MENÜ

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kurşunlu Şelalesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 90 Kurşunlu Şelalesi haberi bulunmuştur.

Kurşunlu Şelalesi Haberleri

Antalyanın saklı cenneti: Kurşunlu Şelalesi

Antalya'nın saklı cenneti: Kurşunlu Şelalesi

Antalya'da 1986 yılında tabiat parkı haline getirilen Kurşunlu Şelalesi, yemyeşil ağaçlarla çevrili patika yollar arasından yürüyerek ulaşılabilen saklı bir cennet.

13.09.2018Seyahat
Kurtaracağız diye ağaç katliamı

'Kurtaracağız' diye ağaç katliamı!

Antalya’nın dünyaca ünlü doğa harikalarından biri olan Kurşunlu Şelalesi, bu yıl yağışların az olması ve bölgede açılan 3 bine yakın kaçak sondaj kuyusu nedeniyle neredeyse tamamen kurumuştu. Harekete geçen DSİ, suyu azalttığı iddiasıyla şelaleyi besleyen dere yatağındaki çınar ağaçlarını kesti.

17.11.2017Gündem
Susuz şelale

Susuz şelale

ANTALYA’da dünyaca ünlü doğa harikalarından Kurşunlu Şelalesi, bölgedeki kaçak sondaj kuyuları ve bu yıl yağışların az olması nedeniyle neredeyse tamamen kurudu.

12.07.2017Gündem
Kurşunlu artık çağlamıyor, damlıyor

Kurşunlu artık çağlamıyor, damlıyor

ANTALYA'da dünyaca ünlü doğa harikalarından Kurşunlu Şelalesi, bölgedeki 3 bine yakın kaçak sondaj kuyusu ve bu yıl yağışların az olması nedeniyle neredeyse tamamen kurudu.Antalya- Isparta karayolu üzerinde Aksu İlçesi sınırlarındaki Kurşunlu Şelalesi'nde, kaynağını aldığı Kurşunlu, Yurtpınar, Fettahlı ve Topallı mahallelerinde yoğun seracılık faaliyetleri ve neredeyse her seranın kenarındaki kaçak sondajlar nedeniyle su kalmadı. Bölgedeki 4 mahallede yaklaşık 3 bin kaçak sondaj olduğu tahmin ediliyor. Son yıllarda kaçak sondajların şelaleyi de besleyen yeraltı su kaynaklarını hızla yok etmesiyle doğa harikası Kurşunlu'nun su seviyesi giderek azaldı.

12.07.2017Haber
Kurşunlu artık çağlamıyor, damlıyor

Kurşunlu artık çağlamıyor, damlıyor

Antalya'da bulunan doğa harikaları Düden ve Kurşunlu Şelaleleri kurudu.

12.07.2017Gündem
Türkiyenin en yeşil adresi

Türkiye'nin en yeşil adresi

Antalya’nın görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri Kurşunlu Şelalesi... Doğası ve dinginliğiyle insanı kendine çeken büyüleyici bir yer. Kurşunlu Şelalesi park alanı içinde yeme içme mekanları, büfe ve hediyelik eşya dükkanlarıyla huzurlu bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. İşte yarım saatlik bir yürüyüşle tüm doğasını keşfedebileceğiniz Kurşunlu Şelalesi...

6.06.2017Seyahat
Kurşunlu Şelalesini kaçak sondajlar kurutttu

Kurşunlu Şelalesi'ni kaçak sondajlar kurutttu

Antalya'da dünyaca ünlü doğa harikalarından Kurşunlu Şelalesi, kaçak sondaj yapılarak besleyen su kaynaklarının tarımsal sulamada kullanılıyor olması nedeniyle kurumaya yüz tuttu.

2.01.2015Gündem
Bana bir yeryüzü cenneti bulun

Bana bir yeryüzü cenneti bulun

Böyle demiş Bergama Kralı Attalos. Ardından da bu lafa en uygun yerde Antalya kurulmuş. İsim de doğal olarak Attalos’tan gelmiş Siz de cennetin kapılarını aralayıp, sonbaharda yazı yaşamak istiyorsanız kenti keşfe çıkın: Parlak güneşi, palmiyeleri, mavi bayraklı denizi, ince kumu, portakal bahçeleri ve gürleyen şelaleleriyle büyüsüne kapılın.

3.10.2014Advertorial
Kenan Evren Köşkü Osmanlı Kahvecisi oldu

Kenan Evren Köşkü 'Osmanlı Kahvecisi' oldu

Antalya’nın doğa cenneti Kurşunlu Şelalesi’nde 1980’li yıllarda Kenan Evren için yapılan köşk, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü’nce turizme açılarak ’Osmanlı Kahvecisi’ oldu.

21.08.2014Gündem
Türkiye’nin en yüksek şelalesi  Ciro, en görkemlisi Tortum

Türkiye’nin en yüksek şelalesi Ciro, en görkemlisi Tortum

Deniz suyu sıcaklığıysa 30 dereceyi bulacak. Kızgın güneş ve sıcak denize alternatif arayanlara Türkiye’nin en güzel, en serin 10 şelalesini öneriyoruz. İster doğayla baş başa kalın, ister suyun sesine kulak verin. Patikalarda yürüyün, şırıl şırıl akan şelalelerin altında serinleyin.

17.08.2014Seyahat
Sıcak hava Kurşunlu Şelalesini de etkiledi

Sıcak hava Kurşunlu Şelalesi'ni de etkiledi

Yılda yaklaşık 250 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kurşunlu Şelalesi'nin debisi, son yıllarda sıcak hava ve yetersiz yağış nedeniyle azaldı - Şelaledeki su sorununu çözmek için hazırlanan gölet projesinin yatırım programına alındığı, gelecek yılın son aylarında hizmete girebileceği bildirildi

11.07.2014Gündem
Direnen minibüsçü kazandı

Direnen minibüsçü kazandı

Antalya’da Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde soyunma, Varsak’ta minibüs yakma eylemleriyle ses getiren Topallı Kurşunlu Şelalesi Minibüsçüler Kooperatifi, Antalya kent merkezine girme hakkını kazandı.

4.07.2013Gündem
Antalya gerçekten yakacak

Antalya gerçekten yakacak

Antalya'da cenaze hizmetleri veren şirket, yabancılardan gelen talepler üzerine belediyeye 'krematoryum' projesi sundu. Firma sahibi Arslanoğlu, ABD'de hazırlanan projeyi anlattı...

31.07.2012Gündem
2 milyar lira yatırdı, ‘Memnun kalmayana para iade’ye yüklendi

2 milyar lira yatırdı, ‘Memnun kalmayana para iade’ye yüklendi

Türkiye’de cep telefonu operatörleri arasındaki tarife ve kampanya yarışı yeni boyut kazanıyor.

17.09.2010Ekonomi
10 Düden Şelalesi yanına 15 Manavgat Şelalesi koyun sağına soluna da 20 Kurşunlu serpiştirin

10 Düden Şelalesi yanına 15 Manavgat Şelalesi koyun sağına soluna da 20 Kurşunlu serpiştirin

Engin Kaban (28), İTÜ Makine Mühendisliği’ni bitirdikten sonra, İsveç’te inovasyon çalışmaları konusunda yüksek lisans yaptı. 2.5 yıl uluslararası bir şirkette ürün mühendisi olarak çalıştı. Seyahat tutkusu nedeniyle çok sevdiği işinden istifa ederek 2009 yılının sonunda, tek yön bir uçak bileti alıp ucu açık bir Latin Amerika yolculuğuna çıktı.

8.08.2010Seyahat
Antalya Akdenizin en güzel tatil yeri seçildi

Antalya Akdeniz'in en güzel tatil yeri seçildi

İsviçre Turizm Ödülleri Bilimsel Komitesi'nce Akdeniz'in en güzel tatil yeri seçilen Antalya'ya ödülü, yarın İsviçre'nin Lugano şehrinde başlayacak “Uluslararası İsviçre Tatil Fuarı”nda Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin'e verilecek.

28.10.2009Ekonomi
Antalyada orman yangını

Antalya'da orman yangını

Antalya merkeze bağlı Güloluk köyü yakınlarında orman yangını başladı.

29.07.2008Gündem
Antalya’da beş yıldızlı hafta sonu kaçamağı

Antalya’da beş yıldızlı hafta sonu kaçamağı

İki hafta önce kar sürprizini yaşamıştı Antalya. Bu hafta ise baharın ilk işaretleri belirdi. Ortalama 18 dereceyi bulan sıcaklıkta ağaçlar çiçek açmaya başladı. Beş yıldızlı oteller kış sezonunda başladıkları indirimi sürdürüyor. Havayolu firmalarından makul fiyatlara bilet bulmak mümkün. Seyahat acenteleri "Geceliği 19 Euro’dan başlayan fiyatlarla", "59 YTL - Herşey Dahil" gibi cazip kampanyalar düzenliyor. Bu fırsatı değerlendirip, Antalya’da doğayla başbaşa bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Ciple safariye çıkıp, rafting, hatta kayak yapabilirsiniz. Ancak yola çıkmadan önce fiyatları ve alternatifleridikkatle incelemenizde, rezervasyon yaptırmanızda yarar var.

2.03.2008Kelebek
Kurşunlu Şelalesi orman alanında yangın çıktı

Kurşunlu Şelalesi orman alanında yangın çıktı

Antalya'da Kurşunlu Şelalesi'nin bulunduğu orman alanında yangın çıktı.

25.06.2007Gündem
Minibüsçüler protesto için soyundu

Minibüsçüler protesto için soyundu

Antalya Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına katılan bir grup minibüs şoförü, sorunlarını gündeme getirmedikleri gerekçesiyle meclis üyelerini, soyunarak protesto ettiler.

19.12.2006Gündem
Minibüsleri yaktılar

Minibüsleri yaktılar

Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı içinde kalan 11 çevre belediye ve bağlı köylerin toplu taşıma hizmetinin, Büyükşehir Belediyesi denetiminde çalışan minibüslerle yapılmasına karar verilmesi, beldelerdeki taşıma kooperatiflerinin tepkisine neden oldu. Farklı beldelerde toplanan ve eylem yapan minibüsçüler, 2 minibüsü ateşe verdikten sonra sonra önünde poz verirken, 7 kişi gözaltına alındı.

18.11.2006Gündem
Türkiye’nin en güzel tabiat parkları

Türkiye’nin en güzel tabiat parkları

Eğer hayatınız boyunca bir milli parka ya da tabiat parkına gitmediyseniz ya da tabiat anıtlarından birini görmediyseniz Türkiye’nin ne denli olağanüstü hazineye sahip olduğunu bilmiyorsunuz demektir. Okumuş ya da belgesel filmlerden izlemiş, uçları bulutları okşayan kayınların, ardıçların, meşelerin, ladinlerin; toprağın üstünde aranjmanlar oluşturan kum zambaklarının, yabani lalelerin, süsenlerin, kamelyaların fotoğraflarını da görmüş olabilirsiniz. İnanın bunların hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Gözünüzle görmeli, dokunmalı, koklamalı, gölgesinde serinlemelisiniz. Deklanşöre basan parmak sizinki olmalı.

13.11.2005Seyahat
30 kilometrelik sahilde, bol yıldız, deniz, güneş ve golf BELEK

30 kilometrelik sahilde, bol yıldız, deniz, güneş ve golf BELEK

Belek Turizm Merkezi, son yıllarda gerçekleştirilen en büyük entegre turizm projelerinden biri. Belek’te, 30 kilometrelik sahil boyunca, çoğu geniş araziler içine kurulu bol yıldızlı tesisler, Türk turizminin 1990’lı yılların başında kendine model olarak çizdiği ve ülkenin Güney ve Batı sahilleri tarafından benimsenen deniz- güneş- kum konseptinin önemli bir parçası.

3.07.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Akdeniz’in incisi: Antalya

Yarıyıl tatili için plan yapmadıysanız size çok güzel bir önerim var. Şifalı mağaralardan antik kentlere, Hristiyanlığın hac merkezinden doğa harikası şelalelerine uzanan yeryüzünün cennetten köşelerinden Antalya... Masmavi duru suları, yemyeşil çimenleri, doğal güzellikleri ve tarihi birikimiyle Antalya’ya gitmeye ne dersiniz? İşte detaylar...

15.01.2019

Kenan Evren neden Türk kahvesi içmez

CUNTACILIKTAN hükümlü Kenan Evren’in ismi, sağdan-soldan siliniyor. Şimdi de darbeyle birlikte “tak diye emredip, şak diye yaptırdığı” Antalya Kurşunlu Şelalesi’ndeki Kenan Evren Köşk’ü, Osmanlı Kahvecisi olmuş. Adana'da Kenan Evren Bulvarı'nda Osmanlı Döner vardır, öyle denk gelmiş yani...

21.08.2014

'Baraj altıcılar' ittifak yapmalı

LİBERAL Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker ve ekibinin son beş aydır sürdürdükleri bir proje var.

10.03.2007

Mortgage=teneşirvade

MORTGAGE yasasının böyle üzerinde tartışılmadan alel acele geçirilmesi gerçekten çok yazık oldu, çünkü bu yasanın kanaatimce en az vatandaşa (o da orta direk veya yoksul kesime değil) faydası olacaktır.

1.03.2007