MENÜ

Kültür Ve Turizm Bakanlığı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.969 Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

Devlet destekli halı tartışması

Devlet destekli halı tartışması

Kültür Bakanlığı, Ayasofya'nın tam karşısındaki Mimar Sinan'ın hamamında 11 yıldır halı satıyor. Bir grup genç turizmci, sultanahmet.com adlı sitede açtıkları tartışmada devletin halı satmayı bırakıp burayı müzeye çevirmesi gerektiğini söylüyor.

7.07.2001Gündem
Müze ve ören yerlerine zam

Müze ve ören yerlerine zam

Kültür Bakanlığı müze ve ören yerleri için yeni bir fiyat düzenlemesi yaptı. Buna göre ziyaretçilerin en yüksek parayı ödeyerek ziyaret edebileceği yer Nevşehir'deki Karanlık Kilise. Yeni fiyatlar 1 Nisan 2002 tarihinden itibaren uygulanacak.

8.08.2001Gündem
Türkiye, Kitap Bahçesinde

Türkiye, Kitap Bahçesi'nde

Ukrayna'nın bağımsızlığını kazanmasının 10'uncu yılı nedeniyle düzenlenen Kitap Bahçesi 2001 Kitap Fuarı'na, Kültür Bakanlığı kapsamlı bir standla katılıyor. Dünyanın dört bir yanından yayınevlerinin katılacağı fuar 15 Ağustos ile 19 Ağustos arasında Ukrayna'nın başkenti Kiev'de yapılıyor.

13.08.2001Gündem
1000 arkeolog yetişiyor 10 arkeolog iş buluyor

1000 arkeolog yetişiyor 10 arkeolog iş buluyor

Şu anda 17 üniversitede 25 arkeoloji programı açık. Yakında buna 19 yeni program katılacak. Yeni programlar da öğrenci almaya başlayınca, her yıl mezun olan arkeolog sayısı 1000'e ulaşacak. Ancak mezunlar arasında kendi alanında iş bulanlar bu sayının yüzde 1'ini aşmıyor.

10.05.2002Gündem
Kültür’de Talay dönemine soruşturma

Kültür’de Talay dönemine soruşturma

Kültür Bakanı Suat Çağlayan, Döner Sermaye İşletmeleri Müdürlüğü'nde (DÖSİM) usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle soruşturma başlattı.

24.08.2002Gündem
Şeffaf devlet için hazırlıklar sürüyor

Şeffaf devlet için hazırlıklar sürüyor

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ''Kamu Yönetimi Reformu Yasa Taslağı''nın yasalaşması halinde, Başbakanlık ve başbakan yardımcılıklarının, büyük ölçüde koordinasyon görevi yapan makamlar haline geleceğini'' söyledi.

10.04.2003Gündem
Kültür ve Turizm bakanlıkları birleşti

Kültür ve Turizm bakanlıkları birleşti

Kültür ve Turizm bakanlıklarının birleştirilmesine ilişkin yasa, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

29.04.2003Gündem
Süpürge havalanıyor

Süpürge havalanıyor

Kadın filmlerinin buluşacağı "6. UçanSüpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali", 8-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin tanıtım toplantısı, Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, Uçan Süpürge Genel Koordinatörü Halime Güner ve festival yetkililerinin katılımıyla Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde yapıldı.

30.04.2003Gündem
Erdoğan: İnşaatta eksik malzeme kullanılmış olabilir

Erdoğan: İnşaatta eksik malzeme kullanılmış olabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl'de yıkılan kamu binalarında eksik malzeme kullanılmış olabileceğini söyledi.

1.05.2003Gündem
Kültür-Turizm Bakanlığına iptal istemi

Kültür-Turizm Bakanlığı'na iptal istemi

CHP'li 127 milletvekili Kültür ve Turizm bakanlıklarının birleştirilmesini öngören yasanın tümünün iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.

8.05.2003Gündem

Yazar Sonuçları