MENÜ

Kutu Içecekler

Kutu Içecekler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kutu Içecekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kutu Içecekler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 167 Kutu Içecekler haberi bulunmuştur.

Kutu Içecekler Haberleri

Metal kutulu içeceklerin kapağındaki tehlike

Metal kutulu içeceklerin kapağındaki tehlike

Ağızla doğrudan temas eden metal kutulu içecek ambalajlarının yol açabileceği enfeksiyon riski araştırması yapıldı.

Yasak ama satışı sürüyor Ünlü kalp doktoru uyardı: Ani ölüme neden olabilir

Yasak ama satışı sürüyor! Ünlü kalp doktoru uyardı: 'Ani ölüme neden olabilir'

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın gıdada taklit ve tağşiş yapılan ürünleri açıkladığı listede içinde ilaç etken malzemeleri yer alan bitki çayları ve çikolataların satışı birçok yerde sürüyor. Prof. Dr. Bingür Sönmez, "Ritim bozukluğu nedeniyle ani ölümlere neden olabilirler" dedi. İstanbul polisi de bu tür ürünlere yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

22.10.2019 Gündem
Yapay zekalı futbol

Yapay zekalı futbol

Nefesler tutuldu ve 34 haftalık büyük maraton başladı. Süper Lig Cemil Usta Sezonu için tüm spor kulüpleri rekabete hazır.

18.08.2019Ekonomi
Son dakika... Enflasyon Raporu açıklandı

Son dakika... Enflasyon Raporu açıklandı

Merkez Bankası 2019 yılına ilişkin Üçüncü Enflasyon Raporu'nu açıkladı. Başkan Murat Uysal ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası enflasyon beklentilerini aşağı yönlü revize etti.

31.07.2019Ekonomi
Ziraat Türkiye Kupası Finali taraftar bilgilendirmesi

Ziraat Türkiye Kupası Finali taraftar bilgilendirmesi

Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesi TFF'nin resmi sitesinden taraftar bilgilendirme amaçlı bir açıklama yayınladı.

15.05.2019Futbol
Fenerbahçeden taraftara Final Four uyarısı

Fenerbahçe'den taraftara 'Final Four' uyarısı

Fenerbahçe Kulübü, Final-Four organizasyonu için Fernando Buesa Arena’ya gidecek taraftarlarını uyarılarda bulundu.

13.05.2019Basketbol
4 dakikada buz gibi

4 dakikada buz gibi!

İçecekleri 7 gün 24 saat soğutmaya gerek var mı? İşte bu sorudan yola çıkan 3 Türk mühendis ‘Icywave’ adında bir cihaz geliştirdi. Cihaz buzdolaplarının saatler boyunca yapabildiği soğutma işlemini 4 dakikada gerçekleştiriyor. Böylelikle yüzde 40 enerji tasarrufu sağlanıyor.

25.04.2019Ekonomi
Hem Serinle Hem Zayıfla

Hem Serinle Hem Zayıfla!

Yaz aylarında günlük sıvı ihtiyacının karşılanmasına daha çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bu süreçte yeteri kadar sıvı tüketmeyen bireylerde baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik gibi şikayetler ortaya çıkarken, daha ciddi sağlık sorunları da kaçınılmaz olabiliyor. Beslenme ve Diyet Bölümünden Dyt. Aslıhan Altuntaş, serinleten içecek tarifleri verdi ve su tüketimini artırmak isteyenlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Siz abur cuburu hâlâ mahalle marketinden mi alıyorsunuz

Siz abur cuburu hâlâ mahalle marketinden mi alıyorsunuz?

Japonun her yaptığına sevdalı bir kitle hep vardı ama iş artık detaylara indi. Bir süredir sadece teknolojinin değil atıştırmalığın da anavatanı bu ülke. Dünyanın her yerine aylık kutular gönderen firmaları derledik, Türkiye’den bu trende dahil olanlarla konuştuk.

İkinci dönem ‘okul sütü’yle başladı

İkinci dönem ‘okul sütü’yle başladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, ‘Okul Sütü’ dağıtımı dolayısıyla Çankaya'daki Muazzez Karaçay İlkokulu'nda düzenlenen programa katıldı. Bakan Yılmaz, ‘Okul Sütü Programı’yla ilgili, "Bu dönem toplam 6 milyon öğrencimize yaklaşık 255 milyon paket süt dağıtımını gerçekleştireceğiz. Böylelikle 7 yıllık uygulama sonunda öğrencilerimize dağıtmış olduğumuz kutu süt miktarı 1 milyar 750 milyonun üzerine çıkacak" dedi.

5.02.2018Eğitim
Günde üç-dört fincan kahve erken ölüm riskini azaltıyor

Günde üç-dört fincan kahve 'erken ölüm riskini azaltıyor'

İngiltere'deki Southampton Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, az miktarlarda kahve içmenin güvenli olduğu, günde üç ya da dört fincan kahvenin de sağlığa yararlı olabileceği sonucuna varıldı.

23.11.2017Dünya
İstanbul’un çöp haritası

İstanbul’un çöp haritası

Doğada insandan başka çöp üreten bir canlı yok. Çöp, insanın hayatından arta kalan bir şey. Evin içinde, perde arkasında kalan mahrem hayatın izlerini kişinin, ailenin çöpünde bulabilirsiniz. İnsan kamusal hayatını kurgulayarak manipüle edebilir ama çöpü, gerçekte kim olduğunu ele verecektir. Gazeteci Umut Yiğit’in uzmanlığı çöp sosyolojisi. Çöpleri karıştırmaya İzmir ve İstanbul’dan başladı; amacı, tüm Türkiye’nin çöp haritasını çıkarmak.

22.10.2016Hayat
Dondurma hakkında bilmek istediğiniz her şey...

Dondurma hakkında bilmek istediğiniz her şey...

Çok sevdiğimiz yiyecekler hakkında bilimsel gerçeklerden, kıyıda köşede kalmış bilgilere kadar her şeyi öğrenmek isteriz. Tatlıların belki de en gözdesi dondurma hakkında tarihçesinden, alışkanlıklarına, besin değerlerinden, hijyen koşullarına tüm detaylar bu yazıda bir arada. Dondurma tadında bir bayram geçirmeniz dileğiyle...

9.09.2016Advertorial
Philadelphia gazlı ve şekerli içeceklerden vergi alacak

Philadelphia gazlı ve şekerli içeceklerden vergi alacak

ABD'nin Pennsylvania eyaletine bağlı Philadelphia kenti, obeziteye karşı mücadele için gazlı ve şekerli içeceklere vergi getirdi.

17.06.2016Sağlık
Aromalı lattelerde koladaki kadar şeker var

Aromalı lattelerde koladaki kadar şeker var

Aromalı latte ve mocha gibi popüler sütlü kahve türlerinde kola kadar şeker bulunduğu belirlendi.

17.02.2016Dünya
Günde 7 çay kaşığından fazla şeker tüketilmemeli

Günde 7 çay kaşığından fazla şeker tüketilmemeli

Beslenme uzmanları, obezite riskinin azaltılması ve diş sağlığının korunması için şeker tüketiminin azaltılması uyarısında bulunuyor.

17.07.2015Dünya
Kilo vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı

Kilo vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı

Geri sayımdayız, yaza resmi olarak tam bir hafta kaldı. Kışın günahlarından, o günahların oramıza buramıza yapıştırdığı fazla yağlardan kurtulma zamanı...

25.05.2015Sağlık
Gerçek hipster’lık bu değil

Gerçek hipster’lık bu değil!

Ana akımı, popüler olanı reddetmesiyle ünlendi. Şimdi kendisi ana akımın ağa babası oldu. Sokaklar bir süredir absürd bıyık ve sakal modellerinden, artizan kahvelerden, bereli/şapkalı tarzlardan geçilmiyor. Hipster’lık bir kuşağı ele geçirirken başlı başına bir parodi unsuruna mı dönüştü, yoksa yeni bir yetenek hareketi mi, orası meçhul. Konuyu, olayın başlama noktasında, Williamsburg’da inceledik. Yetmedi, yerli şubesiyle karşılaştırmaya kalktık.

23.01.2015Hayat
Astara’da çöle çıkmak

Astara’da çöle çıkmak

İran’a gitmek isterseniz, ülkenin tatil günü olan cuma uygun değil. Hele bir de Azerbaycan üzerinden giriyorsanız saat farklarını iyi gözetin. Akşam 18.00’den sonraysa zaten geçemezsiniz, gümrük ertesi sabah 09.00’a kadar tatildir. Dert etmeyin, ‘çöle’ çıkın, yani şehri gezin. Kapalı kutu İran’ı çözmek için müthiş bir fırsat yakaladığınızı bilin.

24.10.2014Seyahat
2 GÜNLÜK SONBAHAR DETOXU

2 GÜNLÜK SONBAHAR DETOXU

ZAMAN içerisinde hem yediğimiz besinlerden hem de çevresel etmenlerden dolayı vücudumuzda toksinler artar. Bu durum vücutta oksidatif stres dediğimiz bir takım metabolik sonuçlara neden olur.

15.09.2014Avrupa
Kutu içeceklerin kapaklarına dikkat

Kutu içeceklerin kapaklarına dikkat

Hijyen Konseyi Sözcüsü Mehmet İmrek, kutu içeceklerin kapaklarındaki tehlikeye dikkati çekerek, "Birçok depodaki fare ve böcekler, yiyecek bulmak için teneke kutu içeceklerinin ağızla temas eden üst bölgesinde, kapaklarında gezinebilmekte ve pisliğini bırakabilmektedir" dedi.

30.06.2014Ekonomi
Teneke kutulu içeceklerde hijyen dönemi başladı

Teneke kutulu içeceklerde hijyen dönemi başladı

TENEKE kutuda yılda 4 milyar adet içeceğin satıldığı Türkiye’de hijyen kapaklı dönem başladı. Mypac şirketi, kurduğu özel hijyen takımlarıyla restoran ve kafelerdeki teneke kutulu içecekleri temizleyerek kapak takıyor.

29.04.2014Ekonomi
Okullar açıldı, sütler dağıtıldı

Okullar açıldı, sütler dağıtıldı

Yaklaşık 17 milyon öğrenci yarıyıl tatilini tamamlayarak okula döndü. Okullarda süt dağıtımı da başladı.

10.02.2014Eğitim
Zihin açıklığı veren yiyecekler

'Zihin açıklığı' veren yiyecekler

Doğru beslenme, okul başarısında ders çalışmak kadar önemli bir yere sahiptir.

15.09.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Gençliğini Ankara'da yaşamak için 10 neden

Türkiye’nin içerik tabanlı sosyal ağlarından Onedio, “Bu şehirde yapacak bir şey, gidecek bir yer yok” diyenlere inat, gençliğin Ankara’da yaşaması için sebepleri masaya yatırdı.

13.05.2017

Ruhlarımız bizden daha erken yaşlanıyor

Ömrümüz uzadı ama uzayan ruhsal değil, bedensel ömrümüz! Ruhumuz belki de eskisinden daha az yaşıyor. Yeni hayat, ruha bedeni kadar iyi bakmıyor. Ruh, bedenden erken yaşlanıyor.

12.03.2008

Bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendireceksiniz

Sık sık hastalanıyor musunuz? Biraz yorgun düşüp, azıcık üşütünce, hemen nezle olup yorgan döşek yatıyor musunuz? Durun! Hemen bağışıklık sisteminizi suçlamayın. Suçlu belki de sizsiniz!

6.03.2007

Tatlı zehir kansere götürüyor

ŞEKERİN “tatlı zehir” olduğunu gösteren kanıtlar artıyor. Bu araştırmaların sonuncusu Fransa’da, Sorbonne Paris Cité Üniversitesi’nde yapıldı. Neticeleri de dünyanın en güvenilir profesyonel tıp dergilerinden birinde, British Medical Journal’da yayınlandı.

15.07.2019

Gelişimi için kahvaltı çok önemli

Okul dönemi başladı. Bazı okullar açıldı, bazılarıysa Pazartesi günü açılacak. Peki, ama çocuklar okula giderken nasıl bir kahvaltı yapmalı, başarıyı arttıran besinler neler? Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Zeynep Köse Çapay ile konuştuk. 

14.09.2018

Kahve, yeni kola mı?

Bir süredir şekerin en büyük düşman ilan edilmesi, kola içebilmenin bir statü sembolü olmaktan çıkıp tabana yayılmasıyla dünya kahveye kayar oldu. Peki mücadelenin arka planında neler var?

22.09.2017

Birinci sorumlu insülin direncidir 

Kilo sorunu ve obezite problemini masaya yatırdığımız diziyi bugün tamamlıyoruz.

13.05.2017

Artık bitti şekerim!

Acı gerçekler: Sadece iştahınızı kabartan şekerlemeler değil, çayınıza kattığınız beyaz şeker bile çeşitli hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu durumu düzeltmek elinizde. Nasıl mı?

23.04.2016

Ortaya karışık kilo aldırır

Kilo vermek mi, verilen kiloları geri almamak mı daha zordur? Bu “çok mühim” sorunun “bilimsel” cevabı şudur: Kilo vermek verilen kiloları korumaktan daha kolaydır. Kalıcı –sürdürülebilir- kilo kontrolü için şu beş mühim tavsiyeyi bir kenara lütfen dikkatle not ediniz...

6.04.2016

Mutluluk ömrü uzatır mı, kısaltır mı?

Ortak kanaat şu: “Mutlu insanlar daha uzun yaşar, mutsuzlar daha kısa ömürlüdür.” Bir başka fikir daha var: “Mutsuzluk stres yükü ile birlikteyse ömür törpüsü bile değil, ömür testeresi gibidir!”

18.03.2016

Şekerle savaş ne zaman başlayacak

Hazır çorbaların, ketçap ve hazır salata soslarının içinde bile gereğinden fazla şeker var. Tam anlamıyla “şeker denizinde boğulma sendromu” durumu yaşıyoruz. Bedenimizin bu kadar çok şekere asla ihtiyacı yok. Bu kadar şekeri tolere etme yeteneği de söz konusu değil. Bu kadar fazla şekere ne pankreas, ne karaciğer dayanır, bu kadar yükü de ne kalbimiz ne de damarlarımız kaldırır.

11.01.2016

Şekeri bırakmanın tam zamanı

Aşırı şeker tüketimi bedeninizi birçok potansiyel ölümcül hastalık riski altına soktuğunu biliyor muydunuz?

7.11.2015

Dikkat eksikliğinin 10 belirtisi

Dikkat eksikliği çocuklar arasında hızla yayılan bir sorun. Muhtemelen de pek çok nedeni var: Aşırı yüklü ders programları, yarışmaya dayalı eğitim uygulamaları, kirli hava, kötü beslenme, trafikte geçen uzun saatler, erken uyanıp geç uyumalar, internet-tablet-bilgisayar tutkusu, gürültü ve daha pek çok şey etkili olabilir problemin yaygınlaşmasında. Uzmanlara göre çocuklarınızda aşağıdaki belirtiler varsa daha da dikkatli olmanız lazım...

22.10.2015

Tatlı krizleri önlenebilir mi?

Tatlı krizleri sık ve şiddetli oldu mu can sıkıcı bir soruna dönüşüyor. Şiddetli ataklar, kontrolü en güçlü kişileri bile savunmasız bırakıp adeta çocuklaştırıyor. Yeme içme seçimleri saçma sapan hale geliyor, kilo kontrolü bozuluyor, hipoglisemiler tetikleniyor, yorgunluktan uykuya, dalgınlıktan kafa karışıklığına, öfkeden sinire kadar pek çok anlamsız tepki gelişiyor. Özetle “tatlı krizi” deyip geçmemek lazım, konu mühim...

24.07.2015

Sporcuyu takviye mi öldürür – dünden devam

Dün başlayan yazımın devamı Cumartesi olacak dedim ama, Kelebek’te çıkacak yazım Cumartesi’ye kalınca, bugün devam etmeye karar verdim.

7.08.2014

Yaz meyvelerini abartmayın!

Daha az un, unlu mamul, pirinç, şeker, meyve ve meyve suyu tüketen herkes kilo yönetiminde avantajlıdır.

22.06.2014