MENÜ

Kruvaziyer Turizmi

Kruvaziyer Turizmi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kruvaziyer Turizmi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kruvaziyer Turizmi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 445 Kruvaziyer Turizmi haberi bulunmuştur.

Kruvaziyer Turizmi Haberleri

4 yıl aradan sonra ilk kruvaziyer

4 yıl aradan sonra ilk kruvaziyer

İSTANBUL’a 4 yıl aradan sonra ilk kruvaziyer gemisi geldi.

7.06.2019Ekonomi
4 yıl aradan sonra bir ilk... İstanbul’a geldi...

4 yıl aradan sonra bir ilk... İstanbul’a geldi...

İSTANBUL’a 4 yıl aradan sonra ilk kruvaziyer gemisi geldi. Sarayburnu Limanı’na demir atan 10 katlı ’Regent Seven Seas Vogayer’ adlı geminin 750 yolcusu mehter takımıyla karşılandı.

6.06.2019Ekonomi
“Kruvaziyer turizmi fırsat olarak değerlendirilmeli”

“Kruvaziyer turizmi fırsat olarak değerlendirilmeli”

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, “Türkiye’nin bu yıl kruvaziyer turizmiyle turist rekoru kırması hedefinin fırsata çevrilmesi gerekiyor”. Türkiye bugün için ciddi bir döviz baskısı yaşıyor, altınla ticaretin serbest bırakılmasıyla döviz baskısından kurtulunabilir" açıklamasında bulundu.

21.05.2019Ekonomi
Sinopta kruvaziyer turizmi yeniden canlanacak

Sinop'ta kruvaziyer turizmi yeniden canlanacak

2014 ve 2015 yıllarında 60 geminin geldiği Sinop'ta kruvaziyer turizminin artırılmasına yönelik çalışmalar olumlu sonuçlandı.

15.05.2019Ekonomi
Barcelona gibi olmalı

Barcelona gibi olmalı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un 2021 yılına yetişeceğini açıkladığı Yenikapı kruvaziyer limanı için ilk talipli Global Ports Holding oldu. MedCruise 54’üncü Genel Kurulu’nda konuşan Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, “İstanbul’un Barcelona’daki gibi bir limana ihtiyacı var. Avrupa’da deniz kıyısında, tarihi olan, alışveriş imkânı olan İstanbul’dan başka şehir yok” dedi.

10.05.2019Ekonomi
Kuşadasında kruvaziyer bereketi

Kuşadası'nda kruvaziyer bereketi

Hollanda ve Malta bandıralı 2 kruvaziyer, 3 bin 560 yolcusuyla ilçeye geldi.

5.05.2019Ekonomi
Bodrumda kruvaziyer turizmi

Bodrum'da kruvaziyer turizmi

Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen sezonun ilk kruvaziyeri "Mein Schiff 4"ün yolcuları, halk oyunları gösterisi ve çiçeklerle karşılandı.

21.04.2019Ekonomi
Binali Yıldırım: 5 yılda 500 bin kişiye iş

Binali Yıldırım: 5 yılda 500 bin kişiye iş

AK Parti İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım ekonominin altyapısını düzenleyerek, yaklaşık 500 bin kişiye istihdamın yolunu açacaklarını söyledi. Yıldırım, “İstanbul, 5 yıl sonunda üniversiteden mezun olan her gencimizin rahatlıkla iş bulabildiği, hane gelirlerinin arttığı bir kent olacak” dedi.

2.03.2019Ekonomi
Yeni dönem başlıyor Otonom yatlar geliyor

Yeni dönem başlıyor! Otonom yatlar geliyor

Turizm gelirlerinin yaklaşık yüzde 20’sinin deniz turizmi faaliyetlerinden elde edildiği Türkiye’de, deniz turizminin geleceğine dair öngörüler Yaşar Üniversitesi Denizcilik Topluluğu tarafından düzenlenen panelde ele alındı. Günümüzde paylaşım ekonomisinin en iyi örneklerinden biri olarak gösterilen tekne kiralama pazarının Türkiye ekonomisi için sağlayacağı avantajlara değinen sektör temsilcileri, kruvaziyer turizminde ise Akdeniz’e yönelen talebe dikkat çektiler.

4.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Ersoy açıkladı: Yıl sonuna kadar tamamlanacak

Son dakika... Bakan Ersoy açıkladı: Yıl sonuna kadar tamamlanacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Turizm Geliştirme Fonu’yla ilgili özel sektörle gerekli görüşmelerimizi yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Yeni yıldan itibaren özel sektörle birlikte ortak kararlar alarak rakip gördüğümüz ülkelerin çok daha üzerinde bir performansla turizmimizi geliştirmeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

6.12.2018Ekonomi
Kruvaziyer limanıyla turizme 1,5 milyar dolarlık katkı

Kruvaziyer limanıyla turizme 1,5 milyar dolarlık katkı

Türkiye, Yenikapı'da yapılması planlanan limanla yıllık cirosu 35 milyar doları bulan küresel kruvaziyer turizmi pastasından aldığı payı yaklaşık 1,5 milyar dolara çıkaracak, İstanbul da Akdeniz bölgesinin önemli kruvaziyer merkezlerinden biri haline gelecek.

22.11.2018Ekonomi
Kuşadası açık ara önde

Kuşadası açık ara önde

Yıllın ilk yarısında dev gemilerle Türkiye'ye uğrayan 45 bin 917 yolcunun 35 bin 89'u Kuşadası'nı ziyaret etti. Yolcular, Meryem Ana ve Efes Antik kenti gibi tarihi yerlerin yanı sıra Kuşadası çarşısını gezdi. Gemilerin rotalarını yeniden Kuşadası'na çevirmesiyle bu yıl Kuşadası Limanı'na 120 bin turistin gelmesi bekleniyor.

20.07.2018Ekonomi
Alanyada kruvaziyer turizmi

Alanya'da kruvaziyer turizmi

Orient Queen isimli kruvaziyer, Akdeniz turu kapsamında Antalya'nın Alanya ilçesine ikinci kez geldi.

2.07.2018Ekonomi
Bodrumda kruvaziyer turizmi

Bodrum'da kruvaziyer turizmi

"Mein Schiff 2" isimli kruvaziyer, ilçeye 2 bin 77 turist getirdi.

27.06.2018Ekonomi
Bu sezon, hak ettiğimiz rahatlamayı sağlayacak

"Bu sezon, hak ettiğimiz rahatlamayı sağlayacak"

Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum, dünyanın her yerinden ağırladığı konuklarıyla turizmcilerin yüzünü güldürüyor.

18.06.2018Ekonomi
Geri dönüyorlar

Geri dönüyorlar

Türkiye’yi rotalarından bir bir çıkaran ve 2018’de gelmeyeceklerini açıklayan dünyanın en büyük cruise şirketleri rotayı Türkiye’ye çevirdi. Royal Caribbean cruise şirketinin en lüks gemileri arasında yer alan Azamara Journey, 15 Mayıs’ta çoğunluğunu İngiliz ve ABD’lilerin oluşturduğu gemisiyle Kuşadası Limanı’na yanaşacak. Asıl toparlanma ise 2019 ve 2020’de bekleniyor.

5.05.2018Ekonomi
Kruvaziyer turizmin gözdesi Türkiye

Kruvaziyer turizmin gözdesi Türkiye

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra coğrafi konumu, turizm sektöründe son yıllarda atılan adımlar, Türkiye'yi Avrupa kruvaziyer pazarının gözde ülkesi haline getirdi.

28.04.2018Ekonomi
2018 rekor yılı olacak Birincilik için yarışacaklar

2018 rekor yılı olacak! Birincilik için yarışacaklar

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: - "Ana pazar olarak tanımladığımız Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden gelen taleplerin olumlu seyretmesi neticesinde 2018 yılını, rekor kırarak 40 milyon ziyaretçi sayısıyla kapatacağımızı düşünüyorum. Yıl sonunda turizmden elde ettiğimiz gelirin de 30 milyar dolar seviyesini aşmasını bekliyoruz. 2009'da 300 bin kişi ile başlayan erken rezervasyon kampanyası 2017'de 5 milyonu aşmıştı. 2018'deki beklentimiz ise erken rezervasyonla tatile çıkan yerli turistin 6 milyonu aşarak 7 milyon seviyelerine yaklaşması yönünde. Bu yıl Almanya ve Rusya, 6 milyonlara ulaşacağını tahmin ettiğimiz rekor rakamlarla birincilik için yarışacak. Bununla birlikte İngiltere, Hollanda gibi son iki yıllık dönemde düşüş gösteren pazarlardan Türkiye’ye yönelik ilgi ve talebin yeniden canlanmasını çok önemli buluyoruz" açıklamasında bulundu.

14.04.2018Ekonomi
Komşuyu da bizi de vurdu

Komşuyu da bizi de vurdu

Türkiye’ye, gelen cruise gemisi sayısı yüzde 90’a yakın azaldı. TÜRSAB Kruvaziyer Turizmi Komitesi Başkanı Luigi Baltazzi, “Bu durum sadece Türkiye’yi değil aynı zamanda Yunanistan’ı da etkiliyor. Turistler rotada sadece Yunan adalarını görünce gitmek istemiyor. Komşu da cruise yolcusunun yüzde 40’ını kaybetti. Şirketlerin yeni rotaları ise Karayipler ve Asya oluyor” dedi.

21.10.2017Ekonomi
Martta Türkiyeye 5 bin yolcu taşıdı

Martta Türkiye'ye 5 bin yolcu taşıdı

Türkiye'deki 3 limana geçen ay 9 kruvaziyer tipi yolcu gemisi yanaşırken, bu gemilerle 5 bin 356 kişi taşındı.

27.04.2017Ekonomi
Miami’ye giden gidene

Miami’ye giden gidene

ABD’nin tatil kenti Miami Türk yatırımcısı ve vatandaşları için en cazip kentlerden biri oldu. 150 bin dolardan 20 milyon dolara kadar çıkan konutlar büyük ilgi görüyor. Koç, Süzer, Bayraktar yatırımlarını sürdürüyor.

18.03.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sezar’ın hakkı Sezar’a

GEÇEN hafta, Akdeniz Kruvaziyer Birliği Başkanı Airam Diaz Pastor’ün, “Kruvaziyer turizmi dünyada altın çağını yaşıyor” sözünden hareketle yazdığım yazımı şöyle bitirmiştim:

22.05.2019

Kuşadası, Marmaris uçuyor; ya İzmir?

RUSYA’yla yaşanan krizle başlayan, terör olayları, ekonomide yaşanan daralma, yurtdışında yapılan olumsuz haberlerin de etkisiyle birer birer rotadan çıkarılan Türkiye yeniden kruvaziyer devlerinin gözdesi olmaya başladı.

15.05.2019