MENÜ

Kültür Ve Turizm Bakanlığı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.778 Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

Son dakika... Bakan Ersoy açıkladı: Yıl sonuna kadar tamamlanacak

Son dakika... Bakan Ersoy açıkladı: Yıl sonuna kadar tamamlanacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Turizm Geliştirme Fonu’yla ilgili özel sektörle gerekli görüşmelerimizi yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Yeni yıldan itibaren özel sektörle birlikte ortak kararlar alarak rakip gördüğümüz ülkelerin çok daha üzerinde bir performansla turizmimizi geliştirmeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

6.12.2018Ekonomi
Kapadokyayı kasım ayında 203 bin 905 turist ziyaret etti

Kapadokya'yı kasım ayında 203 bin 905 turist ziyaret etti

Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden olan Kapadokya Bölgesini Kasım ayı içerisinde 203 bin 905 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

6.12.2018Ekonomi
Soprano Zehra Yıldız vefatının 21. yılında anılacak

Soprano Zehra Yıldız vefatının 21. yılında anılacak

Genç yaşta hayatını kaybeden soprano Zehra Yıldız, vefatının 21. yılı dolayısıyla düzenlenen özel bir etkinlikle anılacak.

5.12.2018Kitap Sanat
İzmir dev turizm buluşmasına hazırlanıyor

İzmir dev turizm buluşmasına hazırlanıyor

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi yarın kapılarını açıyor. Fuara 38 ülke ve 48 ilden bin 200'ü aşkın katılımcı bekleniyor.

5.12.2018Ekonomi
Gezici Festival Ankara’da devam ediyor

Gezici Festival Ankara’da devam ediyor

Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival devam ediyor.

5.12.2018Kitap Sanat
Tahrandan kaçışın çekimleri başladı

"Tahran'dan kaçış"ın çekimleri başladı

Gazeteci-Yazar Erdal Güven’in ‘Tahran’dan Kaçış’ kitabından senaryoya uyarlanan ‘Yuvaya Dönüş’ adlı sinema filminin çekimleri Kapadokya’da başladı.

5.12.2018Keyif
Çingene kızı topraklarına döndü, peki ya diğerleri

Çingene kızı topraklarına döndü, peki ya diğerleri?

Geçtiğimiz günlerde Amerika’dan ülkemize gelen “Çingene Kızı” mozaiğinin devamı, son zamanlarda kültür ve turizm alanındaki en önemli gelişmelerden biri. 1960’lı yıllarda Amerikalı bir sanat taciri tarafından Ohio Üniversitesi’ne satılan ve yaklaşık 60 yıldır kendi topraklarından uzakta sergilenen bu eserler Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yoğun çabaları sonucunda ülkemize getirildi. Tam 6 yıl boyunca süren görüşmeler sonucunda, Çingene Kızı Fatma Şahin’in de dediği gibi ailesine kavuştu.

5.12.2018Seyahat
Dupnisa Mağarasına yoğun ilgi

Dupnisa Mağarası'na yoğun ilgi

Kırklareli'nde 16 türde yaklaşık 60 bin yarasaya ev sahipliği yapan Dupnisa Mağarası'nı, bu yıl yaklaşık 25 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

4.12.2018Seyahat
5. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri başlıyor

5. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri başlıyor

Sessiz sinemanın yeni restore edilmiş seçkin örneklerini sinemaseverlerle buluşturan Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nin beşincisi bu yıl, 5-9 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Akbank Sanat Merkezi, Fransız Kültür Merkezi, Kadıköy Sineması ve bomontiada ALT mekanlarında seyirciyle buluşacak festivalin ana teması ise ‘Teknoloji’

3.12.2018Kitap Sanat
Bakan Ersoy açıkladı: İlk 3 çeyrekte 32 milyon turist misafir ettik

Bakan Ersoy açıkladı: İlk 3 çeyrekte 32 milyon turist misafir ettik

Dünya Turizm ve Kültür Konferansı İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: “Göçlerin, savaşların, ticaretin, inançların ve kahramanlık destanlarının anayurdu olan topraklarımız kültürel anlamda da çok bereketli” açıklamasında bulundu.

3.12.2018Ekonomi
Tarihi Yarımadanın havadan görüntüsü

Tarihi Yarımada'nın havadan görüntüsü

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul'daki Tarihi Yarımada'nın korunması amacıyla alandaki kültür varlıklarının durumunun net bir şekilde ortaya konulacağı ve oluşturulacak envanter doğrultusunda koruma amaçlı imar planlarının yeniden ele alınacağı çalışmayı başlattı.

3.12.2018Haber
Tarihi Yarımada için çok önemli koruma hamlesi

Tarihi Yarımada için çok önemli "koruma" hamlesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul'daki Tarihi Yarımada'nın korunması amacıyla alandaki kültür varlıklarının durumunun net bir şekilde ortaya konulacağı ve oluşturulacak envanter doğrultusunda koruma amaçlı imar planlarının yeniden ele alınacağı çalışmayı başlattı.

3.12.2018Ekonomi
Travel Turkey İzmir 12’nci kez kapılarını açıyor

Travel Turkey İzmir 12’nci kez kapılarını açıyor

Ülke ve dünya turizm devlerini bir araya getiren ve açıldığı andan itibaren turizm rakamlarına etki etmeyi hedefleyen Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi, 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında kapılarını 12’nci kez açacak. Hürriyet Seyahat’in de stant açarak katılacağı fuarda bir de 7 Aralık'ta 'seyahat tercihlerimiz nasıl şekilleniyor?' başlıklı panel düzenlenecek.

3.12.2018Seyahat
Bu ittifak cumhurla devam edecektir

"Bu ittifak cumhurla devam edecektir"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhur İttifakı'na ilişkin, "İnşallah Cumhurbaşkanımızın dönüşüyle beraber bu süreç daha da şekillenmiş olacak." dedi.

1.12.2018Gündem
Türkiyenin lale figürlü tanıtım logosu değişiyor

Türkiye'nin "lale" figürlü tanıtım logosu değişiyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni tanıtım stratejisi çalışmaları kapsamında "Turkey Home" kampanyası etrafında şekillenen sloganı ve yaklaşık 18 yıldır kullanılan "lale" figürlü Türkiye logosunu değiştirmek için 2019 yılı ocak ayında reklam ihalesine çıkacak.

1.12.2018Ekonomi
2 ülke toplamları geçti Türkiyeye en çok ve en az gelen milletler

2 ülke toplamları geçti! Türkiye'ye en çok ve en az gelen milletler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018'in 10 ayında gelen yabancı turist sayısını açıkladı. İşte rakam rakam Türkiye'ye en az ve en çok gelen milletler sizi çok şaşırtacak...

30.11.2018Ekonomi
Kış sezonu için Cıbıltepede hazırlıklar yapıldı

Kış sezonu için Cıbıltepe'de hazırlıklar yapıldı

Türkiye'nin kış turizminde parlayan yıldızı haline gelen ve yeni kayak sezonunda iddialı olan Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde, sezon öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı.

30.11.2018Seyahat
Yunanistana giden Türk turist sayısı geriledi

Yunanistan'a giden Türk turist sayısı geriledi

Türkiye Otelciler Birliği raporunda, Yunanistan’a Türkiye'den giden turist sayısında gerileme başladı.

30.11.2018Seyahat
Bakan açıkladı:  Sağlık turizminden 1,5 milyar dolar gelir

Bakan açıkladı:  Sağlık turizminden 1,5 milyar dolar gelir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlık turizmi ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Bakan Koca açıklamasında "Bugüne kadar 1,5 milyar dolar, sağlık turizminden gelirimiz var, bunu yeterli görmüyoruz. Bizim sunduğumuz sağlık hizmetlerini bu fiyatlarla sunan başka bir ülke yok. Almanya'da 250-500 avroya kadar değişen MR fiyatının, Türkiye'deki SUT fiyatı 61 lira. Bizim bypass ameliyatlarımızın rakamları dünyayla kıyaslanamaz. En ucuz olan Hindistan'dan bile ucuz" şeklinde konuştu.    

29.11.2018Ekonomi
Ve Gaziantep’e ulaştı Tarihi anlar…

Ve Gaziantep’e ulaştı! Tarihi anlar…

ABD'den dün Türkiye'ye getirilen "Çingene Kızı" mozaiğinin 1960'lı yıllarda yurt dışına kaçırılan parçaları, THY'ye ait tarifeli uçakla Gaziantep'te ulaştı.

28.11.2018Gündem
Ve Çingene Kızı geldi

Ve "Çingene Kızı" geldi

ABD'nin Ohio eyaletindeki Bowling Green Eyalet Üniversitesi'nde sergilenen "Çingene Kızı" mozaiğinin parçaları, THY'ye ait tarifeli uçakla Türkiye'ye getirildi.

27.11.2018Gündem
İstanbul Fellowshipe başvuru için geri sayım

İstanbul Fellowship'e başvuru için geri sayım

Tüm dünyadan yayımcıların İstanbul'da buluşacağı Fellowship -Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları'na başvuru için son günlere gelindi. Şu ana kadar 90 ülkeden 409 katılımcının başvurduğu programa son başvuru tarihi 30 Kasım 2018.

27.11.2018Keyif
Yabancı turist yerliyi üzecek

Yabancı turist yerliyi üzecek

Geçen yıllarda haziran başına kadar devam eden erken rezervasyon indirimlerinin bu yıl nisanda sona ereceğini belirten Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Artan yabancı turist talebi nedeniyle yerli ayrılan pay ayrıldı. Yükselen kurların da etkisiyle bu yıl Ege otelleri yüzde 35, Akdeniz otelleri yüzde 45 zam yaptı. Erken rezervasyonun önemi bu yıl bir kat daha arttı” dedi.

27.11.2018Ekonomi
THY 2 bin 600 personel alacak

THY 2 bin 600 personel alacak

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi: "THY'nin filosunu genişletmesine bağlı olarak gelecek yıl yaklaşık bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacak. Özellikle genç arkadaşlarımız, hem bizim hem de iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunsun. Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltelim. İstanbul Havalimanı'nda daha fazla büyürsek, daha fazla personel ihtiyacımız olacak" açıklamasında bulundu.

26.11.2018Ekonomi
Sakarya’da bin 500 yıllık köprüde ortaya çıkarıldı

Sakarya’da bin 500 yıllık köprüde ortaya çıkarıldı!

Bizans İmparatorluğu döneminde İmparator Justinianus tarafından yaptırılan ve bin 500 yıldır ayakta kalmayı başaran Justinianus Köprüsü'nde yapılan kazı çalışmalarında sarnıç ve hamam yapısı ortaya çıktı. Sakarya Müze Müdürü Mürşit Yazıcı, "Köprüde sarnıç dediğimiz su yapısı onun devamında da hamam yapısı açığa çıkarıldı" dedi.

24.11.2018Gündem