MENÜ

Kültür Ve Turizm Bakanlığı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.784 Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

Kültürün KDVsi yüzde 1e iniyor

Kültürün KDV'si yüzde 1'e iniyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı sinema, müzik, yayıncılık ve bilişim sektöründe uygulanan KDV oranlarının düşürülmesi için harekete geçti.

25.07.2003Ekonomi
Nuhun Gemisinin peşinde

Nuh'un Gemisi'nin peşinde

Titanic'in yerini bulan ünlü araştırmacı Robert Ballard, Karadeniz'de "Nuh Tufanı"nın izini bulmak amacıyla 35 kişilik bilim adamı ekibi ve "Knorr" adlı araştırma gemisiyle Sinop'a geldi. Balard ve ekibinin bulunduğu gemi dün gece Sinop Limanı'na demirledi. Karadeniz'de yapılacak araştırma sırasında, bu amaçla özel olarak geliştirilmiş kameralı robot kullanılacağı belirtildi.

29.07.2003Gündem
Bir yılda 2 hükümet

Bir yılda 2 hükümet

TBMM'nin 22. Dönem Birinci Yasama Yılı'nda, 3 Kasım seçiminde tek başına iktidar olma çoğunluğunu sağlayan AK Parti iki hükümet kurdu. 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçime siyasi yasağı nedeniyle katılamayan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'teki seçimin yenilenmesiyle TBMM'ye girdi ve Başbakanlık koltuğuna oturdu.

2.08.2003Gündem
Turizm bir ayda ilk kez 2 milyonu aştı

Turizm bir ayda ilk kez 2 milyonu aştı

Irak savaşının olumsuz etkilerini aşmaya başlayan turizm sektörü, temmuzda rekor kırdı. Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı, ilk kez aylık bazda 2 milyon kişiyi aştı.

4.08.2003Ekonomi
Uday’ı son gören güzel

Uday’ı son gören güzel

Irak'ta devrik diktatör Saddam'ın öldürülen oğlu Uday'ı, yaşarken son gören batılı kadın Alexia Vodjanikovina İstanbul'da. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın davetlisi olan 2003 Almanya Güzellik Kraliçesi Alexia, Hürriyet'e, savaştan önce Bağdat'ta görüştüğü Uday'ı anlattı.

8.08.2003Gündem
Üç Medeniyet sergisine Japonya’da büyük ilgi

Üç Medeniyet sergisine Japonya’da büyük ilgi

Japonya'nın başkenti Tokyo'da Metropolitan Müzesi'nde açılan ‘‘Türkiye'deki Üç Büyük Medeniyet’’ sergisi, Japonların büyük ilgisini çekti.

11.08.2003Gündem
Çatalhöyük’ün son 10 yılı

Çatalhöyük’ün son 10 yılı

Tarihteki en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Çatalhöyük'teki arkeolojik kazılar devam ediyor. 1961 yılında James Mellaart tarafından başlatılan kazılar şu sıralarda İngiliz arkeolog Ian Hodder başkanlığındaki ekip tarafından südürülüyor. Kazılardan elde edilen zengin bilgiler 6 ciltlik bir raporda toplandı. Ayrıca bilgilere www.catalhoyuk.com adresindeki internet sitesinden de ulaşmak mümkün.

12.08.2003Gündem
Hacı Bektaş Veliyi Anma Törenleri başladı

Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri başladı

40. Geleneksel 14. Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri'ne, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanvekili Yılmaz Ateş, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu ile Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya katıldı.

16.08.2003Gündem
Hasankeyf Erdoğan’ı bekliyor

Hasankeyf Erdoğan’ı bekliyor

Ilısu Barajı yüzünden sular altında kalma tehlikesi bulunan Hasankeyf antik kentinde her yıl mayıs ayında yapılan kazı çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan ödeneğin geç çıkarılması nedeniyle gecikmeli olarak başladı.

18.08.2003Gündem
Kapadokyada mamut fosili bulundu

Kapadokya'da mamut fosili bulundu

Nevşehir'in Ürgüp İlçesi'nde mamut fosili bulundu. Nevşehir Müze Müdürü Arkeolog Halis Yenipınar, Ürgüp ilçesine bağlı Taşkınpaşa Köyü sakinlerinin, yeni peribacası oluşumlarının yoğun olarak gözlendiği Kızılasma Vadisi'nin yamaç kısımlarında siyah kaya parçalarına benzeyen bazı şekiller bulunduğunu bildirmeleri üzerine, bölgede inceleme yaptıklarını kaydetti.

19.08.2003Gündem
Kapadokyada mamut fosili

Kapadokya'da mamut fosili

Nevşehir'in Ürgüp İlçesi'nde mamut fosili bulundu. Nevşehir Müze Müdürü Arkeolog Halis Yenipınar, Taşkınpaşa Köyü sakinlerinin, Kızılasma Vadisi'nin yamaç kısımlarında siyah kaya parçalarına benzeyen bazı şekiller bulunduğunu bildirmeleri üzerine, bölgede inceleme yaptıklarını kaydetti.

19.08.2003Gündem
Kızdıracak bir şey söylemedim

Kızdıracak bir şey söylemedim

Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, Perge Antik Kenti mezarlığındaki kazı çalışmalarını sürdüren Prof. Haluk Abbasoğlu'na ‘‘Sizin mesleğinizin ataları mezar hırsızları mı?’’ diye sormasına yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

20.08.2003Gündem
Tanrıların Göksel Tahtında festival

"Tanrıların Göksel Tahtı"nda festival

Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde düzenlenen 11. Uluslararası Nemrut Kommagene Festivali, 5 ile 7 Eylül tarihlerinde yapılacak.Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşun destek verdiği festival kapsamında, Tuluyhan Uğurlu ve Leman Sam ''Tanrıların Göksel Tahtı'' olarak da anılan Nemrut Dağı ören yerinde konser verecekler.

22.08.2003Gündem
Bankamatik sanatçılığı tarihe karışıyor

"Bankamatik sanatçılığı" tarihe karışıyor

Devlet Tiyatroları'nda yıllardır eleştirilen ve sezon boyunca neredeyse hiçbir oyunda rol almadan maaş ödenmesine yönelik sistem tarihe karışıyor. Tiyatrocular, performansına, çalıştığı süreye, aldığı göreve ve kazandığı başarıya göre maaş alacak. Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Lemi Bilgin, düzenlediği basın toplantısında ''Devlet Tiyatroları Yasası'' taslağının ana hatlarını aktardı.

22.08.2003Gündem
2150 metrede piyano dinletisi

2150 metrede piyano dinletisi

Tuluyhan Uğurlu 6 Eylül gecesi Nemrut Dağı'nda konser verecek. Konser için 800 kiloluk kuyruklu piyano zirveye taşınacak.

24.08.2003Gündem
Antalyada Türk sineması kurultayı

Antalya'da Türk sineması kurultayı

Antalya'da, 40. Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde, Türk Sinema Kurultayı yapılacak. Antalya Kültür Sanat Vakfı'ndan (AKSAV) yapılan yazılı açıklamada,1-5 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Altın Portakal Film Festivalibünyesinde, ilki Ankara'da yapılan Türk Sinema Kurultayı'nın ikincisinin Antalya'da gerçekleştirileceği bildirildi.

26.08.2003Gündem

Yazar Sonuçları

İnternet Komedi Kurulu

Şimdi bir girişimci olduğunuzu ve şirket açacak olduğunuzu farz edin. Fark etmez bakkal dükkanı bile olur. Diyelim dükkanı açmak için yeni kurulmakta olan bir mahalleyi seçtiniz. Ama mahalle size yabancı, bu yüzden mahalleyi tanıyan birilerinin görüşlerine ihtiyacınız var. Sorup soruşturuyorsunuz, mahallede Baba Himmet diye birinin oturduğunu öğreniyorsunuz.

19.07.2003

Tarikatlara kontenjan

CNN'den Meliha Okur, Giresun'da fındık meselesini tartışırken, Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem'e, bir ay önce atanan yeni Genel Müdür Cemal Öztürk'ün AKP tarafından talimatla atanıp atanmadığını soruyor.

29.07.2003

Mavi turda Gökova'dan şaşmayın

Son beş yazdır yaptığım gibi bu yaz da bir hafta mavi yolculuğa çıktım. Birkaç can arkadaşla o koy senin, bu koy benim dolaştık. Hatta bu kez yanımıza kaptan bile almadık.

22.08.2003