MENÜ

Kuruluş

Kuruluş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kuruluş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kuruluş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 47.636 Kuruluş haberi bulunmuştur.

Kuruluş Haberleri

La Casa De Pepel 4. sezon ne zaman İşte La Casa De Pepel yeni sezon tanıtım fragmanı

La Casa De Pepel 4. sezon ne zaman? İşte La Casa De Pepel yeni sezon tanıtım fragmanı

Dünya çapında çok sayıda izleyicisi bulunan La Casa De Pepel'de yeni sezon için tarih belli oldu. Geçen yaz 3. sezonunu seyreden izleyenlerin bekleyişi Twitter üzerinden yapılan açıklama ile son buldu. Yayıncı kuruluşun "Kaos devam ediyor" duyurusuyla yaptığı paylaşım tanıtımında oyuncu kadrosu da dikkat çekti. Peki, La Casa De Pepel yeni sezon ne zaman başlıyor? İşte, La Casa De Pepel 4. sezon tanıtım fragmanı

8.12.2019Televizyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuruluş prosedürünü tamamladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuruluş prosedürünü tamamladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Üst Düzey Kamu ve Özel Sektör Yatırım Konferansı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında 'İstanbul Tahkim Merkezi'nin kuruluş prosedürünü tamamladık. İnşallah bu sene içerisinde Tahkim Merkezi'ni faaliyete geçireceğiz' ifadelerini kullandı.

8.12.2019Haber
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuruluş prosedürünü tamamladık

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuruluş prosedürünü tamamladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Üst Düzey Kamu ve Özel Sektör Yatırım Konferansı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında 'İstanbul Tahkim Merkezi'nin kuruluş prosedürünü tamamladık. İnşallah bu sene içerisinde Tahkim Merkezi'ni faaliyete geçireceğiz' ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan Arnavutluk'taki yaşanan depremin ardından ülkeye yardım edilmesi konusunda İslam ülkelerine çağrıda bulunurken "Arnavutluk'ta 500 ayrı konut yapmak üzere de Çevre Şehircilik Bakanımıza talimatı verdim" dedi.

8.12.2019Gündem
İklim değişikliği köpek balıklarının yaşamını tehdit ediyor

İklim değişikliği köpek balıklarının yaşamını tehdit ediyor

İklim değişikliği nedeniyle okyanuslardaki oksijen miktarının azalması su altı canlılarını ve kıyı kesimlerinde yaşayan toplulukları tehdit ediyor.

8.12.2019Avrupa
Son dakika haberi: Atatürk’e çirkin iftira Büyük tepki...

Son dakika haberi: Atatürk’e çirkin iftira! Büyük tepki...

Alman devlet televizyonu ARD’de yayınlanan bir belgeselde, ‘Atatürk, Hitler döneminde Almanya’dan zehirli gaz aldı’ iddialarına hem Almanya’daki Türk toplumundan hem de Türkiye’deki siyasiler ve tarihçilerden tepki geldi.

7.12.2019Gündem
Ömer Çelik: Plan hazır, şubat ayından sonra harekete geçeceğiz

Ömer Çelik: 'Plan hazır, şubat ayından sonra harekete geçeceğiz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK toplantısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. "Almanya’da ARD televizyonu Atatürk’e dönük çirkin bir yayını söz konusu oldu." diyen Çelik, "Atatürk’ü Hitler’e benzeten yayını şiddetli bir şekilde kınıyoruz. Bunu kabul edilemez buluyoruz. Atatürk ve Alevi vatandaşlarımızı karşı karşıya getirmek üzere çirkin bir provokasyona imza atılıyor. Bu yayın kuruluşu derhal Atatürk’ün manevi şahsiyetinden ve milletimizden özür dilemelidir." dedi. Çelik, "Güvenli Bölge planı hazır ve NATO'da görüşmeler olumlu geçti. Şubat ayında da bir görüşme gerçekleştirdikten sonra harekete geçececeğiz." ifadelerini kullandı

6.12.2019Gündem
Kuzey Koreden ABD Başkanı Trumpa tehdit mesajları

Kuzey Kore'den ABD Başkanı Trump'a tehdit mesajları

Kuzey Kore, liderleri Kim Jong-un için "roket adam" ifadesini kullanmaya devam etmesi halinde ABD Başkanı Donald Trump'a çok sert bir dille karşılık verileceği açıklamasında bulundu.

6.12.2019Dünya
Türkiye hava trafiğinin merkezi olacak

Türkiye "hava trafiğinin merkezi" olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Dünyada uçmadığımız yer kalmayacak hedefiyle kurduğumuz hava yolu bağlantıları, ülkemizi havacılık listelerinin zirvesine taşıyan en temel kriterlerden biridir" dedi.

6.12.2019Ekonomi
Zeki Müren doğum gününde anılıyor - Zeki Müren ne zaman öldü

Zeki Müren doğum gününde anılıyor - Zeki Müren ne zaman öldü?

Besteci, söz yazarı, yorumcu ve oyuncu Zeki Müren, doğum gününde anılıyor. Türkiye'nin ‘Sanat Güneşi’ olarak anılan sanatçı Zeki Müren için sosyal medyada mesajlar paylaşılıyor, usta sanatçının videoları yayınlanıyor. Peki, Zeki Müren ne zaman öldü? İşte vefatının üzerinden yıllar geçmesine rağmen gönüllerde taht kurmaya devam eden Zeki Müren’in hayatına dair bilgiler…

6.12.2019Magazin
BeIN Sportstan VAR açıklaması

BeIN Sports'tan VAR açıklaması!

BeIN Sports, yaptığı resmi duyuruda VAR hakemlerinin üzerinde etki yarattıkları yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu vurguladı.

5.12.2019Futbol
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: NATOnun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: NATO'nun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ülkemize yönelik tehditler göz önüne alındığında NATO’nun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır." dedi.

5.12.2019Gündem
Kuruluş Osmanın 4. bölüm fragmanı yayınlandı Yeni bölümde Osman esir alınıyor

Kuruluş Osman'ın 4. bölüm fragmanı yayınlandı! Yeni bölümde Osman esir alınıyor!

Kuruluş Osman'ın yayınlanan son bölümü sonrası 4. bölüm fragmanı ekranlara geldi. Kuruluş Osman'ın yayınlanan 4. bölüm fragmanına Bamsı Bey ile Dündar Bey'in Osman Bey için karşı karşıya geldiği sahneler damga vurdu. Osman'ın esir alınması ise şimdiden yeni bölüm heyecanını arttırdı. Peki, Kuruluş Osman'ın yeni bölümünde neler olacak? İşte, Kuruluş Osman'ın 4. bölüm fragmanı.

4.12.2019Televizyon
Kuruluş Osman Samsa Bey tarihte kimdir İşte Samsa Çavuşun gerçek hayatı

Kuruluş Osman Samsa Bey tarihte kimdir? İşte Samsa Çavuş'un gerçek hayatı

Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey'in yanında yer alan ve tarihte önemli şahsiyetlerden olan Samsa Bey izleyenler tarafından merak konusu oldu. Dizinin hayranları, "Kuruluş Osman Samsa Bey tarihte kimdir?" sorusunun cevabını merak ediyor. Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda hizmeti olan Samsa Çavuş karakterini oyuncu İsmail Hakkı canlandırıyor. İşte, Samsa Çavuş'un gerçek hayatı.

4.12.2019Televizyon
Tarihte Şeyh Edebali kimdir Şeyh Edebali’nın kızı Bala Hatun kimdir

Tarihte Şeyh Edebali kimdir? Şeyh Edebali’nın kızı Bala Hatun kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Şeyh Edebali karakterinin yer almasıyla, Şeyh Edebali’nin ve kızı Bala Hatun'un hayatı merak konusu oldu. Tarihte Osman Gazi'nin kayınpederi olan Şeyh Edebali Osmanlı Devleti'nin fikir babasıdır. Osman Bey'in Şeyh Edebali'y anlattığı rüya ise çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Peki, Tarihte Şeyh Edebali kimdir? Şeyh Edebali’nın kızı Bala Hatun kimdir? İşte, detaylar.

4.12.2019Televizyon
Kuruluş Osman’ın oyuncuları kimler İşte Kuruluş Osman oyuncuları kadrosu ve karakterleri

Kuruluş Osman’ın oyuncuları kimler? İşte Kuruluş Osman oyuncuları kadrosu ve karakterleri

Kuruluş Osman oyuncuları dizinin üçüncü bölümü ile beraber araştırılmaya başlandı. Osmanlı Devleti'nin kuruluş süresinin elene alındığı dizide, tarihi karakterleri canlandıran oyuncuları ve hayatlarını merak edenler, 'Kuruluş Osman’ın oyuncuları kimler?' sorusunun yanıtını merak ediyor. Peki, Kuruluş Osman oyuncu kadrosunda kimler var? İşte, Kuruluş Osman oyuncuları ve karakterleri.

4.12.2019Televizyon
Başakşehirden yayıncı kuruluşa espirili gönderme

Başakşehir'den yayıncı kuruluşa espirili gönderme!

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur ilk maçında Hekimoğlu Trabzon'a konuk olan Medipol Başakşehir, yayıncı kuruluşa espirili göndermede bulundu.

4.12.2019Futbol
Osmanlıdan miras arkeoloji müzesi

Osmanlı'dan miras arkeoloji müzesi

İstanbul'da gerek koleksiyonları, gerekse mimari üslubu yönünden eşine az rastlanır bir yer olan İstanbul Arkeoloji Müzeleri Kütüphanesi, ilk OsmanlI Müzesi ile yaşıt olup bu kuruluş bünyesinde yer alıyor.

4.12.2019Keyif
Fintech100de bir Türk şirketi

Fintech100'de bir Türk şirketi

Uluslararası danışmanlık ve denetim kuruluşu KPMG ile H2 Ventures’ın birlikte hazırladığı ‘Fintech100’ listesinin 6’ıncısı yayınlandı. Dünyanın en yenilikçi finansal teknoloji kuruluşlarının yer aldığı listeye Türkiye’den tek giren finansal teknoloji kuruluşu Papara oldu.

4.12.2019Teknoloji
Bakan Pakdemirli: Gelecek yıl, Türkiyede tarımda dijitalleşmenin yılı olacak

Bakan Pakdemirli: Gelecek yıl, Türkiye'de tarımda dijitalleşmenin yılı olacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türkiye, dünyaya bin 690 adet farklı tarım ürününü ihraç ederek tarımda net ihracatçı bir ülkedir. Tarımsal GSYH’miz 44 milyar dolar ve tarımsal dış ticaret fazlamız ise yaklaşık 4,8 milyar dolardır. Ekonomik dalgalanmalara ve dünyadaki iklim değişikliğine rağmen, Türkiye'de tarım ve gıda sektörü son on yılda sürdürülebilir kalkınmasına devam etmiştir. Gelecek yıl, özellikle Türkiye'de tarımda dijitalleşmenin yılı olacak. Dijitalleşme konusundaki çabalarımızın somut bir sonucu olarak, sadece 45 dakikalık şarj ile 7 saat boyunca sürekli çalışabilen çevre dostu Elektrikli Traktör Prototipi geliştirdiğimizi beyan etmekten gurur duyuyorum. Ayrıca, her tür hayvan kaydını hayvancılıkta tutmak için hassas tarım teknikleri kullanarak verimliliği artıracak Akıllı Etiketler (Hayvan İzleme Platformu) geliştirmeye başladık” açıklamasında bulundu.

4.12.2019Ekonomi
BDDK, Merkez Varlık Yönetimin faaliyet iznini iptal etti

BDDK, Merkez Varlık Yönetim'in faaliyet iznini iptal etti

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK), Merkez Varlık Yönetim AŞ'nin faaliyet izninin iptal edilmesine karar verildi.

4.12.2019Ekonomi
Babil dizisi için flaş gelişme

Babil dizisi için flaş gelişme!

Başrollerini Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay ve Nur Fettahoğlu'nun paylaşması beklenen Babil dizisi için yeni gelişmeler yaşandı. Yayın tarihi için açıklama beklenen Babil dizisi için yapımcı ve yayıncı kuruluş üzücü bir duyuru gerçekleştirdi.

4.12.2019Televizyon
10.4 milyar liralık teşvik belgesi düzenlendi

10.4 milyar liralık teşvik belgesi düzenlendi

Ekim'de 637 kuruluşa 10.4 milyar TL yatırım tutarlı teşvik belgesi verildi.

4.12.2019Ekonomi
Mustafa Cengizden önemli açıklamalar

Mustafa Cengiz'den önemli açıklamalar!

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin (1905 GSYİAD) Radisson Blu Otel'de gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda mevcut Başkan İbrahim Hatipoğlu, üyelerin oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi

3.12.2019Futbol
Melodan Galatasaray açıklaması: Haberler yalan

Melo'dan Galatasaray açıklaması: "Haberler yalan"

Galatasaray'ın eski yıldızı Felipe Melo, avukatlarının sarı kırmızılı kulübe teklif yaptığı iddiasını yalanladı.

3.12.2019Futbol
Son Dakika: Tayfur Havutçu Kasımpaşada

Son Dakika: Tayfur Havutçu Kasımpaşa'da!

Son Dakika gelişmesi... Süper Lig ekibi Kasımpaşa, teknik direktörlük görevi için Tayfur Havutçu ile anlaşma sağladı.

3.12.2019Futbol
Galatasaraydan çizgi filmli Yayıncı Kuruluş paylaşımı

Galatasaray'dan çizgi filmli 'Yayıncı Kuruluş' paylaşımı

Galatasaray Kulübü 1-1 berabere kalınan Trabzonspor karşılaşmasında Sörloth'un gol attığı pozisyonu çizgi film olarak sosyal medya hesabından paylaştı.

Süper Lig takımları başlattı Yayıncı kuruluş görüntüleri yerine...

Süper Lig takımları başlattı! Yayıncı kuruluş görüntüleri yerine...

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında kulüplerden ilginç bir hamle geldi.

3.12.2019Futbol
Berna Gözbaşı: Ben ofsaytı neden bileyim. Oyuncu bilsin

Berna Gözbaşı: 'Ben ofsaytı neden bileyim. Oyuncu bilsin'

İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, "Kulüpler doğru yöneltilmedi. Profesyonelce yönetilmedi. İş dünyasından da başarılı isimler, bir şekilde hepimiz zorlanarak çağrıldık" dedi.

3.12.2019Futbol
Kuzey Koreden ABDye: Nasıl bir Noel hediyesi alacağın sana bağlı

Kuzey Kore'den ABD'ye: Nasıl bir Noel hediyesi alacağın sana bağlı

Kuzey Kore, nükleer müzakereleri kurtarmak için vakti azalan ABD'nin nasıl bir Noel hediyesi alacağına karar vereceğini bildirdi.

3.12.2019Dünya
NATOnun Türkiyeye sırtını dönmesi tarihi bir hata

"NATO'nun Türkiye'ye sırtını dönmesi tarihi bir hata"

NATO eski Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, birliğin Türkiye'yi yalnız bırakmaması gerektiğini söyledi ve NATO'nun Türkiye'ye sırtını dönmesini tarihi bir hata olarak niteledi.

3.12.2019Dünya
NATO’nun tam merkezindeyiz

NATO’nun tam merkezindeyiz

ASKERİ kaynaklar, Londra’da yapılacak NATO Liderler Zirvesi öncesinde “Türkiye’nin NATO güvenlik planlarına rezerv koyduğu” iddialarına yanıt verdi.

3.12.2019Gündem
Tüm vatandaşları ilgilendiriyor İşte Kimlik Kartı Yönetmeliği

Tüm vatandaşları ilgilendiriyor! İşte Kimlik Kartı Yönetmeliği

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Yönetmeliği'ni yayımlandı. Kimlik kartlarının nasıl alınacağından, şifre işlemlerine kadar tüm detaylar belli oldu.

3.12.2019Ekonomi
Kuruluş Osman yeni bölüm 2. Fragmanı yayınlandı - Yeni bölümde neler olacak

Kuruluş Osman yeni bölüm 2. Fragmanı yayınlandı - Yeni bölümde neler olacak?

Kuruluş Osman dizisinin 3. Bölümü için geri sayım devam ederken 2 fragman birden geldi. 4 Aralık tarihli gelişmelere dair ipuçları veren Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanlarında Osman Gazi ihanetin bedelini ödetmek için harekete geçiyor. Peki, yeni bölümde başka neler olacak? İşte, Kuruluş Osman yeni bölümünden ilk görüntüler…

2.12.2019Televizyon
Son dakika... NATO zirvesi öncesi askerden “rezerv” yanıtı

Son dakika... NATO zirvesi öncesi askerden “rezerv” yanıtı

Askeri kaynaklar, NATO Liderler Zirvesi öncesinde “Türkiye’nin NATO güvenlik planlarına rezerv koyduğu” iddialarına yanıt verdi. NATO içerisindeki legal prosedürlerin işlediğine dikkat çeken kaynaklar, “Onlar normal şekilde işliyor. ‘Türkiye şantaj yapıyor’ gibi ifadeler kabul edilebilir değil” dedi.

2.12.2019Dünya
Önemli isim konuştu: F-35le tek benzerliği...

Önemli isim konuştu: F-35'le tek benzerliği...

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, son zamanlarda savunma alanında yaşanan gelişmeleri yanıtladı. Demir, SU-35 ile F-35 arasındaki benzerliğin sadece 35 rakamı olduğunu belirtti.

2.12.2019Ekonomi
Fahrettin Altun: NATO ideallerine inanıyoruz

Fahrettin Altun: NATO ideallerine inanıyoruz

İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye'nin NATO'ya uzun süredir ve derinden sürdürdüğü bağlılık, Avrupa'yı korumuş ve ortak güvenliğimizi geliştirmiştir. NATO ideallerine ve devam etmekte olan misyonlarına inanıyoruz; aynı zamanda örgütün, ortak güvenliğimiz ve geleceğimiz açısından oynadığı rolün sağlam bir şekilde masaya yatırılması gerektiğini de savunuyoruz" dedi.

2.12.2019Gündem
Kıyı Emniyeti 129 personel alımı yapıyor Kıyı Emniyeti başvuru şartları neler

Kıyı Emniyeti 129 personel alımı yapıyor! Kıyı Emniyeti başvuru şartları neler?

Kıyı Emniyeti Müdürlüğü 129 personel alımı ile bünyesine yeni çalışanlar katmaya hazırlanıyor. Gemici, yağcı, deniz trafik operatörü, kaptan, başmühendis alımı yapacak olan Kıyı Emniyeti, adaylarda belirli nitelikler arayacak. Peki, Kıyı Emniyeti personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2.12.2019Gündem
Telsizde alay konusu oldu 90 gün adım adım izlendi Yavuz Binbaşı ve 8 şehidin kanı yerde kalmadı

Telsizde alay konusu oldu! 90 gün adım adım izlendi! Yavuz Binbaşı ve 8 şehidin kanı yerde kalmadı

Tunceli'de 4 Ekim'de korumasıyla birlikte öldürülen kadın teröristin, PKK'nın sözde Merkez Komite üyesi ve örgütün silahlı kanadı HPG ile kadın yapılanması YJA-Star'ın Askeri Konsey üyesi olduğu ortaya çıktı.

2.12.2019Gündem
Canlı izleme şansı: Atletico Madrid Barcelona maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda

Canlı izleme şansı: Atletico Madrid Barcelona maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Atletico Madrid Atletico Madrid maçı La Liga'da üst sıralara yön verecek. Liderlik koltuğunda oturan Real Madrid'i alt edebilmek için Atletico Madrid karşısına kazanmak zorunda olan Barcelona, deplasmanda zorlu bir mücadele verecek. Peki, Diego Simeone'nin çıkaracağı kadroya karşılık Valverde'nin hamlesi nasıl olacak? İşte, Atletico Madrid Barcelona maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda sorusunun cevabı ve karşılaşmayı canlı izleme şansı

1.12.2019Spor Arena
Türkiye’ye yatırım yapan kazanır

Türkiye’ye yatırım yapan kazanır

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TD-IHK) 15’inci kuruluş yılı vesilesiyle Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlenen etkinlikte konuştu. Bir dizi görüş ayrılığına rağmen Türkiye-Almanya ortaklık ve işbirliği çerçevesinde büyük bir potansiyelin olduğunu belirten Aydın, şunları söyledi:

1.12.2019Avrupa
Fotoğraflarla kuruluşun kenti Söğüt

Fotoğraflarla "kuruluşun kenti Söğüt"

Çeşitli illerden gelen fotoğraf sanatçıları, Osmanlının kuruluş şehri olarak bilinen Bilecik'in Söğüt ilçesini fotoğrafladı.

30.11.2019Keyif
Son dakika: Bakan Akar’dan NATO’ya çağrı

Son dakika: Bakan Akar’dan NATO’ya çağrı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı NATO liderler toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, Türkiye’nin NATO’ya karşı tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini ancak NATO müttefiklerinin Türkiye’yi Suriye sınırında YPG-PKK terörüyle mücadelede yalnız bıraktığını söyledi.

30.11.2019Gündem
ODTÜ’den sahte peygamberliğe tuhaf bir yolculuk

ODTÜ’den sahte peygamberliğe tuhaf bir yolculuk

İskender Evrenosoğlu adı uzun bir aradan sonra, 3 gün önce Bursa’da düzenlenen cenaze törenindeki ilginç görüntülerle Türkiye gündemine geldi. Hamitler Mezarlığı Camisi’nin avlusu hıncahınç doluydu. Dualar okuyan kalabalıkta bazı kişiler adeta kendinden geçmiş, titriyordu. Çok sayıda insan gözyaşına boğulmuştu. Onların çoğu, yıllar önce kendini ‘peygamber’ ilan eden Evrenosoğlu’nun peşinden giden insanlardı. Peki kim bu ‘sahte peygamber’ diye tanıdığımız, Diyanet’in “O bir günahkârdı” diyerek cenazesine imam yollamadığı adam?

30.11.2019Gündem
15 Temmuz bağışları... Hazine’deki para heyeti bekliyor

15 Temmuz bağışları... Hazine’deki para heyeti bekliyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in gündeme getirdiği ve “Vakıf adresinde yok, paralar nerede” diyerek hesap hareketlerinin açıklanmasını istediği Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’yla ilgili bilinmeyen detaylar ortaya çıktı.

30.11.2019Gündem
Haluk Bilginer’in aldığı Uluslararası Emmy ödülü hakkında merak ettiğiniz her şey

Haluk Bilginer’in aldığı Uluslararası Emmy ödülü hakkında merak ettiğiniz her şey

Bu hafta malum ödülü uzun uzun kaynattı sosyal medya. Sadece sosyal medya mı? Kaç telefon geldi biliyor musunuz “Sahte mi bu ödül” diye... Konu hakkında bütün bilgileri bir araya getirdim, okuyun ve siz karar verin.

Yazar Sonuçları

2020 ‘Türk Mutfağı Yılı’ olacak

Her ülke mutfağını ve kültünü dünyaya anlatma ve tanıtma konusunda çok ciddi hamleler yapmakta. İtalya bunların başında yer alıyor. Zorlu AVM’de yer alan ITALY başlı başına bir proje. Bu işi çok başarılı bir şekilde yaptıkları kesin. Ülkemize ve şehirlerimize örnek olması açısından paylaşıyorum.

8.12.2019

Gül, Babacan ve Davutoğlu’na sorular

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, parti tabelalarını asacakları aşamaya geldiler. Tabii bir de işin söylem boyutu var. Babacan ve Davutoğlu, AK Parti’den ayrıldıkları için eleştirilerini AK Parti’ye yöneltiyorlar. Ali Babacan, Habertürk’teki yayında bozulmanın 2013’ten sonra başladığını söyledi. AK Parti’de Babacan’la ilgili olarak konuşmama kararı alınmıştı. Bu eğilim sürüyor. Ama bu bazı soruları sormama engel değil.

6.12.2019

Gönüllü Hareketi’ni Türkiye’ye yayıyoruz

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde, sizi Bursa’dan doğan ve tüm illerde gönüllü bir hareket başlatmaya hazırlanan Gönüllü Hareketi Derneğinin başarı hikayesiyle buluşturuyoruz.

5.12.2019

Yeni partinin ismi ve amblemi

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan partilerinin kuruluş çalışmalarında sona yaklaşıldı.

5.12.2019

NATO zirvesi Türkiye için ne anlama geliyor?

İttifakın 70’inci kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı NATO liderler zirvesi Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un geçen ay “NATO’nun beyin ölümünün gerçekleştiği” yolundaki çıkışının tetiklediği tartışmaların gölgesi altında bugün Londra’da başlıyor.

3.12.2019