MENÜ

Kurs

Kurs ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kurs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kurs haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.333 Kurs haberi bulunmuştur.

Kurs Haberleri

İŞKURdan büyük destek Onlara da her ay 400 lira ödenecek

İŞKUR'dan büyük destek! Onlara da her ay 400 lira ödenecek

İşsizliğin önüne geçilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak İŞKUR tarafından hayata geçirilen proje ile küçük çocuğu olan çalışan annelere 400 TL bakım desteği verilecek.

25.10.2018Ekonomi
FETÖ’nün 25 ‘altın kuralı’ ortaya çıkarıldı

FETÖ’nün 25 ‘altın kuralı’ ortaya çıkarıldı!

İstanbul’da 55 şüphelinin yakalanmasına yönelik FETÖ operasyonunda, örgütün 25 maddelik sözde ‘altın kurallar’ı da deşifre edildi.

25.10.2018Gündem
Üniversite öğrencisi cinayetinde cezalar belli oldu

Üniversite öğrencisi cinayetinde cezalar belli oldu

Adana'da üniversite öğrencisi 23 yaşındaki İsmail Kandemir Yaluk'un öldürülmesiyle ilgili tutuklanan anne, baba ve oğul ile tetikçi ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.

24.10.2018Gündem
Şapkadan ‘öğretmene itibar’ çıktı

Şapkadan ‘öğretmene itibar’ çıktı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Şapkadan tavşan çıkarmamı beklemeyin” diyerek başladığı 2023 Eğitim Vizyonu açıklamaları heyecan uyandırdı. Erdoğan’ın ayakta alkışlanmasına neden olan ‘öğretmenlik meslek kanunu’nun detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak olsa da, ‘şapka’dan çıkan en önemli şey öğretmene yıllardır beklenen itibarın kazandırılacak olması gibi görülüyor.

23.10.2018Eğitim

Mesleki ve teknik okullardaki başarılı öğrencilere mikro kredi verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; mesleki ve teknik eğitimde başarılı öğrencilere eğitimleri devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacak. Teknoparklar içinde Bilişim Meslek Lisesi modeli yapılandırılacak. Buluş, patent, marka üreten okulların öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin döner sermaye kaynaklı gelirlerden pay alması sağlanacak. Fen ve sosyal bilimler liselerinin amaç ve işlevi doğrultusunda görev yapacak öğretmen ve okul yöneticileri için ölçütler geliştirilecek. İmam hatip okulları ile üniversiteler arasında iş birliği mekanizmaları kurulacak.

23.10.2018Eğitim
16 ülkeden okçu İstanbul’da yarıştı

16 ülkeden okçu İstanbul’da yarıştı

16 ülkeden 32 okçu, İstanbul’da hünerlerini sergiledi. Okçular Vakfı ile Yunus Emre Enstitüsü’nün 2017 yılında hayata geçirdiği Kemankeş Proje kapsamında 16 ülkeden 600 kursiyerin arasından seçilen 32 okçu Okmeydanı’nda yarıştı. Yarışmada birinciliği Malezya ekibi göğüsledi.

20.10.2018Gündem
Bilal Erdoğan’dan Bakan Kurum’a okçuluk dersi

Bilal Erdoğan’dan Bakan Kurum’a okçuluk dersi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bilal Erdoğan ile birlikte Okçular Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle geleneksel Türk okçuluğunu dünyaya tanıtmak, ata sporuna yeni sporculara kazandırmak ve kültürlerarası diyaloğa katkı sağlamak amacıyla başlatılan Kemankeş Projesi kapsamında yarışan başarılı sporculara ödül ve sertifikalarını verdi. Okmeydanı’ndaki Okçular Vakfı’nda düzenlenen ve 16 ülkeden başarılı olan 32 sporcunun katıldığı yarışma sonrası, Bilal Erdoğan ile birlikte ok atan Bakan Kurum, ilk denemesinde başarılı olunca Erdoğan’dan tam puan aldı. Erdoğan, Kurum’a “İlk atış için oldukça başarılıydınız, biz burada neler gördük” diye espri yaptı.

20.10.2018Gündem
Almanya’ya gidecek 50 bin Türk işçi için kayıtlar başladı İşte şartları...

Almanya’ya gidecek 50 bin Türk işçi için kayıtlar başladı! İşte şartları...

Almanya’nın Türkiye’den istediği yaşlı ve hasta bakımında çalışacak 50 bin Türk işçi için kurs kayıtları başladı. Kurs sonunda Almanya’da katılacakları 3 yıllık staj boyunca aylık 950 euro kazanacaklar, barınma ve yeme ihtiyaçları karşılanacak. Ancak Almanya’nın üç şartı var...

19.10.2018Avrupa
Rahmi Özcan: Hayalim Beşiktaşta...

Rahmi Özcan: 'Hayalim Beşiktaş'ta...'

Ampute Milli Futbol Takımı'nın tecrübeli oyuncularından Rahmi Özcan, antrenörlük kursuna gittiğini ve gelecekte taraftarı olduğu Beşiktaş'ta çalışmak istediğini söyledi.

19.10.2018Futbol
İŞKUR duyurdu: Başvuru yapın

İŞKUR duyurdu: Başvuru yapın

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), genç işsizliği ile mücadele kapsamında 'İşe İlk Adım Projesi'ni; çalışmak isteyen anneleri iş gücüne kazandıracak 'İş'te Anne Projesi'ni; gençlerin geleceğin meslekleri olarak görülen siber güvenlik, kodlama, bulut teknolojisi gibi mesleklerde işbaşı eğitimi almaları için de 'Geleceğin Meslekleri Projesi'ni uygulamaya koydu.

18.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu ödevler bir işe yaramıyor!

Bu sene ilkokuldaki çocuğuyla birlikte Türkiye’ye dönen bir arkadaşım, bu haftaki yazının konusunu belirledi.

20.10.2018