MENÜ

Kuru Tarım

Kuru Tarım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuru Tarım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.003 Kuru Tarım haberi bulunmuştur.

Kuru Tarım Haberleri

TARSİMin kapsamı genişletildi

TARSİM'in kapsamı genişletildi

İlçe bazlı kuraklık verim sigortasıyla kuru tarım alanlarında yetiştirilen nohut, kırmızı mercimek ve yeşil mercimekle bu ürünlerin sertifikalı tohumlukları TARSİM tarafından teminat kapsamına alındı.

27.11.2018Ekonomi
Pamuk alım fiyatları üreticiyi sevindirdi

Pamuk alım fiyatları üreticiyi sevindirdi

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, "Önceki gün ÇUKOBİRLİK pamuk fiyatlarını açıkladı. Çiftçiler olarak bu fiyatı makul bulduk ve üreticimiz rahat bir nefes almış oldu." dedi.

12.09.2018Ekonomi
Türkiyenin en büyük lavanta bahçesinde hasat zamanı

Türkiye'nin en büyük lavanta bahçesinde hasat zamanı 

Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlı Akçaköy'de, Lisinia Doğa Projesi kapsamında Burdur Gölü'nün kurtarılması amacıyla hayata geçirilen Lavanta Deresi Projesi kapsamında ekilen lavantanın hasadına başlandı.

9.07.2018Ekonomi
Kekik tarlaları çiftçinin umudu oldu

Kekik tarlaları çiftçinin umudu oldu

Uşak'ın Eşme ilçesinde, sağladığı yüksek getiri nedeniyle ekim alanı kısa sürede 2 bin 400 dekara ulaşan ve tamamı Avrupa'ya ihraç edilen kekik, çiftçinin umudu haline geldi.

4.07.2018Ekonomi
Bilirkişiden ‘termik santral halk sağlığını bozar’ raporu

Bilirkişiden ‘termik santral halk sağlığını bozar’ raporu

ÇİN sermayesi ile yapılacak Yumurtalık EMBA Kömürlü Termik Santralı lisans iptal davasında mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda, “Yakındaki termik santral (Sugözü) yüzünden kanser katlandı. Halk sağlığı daha da olumsuz etkilenir” uyarısı yapıldı.

28.01.2018Ekonomi
Mardin Ovası sonbaharda suya kavuşacak

Mardin Ovası sonbaharda suya kavuşacak

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Mardin ve Kızıltepe ovalarının ilk merhalesi olan, yaklaşık 30 bin hektar alanın sulanmasına ekim-kasım aylarında başlanabileceğini bildirdi.

6.08.2017Ekonomi
Hububatta yüksek rekolte bekleniyor

Hububatta yüksek rekolte bekleniyor

Türkiye'nin önemli hububat üretim merkezlerinden Kırşehir'de, sulu alanlarda dekar başına 600 kilograma kadar verim tahmin ediliyor

14.07.2017Ekonomi
Türkiyenin en büyüğü olacak 1.3 milyar dolarlık yatırım...

Türkiye'nin en büyüğü olacak! 1.3 milyar dolarlık yatırım...

Konya Karapınar'da kurulacak ve yıllık 1.7 milyar kilovatsaat elektrik üretmesi beklenen Türkiye'nin en büyük güneş enerji santrali için 1.3 milyar dolarlık yatırım yapıldı.

24.03.2017Ekonomi
Buğdaya kuraklık sigortası

Buğdaya kuraklık sigortası

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl 81 ilin tamamında kuru tarım alanlarında ekili buğday ürününün "kuraklık verim sigortası" kapsamına alınacağını bildirdi.

3.01.2017Ekonomi
Türkiye Kasım ayında yağışa doydu

Türkiye Kasım ayında yağışa doydu

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, yurt genelinde yağışların az olmasının vatandaşları kaygılandırmaması gerektiğini belirterek, "Şu an herhangi bir ciddi problem görülmüyor. İllerimiz kasım ayında geçen seneden daha fazla yağış aldı" dedi. Son tahminleri de açıklayan Güneş, salı ve çarşamba günü ülke genelinde kar yağışının etkili olacağını söyledi.

9.12.2016Gündem

'Şehir çöplüğü' buğday tarlası oldu

Kırşehir'de ıslah edilip buğday ekilen şehir çöplüğünden, kuraklığa ve nisan ayının son haftasında yaşanan zirai dona rağmen doğru tarım teknikleri sayesinde yüksek verim elde edilmesi hedefleniyor.

5.06.2016Ekonomi
Korkulan oldu

Korkulan oldu

Sonbahar, kış ve bahar mevsimlerinin yağışsız geçmesi nedeniyle korku yaşayan Arabanlı çiftçileri, bekledikleri kuraklık vurdu.

4.04.2016Gündem
Balıkçı ağına antik çağdan kalma küp takıldı

Balıkçı ağına antik çağdan kalma küp takıldı

Trabzon'un Araklı ilçesinde bir gemideki balıkçılar tarafından Doğu Roma İmparatorluğu dönemine ait olduğu tahmin edilen yaklaşık 300 kilogramlık küp bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekiplerince gemiden alınan küp, incelenmek üzere Trabzon Müzesi'ne götürüldü.

12.02.2016Gündem
Suruç Tüneli çiftçinin yüzünü güldürdü

Suruç Tüneli çiftçinin yüzünü güldürdü

Türkiye'nin en uzun, dünyanın ise 5. uzun sulama tüneli olan Suruç Tüneli, çiftçinin yüzünü güldürdü.

25.11.2015Tarım