MENÜ

Kürk Çiftliği

Kürk Çiftliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kürk Çiftliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23 Kürk Çiftliği haberi bulunmuştur.

Kürk Çiftliği Haberleri

Norveç, kürk çiftliklerini 2025 itibariyle kapatıyor

Norveç, kürk çiftliklerini 2025 itibariyle kapatıyor

Norveç hükümeti, ülkedeki kürk çiftliklerini 2025 itibariyle kapatmaya hazırlanıyor. Ülkede her yıl 1 milyon tilki ve vizon moda ve tekstil sektörü için katlediliyor...

17.01.2018Dünya
Kitaptan sahneye uzanan yol

Kitaptan sahneye uzanan yol

Tiyatronun en çok beslendiği alan hiç kuşkusuz edebi metinler. Hem Türkiye’de hem de dünyada kültleşmiş, milyonlarca okura değmiş roman öykü, hatta şiirler sahnede yeniden doğuyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü yaklaşırken şu anda izleyebileceğiniz 15 edebiyat uyarlaması tiyatro oyununu bir araya getirdik. Tiyatro eleştirmenleri Asu Maro, Bahar Çuhadar, Gülin Dede ve Yavuz Pak uyarlamaları değerlendirdi.

21.03.2019Kitap Sanat
Ekim geldi, oyun başlıyor

Ekim geldi, oyun başlıyor!

Tiyatro sezonu gümbür gümbür geliyor desek, hiç de mübalağa etmiş olmayacağız. Karşımızda sadece sadık tiyatro takipçilerini değil, çok daha geniş bir kitleyi heyecanlandıracak oyunlarla dolu bir sezon programı var. Çok sevilen edebiyat eserlerinin uyarlamaları, usta isimlerin ellerine teslim edilmiş klasikler, günceli tam 12’den vuran çağdaş oyunlar ve bolca müzikal...

28.09.2017Kitap Sanat
D&R 75 bin e-kitap sattı

D&R 75 bin e-kitap sattı

D&R’ın Nisan ayında Türkiye’ye getirdiği e-kitap devi Kobo ile son dönemde e-kitap okuma oranı yükseldi. D&R, Nisan ayından bu yana 5 bin 214 Kobo e-kitap okuyucu cihaz satışı yaparken Nisan-Temmuz ayları arasında 75 bin 188 adet de e-kitap sattı.

9.08.2016Teknoloji
Bu anlatılan bizim hikâyemiz

Bu anlatılan bizim hikâyemiz

Aziz Nesin 99 yaşında. Büyük hiciv ustasını Türkiye’nin önde gelen yazar ve sanatçılarının seçtiği öyküler ve anılarıyla hatırlayalım.

26.12.2014Hayat
Arkeologların çok kazanmadığını öğrenince model oldum

Arkeologların çok kazanmadığını öğrenince model oldum

Irina Shayk ve Alissa Miller gibi süper modelleri moda dünyasına kazandıran İtalyan iç giyim markası Intimissimi yetenek avlamaya devam ediyor. 2012 ilkbahar-yaz sezonunun yüzü 20 yaşındaki Rus model Tatiana Mityushina nam-ı diğer Taty. Ve karşınızda Taty’nin ilk röportajı.

20.01.2012Kelebek
Dünyanın sonundaki cennette, Maorilerin izinde YENİ ZELANDA

Dünyanın sonundaki cennette, Maorilerin izinde YENİ ZELANDA

Ülkenin yerlileri olan Maorilerin kendi dillerinde Uzun Beyaz Bulut olarak tanımladıkları Yeni Zelanda uzaklara gizlenmiş, yemyeşil bir cennet. İngiltere kadar yüzölçümü olan ve iki büyük ada (Kuzey ve Güney Adaları) ile yüzlerce küçük adadan oluşan ülkede sadece 4 milyon kişi yaşıyor.

27.04.2008Seyahat
Hayvanlar için soyundular

Hayvanlar için soyundular

Hayvan haklarını savunan PETA örgütü, şu sıralar kürk ticaretine karşı çıkan kampanyasıyla dikkat çekiyor. PETA’nın kampanyasına destek vermek için ünlüler soyunmaya devam ediyor.

15.01.2008Gündem
Cari açığa karşı lüks  tüketime vergi artışı yolda

Cari açığa karşı lüks tüketime vergi artışı yolda

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, beyaz eşyanın lüks tüketim olmadığını, onunla ilgili vergi artışı düşünmediklerini bildirdi. Ancak Unakıtan, cari açığa karşı ithalatı kısma amaçlı olarak bazı lüks tüketim maddelerinde ÖTV artışına gidilebileceğini söyledi.

14.04.2005Ekonomi
Kürk hayvanı yetiştirmek yasaklansın

'Kürk hayvanı yetiştirmek yasaklansın'

Ünlü Amerikalı sinema yıldızı Pamela Anderson, İsveç Başbakanı Göran Persson’dan kürk hayvanı yetiştirilmesini yasaklamasını istedi. Expressen Gazetesi’nin haberine göre, hayvan hakları savunucusu Anderson, Persson’a yazdığı mektupta, ‘Dünyada birçok insanın İsveç’e saygı duyduğunu biliyor olmalısınız. Kürk endüstrisini yasaklamak, İsveç’in prestijini daha da artıracaktır’ ifadesini kullandı.

1.07.2004Gündem
Pameladan kürk hayvanlarına destek

Pamela'dan kürk hayvanlarına destek

Ünlü Amerikalı sinema yıldızı Pamela Anderson, İsveç Başbakanı Göran Persson'dan, kürk hayvanı yetiştirilmesini yasaklamasını istedi. Expressen gazetesinin haberine göre, hayvan hakları savunucusu Anderson, Persson'a yazdığı mektupta, “Dünyada birçok insanın İsveç'e saygı duyduğunu biliyor olmalısınız. Kürk endüstrisini yasaklamak, İsveç'in prestijini daha da artıracaktır” ifadesini kullandı.

1.07.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Yabanı evcilleştirmek mümkün mü

Yalnızca bir avuç yabani hayvan türü insanlarla bir arada yaşayabilecek şekilde yetiştirilebildi. Bilim insanlarına göre bunun nedeni, bu hayvanların genlerinde gizli. National Geographic dergisi; Mart sayısında ‘Yabanı Evcilleştirmek’ başlığıyla bu konuyu kapağına taşıdı

4.03.2011

Uyuşturucu yaşı 13’e indi

Israrla yazıyorum; Başbakan Erdoğan ve hükümet sigara konusunda gösterdiği hassasiyetin çok daha fazlasını uyuşturucu konusunda göstermeli...

20.12.2010

Bir kez olsun bir sokak köpeğinin gözlerinin içine bakın...

Bizim evde ‘‘Çıtır'ın cinsi’’ üzerine tahminler bitmek-tükenmek bilmiyor.

4.07.2003