MENÜ

Kutsal Topraklar

Kutsal Topraklar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kutsal Topraklar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kutsal Topraklar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 667 Kutsal Topraklar haberi bulunmuştur.

Kutsal Topraklar Haberleri

Haftanın kaçırılmayacak fırsatları

Haftanın kaçırılmayacak fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri haftanın kaçırılmayacak seyahat fırsatlarını ve önemli haberlerini sizler için derledi. İşte detaylar...

26.05.2019Seyahat
Okurlarıyla buluşacak

Okurlarıyla buluşacak

İlahiyatçı-Yazar Dr. Erkan Aydın, pazar günü saat 15.00’te CNR Kitap Fuarı'nda ‘Arz-ı Mukaddes-Kudüs’ kitabını imzalayacak. İmzadan sonra saat 17.00’de de Dr. Aydın, ‘Kudüs’ün Dünü Bugünü Yarını’ konulu bir de söyleşi gerçekleştirecek.

16.03.2019Keyif
Feminist dalga, Comic-Con evrenini de etkisi altına aldı

Feminist dalga, Comic-Con evrenini de etkisi altına aldı

Comic-Con’dan; herkesin kendini dört günlüğüne süperkahraman ilan ettiği, 15 bin nüfuslu bir gezegenden bildiriyoruz. Kongrenin bu yılki fotoğrafı her zamankinden daha keskin: Feminist dalga, bu evreni de etkisi altına almış durumda. Hayran kültürüyse hiç olmadığı kadar rekabetçi ve hazırcevap!

Rahip kriziyle gündeme geldiler... Kim bu Evanjelikler

Rahip kriziyle gündeme geldiler... Kim bu Evanjelikler?

ABD uyruklu Evanjelik din adamı Andrew Craig Brunson ile ilgili sürecin Türk-Amerikan ilişkilerinde gerilime yol açması, Donald Trump döneminde ABD'deki Evanjelik grupların Amerikan dış politikası üzerindeki etkisini yeniden tartışmaya açtı.

3.08.2018Dünya
Kutsal Topraklar öncesi bilgilendirme semineri

Kutsal Topraklar öncesi bilgilendirme semineri

Almanya’dan bu yıl Hacca gidecek olan hacı adaylarının kafile başkan ve grup görevlileri için DİTİB’in Köln’deki genel merkezinde bir bilgilendirme semineri düzenlendi.

26.07.2018Avrupa
Zeybekciden dolar açıklaması

Zeybekci'den dolar açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kurdaki oynaklığa yönelik, yakın gelecekte ilgili kurumların çalkantılar ve spekülatif hareketlere müdahale ederek gereğini yaptıklarının görüleceğini, Türkiye'nin spekülasyona seyirci kalmasının beklenemeyeceğini söyledi.

13.04.2018Ekonomi
Papa’dan ‘Acılara son verilsin’ çağrısı

Papa’dan ‘Acılara son verilsin’ çağrısı

Papa Françesko, Paskalya yortusu dolayısıyla Vatikan’daki konuşmasında Ortadoğu ve Suriye’deki gelişmelere dair mesajlar verdi.

1.04.2018Dünya
Sarı kantaronun faydaları - Sarı kantaron yağı nasıl yapılır

Sarı kantaronun faydaları - Sarı kantaron yağı nasıl yapılır?

Yaraları iyileştirme özelliğiyle bilinen sarı kantaron bitkisinin faydaları ve kullanım şekli merak ediliyor. 20. yüzyılın başlarında kullanımı oldukça azalan sarı kantaron, son zamanlarda ülkemizde popüler bir hal aldı. Peki ismini sarı yapraklarından alan bu bitkinin diğer faydaları neler? Sarı Kantaron yağı nasıl yapılır?

23.02.2018Gündem
Papa’dan barış çağrısı

Papa’dan barış çağrısı

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Françesko, geleneksel Noel mesajında ‘Kudüs için barış’ çağrısı yaparak, Filistin ve İsraillileri diyaloğa davet etti.

25.12.2017Dünya
Papa: Hz. İsayı acı çeken Ortadoğulu çocukların yüzünde görüyoruz

Papa: Hz. İsa'yı acı çeken Ortadoğulu çocukların yüzünde görüyoruz

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, yayınladığı Noel mesajında “Bugün, Hazreti İsa’yı, İsrail ve Filistin arasında artan gerilim yüzünden acı çeken Ortadoğulu çocukların yüzlerinde görüyoruz” diyerek Filisten meselesiyle ilgili iki devletli çözüm için dua çağrısı yaptı.

25.12.2017Dünya
Papa: Dünyada savaş rüzgârları esiyor

Papa: Dünyada savaş rüzgârları esiyor

Katolik Hıristiyanların ruhani lideri Papa Françesko, Hıristiyanlara hitap ettiği konuşmasında 'Dünyada savaş rüzgarları esiyor" ifadesini kullandı. Öte yandan Papa, Kudüs'te yaşananlar ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı. Papa, bölgedeki çatışmaların ancak iki devletli bir çözümle barışa ulaşacağını söyledi.

25.12.2017Dünya
İbrahim Kalın: Kudüs kararı hepimizi birleştirdi

İbrahim Kalın: Kudüs kararı hepimizi birleştirdi

Yılın son haftası. Türkiye, Birleşmiş Milletler’de Kudüs ile ilgili verdiği mücadelede bir diplomasi zaferi kazandı. Suriye, ABD ile ilişkiler, terör gibi önemli meseleler 2018’de çözülmeyi bekliyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’la hem masadaki kritik konuları hem de Batı’nın İslam algısını konuştuk.

24.12.2017Gündem
Trumpın kararı tansiyonu yükseltti.. Sokağa indiler

Trump'ın kararı tansiyonu yükseltti.. Sokağa indiler

ABD'nin 70 yıllık dış politikasından dönen ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdı. Kararın açıklanmasının ardından Filistinliler bu sabah Gazze'de gösterilere başladı.

6.12.2017Dünya
Kazançları fındık kabuğunu doldurmuyor

Kazançları fındık kabuğunu doldurmuyor

Dört somun ekmeği 14 kişi paylaşıyorlar... Otoban kenarındaki susuz, elektriksiz, derme çatma çadırlarda kalıyorlar... Ama kendi aralarında da etnik köken ve cinsiyet hiyerarşisi var...

23.09.2017Hürriyet Pazar
Helallik sınırı kuzende biter  berisi afettir

Helallik sınırı kuzende biter berisi afettir!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in görevden ayrılmasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na vekâlet eden Dr. Ekrem Keleş, Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı arasındaki ilişkiyi “Afet” olarak değerlendirdi.

29.08.2017Gündem
Hasret ve çile şehri: Kudüs

Hasret ve çile şehri: Kudüs

Meryem filmini izlediğimden beri merak ettiğim, gitmeyi arzuladığım bir yerdi Kudüs. Son zamanlarda enerji, nefes, terapi, huzur adına kurulan onca cümle. Buraya adım attığım anda asıl enerjinin ne olduğunu anladım. Diriliş, yükseliş, af, kendinle baş başa kalma, hesaplaşma, arınma. Bu topraklarda öylesine var ve öylesine yaşıyorsunuz ki anlatılmaz yaşanır cümlesinin yakıştığı yerlerden birisi Kudüs. İşte size Kudüs gezi rehberi...

12.05.2017Seyahat
Papa: Alçak bir saldırı  yaşandı

Papa: Alçak bir saldırı yaşandı

Vatikan’da geleneksel Paskalya Bayramı ayini için konuşma yapan Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko, Suriye’deki iç savaşa da değindi.

16.04.2017Dünya
İran, Suudi Arabistandan kan parası istedi, kriz çıktı

İran, Suudi Arabistan'dan kan parası istedi, kriz çıktı

2015'teki hac ibadeti sırasında Mina'da yaşanan izdihamdan sonra vatandaşlarını kutsal topraklara göndermeyen İran, dün Suudi Arabistan'dan 'kan parası' istedi. Tahran-Riyad arasındakiler, 1987'de Mekke'nin tanıklık ettiği olayları akıllara getirdi. Hac ibadeti üzerinden uzun yıllardır yaşanan gerilim sonucunda İranlı Hacılar 1987-88 ve 2006 yıllarında kutsal topraklara gidemedi.

15.02.2017Dünya
Farklılıkların ülkesi Sri Lanka

Farklılıkların ülkesi Sri Lanka

Sri Lanka, Hint Okyanusu’nda Hindistan’ın güneyinde bulunan bir ada ülkesi. Kendine özgü geleneklerini korumayı başarmış. Çay tarımı ve balıkçılık ülkenin önemli gelir kaynaklarından. Sopa üzerinde balık avlayan balıkçıların ülkesi Sri Lanka’ya okurumuz Işıl Karaçor Akıncı gitti. Sopa üzerine çıkarak balık da avladı ve izlenimlerini yazdı.

11.01.2017Seyahat
Denizin dibine 93 Türk Bayrağı

Denizin dibine 93 Türk Bayrağı

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde dalgıçlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı denizin dibine 93 Türk bayrağı dikerek kutladı.

29.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

yaktın çocukları rahip efendi!

Ortaçağ’da ortaya çıkan bir mektup, Avrupa’nın Doğu’ya iştahını körükler. Rahip Johannes adlı uydurma kral, herkesin gözünü döndürür!

7.12.2019

Keşiflerin İstanbul’un fethiyle hiçbir ilgisi yok

Keşifler, Sultan II. Mehmed (Fatih) daha dünyaya gelmeden başlamıştı zaten. Hatta Batı, Doğu’yla teması binlerce yıl önce kurmuştu.

19.10.2019

Zor oyunu bozdu!

Barış Pınarı harekâtıyla Türkiye, Suriye’de kötü emelleri olan tüm ülkelerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Kaderin cilvesine bakın ki tüm ülkeler Türkiye’yi suçluyor ama Suriye’de bulunan ülkeler içinde yegâne masum Türkiye’dir. Yalnızca Türkiye’nin meşru sebebi vardır, zira Türkiye’nin güney sınırı terör örgütlerinin tehdidi altındadır. Ayrıca Türkiye orada, Suriye’nin toprak bütünlüğünün temini için vardır.

19.10.2019

Trakya kanser tarlasına döndü

EKONOMİK kriz nedeniyle hastaneler acil olmadıkça ameliyat yapmama kararı alırken, Türkiye’deki çarpık sanayileşme kanser artışına neden oluyor.

10.10.2018

Odessa’yı nasıl bilirsiniz?

Kenti ilk olarak meşhur Potemkin Zırhlısı filminde görmüştüm.

2.01.2018

Kutsal topraklar bereket getirdi

YILDIZ Holding’in bisküvi, çikolata, şekerleme şirket ve markalarını “tek global çatı”da toplamak üzere İngiltere’de kurduğu Pladis’in CEO Yardımcısı Mehmet Tütüncü, Cidde’de sunum yapmaya hazırlanırken ekrana Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in canlı görüntüsü yansıdı.

19.03.2017

Kısmette Kâbe’nin içinde ikinci kez namaz kılmak varmış

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyeti Bahreyn’in başkenti Manama’ya taşıyan TC-TUR uçağı havalandıktan bir süre sonra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ön bilgi verdi:

16.02.2017

2017’nin kanun hükmünde kararları :))

Geçen yıl planladıklarımı büyük ölçüde başarmışım. Şimdi yeni planlar var sırada. İşte Ayşe’nin 2017 ajandası.

30.12.2016