sovyetler’e bırakıldı.

7.12.2019

Kuzey Işıkları için en iyi rota neresi?

Her yıl Kasım – Şubat ayları arasında binlerce kişi bu doğa olayına tanıklık etmek için dünyanın dört bir yanından kuzeydeki ülkelere akın ediyor. Peki Kuzey Işıkları en iyi nerede görülür? Sizin için tüm detayları yazdım, işte detaylar…

22.11.2019

Kuzey Işıkları için en iyi plan nasıl yapılır?

Bu ölümsüz anları görebilmek için nereden başlamalı ve nasıl bir plan yapmalı? Kuzeye çıktıkça soğukla doğru orantıda artan bir diğer şey ise maalesef maliyet. İskandinavya ise pahalılığın vücut bulmuş hali. Eğer spesifik olarak bir ülkeyi/şehri görme planınız yok ve amaç sadece kuzey ışıklarını görmek ise planlamalara maliyetten başlayabiliriz.

20.11.2019

Kuzey ışıkları turunu ucuza getireceğiniz 10 madde

Kutup ışıklarını izleyebileceğiniz destinasyonlara gitmeyi belki siz de pek çok kişi gibi hayal etmiş olabilirsiniz. Özellikle sevgilinizle birlikte romantik bir seyahate çıkmak istiyorsanız bu güzel seyahati biraz olsun ucuza getirecek maddeleri sıraladım. İşte Kuzey ışıkları turunu ucuza getireceğiniz 10 madde…

16.11.2019

İlişki kurma ve rahatlama zamanı

Bu yıl uygulanmaya başlayan ara tatillerden ilki bu hafta başlıyor. Peki çocuklar bu bir haftalık süreyi nasıl değerlendirmeli? Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’a sorduk.

16.11.2019

Cezaevleri boşalacak mı, yeni infaz sistemi ne getiriyor?

Birinci yargı reformu çıktı. Tahliyeler başladı, düşünce özgürlüğünün alanını genişleten düzenleme kısmi bir rahatlama meydana getirdi.

5.11.2019