MENÜ

Kültür Ve Turizm Bakanı

Kültür Ve Turizm Bakanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kültür Ve Turizm Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kültür Ve Turizm Bakanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 11.287 Kültür Ve Turizm Bakanı haberi bulunmuştur.

Kültür Ve Turizm Bakanı Haberleri

İç turizmi ölçmede özel hayat tartışması

İç turizmi ölçmede özel hayat tartışması

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı bu yıl devreye girecek olan ‘İç Turizmi Ölçme Sistemi’ tartışma yarattı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, sistemin özel hayatın gizliliğini ihlal edeceğini iddia eden CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter’e “Kişiye özel bilgilerin alınması söz konusu değildir. Veriler, kişi bazlı değil, kümülatif veriler olup iç turizm hareketlerinin kaynağı, yönü ve süresi ile ilgili olacaktır” karşılığını verdi.

27.01.2020Ekonomi
İstanbulun yeni kültür sanat rotası: Beyoğlu Kültür Yolu Planı

İstanbul'un yeni kültür sanat rotası: Beyoğlu Kültür Yolu Planı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Galataport'tan başlayıp Atatürk Kültür Merkezi'ne uzanacak Beyoğlu Kültür Yolu Planı'nı açıkladı. Bu kapsamda Galata Meydanı çevresi kamulaştırılarak büyütülecek.

20.01.2020Seyahat
Galatadan AKMye kültür yolu

Galata'dan AKM'ye kültür yolu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Karaköy Galataport’tan başlayıp Taksim’de Atatürk Kültür Merkezi’nde sona erecek Beyoğlu Kültür Yolu projesini tanıttı.

19.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Galataport projesi hakkında bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Galataport projesi hakkında bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galataport Projesi’yle ilgili incelemelerde bulundu.

18.01.2020Ekonomi
Erdoğandan en özel bağış

Erdoğan'dan en özel bağış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi kütüphanesindeki elyazması Kuran’ı, Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’ne bağışladı. Lise yıllarında kartpostal satarak kazandığı parayla satın aldığı Ömer Nasuhi Bilmen’in Istılahat-ı Fıkhiyye Kamusu’nu da bağışlaması bekleniyor.

12.01.2020Gündem
Türk Okçuluğu UNESCO listesinde

Türk Okçuluğu UNESCO listesinde

Geleneksel Türk Okçuluğu, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne girdi. Okçular Vakfı’nda bu nedenle düzenlediği basın toplantısına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı ve Okçular Vakfı Kurucu Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Erdoğan’la birlikte ok attı.

10.01.2020Gündem
İşte turizmi zıplatacak rapor

İşte turizmi zıplatacak rapor

2019’da toplamda 51 milyon turist ağırlayan Türkiye turizmi için, Turizm Yatırımcıları Derneği ile Türk Sanayicileri ve İş insanları Derneği bir rapor hazırladı. Rapordaki senaryolar gerçekleşirse 2033’te turist sayısı 104 milyona ve gelir de 119 milyar dolara çıkacak. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da tüm yapılacakların dışında turizm sektöründe zihniyet ve vizyon değişimi olması gerektiğine dikkat çekti.

7.01.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Leyla ile Mecnun tiyatro oyununu izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Leyla ile Mecnun" tiyatro oyununu izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Devlet Tiyatrosunca sahnelenen "Leyla ile Mecnun" oyununu izledi.

2.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan teşekkür etti ve ekledi: Devredilmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan teşekkür etti ve ekledi: Devredilmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevkidaşı Igor Dodon ile Külliye'de basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Moldova'nın FETÖ iltisaklı kişilerin iadesine verdiği desteğe teşekkür ediyor, okulların Türkiye Maarif Vakfı'na devredilmesini bekliyoruz. Moldova Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Maarif Vakfı'nın müşterek çalışmasıyla çok önemli adımlar atabiliriz." dedi.

30.12.2019Gündem
Bugün Resmi Gazete’de yayınlanmıştı Bakan Ersoy duyurdu... Maaşlarında ciddi bir iyileşmeye gidilmiştir

Bugün Resmi Gazete’de yayınlanmıştı! Bakan Ersoy duyurdu... 'Maaşlarında ciddi bir iyileşmeye gidilmiştir'

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bugün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren, sözleşmeli personel yapısına dair yönetmeliğimiz sayesinde, çok uzun yıllardır devam eden sorunlara çözüm getirdik. Hiçbir statüsü olmadan, yevmiye ile görev yapan sanatçılarımız ve teknik çalışanlarımız, artık Bakanlık olarak bizim sözleşmeli personelimizdir" dedi.

26.12.2019Ekonomi
Fındığın öyküsü bu müzede anlatılacak

Fındığın öyküsü bu müzede anlatılacak

Ordu'da, kısa süre içerisinde açılışı yapılması planlanan "Fındığın Öyküsü Müzesi" Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyor.

23.12.2019Keyif
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Havalimanında sergi açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Havalimanı'nda sergi açılışına katıldı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Havalimanı'nda Modern Bilimin Öncüleri İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisi'nin açılışını yaptı.

23.12.2019Gündem
Ekonomiye hizmet’ şampiyonları

Ekonomiye 'hizmet’ şampiyonları

Türkiye’de hizmet ihracatında 2019’un ilk 10 ayında 28 milyar dolar hizmet ticareti fazlası verildiğini açıklayan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, hizmet ihracatçılarının ödül töreninde konuştu. Pekcan, “Türkiye hizmet ihracatında net ihracatçı pozisyonunda. Sürdürülebilir büyümenin ve ihracatın gerçekleştiril-mesinde hizmet ihracatının katkısı yadsınamaz” dedi.

22.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Araştırılması gereken karanlık noktalar bulunuyor

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Araştırılması gereken karanlık noktalar bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Necip Fazıl Ödülleri'nde konuştu. "Geçmişimizle yüzleşmek bizi küçültmez tam tersine büyütür." diyen Erdoğan, "Tek parti CHP'sine ait dönemde, objektif bir şekilde araştırılması gereken karanlık noktalar bulunuyor. Öncelikle bunu yapması gereken ana muhalefet CHP'nin bizzat kendisidir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "CHP'nin bir an önce milletin karşısına çıkıp bu ülkeye yaşattıkları için ya özür dilemesi  ya da üzücü olaylardaki rolleri için pişmanlık duyduğunu millete söylemesi gerekiyor." dedi.

21.12.2019Gündem
Türk Mutfağı Yılında lezzetlerimizin envanteri çıkarılacak

Türk Mutfağı Yılı'nda lezzetlerimizin envanteri çıkarılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2020 yılını "Türk Mutfağı Yılı" ilan etmesinin ardından sektör temsilcileri, Türk mutfağındaki lezzetlerin envanterinin çıkarılması için çalışma başlattı.

Türk Mutfağı Yılı kapsamında lezzet envanteri çıkarılacak

"Türk Mutfağı Yılı" kapsamında lezzet envanteri çıkarılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2020 yılını "Türk Mutfağı Yılı" ilan etmesinin ardından bir araya gelen sektör temsilcileri, Türkiye'nin lezzet envanterini hazırlamak üzere kolları sıvadı.

20.12.2019Ekonomi
Tatilci mağdur olmayacak

Tatilci mağdur olmayacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, son yıllarda turizm sektöründe internet üzerinden yapılan reklam, tanıtım, satış ve rezervasyonlarda önemli artış olduğunu belirterek, “Bu işlemlerin kontrol ve denetiminin arttırılması ve bu işlemlerden dolayı ortaya çıkan tüketici mağduriyetlerinin önüne geçilebilmesi amacıyla mevzuat değişiklikleri de dahil olmak üzere yapılabilecek işlemler konusundaki bakanlığımız incelemeleri ve değerlendirmeleri devam etmekte olup önümüzdeki dönemde bu konuda gerekli işlemler yapacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

14.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir avuç insan dışında kimse buna ses çıkarmadı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir avuç insan dışında kimse buna ses çıkarmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, "Müslüman Boşnakları alçakça katledilenleri göklere çıkartan, kaleminden kan ve nefret damlayan birine Nobel edebiyat ödülü verildi ve maalesef bir avuç insan dışında kimse buna ses çıkarmadı." ifadelerini kullandı.

12.12.2019Gündem
Turizm Bakanlığı’ndan TÜRSAB’a denetçi

Turizm Bakanlığı’ndan TÜRSAB’a denetçi

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Meclis Genel Kurulu’nda bütçe görüşmelerinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne (TÜRSAB) Bakanlık’tan gönderilen denetçi hakkında konuştu.

12.12.2019Ekonomi
İstanbul ve İzmirde deprem mi oldu Bugün en son nerede deprem oldu

İstanbul ve İzmir'de deprem mi oldu? Bugün en son nerede deprem oldu?

Ülke genelinde meydana gelen depremlere bir yenisi daha eklendi. Akşam saatlerinde Balıkesir'de meydana gelen deprem Kandilli verisine göre 5 , AFAD duyurusuna göre 4.3 büyüklüğünde gerçekleşti. Depremin ardından panik yaşayan vatandaşlar, sosyal medya paylaşımlarında Deprem mi oldu? sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki, Bugün en son nerede deprem oldu? İstanbul ve İzmir'de deprem mi oldu? İşte, 10 Aralık son depremler listesi.

10.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Balıkesirde 32 dakikada 4 şiddetli deprem İstanbul ve İzmirde hissedildi

Son dakika haberi: Balıkesir'de 32 dakikada 4 şiddetli deprem! İstanbul ve İzmir'de hissedildi!

Balıkesir'de gece yarısı art arda depremler meydana geldi. 32 dakikada 4 şiddetli depremin meydana geldiği kent, Kandilli Rasathanesi verilerine göre, saat 23.14'te 5.0, 23.24'te 4.3, 23.27'de 4.1 ve 23.46'da 4.3'le sarsıldı. Balıkesir'deki depremler İstanbul, İzmir, Bursa ve Manisa'da da hissedildi. Depremin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bursa Valisi'nden de açıklamalar geldi. 'Deprem' kelimesi Twitter'da çok kısa bir sürede 'TT' olurken, depremin ardından Balıkesir'de çok sayıda vatandaş sokağa döküldü. Depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Balıkesir'de dün geceden bu yana 70 artçı sarsıntı yaşandı.

10.12.2019Gündem
Skandal Nobel ödülüne Türkiyeden üst üste tepkiler

Skandal Nobel ödülüne Türkiye'den üst üste tepkiler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avusturyalı yazar Peter Handke'e Nobel edebiyat ödülü verilmesine ilişkin, "Bir insanlık suçlusunu aklama utancı ile lekelenmiş, Nobel ödülünün saygınlığına da gölge düşürmüştür." ifadelerini kullandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Miloseviç'in destekçisi yazar Peter Handke'ye 2019 Nobel Edebiyat Ödülü verilmesiyle tüm insani ve ahlaki değerlerin ayaklar altına alındığını bildirdi. Bakan Ersoy, "İnsan Hakları Günü'nde verilen bu ödül, hiçbir soykırımı unutturamaz." dedi.

10.12.2019Gündem
Ahmet Güneştekinin Hafıza Odası sergisi açıldı

Ahmet Güneştekin'in 'Hafıza Odası' sergisi açıldı

Ahmet Güneştekin'in yaklaşık 4 bin metrekarelik alana kurulu "Hafıza Odası" adlı sergisi, Pilevneli Gallery Mecidiyeköy'de sanatseverlerle buluştu.

10.12.2019Seyahat
Bakan Ersoy: Şehirlerimizin önemli projelerini hayata geçireceğiz

Bakan Ersoy: Şehirlerimizin önemli projelerini hayata geçireceğiz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Şehirlerimizle ilgili önemli projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Özellikle 'Tarihi Kent Merkezleri ve Dokuların İhyası' çalışmamız çok önem verdiğimiz bir projedir. Bu projeyi ilk etapta 25 şehirde başlattık. Zaman içinde bütün şehirlerimize yayılacak" dedi.

7.12.2019Ekonomi
Bakan Kurum: 22 ilde ekolojik koridor çalışmaları sürüyor

Bakan Kurum: 22 ilde ekolojik koridor çalışmaları sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Bakanlık olarak 22 ildeki ekolojik koridor çalışmalarımız devam ediyor. Ekolojik koridorların ilk örneğini Sultan Alaaddin döneminde Konya'da görüyoruz. Yine, Osmanlı'da ilk millet bahçesi Tanzimat Dönemi'nde Taksim'de açılmıştır" dedi.

7.12.2019Ekonomi
Ahmet Güneştekinden Hafıza Odası

Ahmet Güneştekin'den "Hafıza Odası"

Ahmet Güneştekin'in yaklaşık 4 bin metrekarelik alana kurulu "Hafıza Odası" adlı sergisi, Pilevneli Gallery Mecidiyeköy'de sanatseverlerle buluştu.

6.12.2019Keyif
Troya Müzesi Avrupa Yılın Müzesi Ödülü 2020de finale kaldı

Troya Müzesi "Avrupa Yılın Müzesi Ödülü 2020"de finale kaldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Troya Müzesi'nin "Avrupa Yılın Müzesi Ödülü 2020"de finale kaldığını bildirdi.

6.12.2019Keyif
Kültür ve Turizm Bakanlığı, tarihi manastır için harekete geçti

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tarihi manastır için harekete geçti

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Hatay’da 1900’lü yılların başında yapılan Latin Katolik Kilisesi’ne bağlı ve Meryem Ana’nın göğe yükselişine adanmış kutsal bir inanç merkezi özelliği taşıyan Kızlar Manastırı’nı yıkımdan kurtarmak için düğmeye bastı.

5.12.2019Gündem
Hacizli manastıra anıt kalkanı

Hacizli manastıra anıt kalkanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hatay’da 1900’lü yılların başında yapılan Latin Katolik Kilisesi’ne bağlı ve Meryem Ana’nın göğe yükselişine adanmış kutsal bir inanç merkezi özelliği taşıyan Kızlar Manastırı’nı yıkımdan kurtarmak için düğmeye bastı.

5.12.2019Kitap Sanat
Bakan Ersoy, Haluk Bilginer ile bir araya geldi

Bakan Ersoy, Haluk Bilginer ile bir araya geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, sanatçı Haluk Bilginer ile bir araya geldi

4.12.2019Keyif
‘Ölüp Dirilen Gemi’ yeniden dirilecek

‘Ölüp Dirilen Gemi’ yeniden dirilecek

İngiltere’den geminin planları istendi... 2021’de anıt vapuru birebir inşa edilecek...

4.12.2019Kitap Sanat
Bakan Ersoy, Haluk Bilgineri kabul etti

Bakan Ersoy, Haluk Bilginer'i kabul etti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Emmy Ödülü alan sanatçı Haluk Bilginer'i, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda kabul etti. Bakan Ersoy, Emmy Ödüllü sanatçı Bilginer'e plaket ve hediye takdim etti. Kabul töreninde konuşan Haluk Bilginer, “Aday olmuş olmak yeterince bir onurdu zaten. Fakat Türkiye'ye gelmesi beni çok memnun etti" dedi. Bilginer, "Ödülün Türkiye'ye gelmesi beni çok memnun etti. Çünkü Türkiye'den bir sorumluluk hissettim omuzlarımda. Almazsam hayal kırıklığına uğratacakmışım insanları gibi. Tüm ülkede beklemediğim, beklediğimden de öte sevinç ve gurur kaynağı olduğunu gördüm. Böyle bir şeye ihtiyacımız varmış demek ki" ifadelerini kullandı.

3.12.2019Haber
Bakan Ersoy, Haluk Bilgineri kabul etti

Bakan Ersoy, Haluk Bilginer'i kabul etti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Emmy Ödülü alan sanatçı Haluk Bilginer'i, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda kabul etti. Bakan Ersoy, Emmy Ödüllü sanatçı Bilginer'e plaket ve hediye takdim etti. Kabul töreninde konuşan Haluk Bilginer, “Aday olmuş olmak yeterince bir onurdu zaten. Fakat Türkiye'ye gelmesi beni çok memnun etti" dedi. Bilginer, "Ödülün Türkiye'ye gelmesi beni çok memnun etti. Çünkü Türkiye'den bir sorumluluk hissettim omuzlarımda. Almazsam hayal kırıklığına uğratacakmışım insanları gibi. Tüm ülkede beklemediğim, beklediğimden de öte sevinç ve gurur kaynağı olduğunu gördüm. Böyle bir şeye ihtiyacımız varmış demek ki" ifadelerini kullandı.

3.12.2019Gündem
5 yılda 1.5 milyon kişi opera-bale izledi

5 yılda 1.5 milyon kişi opera-bale izledi

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2014’ten bu yana son beş yılda Türkiye’de 1 milyon 505 bin 845 kişinin, Devlet Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu opera ve bale eserlerini izlediğini söyledi.

3.12.2019Kitap Sanat
Ankara fısıltıları Ankara semalarında tek motor pervaneli uçakta kim var

Ankara fısıltıları! Ankara semalarında tek motor pervaneli uçakta kim var?

Cumhurbaşkanlığı’nın yeni bürokratlarından olan Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, yakın çevresinde farklı bir özelliğiyle tanınıyor.

1.12.2019Gündem
Turist yağmuru

Turist yağmuru

Yabancı turist sayısı yılın ilk 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14.4 artış gösterdi. Turist sayısı 35.5 milyondan 40.7 milyona çıktı. Avrupa ülkelerinden gelen turist sayısı 15.7 milyondan 18.3 milyona çıkarken, Türkiye’ye en çok turist gönderen ülke Rusya’dan gelen turist sayısı 6.6 milyonu aştı.

30.11.2019Ekonomi
Turizm yeni pazarlarla yükselecek

Turizm yeni pazarlarla yükselecek

2019 sonu itibarıyla Uzakdoğu’dan 1.1 milyon, Orta Avrupa’dan 2.8 milyon, Amerika kıtasından 1.1 milyon turist beklendiğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2023 yılında ise Uzakdoğu’dan 4 milyon, Orta Avrupa’dan 4.5 milyon, Amerika kıtasından 3 milyon turistin gelmesinin hedeflendiğini, Türkiye olarak yeni pazarlara odaklanıldığını söyledi.

29.11.2019Ekonomi
Bakan Ersoy: 2023 hedefleri için radikal değişikliklere gittik

Bakan Ersoy: 2023 hedefleri için radikal değişikliklere gittik

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy "2023 hedeflerine ulaşmak için turizm politikalarını 2018 yılı itibarıyla değiştirdik, radikal değişikliklere gittik" dedi.

28.11.2019Ekonomi
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Sinema sektörüne 38 milyon lira destek sağladık

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Sinema sektörüne 38 milyon lira destek sağladık"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu yıl sinema sektöründe 179 farklı projeye toplam 38 milyon lira destek sağladıklarını bildirdi.

27.11.2019Keyif
Haluk Bilginer en iyi erkek oyuncu seçildi... Emmy ödülü Türkiye’nin

Haluk Bilginer 'en iyi erkek oyuncu' seçildi... Emmy ödülü Türkiye’nin!

Haluk Bilginer Türkiye’ye ödül sevinci yaşattı. Usta oyuncu, bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde‘en iyi erkek oyuncu’ seçildi. New York’taki törende ödülünü alan Bilginer, “Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için mutluyum” dedi.

27.11.2019Magazin
Çinin Türkiyedeki iki kültür varlığı iade edildi

Çin'in Türkiye'deki iki kültür varlığı iade edildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bir İngiliz vatandaşı tarafından gönüllü olarak Fethiye Müzesi'ne verilen Çin Halk Cumhuriyeti'ne ait iki kültür varlığını törenle teslim etti.

26.11.2019Keyif
Küçük Abdulselamın hayali gerçek oldu

Küçük Abdulselam'ın hayali gerçek oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Van'da kartondan yaptığı kamera ile okulunda çekim yapan Abdulselam Arslan'a (11), kamera hediye ederek, hayalini gerçekleştirdi.

25.11.2019Gündem
Bakan Ersoy, 2 tarihi eseri Çin’e iade etti

Bakan Ersoy, 2 tarihi eseri Çin’e iade etti

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fethiye’de yaşarken vefat eden yabancı uyruklu kişinin evinden çıkan ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne ait olduğu belirlenen 2 tarihi eseri, Ankara’da düzenlenen törenle Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li’ye teslim etti.

25.11.2019Haber
Bakan Ersoy, 2 tarihi eseri Çin’e iade etti

Bakan Ersoy, 2 tarihi eseri Çin’e iade etti

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fethiye’de yaşarken vefat eden yabancı uyruklu kişinin evinden çıkan ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne ait olduğu belirlenen 2 tarihi eseri, Ankara’da düzenlenen törenle Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li’ye teslim etti.

25.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Berlin konferansından çözüm çıktı mı?

Libya konusunda büyük umutlar beslenen Berlin zirvesi sonuçlandı. Merkel, ev sahibi sıfatıyla, zirveden sonra yaptığı açıklamada umutlu konuştu. BM Genel Sekreteri Guterres ise ihtiyatlıydı.

20.01.2020

100 milyon liralık filmler çok yakında!

Yeni yasanın sinema sektörüne sınıf atlattığını söyleyen NuLook İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım, “Artık hasılatı gerçekten yüzde 50-50 paylaşabiliyoruz. 3 yıl içinde 100 milyon lira bütçeli filmler, Oscar adayı yapımlar göreceğiz. Biz de iki Hollywood yapımına hazırlanıyoruz. Birinde Al Pacino’nun rol alması kesinleşmek üzere” dedi.

20.01.2020

Söz Meclis’ten dışarı

BÜTÇE görüşmeleri nedeniyle Meclis’te zaman zaman tansiyon yükseliyor. AK Parti ve CHP milletvekilleri yumrukları sıkıp birbirlerinin üzerine yürüyorlar. “Söz Meclis’ten dışarı” dedirtecek sahneler yaşanıyor.

12.12.2019

Yüksek gelirli turist nitelikli ekosisteme gelir

Hafta ortasında Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) düzenlediği, bu yıl dokuzuncusu yapılan Resort Turizm Kongresi için Antalya’daydım.

1.12.2019

Turizmcilerin gözü Almanya’da

Antalya’da ‘kış uykusu’ yok, her yer hareketli. Hangi otele uğradıysak ya bir kongre, ya bir konferans ya da şampiyona var. Kemer’deki Mirage Resort’ta Türkiye satranç şampiyonası yapılırken, Rusya Okçuluk Federasyonu’nun resmi antrenman sahasında oklar kınından çıkarılmıştı.

29.11.2019

‘Yönetmem, yönlendiririm’

AKP’den iki dönem Enerji Bakanlığı yapan Mehmet Hilmi Güler’le konuşurken “Ben çalışan değil yönlendiren bir işinsanıyım. Takımı ben kurarım” dedi. Size kendisini tanıtmak isterim.

27.11.2019