MENÜ

Kürt İdris

Kürt İdris ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kürt İdris haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kürt İdris haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 708 Kürt İdris haberi bulunmuştur.

Kürt İdris Haberleri

Kabadayı ağlamaz

'Kabadayı ağlamaz'

“Çukur” dizisindeki İdris Koçovalı karakterinde, ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatından esinlenildiği iddia edilmişti. Doğan Özbir, dizinin babasının hikayesini anlattığını ama senaryoda takıldığı noktalar olduğunu söyledi.

23.01.2019Magazin
Esra Erol kimdir Hayatı

Esra Erol kimdir? Hayatı?

Yıllardır televizyon ekranlarında izdivaç programı sunuculuğu yapan, son dönemlerde kızkardeşi Eda Erol’un yeni bir dizide rol almasıyla gündeme gelen Esra Erol kimdir? Esra Erol nerede ve ne zaman dünyaya geldi, eğitim durumu ve çalışmaları nelerdir? Detaylar haberimizde…

29.03.2016Hayat
Esra Erol kimdir

Esra Erol kimdir?

Uzun yıllardır izdivaç programı sunuculuğu yapan ve ekranlarda sevilen bir isim haline gelen Esra Erol kimdir? Esra Erol ne zaman ve nerede dünyaya geldi, eğitim ve çalışma hayatında neler yaptı? İşte Esra Erol’un hayatı…

26.03.2016Hayat
Esra Erol fotoğrafına yapılan yoruma tepki gösterdi

Esra Erol fotoğrafına yapılan yoruma tepki gösterdi

Ekranların sevilen sunucusu Esra Erol, bir takipçisinin kötü bir üslup ve art niyet içeren yorumu üzerine çok sinirlendi. Erol, o yorum karşısında sessiz kalmadı. Detaylar haberimizde…

26.03.2016Magazin
Başbakan Davutoğlu Terörle Mücadele Eylem Planını açıkladı

Başbakan Davutoğlu 'Terörle Mücadele Eylem Planı'nı açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin Artuklu Üniversitesi'nde düzenlenen, 'Kardeşlik Buluşmaları Mardin Konferansı'nda, 10 maddelik 'Terörle Mücadele Eylem Planı'nı açıkladı. Davutoğlu'nun açıkladığı plana göre, millet ve devlet arasındaki farklar tümüyle ortadan kalkacak, kapsamlı bir demokratik reform süreci başlatılacak. Planda terör operasyonlarından etkilenen vatandaşlar için de düzenlemeler yapılacağı yer alıyor.

5.02.2016Gündem
Ünlü kabadayı İsmail Hacısüleymanoğlu, namı diğer Oflu İsmail: Gerçek babalık hakşinaslıktır

Ünlü kabadayı İsmail Hacısüleymanoğlu, namı diğer Oflu İsmail: Gerçek babalık hakşinaslıktır!

Ünlü kabadayı İsmail Hacısüleymanoğlu, namı diğer Oflu İsmail, 77 yaşında akciğer kanserinden öldü. Sevenleri camiye sığmadı. Oflu İsmail’i ‘Abi’ kitabının yazarı Doğan Yurdakul ve 12 Mart döneminde askeri cezaevinde birlikte yattığı gazeteci Aydın Engin anlattı.

26.12.2015Hayat
Esra Erol kimdir

Esra Erol kimdir?

Esra Erol, ATV ekranlarının sevilen programı "Esra Erol'la"a kısa bir süreliğine veda etmişti. Geçtiğimiz günlerde ikinci çocuğunu kucağına alan Esra Erol doğum iznine ayrıldığı için programı Nilgün Belgün sunuyordu. Sevilen programın sunucusu Esra Erol kimdir?

9.12.2015Bilgi
Filmleri izledikten sonra yapmak istenenler

Filmleri izledikten sonra yapmak istenenler

Bazen bir filmi izlersiniz ve o sahneler günlerce gözlerinizin önünden gitmez. Ahmet Hakan, hangi filmi izledikten sonra nasıl bir hevese kapıldığını kaleme aldı.

27.01.2015Hayat
Hangi film ne zaman izlenir

Hangi film ne zaman izlenir?

Hürriyek yazarı Ahmet Hakan 'Hangi film ne zaman izlenir'i yazdı. İşte o yazı:

30.10.2009Gündem
Esra’nın imajımdan dolayı zarar görmesini istemem

Esra’nın imajımdan dolayı zarar görmesini istemem

Türkiye’nin son dönemde en çok konuşulan kadını şüphesiz Esra Erol. Sunduğu İzdivaç programıyla yeni bir trend ve hayran kitlesi yaratan Erol, özel hayatıyla da hep merak konusu oldu. Erol, sevgilisi ünlü kabadayı Kürt İdris’in oğlu Ali Özbir’i yanına alıp tüm merak edilenleri Vatan'a anlattı.

17.08.2009Kelebek
Ünlü sunucu ölümden döndü

Ünlü sunucu ölümden döndü

İzdivaç programının ünlü sunucusu Esra Erol az daha trafik canavarı kurbanı oluyordu.

9.03.2009Gündem
Semra Özala MİT sahip çıkmadı

Semra Özal'a MİT sahip çıkmadı

Bir zamanların ünlü kabadayısı Fevzi Öz, MİT’in yüzüstü bıraktığını iddia ettiği Özal Ailesi’ne sahip çıktığını, Dündar Kılıç’la aralarını bulduğunu, Malatyaspor olarak, Semra Özal’ın ’Yenilin’ mesajına rağmen Beşiktaş’ı yendiklerini anlattı, "Türkiye hapishanelerinde rahattım. Avrupa’da yakalanınca çok sıkıntı çektim" dedi.

19.12.2007Gündem
Babalar içeride çeteler şirketleşti

Babalar içeride çeteler şirketleşti

TEMPO dergisi, son sayısında kapsamlı bir "Mafya Dosyası" hazırladı. Usta gazeteci Saygı Öztürk’ün kaleminden, Türk mafyasının geçmişi, şu andaki durumu ve gelecekteki hali derinlemesine incelendi, istihbaratçı ve emniyetçilerin görüşü alındı. Sonuçta, devletin eski tip mafyayı bitirdiği, mafyanın bu yüzden, çağa uyup şekil değiştirdiği ortaya çıktı...

20.08.2007Gündem
Saldırarak yaptığım röportajlar oldu ama kahkahalarla süren ve biten de

Saldırarak yaptığım röportajlar oldu ama kahkahalarla süren ve biten de

Unutulmayan Söyleşiler kitabı Emin Çölaşan’ı sadece köşe yazarı olarak değil, röportajcı olarak tanıyabilmek için iyi bir fırsat. Çölaşan’ın 1984-1989 arasında Milliyet ve Hürriyet gazetelerinde hafta sonları yaptığı röportajlarda Vesamet Kutlu’dan (Eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’nun sevgilisi) Zeki Müren’e, Aziz Nesin’den Kürt İdris’e kadar kimler yok ki...

27.05.2006Kelebek
Filiz Kansu boşandı

Filiz Kansu boşandı

Yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden Kürt İdris’in oğlu Doğan Özbir’le evliliğini geçtiğimiz yıllarda noktalayan, ancak açtığı boşanma davası bir türlü sonuçlanmayan ‘sosyetik antikacı’ Filiz Kansu, geçtiğimiz gün boşandı.

21.07.2005Kelebek
Kokain bana tuvalette taş yalattı

Kokain bana tuvalette taş yalattı

‘Geçmişte Yediğim Dolmalar’ isimli kitabını geçtiğimiz günlerde çıkaran Filiz Kansu, açıklamalarıyla şaşırtmaya devam ediyor. Kansu, ünlülerle yaşadığı ilişkilere yer verdiği kitabında, kokain alışkanlığından, kendisini bir tuvalette taşları yalarken bulduğunda vazgeçtiğini de anlattı.

25.01.2005Kelebek
Medyadan : MAGAZİN

Medyadan : MAGAZİN

Kadın ayrılınca depresyona giriyormuş, erkek... - Ailesi destekliyormuş sevişmesini - Eskimeyen kadınlar - İbrahim Tatlıses parmağını NEDEN kesti -Zirveve çıkmadan zirveden inmeyen film - Semra Hanım’lı muhteşem tezahürat ama Allah siz televizyoncuları kahretsin o başka - Benim dudağım bile senden güzel - Güngör Bayrak Leydi neydi - Televizyonlarda ‘kadın unsuru’ - ‘Ünlülerin’ bayram mesajları falan filan...

24.01.2005Kelebek
Medyadan : MAGAZİN

Medyadan : MAGAZİN

Kadın ayrılınca depresyona giriyormuş, erkek... – Ailesi destekliyormuş sevişmesini – Eskimeyen kadınlar – İbrahim Tatlıses parmağını NEDEN kesti –Zirveve çıkmadan zirveden inmeyen film – Semra Hanım’lı muhteşem tezahürat ama Allah siz televizyoncuları kahretsin o başka – Benim dudağım bile senden güzel – Güngör Bayrak Leydi neydi – Televizyonlarda ‘kadın unsuru’ – ‘Ünlülerin’ bayram mesajları falan filan...

23.01.2005Kelebek
Doğum günü hediyem bir playboydu

Doğum günü hediyem bir playboydu

Kürt İdris’in oğluyla yaptığı evliliğiyle uzun süre gündemde kalan antikacı Filiz Kansu’nun ‘Geçmişte Yediğim Dolmalar’ adlı kitabı çıktı. Cemiyet hayatının ünlü simalarıyla yaşadığı aşkları da kitapta anlatan Kansu, doğum günü hediyesi olarak kabul ettiği bir playboyla tek gecelik kaçamağından Reha Süren’le ilişkisine kadar birçok anıyı aktardı.

22.01.2005Kelebek
Uygur’un kayınpederi evinde öldürüldü

Uygur’un kayınpederi evinde öldürüldü

Tiyatro sanatçısı Behzat Uygur’un kayınpederi, 68 yaşındaki Hüseyin Güler Kanlıca’daki 3 katlı evinde esrarengiz bir cinayete kurban gitti.

20.12.2004Gündem
Uygur’un kayınpederi evinde öldürüldü

Uygur’un kayınpederi evinde öldürüldü

Tiyatro sanatçısı Behzat Uygur’un kayınpederi, 68 yaşındaki Hüseyin Güler Kanlıca’daki 3 katlı evinde esrarengiz bir cinayete kurban gitti.

20.12.2004Gündem
Filiz Kansu’nun yaşamı gerilim romanı oldu

Filiz Kansu’nun yaşamı gerilim romanı oldu

‘İçinde 10 kadını birden barındırıyor’ dediği Filiz Kansu’nun hayatını romanlaştıran Tuna Serim, kitabı yazarken hayli zorlandığını söylüyor. Anarşist eylemleri, ressamlığı, Kürt İdris’in oğluyla yaptığı aşk evliliği...Tüm bunlar Kansu’nun gerçek yaşamı. Bir gerilim filmi gibi. Kitabın bant çözümünü yapanları bunalıma itecek kadar da etkileyici.

24.11.2004Kelebek
Mafya Sözlüğü - Konuşan Mafya

Mafya Sözlüğü - Konuşan Mafya

Ecevit Kılıç
Bilge Karınca Yayınları

19.07.2004Gündem
Boşanma davasında Dali tablosu

Boşanma davasında Dali tablosu

İstanbul'da 1978 yılında Suadiye Vapuru'nun kaçırılması olayına karışan sosyete antikacısı Filiz Tomurcuk Özbir (Kansu), yeraltı dünyasının ünlü ismi ‘‘Kürt İdris’’ lakaplı İdris Özbir'in oğlu Doğan Özbir'den ayrılmak için açtığı boşanma davasında, 250'si manevi, 250'si maddi toplam 500 milyar lira tazminat ile ressam Salvador Dali'nin 1 milyon dolar değerindeki tablosunu istedi.

28.11.2003Gündem
Aşk bitti boşanıyorlar

Aşk bitti boşanıyorlar

Sosyete antikacısı Filiz Özbir (Kansu) (43), 2001 yılında evlendiği kendisinden 10 yaş küçük Doğan Özbir'den boşanmak için dava açtı.

14.09.2003Gündem
Kocam beni öldürecek

Kocam beni öldürecek

İstanbul'da ‘sosyete antikacısı’ olarak tanınan Filiz Kansu, üç yıl önce evlendiği ‘Kürt İdris’ lakaplı İdris Özbir'in oğlu Doğan Özbir hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

23.07.2003Gündem
Dünyanın sanatçısı hapishanede buluşuyor

Dünyanın sanatçısı hapishanede buluşuyor

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 4-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 3. Uluslararası Öğrenci Trienali geleceğin tasarımcılarını ve sanatçılarını İstanbul'da buluşturacak. 26 ülkeden 49 sanat ve tasarım okulunun katılacağı Trienal'in sergi mekanlarından biri de ünlü Toptaşı Cezaevi.

30.05.2003Gündem
Alan memnun satan memnun, bana ne oluyor

Alan memnun satan memnun, bana ne oluyor?

Resmini kullandığım, adını anacağım ve tabii ki biraz makaraya alacağım Suna Yavuz'u tenzih ederek, Neyzen Tevfik'ten bir dörtlük. Yazının rengini peşinen belli etmek için: "Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır / Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır / Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca / Kürsî-i liyakat, puşt olanındır!"

8.01.2003Kelebek
Kürt İdris toprağa verildi

Kürt İdris toprağa verildi

Son kabadayı ‘Kürt İdris’ lakaplı İdris Özbir, dün Şişli Camii'nde düzenlenen cenaze töreninden sonra, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

22.12.2002Gündem
İdris Özbir toprağa verildi

İdris Özbir toprağa verildi

Kamuoyunda "Kürt İdris" olarak tanınan İdris Özbir'in cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.

21.12.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Bunların yaptığını Çarli bile yapamaz

İSTANBUL fethedilirken Bizans’ın ilahiyatçı papazları, “meleklerin kanadı var mıdır, yok mudur” meselesini tartışıyorlarmış.

26.01.2015

Yeni Türkiye’nin tetikçi şebeleğini takdimimdir

İLGİLİ Savcılar, önceki gün bir açıklama yapmışlar.

14.12.2013

Romantik bir solcunun portresi Ahmet Kaya

Balzac’ın “Gizli Başyapıt” eserinin kahramanı Frenhofer, “bir türlü anlaşılamayan ve bunun sonucu intihar eden” bir ressamdı. Hikâyesini Hürriyet’te yazmış ve şöyle bitirmiştim: “Frenhofer karakterini yaratan Balzac, bugün Paris’te Pere Lachaise Mezarlığı’nda yatıyor; biraz ilerisinde bizden iki ‘Frenhofer’ uyumaktadır: Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney!” Ölümünün 10’uncu yılında Ahmet Kaya yine gündemde. Peki bugün Ahmet Kaya’yı ne kadar anlayabiliyoruz?..

20.11.2010

Hadi anlaşalım

BİR: Eğer memleketimizin silahlı kuvvetleri, memleketimizin meşru iktidarını alaşağı etmek için kolları sıvar ve plan üstüne plan yaparsa... O iktidardan zerre kadar hoşlanmasak ve çekip gitmesi için dualar etsek bile... Silahlı kuvvetlerin girişimine karşı hep birlikte omuz omuza mücadele etmeliyiz... Silahlı kuvvetler gölgesi ortadan kalkınca, iktidara karşı mücadelemize kaldığımız yerden devam edebiliriz...

29.10.2009