MENÜ

Kurultay

Kurultay ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kurultay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kurultay haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.958 Kurultay haberi bulunmuştur.

Kurultay Haberleri

İYİ Partide ortak aday Akşener

İYİ Parti'de ortak aday Akşener

İYİ Parti 2'inci Olağanüstü Kurultay'ında Meral Akşener tek ve ortak aday olarak ilan edildi. Kurultayda başkan seçiminin yanı sıra tüzük değişikliği de yapılacak.

12.08.2018Gündem
İşte yeni vitrin

İşte yeni vitrin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri sonrasında örgütten gelen değişim talebi ve olağanüstü kurultay tartışmalarının ardından Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) değişiklik yaptı. Kılıçdaroğlu muhaliflerin olağanüstü kurultay girişimi sırasında yanında durarak mücadele veren bazı isimleri MYK’ya taşıdı, muhalif isimlere vitrinde yer vermedi.

10.08.2018Gündem
MYKnın şifreleri

MYK'nın şifreleri

CHP’de gözler yeni oluşturulacak parti vitrinine çevrildi. Yeni Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) şifresinin ‘değişim ve örgüt’ olduğu öğrenildi. Yeni MYK’nın en önemli görevi partiyi yerel seçimlere hazırlamak ve örgütte reform yapmak.

9.08.2018Gündem
CHPde kritik gün: Muhalif delegelere bu mesaj gönderildi

CHP'de kritik gün: Muhalif delegelere bu mesaj gönderildi

CHP’de olağanüstü kurultay için harekete geçip yeterli imza toplanamayan muhalifler tüzük kurultayına gidip gitmemeyi tartışmak üzere pazar günü Ankara’da buluşuyor.

9.08.2018Gündem
MHP ve HDPye kurultay daveti yok

MHP ve HDP'ye kurultay daveti yok

İYİ Parti’nin pazar günü ‘Daha yeni başlıyoruz’ sloganıyla yapacağı 2. Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkan Meral Akşener, parti içindeki köklü değişimin startını verecek.

8.08.2018Gündem
İsteyen yargıya gidebilir

'İsteyen yargıya gidebilir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, muhaliflerin kurultay çalışmalarıyla ilgili “Yargı yoluna gitmek isteyen arkadaşlarımız gidebilir. ‘Şeriatın kestiği parmak acımaz’ derler” dedi. Tezcan, MYK üyelerinin istifalarını sunduğu toplantının ardından yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

8.08.2018Gündem
Kimseye husumet beslemeyeceğiz

'Kimseye husumet beslemeyeceğiz'

CHP’de dün Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, Genel Sekreter Akif Hamzaçebi ve 17 genel başkan yardımcısı görevlerinden çekildi.

8.08.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan MYKya teşekkür...

Kılıçdaroğlu'ndan MYK'ya teşekkür...

A takımında değişikliğe gitmeye hazırlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK üyelerine şimdiye kadar ki çalışmalarından dolayı teşekkür etti."Partide yeni bir dönemin başlayacağını" belirten Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK'yı yarın ya da Cuma günü açıklaması bekleniyor.

8.08.2018Gündem
CHPli vekilden ilginç açıklama: ‘İmzamı hatır için geri çektim’

CHP'li vekilden ilginç açıklama: ‘İmzamı hatır için geri çektim’

CHP’de Kurultay krizi devam ederken verdiği imzayı geri çeken Uşak milletvekili Özkan Yalım’dan açıklama geldi. Yalım’ın açıklamasında imzasını ‘hatır için çektim’ demesi dikkat çekti.

8.08.2018Gündem
CHPli muhaliflerden ikinci plan

CHP'li muhaliflerden ikinci plan

CHP'de olağanüstü kurultay için 622 imzayı toplayamadıkları açıklanan muhalifler bu kez 248 imza toplayarak, partiyi seçimsiz tüzük kurultayına götürme kararı aldı.

8.08.2018Gündem
Son dakika... CHP’de kritik MYK sonrası açıklama

Son dakika... CHP’de kritik MYK sonrası açıklama

CHP’de kritik MYK sonrası parti sözcüsü Bülent Tezcan açıklama yaptı. Tezcan açıklamasında partide yönetimin değişeceğini belirterek 'Yeni çalışma döneminde yeni MYK ve yeni sözcü olacak. Genel Başkan yeni çalışma ekibini oluşturacak' dedi.

8.08.2018Gündem
CHP Genel Merkezi önünde koltuklu eylem

CHP Genel Merkezi önünde koltuklu eylem

CHP Keçiören İlçe Teşkilatı üyesi Abbas Canyurt, CHP Genel Merkezi önünde evinden getirdiği koltuğa oturtarak eylem yaptı.

8.08.2018Haber
CHPde kritik toplantı başladı Gözler o saatte

CHP'de kritik toplantı başladı! Gözler o saatte

CHP MYK, Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantının gündeminde parti yönetiminde değişiklik yer alıyor.

8.08.2018Gündem
İYİ Partide gündem kurultay

İYİ Parti'de gündem kurultay

İYİ Parti ’de Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında Başkanlık Divanı dün toplandı.

7.08.2018Gündem
CHPde yeni plan tüzük kurultayı

CHP'de yeni plan tüzük kurultayı

CHP’de muhaliflerin ‘Sayısal çoğunluk yok’ kararını yargıya taşıyabileceği ve önümüzdeki haftadan itibaren bu kez tüzük kurultayına gerekli imza toplanması için yeni bir girişim başlatılabileceği konuşuluyor. Tüzük kurultayı toplantısı için 249 delegenin imzası yeterli oluyor.

7.08.2018Gündem
Slogan da belli oldu... Kurultayda buna dikkat çekilecek

Slogan da belli oldu... Kurultayda buna dikkat çekilecek

İYİ Parti'nin 12 Ağustos'taki 2. Olağanüstü Kurultayı'nın ana sloganı "Daha yeni başlıyoruz" olacak. Kurultayda "kurultay yapmamak için direnenler" ile tereddütsüz kurultay toplayan İYİ Parti'nin farkına dikkat çekilecek.

7.08.2018Gündem
Muharrem İnce: Kimse partiden ayrılmasın

Muharrem İnce: Kimse partiden ayrılmasın

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce, parti yönetiminin 'kurultay yok' kararının ardından açıklama yaptı. İnce, 'Kimse anlık tepkilerle partiden, partideki görevinden ayrılmasın. Kurultay delegelerimizin iradesine sahip çıkıyoruz' dedi.

7.08.2018Gündem
CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün basın açıklaması yaptı

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün basın açıklaması yaptı

CHP Bilecik Milletvekili Tüzün: "630 imza MYK değişkiliği için verilmedi, kurultay yapılsın diye verildi. Eğer yerel seçim öncesi MYK değişiyorsa, kurultay da yapılabilir."

7.08.2018Haber
CHPde imzasını geri çeken vekiller konuştu

CHP'de imzasını geri çeken vekiller konuştu

CHP’de, kurultay için imza verip geri çeken 31 kişiden üçünün Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve Uşak Milletvekili Özkan Yalım oldugu anlaşıldı. Birlikte hareket eden Aydın ve Arık; tabandaki ve halktaki değişim talebinden ötürü imza verdiklerini belirtirken, yerel seçimlerden önce yapılacak kurultayın partiyi böleceğini düşünerek, imzalarını geri çektiklerini söyledi.

7.08.2018Gündem
CHPde kurultay krizi Bir açıklama da Yaşar Tüzünden geldi...

CHP'de kurultay krizi! Bir açıklama da Yaşar Tüzün'den geldi...

CHP'deki kurultay tartışmaları sürerken, kurultay çağrı grubu üyelerinden Yaşar Tüzün yaptığı son açıklamada "1030 doğal delegenin 630'u kurultay için imza attı. 15 milyon kişinin iradesini 15 kişi belirleyemez." dedi.

7.08.2018Gündem
İYİ Partiden istifa eden Özcan Yeniçeri: Benzer istifalar olabilir

İYİ Parti'den istifa eden Özcan Yeniçeri: 'Benzer istifalar olabilir'

İYİ Parti'de 24 Haziran seçimlerini başarısızlık olarak nitelendiren ve mevcut yönetimin uygulamalarından rahatsız olan isimlerin istifası, partide yeni ayrılıkların işareti olarak yorumlanıyor. İstifa eden Özcan Yeniçeri, "Bu kafa yapısı devam ederse muhtemelen benzer istifalar olabilir. Bir kişinin arkasında 'Sen olmazsan biz ölürüz, yok oluruz' diyen bir hareketin devam ihtimali çok sıkıntılı olur" dedi.

7.08.2018Gündem
CHPde son durum dikkat çekti İnce güçleniyor…

CHP'de son durum dikkat çekti! İnce güçleniyor…

CHP'de son yıllarda yaşanan kurultay süreçleri, parti içi muhalefetin güçlendiğini ortaya koyuyor. Muharrem İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına ilk çıktığında 415, ikincisinde 447 oy aldı. 24 Haziran seçimlerinin ardından olağanüstü kurultay için imza toplayan İnce'ye yakın isimlerin, Genel Merkezin açıklamasına göre 569 imza toplaması dikkati çekti.

7.08.2018Gündem
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Kongre sonrası parti yönetiminin yarısı yenilenecek

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: 'Kongre sonrası parti yönetiminin yarısı yenilenecek'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "kongre sonrası parti yönetiminin yarısının yenileneceğini" söyledi.

7.08.2018Gündem
3 kurucu bıraktı

3 kurucu bıraktı

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Yusuf Halaçoğlu ile kurucu üyeler Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor, olağanüstü kurultaya bir hafta kala istifa etti.

6.08.2018Gündem
Sayısal kriz

Sayısal kriz

CHP’de olağanüstü kurultay krizi tırmandı. CHP Genel Merkezi muhaliflerin 569 imzada kaldığını duyururken çağrı heyeti sayılarla oynandığını öne sürerek “Olağanüstü kurultay talebi, bugün sayıların gölgesinde kalamayacak kadar güçlü ve haklı bir taleptir” diye açıklama yaptı.

6.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın New York Times makalesi üzerine dağınık notlar

- Bayağı beğendim makaleyi... Çok iyi hazırlanmış... “Diklenmeden nasıl dik durulur” sorusuna cevap gibi olmuş. Girişi var, gelişmesi var, sonucu var. Yani dört başı mamur!

11.08.2018

Gündem

Her şeyi bıraktık, kurultaya daldık.

8.08.2018

İyi Parti kongresinde ne olacak

HAFTA sonu İYİ Parti’nin geleceği açısından kritik bir kongre yapılacak.

8.08.2018

Erdoğan’ın mesajı ve AK Parti’nin değişim kongresi

AK Parti, 18 Ağustos’ta siyasi hayatının önemli kilometre taşlarından birini oluşturacak bir kongre yapacak.

7.08.2018

CHP’de bundan sonra ne olacak?

KILIÇDAROĞLU, “Bu işi uzatmayın” demişti.

6.08.2018

Topuklu Efe’nin çağrısına CHP’den ilgi duyan oldu mu

24 Haziran seçiminin hemen sonrasında, “Topuklu Efe” diye anılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bir duyurusunu anımsayalım:“Değerli Aydınlılar; Genel seçimlerde bize gösterdiğiniz güven ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. Oylarınız ileAydın’da yine 1. parti olduk.

6.08.2018