MENÜ

Kumköy Sahil

Kumköy Sahil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kumköy Sahil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32 Kumköy Sahil haberi bulunmuştur.

Kumköy Sahil Haberleri

Kilyos hakkında bilmeniz gereken 25 yazlık şey

Kilyos hakkında bilmeniz gereken 25 yazlık şey

“Tatile gidemedim/gittim de doyamadım” demeyin: Havuzsa havuz, denizse deniz, sporsa spor, eğlenceyse eğlence... En güzel yanı da şu: Taksim’e 33 kilometre, Maslak’a 25 dakika. Şehrin neresinden yola çıkarsanız çıkın, en geç bir-bir buçuk saatte sanki Ege’de, Akdeniz’de bir cennete gelmiş gibisiniz. Masmavi bir deniz, uçsuz bucaksız, geniş bir kumsal ve her bütçeye, her zevke hitap eden, alternatifli tesis ve beach club’lar... İster günübirlik denize, ister gecebirlik partiye/konsere gidin. Çünkü bu hafta sonu iki ayrı festival birden var!

Tatilin başkenti Antalya’da bu yaz

Tatilin başkenti Antalya’da bu yaz

Antalya, mavi bayraklı plaj sayısında kırdığı dünya rekorunun ikinci yılını kutluyor. Sahillerdeki eğlence mekanlarında köpük banyosu partileri eski hızıyla sürerken, dans pistlerinde en çok konuşulan konu Rus ve Brezilyalı şov gruplarının dansları. Eğlence yerlerine ses sınırı konusunda katı yaptırımlar uygulayan valilik, tatilcilerin uykularını böldürmemekte kararlı. Şehirdeki beş yıldızlı otellerin sayısı artarken, lüks konaklamada VIP villalar ön plana çıkıyor.

4.07.2010Seyahat
Antalyadaki fırtına Türkiyeyi vuracak

Antalya'daki fırtına Türkiye'yi vuracak

Antalya'da etkili olan yağış ve fırtına, şehir ekonomisine de büyük zarar verdi. Antalya genelinde birçok sera alanı sular altında kalırken, sebze, meyve ve çiçek üretim alanları büyük zarar gördü. Türkiye'nin en önemli tarım merkezlerinden olan Antalya'da yaşanan bu afetin meyve ve sebze fiyatlarını artırmasından endişe ediliyor.

9.02.2010Ekonomi
Antalyada sel 3 can aldı

Antalya'da sel 3 can aldı

Antalya'da sel ve fırtına hayatı felç etti. Dün fırtına bugün ise yağışlar 3 can aldı. Gebiz Çayı'nın taşması sonucu su içinde kalan otomobilde 2 kişi mahsur kaldı. Kendi imkanlarıyla otomobilden çıkıp tırmandıkları ağaçta yardım beklemeye başladılar, yakınlarını aradılar. 7 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen 2 kişiden birinin yakınları rafting botu ayarladı. Ağaç tepesinde yardım bekleyenlerden Ali Rıza Türktaş kurtarıldı. Bir süre önce yardım çığlıkları kesilen Mustafa Dolapçı'nın ise cesedine ulaşıldı. Yine Antalya'da dalgaların sahile vurduğu odunları toplarken dalgalara kapılan eski pehlivan hayatını kaybetti. Bir TEDAŞ işçisi ise yıldırım çarpması sonucu öldü.

9.02.2010Gündem
Tolga’yı Jet-ski öldürdü

Tolga’yı Jet-ski öldürdü

Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne bağlı Side Beldesi’nde uzun süredir su sporları merkezinde çalışan ve usta bir jet-ski kullanıcısı olan 25 yaşındaki Tolga Şahin, önceki gün gösteri amacıyla denize açıldı.

18.05.2009Gündem
Jet-ski faciası

Jet-ski faciası

ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'ne bağlı Side Beldesi'nde özel bir su sporları merkezinde çalışan 25 yaşındaki Tolga Şahin, jet-ski ile denizde gösteri yaparken son anda fark ettiği Ahmet Hakan Şengülen'e çarpmamak için gidonu kırdı. Dengesini kaybeden ve suya düşerken kafasını jet-ski'ye çarpıp bayılan Şahin boğularak öldü.

18.05.2009Gündem
Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Şeker Bayramı için geri sayım başladı. Tatile 2,5 gün kaldı. İşinden izin almayı başaranlar geçen hafta sonu yola çıktı bile. Tatil programı yapmadıysanız, rezervasyonunuz yoksa son dakika alternatiflerine bakmanızda yarar var. Bayram tatilinin 3 gün olması bu yıl yurtdışı turlara ilgiyi azalttı. Uzun tatillerde 50 bini bulan yurtdışı turlarının müşterileri bu yıl 6 bin civarında kaldı. Yurtiçi tatile yönelenlerin sayısı arttı.

7.10.2007Seyahat
Kuraklık sofrayı da vurdu tarlayı da

Kuraklık sofrayı da vurdu tarlayı da

Önemli üretim merkezleri Adana, Mersin, Hatay, Antalya, Bursa, Balıkesir, İzmir, Manisa, Samsun, Eskişehir, Konya ve Aydın'da sebze meyvede ciddi rekolte kayıpları yaşanırken, büyük üretim merkezlerinde fiyatlarda artış oldu.

10.08.2007Gündem
Kadıköy Çiğdemi’ni Boğaziçi Keteni’ni koruyun

Kadıköy Çiğdemi’ni Boğaziçi Keteni’ni koruyun

Türkiye’nin en çok göç alan, yapılaşmanın en fazla yaşandığı, yeşilini en hızlı yok eden metropolü hálá 7 önemli bitki alanı ve 2 bin 500 türden oluşan florasıyla müthiş bir doğa zenginliğine sahip. Hatta bunlardan 39 tanesi dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmeyen türler. İstanbul’un doğal bitki örtüsü, süs bitkileri yetiştiriciliğinde dünyanın bir numarası olan Hollanda’dan ya da yüzölçüm olarak 50 kat büyük olan İngiltere’den daha zengin.

1.04.2006Kelebek
Kar gidiyor ayazı kalıyor

Kar gidiyor ayazı kalıyor

Kar bugün İstanbul'dan gidiyor ama soğukları kalıyor. Kar ve tipi dün de öğleye kadar etkili oldu öğleden sonra ise açan güneşle birlikte kar yağışı azaldı. İstanbul Bölge Meteoroloji Müdürü Mustafa Yıldırım, "İstanbul'da bugün kar yağışı serpinti şeklinde olacak, bölgeyi terkedecek" dedi.

26.01.2006Gündem
Kaptanın acı kaderi

Kaptanın acı kaderi

Kilyos açıklarında bordasındaki çatlak nedeniyle ‘imdat’ çağrısı yapan Panama bandralı Corona-Z gemisi battı. Kuru yük gemisinin kaptanıHava Mihail kurtarılamadı.

15.07.2005Gündem
Kaptanın acı kaderi

Kaptanın acı kaderi

Kilyos açıklarında bordasındaki çatlak nedeniyle ‘imdat’ çağrısı yapan Panama bandralı Corona-Z gemisi battı. Kuru yük gemisinin kaptanı Hava Mihail kurtarılamadı.

15.07.2005Gündem
Yapı Kredi turizm şirketini satıyor

Yapı Kredi turizm şirketini satıyor

Yapı ve Kredi Bankası, Enternasyonal Turizm Yatırım ve bu şirketin aralarında Pegasus Hava Yolları'nında bulunduğu iştiraklerini satışa çıkarıyor.

12.12.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kuzey Ege’de dört günlük tarih yolculuğu

İzmir-Çanakkale rotasında dört günlük bir antik kent turu yaptım. Tarihin sayfalarında dolaşmak ve baharın ilk emarelerine tanıklık etmek canlandırıcı bir deneyim oldu.

24.02.2019

2008 yazında Batı Akdeniz

Deniz, tatil ve eğlencenin merkezi Batı Akdeniz bu yıl 9 milyon turist ağırlamaya hazırlanıyor. Şimdiden oteller, tatil köyleri doldu. Bölgeye gelen Rus turist sayısının 3 milyona yaklaşması, otellerin hizmetlerinde, eğlence sektöründe Rus tercihlerinin öne çıkmasını sağladı.

22.06.2008