MENÜ

Kremlin

Kremlin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kremlin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.785 Kremlin haberi bulunmuştur.

Kremlin Haberleri

‘Ankara ile enteresan bir görüşmemiz olacak’

‘Ankara ile enteresan bir görüşmemiz olacak’

Moskova Yönetimi, İstanbul’da 7 Eylül’de Türkiye, Rusya, Almanya ve Fransa liderlerinin katılımıyla yapılması planlanan dörtlü Suriye zirvesi hakkında açıklama yaptı.

20.08.2018Dünya
İstanbul zirvesi için uzmanlar toplanacak

İstanbul zirvesi için uzmanlar toplanacak

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın geçen ay, 7 Eylül’de Türkiye, Rusya, Almanya ve Fransa liderleriyle yapılacağını açıkladığı Suriye zirvesinin önceki günkü Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinde de ele alındığı belirtildi.

19.08.2018Dünya
Kremlin: Zirve gündeminde Türkiye yok

Kremlin: Zirve gündeminde Türkiye yok

KREMLİN Sarayı, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Almanya Başbakanı Merkel arasında gerçekleşecek görüşmede Türkiye’nin gündemde olmadığını açıkladı.

17.08.2018Dünya
Kremlin’den Astana açıklaması

Kremlin’den Astana açıklaması

KREMLİN Sözcüsü Dmitriy Peskov, Astana sürecinin garantör ülkeleri Rusya, Türkiye ve İran liderleri arasındaki yeni zirvenin eylül ayı başında yapılmasının planlandığını söyledi.

16.08.2018Dünya
Son dakika: Türkiyenin çağrısına Rusya’dan destek geldi…

Son dakika: Türkiye'nin çağrısına Rusya’dan destek geldi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ticareti milli para birimleriyle yapma çağrısına yanıt veren Kremlin, bunu bütün ülkelerle gerçekleştirmek için çabaladıklarını söyledi.

13.08.2018Dünya
Rus rublesi dolar karşısında iki yılın en düşük seviyesinde

Rus rublesi dolar karşısında iki yılın en düşük seviyesinde

ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları nedeniyle Rus rublesi dolar karşısındaki düşüşünü bugün de sürdürerek 3 Ağustos 2016’dan beri en düşük seviye olan 67,09’a geriledi. Rusya Merkez Bankası ise, piyasadaki oynaklığı sınırlamak için günlük döviz alım hacmini düzenleyebileceğini ve rubledeki sert düşüşün ABD yaptırımlarına ilişkin haberlere verilen "doğal tepki" olduğunu belirtti.

10.08.2018Ekonomi
ABD, Rusyaya yeni yaptırımlar uygulayacak

ABD, Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulayacak

ABD Moskova'nın İngiltere'de eski bir Rus casusu ve kızına yapılan suikast girişiminde zehirli sinir gazı kullandığını belirledikten sonra ay sonuna kadar yeni yaptırımlar uygulayacağını açıklarken, Kremlin yeni yaptırımların uluslararası hukuk kapsamında yasa dışı olduğunu ve Rusya'nın mali sisteminin istikrarlı olduğunu belirtti.

9.08.2018Ekonomi
Uzay Kuvvetleri kurulması talimatıyla ilgili çalışıyoruz

"Uzay Kuvvetleri kurulması talimatıyla ilgili çalışıyoruz"

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Başkan Donald Trump'ın Uzay Kuvvet Komutanlığı kurulması talimatı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

8.08.2018Teknoloji
Çalışmalar başladı: ABD uzay gücü

Çalışmalar başladı: ABD uzay gücü

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Başkan Donald Trump'ın Uzay Kuvvet Komutanlığı kurulması talimatı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

7.08.2018Dünya
Başkan Trump’tan ‘Rusya itirafı’ geldi

Başkan Trump’tan ‘Rusya itirafı’ geldi

Rusya’nın ABD’de 2016 yılında yapılan başkanlık seçimlerine müdahale edip etmediği araştırılırken, ABD Başkanı Donald Trump, sonunda oğlunun Kremlin bağlantılı bir avukatla rakip Hillary Clinton hakkında bilgi almak için görüştüğünü kabul etti.

6.08.2018Dünya
Trump kabul etti... Oğlu Rus avukatla görüştü

Trump kabul etti... Oğlu Rus avukatla görüştü

ABD Başkanı Donald Trump, oğlu Donald Trump Jr'nin, Kremlin bağlantılı Rus avukat Natalia Veselnitskaya ile Haziran 2016'ta "bir rakip hakkında bilgi almak için" görüştüğünü kabul etti. Ancak Trump görüşmenin yasal olduğunu savundu. Trump böylece oğlunun Veselnitskaya ile görüşmesiyle ilgili en net açıklamasını yaptı.

6.08.2018Dünya
Trump, oğlunun Rus avukatla Clinton hakkında bilgi almak için görüştüğünü kabul etti

Trump, oğlunun Rus avukatla Clinton hakkında bilgi almak için görüştüğünü kabul etti

ABD Başkanı Donald Trump, oğlu Donald Trump Jr'nin, Kremlin bağlantılı Rus avukat Natalia Veselnitskaya ile Haziran 2016'ta "bir rakip hakkında bilgi almak için" görüştüğünü kabul etti. Ancak Trump görüşmenin yasal olduğunu savundu.

6.08.2018Dünya
ABD’den Rusya karşıtı yeni tasarı

ABD’den Rusya karşıtı yeni tasarı

ABD’de Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörler Kongreye Rusya’ya karşı yeni ve katı yaptırımları içeren yasa tasarısı sundu.

3.08.2018Dünya
Putin’in bifteği Türkiye’ye geldi

Putin’in bifteği Türkiye’ye geldi

RUSYA ile Türkiye arasında iki yıldan bu yana sıkı pazarlık konusu olan et ithalatı, Rusya lideri Putin’in BRICS zirvesinde Cumnurbaşkanı Erdoğan’a “Sizinle Türkiye’de restorana Rus eti geldiğinde giderim” esprisinden bir gün sonra gerçekleşti.

29.07.2018Ekonomi
Trump bu kez eski avukatını hedef aldı

Trump bu kez eski avukatını hedef aldı

ABD Başkanı Donald Trump, eski avukatı Michael Cohen’in, Trump’ın Rus yetkililerle görüşmeden haberdar olduğu iddiasına Twitter’dan reddetti.

28.07.2018Dünya
Son dakika.. Kremlin duyurdu Erdoğan ve Putin görüşecek...

Son dakika.. Kremlin duyurdu! Erdoğan ve Putin görüşecek...

Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Yuriy Uşakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılacak BRICS zirvesi çerçevesinde 26 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geleceğini söyledi.

24.07.2018Dünya
Facebook veri paylaşımı endişesiyle bir analiz şirketini soruşturuyor

Facebook veri paylaşımı endişesiyle bir analiz şirketini soruşturuyor

Facebook, bir Amerikan analiz şirketi hakkında kullanıcı verisini topladığı ve paylaştığı endişesiyle soruşturma başlattı.

21.07.2018Teknoloji
Trumpın Putin davetine Rusyadan ilk yanıt

Trump'ın Putin davetine Rusya'dan ilk yanıt

Moskova yönetiminin, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Washington'u muhtemel ziyaretini görüşmeye hazır olduğu bildirildi.

20.07.2018Dünya
Trumptan Putin görüşmesi tweeti: Rusya ile olumlu sonuçlar yakın

Trump'tan Putin görüşmesi tweeti: Rusya ile olumlu sonuçlar yakın

ABD Başkanı Donald Trump, Helsinki Zirvesi sonrası Rusya'nın 2016 Başkanlık Seçimleri'ne müdahale ettiğini düşünmediği şeklindeki açıklamasını geri çektikten bir gün sonra, çok yakında iki ülkeyi ilgilendiren olumlu sonuçların alınacağını söyledi.

18.07.2018Dünya
Trump Rusyanın ABD seçimlerine müdahale ettiğini kabul etti

Trump Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiğini kabul etti

ABD Başkanı Donald Trump, önceki açıklamalarının aksi yönde bir açıklama yaparak, ABD istihbarat servislerinin Rusya'nın 2016 Başkanlık seçimlerine müdahale ettiğine dair ulaştıkları sonucu kabul ettiğini söyledi.

18.07.2018Dünya
Rus kadına ABD’de casusluktan gözaltı

Rus kadına ABD’de casusluktan gözaltı

ABD’de 29 yaşındaki Rusya vatandaşı Maria Butina, siyasi gruplara sızarak Rus hükümeti adına casusluk faaliyeti yürütmekten gözaltına alındı.

17.07.2018Dünya
Trumpa ABDden sert eleştiriler: Haince, ahmakça, utanç verici

Trump'a ABD'den sert eleştiriler: Haince, ahmakça, utanç verici

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Rusya'nın seçimlere müdahale ettiği iddialarıyla ilgili kendi istihbarat servisi yerine Rusya'nın yanında yer alıp Vladimir Putin'e destek çıkmasına ABD'den sert eleştiriler geldi.

17.07.2018Dünya
Ajan olduğu iddiasıyla tutuklandı

Ajan olduğu iddiasıyla tutuklandı

Putin-Trump zirvesinin yankıları sürerken, Marina Butina adlı bir Rusya vatandaşının pazar günü Washington’da tutuklandığı haberi ajanslara düştü.

16.07.2018Dünya
Son Rus Çarı II. Nikolay 100 yıl sonra yine kriz yarattı

Son Rus Çarı II. Nikolay 100 yıl sonra yine kriz yarattı

Rusya, 'karanlık ve şiddet' dolu tarih sayfalarını hatırlamak istemiyor. 2017 yılında Bolşevik Devrimi'nin 100. yıl dönümü resmi tek bir etkinlik olmaksızın geçiştirilirken, bu yıl da kurşuna dizilen son Rus Çarı II. Nikolay ve ailesinin yine 100 yıl önce katledilişi sorun oldu. Rus Ortodoks Kilisesi bilimsel olarak Çar'a ait olduğu kanıtlanan kalıntıları kabul etmeyerek devletle yeniden polemiğe girdi.

13.07.2018Dünya
İranda Batının boşaltacağı yeri Rusya alacak

'İran'da Batı'nın boşaltacağı yeri Rusya alacak'

İran lideri Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, ülkesinde Batılı şirketlerin boşalttığı yeri Rus şirketlerin dolduracağını belirtti.

12.07.2018Dünya
ABD Avrupaya baskı yapıyor

'ABD Avrupa'ya baskı yapıyor'

Rusya'da Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, ABD’yi kendi sıvılaştırılmış doğalgazını (LNG) satabilmek için "Avrupa’ya baskı yapmakla" suçladı.

12.07.2018Dünya
Putin, Hamaneyin danışmanı Velayeti ile görüştü

Putin, Hamaney'in danışmanı Velayeti ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti ile görüştü.

12.07.2018Dünya
Gündemi sarsacak iddia İki ülke gizlice anlaştı...

Gündemi sarsacak iddia! İki ülke gizlice anlaştı...

İsrail merkezli Haaretz gazetesine konuşan İsrailli üst düzey kaynaklar, Rusya ve İsrail arasında Suriye konusunda gizli bir anlaşma yapıldığını söyledi. İsrail ve Rusya arasında yapıldığı belirtilen anlaşmaya göre, Rusya Suriye'deki İran etkisini kıracak, İsrail ise buna karşılık Esad rejimini hedef almaktan vazgeçecek.

12.07.2018Dünya
İngilterede bir çift, eski casus Skripale karşı kullanılan gazla zehirlendi

İngiltere'de bir çift, eski casus Skripal'e karşı kullanılan gazla zehirlendi

İngiltere'de polis, ülkenin güneydoğusundaki Wiltshire bölgesinde bir çiftin, dört ay önce eski Rus casus Sergey Skripal ve kızı Yulia Skripal'e suikast girişiminde kullanılan Noviçok sinir gazıyla zehirlendiğini açıkladı.

5.07.2018Dünya
Son dakika Moskovada bomba paniği

Son dakika! Moskova'da bomba paniği

Reuters haber ajansı, Rusya'nın başkenti Moskova'daki Kremlin sarayı yakınlarında şüpheli bir eşya nedeniyle bomba paniği yaşandığını duyurdu. Reuters'ın görgü tanığı bölgenin kordona alındığını aktardı.

3.07.2018Dünya
Son dakika: CNNden Trump-Putin görüşmesine ilişkin müthiş iddia

Son dakika: CNN'den Trump-Putin görüşmesine ilişkin müthiş iddia

CNN'in haberinde ABD Başkanı Donald Trump'ın 16 Temmuz'da Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı görüşmede, ABD'nin Suriye'den çekilmesine olanak verecek bir anlaşmaya varmayı umduğu ileri sürüldü.

29.06.2018Dünya
Kimyasal yetkiye Rusya’dan tepki

Kimyasal yetkiye Rusya’dan tepki

Son yıllarda Suriye’deki kimyasal saldırılarla ilgili raporlarıyla uluslararası arenada adından söz ettiren Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün (OPCW) görev tanımında önceki gün yapılan değişiklik yeni tartışmaları beraberinde getirdi.

28.06.2018Dünya
Son dakika... Tarihi zirvenin yeri belli oldu

Son dakika... Tarihi zirvenin yeri belli oldu!

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki zirvenin 16 Temmuz'da Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de gerçekleşeceği belirtildi.

28.06.2018Dünya
Son dakika: Ve Putin açıkladı... Rusya geri çekiliyor

Son dakika: Ve Putin açıkladı... Rusya geri çekiliyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin son birkaç gün içinde Suriye'den 1140 askeri personel ve 13 savaş uçağını geri çektiğini söyledi.

28.06.2018Dünya
Trumptan Putin açıklamsı: Görüşebiliriz

Trump'tan Putin açıklamsı: Görüşebiliriz

ABD Başkanı Donald Trump, temmuz ayında Avrupa'ya yapacağı ziyarette Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşebileceğini açıkladı.

27.06.2018Dünya
Trumpın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton Rusyada

Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton Rusya'da

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'u kabul etti.

27.06.2018Dünya
Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğanı telefonla arayarak tebrik etti

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik etti

Rusya meclis alt kanadı Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin Suriye barış süreci dahil olmak üzere Rusya ve Türkiye’nin işbirliğinin kilit konularında öngörülebilirliği sağlayacağını duyurdu. Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Putin ve Erdoğan'ın bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

25.06.2018Dünya
Dünya kupasında ilişki atışması

Dünya kupasında ilişki atışması

Rusya’da oynanan FIFA Dünya Kupası’yla ilgili Rusya Parlamentosu Kadın, Aile ve Çocuk İşleri Komitesi Başkanı Tamara Pletnyova’nın Rus kadınlarına hitaben, “Yabancı erkeklerle ilişki kurmayın, pişman olursunuz” açıklamalarına Kremlin’den itiraz var.

16.06.2018Dünya
Peskovdan o açıklamaya düzeltme: Bizim kızlar ne yapacağını bilir

Peskov'dan o açıklamaya düzeltme: 'Bizim kızlar ne yapacağını bilir'

Rusya’da oynanan Dünya Kupasıyla ilgili Rusya Parlamentosu Kadın, Aile ve Çocuk İşleri Komitesi Başkanı Tamara Pletnyova’nın kadınlara oldukça ırkçı “Yabancı erkeklerle ilişki kurmayın, pişman olursunuz” açıklamalarına Kremlin Sarayından düzeltme geldi.

16.06.2018Dünya
Cezaevleri Dünya Kupası’na hazır

Cezaevleri Dünya Kupası’na hazır

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin karşıtı izinsiz gösteri düzenlediği için 30 gün hapis cezasına çarptırılan muhalif lider Aleksey Navalni, dün, Rusya’nın ev sahipliğini yaptığı Dünya Kupası’nın başladığı gün, özgürlüğüne kavuştu.

14.06.2018Dünya
Aralarında Türkiyenin de olduğu 5 ülkeye Dünya Kupası mesajı “Lütfen sorun çıkarmayın”

Aralarında Türkiye'nin de olduğu 5 ülkeye Dünya Kupası mesajı “Lütfen sorun çıkarmayın”

Perşembe akşamı Rusya başkenti Moskova’da 2018 Dünya Kupası şampiyonası resmen açılışını yaparken, Kremlin yönetiminin Suriye ihtilafındaki dış oyuncu ülkeler ABD, Türkiye, İran, Irak ve İsrail’e 'Dünya Kupası boyunca 14 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında Suriye ile ilgili lütfen sorun çıkarmayın' ricasında bulunduğu iddia edildi.

14.06.2018Dünya
Trump: Rahat uyuyabilirsiniz

Trump: Rahat uyuyabilirsiniz

SİNGAPUR’da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile önceki gün tarihi bir zirve gerçekleştiren ABD Başkanı Donald Trump, dün ABD’ye dönüşünün ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

13.06.2018Dünya
Kremlinden Putin açıklaması

Kremlin'den Putin açıklaması!

Rusya Devlet Sarayı, Kremlin, yarın oynanacak "Rusya - Suudi Arabistan" öncesindeki açılış törenine Vladimir Putin'in katılacağını ve sonrasında maçı da izleyeceğini açıkladı. Törene katılacak isimler de netleşti...

13.06.2018Dünya Kupası
Yâr bize uykusuz geceler

Yâr bize uykusuz geceler

“Ölmeden önce mutlaka yapmam gereken şeyler” listemde bir Latin Amerika ülkesinde Dünya Kupası izlemek de var. Daha önce Fransa’da, Almanya’da, İtalya’da Dünya Kupası izledim. ‘Bir daha her hangi bir Latin Amerika ülkesinde ne zaman Dünya Kupası düzenlenir, o tarihte rahatça seyahat edebilir durumda olabilir miyim?’, bilmiyorum ama böyle bir hayalim var. Arife günü yani 14 Haziran’da futbolseverler için yeni bir heyecan başlıyor. Ama bu sadece futbolseverlerin değil, seyahat severlerin de heyecanlanacağı bir olay olmalı. Çünkü Dünya Kupası maçının oynandığı bir kente yolculuk etmek demek, futbol sevmeseniz de, stadyuma girip maç izlemeseniz de yaşamanız gereken bir deneyim. Değişik ülkelerin renklerinin süslediği cıvıl cıvıl sokaklarda dans eden, tezahürat yapan, içki içen insanların arasına karışıp, o hengameyi yaşamak gerçekten unutamayacağınız bir deneyim. Bu yıl Kupa heyecanı Rusya Federasyonu’nun, Moskova, Kazan, Nijniy Novgorod, Rostov-na-Donu, Sankt Peterburg, Samara, Saransk, Soçi, Volgograd, Kaliningrad  ve Yekaterinburg kentlerinde yaşanacak. Bu kentler aynı zamanda ilginç gezi destinasyonlarıdır, onu da hatırlatmış olayım...

11.06.2018Seyahat
Putin üstsüz fotoğraflarıyla ilgili ilk kez konuştu

Putin üstsüz fotoğraflarıyla ilgili ilk kez konuştu

Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Avusturya merkezli OPF televizyonuna yaptığı açıklamada basında sık sık yer alan üstsüz fotoğrafları ile ilgili konuştu. Putin yanlış bir şey görmediğini, tatildeyken çalıların arkasında saklanmaya gerek duymadığını söyledi.

5.06.2018Dünya
Kılıç Darbesi gerilimi... Rusya da teyakkuzda

'Kılıç Darbesi' gerilimi... Rusya da teyakkuzda

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın amacının Rusya'yı izole etmek olmadığını belirterek, "Ancak müttefikler, Rusya uluslararası kuralları ihlal ettiğinde kararlı ve birlik içinde hareket etmelidir." dedi. NATO Polonya ve Baltık ülkeleri Litvanya, Letonya ve Estonya'yı kapsayan 'Kılıç Darbesi 18' tatbikatını başlatmıştı. Rusya'dan yapılan açıklamada sınırlarının yakınında gerçekleşen NATO tatbikatlarınının yakından takip edildiği ve gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı bildirildi.

4.06.2018Dünya
Rusya ile İsrail arasında Suriye trafiği

Rusya ile İsrail arasında Suriye trafiği

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştü.

31.05.2018Dünya
Suikast tezgâhmış

Suikast tezgâhmış

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de önceki akşam öldürüldüğü açıklanan Rus muhalif gazeteci Arkadiy Babçenko’nun (41) aslında ölmediği ortaya çıktı.

30.05.2018Dünya
Putinden kritik Türkiye açıklaması: Bunu teyit ettik

Putin'den kritik Türkiye açıklaması: Bunu teyit ettik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, TürkAkım'da Avrupa'ya uzanacak hattın rotasını Türkiye ile sürekli istişare ettiklerini belirterek, "Bulgaristan da bu noktadaki alternatiflerden birisi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dünkü telefon görüşmemizde bunu teyit etti. Türk ve Bulgar dostlarımızla bunun üzerinde somut olarak çalışıyoruz" dedi.

30.05.2018Ekonomi
Rus muhalif gazeteci Ukraynada öldürüldü

Rus muhalif gazeteci Ukrayna'da öldürüldü

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen silahlı saldırıda Arkady Babchenko isimli bir Rus gazeteci öldürüldü.

30.05.2018Dünya