MENÜ

Kredi Kaynağı

Kredi Kaynağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kredi Kaynağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.943 Kredi Kaynağı haberi bulunmuştur.

Kredi Kaynağı Haberleri

Hesaplar kapatıldı 4 milyon euro...

Hesaplar kapatıldı! 4 milyon euro...

Beşiktaş’ta alacakları ödenmediği için FIFA’ya şikayette bulunan Ricardo Quaresma ve Domagoj Vida’nın hesapları kapatıldı.

21.06.2019Futbol
CFO’ların stratejik sorumlulukları arttı

CFO’ların stratejik sorumlulukları arttı

DataExpert Kurucu Genel Müdürü Hasan Altunkaya, iş dünyasında Finans Grubu Başkanlığı ya da Finansal Genel Müdür (CFO) koltuğunda olanların görev ve sorumlulukları itibarıyla şirketlerin en stratejik konumunda bulunduğunu söyledi.

8.03.2019Ekonomi
Bakan Kurum: 20 yıl içerisinde kentsel dönüşümü tamamlamak istiyoruz

Bakan Kurum: 20 yıl içerisinde kentsel dönüşümü tamamlamak istiyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Önümüzdeki 20 yıl içerisinde kentsel dönüşümü tamamlamak istiyoruz. Aksi takdirde, Allah korusun depremin yıkıcı sonuçları ile karşı karşıya kalırız. Tedbirler almalıyız. Özellikle Erzincan'dan Marmara'ya uzanan hat, şu an büyük tehlike arz ediyor. İşte bu noktada kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmamız gerekiyor " açıklamasında bulundu.

4.03.2019Ekonomi
Son dakika: Bakan Kurum açıkladı: Kentsel dönüşümde önemli bir süreci başlatacağız

Son dakika: Bakan Kurum açıkladı: Kentsel dönüşümde önemli bir süreci başlatacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 4 milyar liralık kredi kaynağı ile kentsel dönüşümde önemli bir süreci başlatacaklarını duyurdu.

1.03.2019Ekonomi
Pazarlıklar başladı Yüzbinlerce işçinin gözü kulağı bu kararda

Pazarlıklar başladı! Yüzbinlerce işçinin gözü kulağı bu kararda!

Türk-İş kamu işçilerinin 2 yılını belirleyecek toplu sözleşme pazarlığını ilk yıl için yüzde 18 zam talebiyle açtı. Bakan Mehmet Müezzinoğlu’na taleplerini sunan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, iyileştirme ve denge ödeneği de istediklerini vurguladı.

26.04.2017Ekonomi
KOBİ musluğu

KOBİ musluğu

Kredi Garanti Fonu’nun KOBİ’lere 250 milyar liralık kredi kaynağı yaratacak garanti limiti için beklenen Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Kredi Garanti Fonu’nun, Hazine ile protokol imzalamasının ardından krediler kullandırılmaya başlanacak.

10.03.2017Ekonomi
Rus ortağın Turkcell hisseleri için Ziraat ve Çukurova’ya yaptığı teklifin perde arkası

Rus ortağın Turkcell hisseleri için Ziraat ve Çukurova’ya yaptığı teklifin perde arkası

Turkcell’in Rus ortağı Alfa’nın Ziraat Bankası ve Çukurova Grubu’na elindeki hisseleri satma teklifinde İngiliz Tahkim mahkemesinin vereceği kararın etkili olduğu konuşuluyor. Kulislere göre tahkimin Çukurova lehine karar vermesi daha yüksek ihtimal ve hisselere 2.2 milyar dolar civarında değer biçiyor. Alfa da 2.7 milyar dolarlık teklifi ile 500 milyon dolar avantaj hesabı yapıyor.

29.03.2016Ekonomi
Dikkat Önemli uygulama yarın başlıyor

Dikkat! Önemli uygulama yarın başlıyor

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katıldığı toplantıyla tanıtılan karekodlu çek uygulamasına yarın geçiliyor. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, 15 Haziran’da başlayacak "karekodlu çek’’ uygulamasının piyasada karşılıksız ve sahte çek riskini azaltacağını belirterek, "Şu anda zorunlu olmayan bu uygulamanın tam işlerlik kazanması sağlanmalıdır’’ dedi.

14.06.2015Ekonomi
Libya’da sözleşmeler canlanacak, yarım hastaneler bitecek

Libya’da sözleşmeler canlanacak, yarım hastaneler bitecek

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, devrimin ardından Libya kapısının Türk işadamlarına yeniden aralandığını açıkladı.

24.01.2012Ekonomi
ABDnin Çin politikaları tutarlı olmalı

ABD'nin Çin politikaları tutarlı olmalı

ABD'nin Çin ile ilişkilerinde ilk önceliği bir denge politikası oluşturmak olmalı. Washington, önce Çinli liderleri ardından da ülkedeki insan hakları eylemcilerini hayal kırıklığına uğratarak bir yere varamaz.

19.02.2010Gündem
G20de gevşeme için henüz erken kararı

G20'de gevşeme için henüz erken kararı

Dünyanın önde gelen ülkelerinin oluşturduğu G20 yetkililerinin haftasonundaki toplantısında, global finans sisteminin tekrar ayağa kalkması için bir dizi karar alındı.

7.09.2009Gündem
TSKB enerjiye 420 milyon dolar kredi açtı

TSKB enerjiye 420 milyon dolar kredi açtı

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Genel Müdür Yardımcısı Orhan Beşkök, Dünya Bankası’ndan Haziran ayında sağladıkları 420 milyon dolarlık uzun vadeli krediyi yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğini arttırmayı amaçlayan projeler için kullanıma açtıklarını belirterek, bu alanda yatırım yapan kuruluşlara çağrı yaptı.

24.08.2009Ekonomi
Çevreci projelerin oranı yüzde 25e yükseldi

Çevreci projelerin oranı yüzde 25'e yükseldi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), dünyanın en çevreci finans kuruluşu olarak bilinen Fransız Kalkınma Ajansı AFD ile Türkiye’de çevreci projeleri desteklemek üzere yeni kredi kaynağının gelmesini kolaylaştıracak bir anlaşma imzaladı.

9.04.2009Ekonomi
Finansbanka 470 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Finansbank'a 470 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Finansbank, ihracatın finansmanında kullanılmak üzere 12 ülkeden 20 bankanın katıldığı sendikasyondan 470 milyon dolarlık kredi aldı.

4.12.2008Ekonomi
Finansbank’a 470 milyon dolarlık sendikasyon

Finansbank’a 470 milyon dolarlık sendikasyon

Finansbank, 12 ülkeden 20 bankanın katılımı ile 470 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.

4.12.2008Ekonomi
Gurbetçi hesabı Ziraat’e geçecek 13 milyar Euro’luk kredi doğacak

Gurbetçi hesabı Ziraat’e geçecek 13 milyar Euro’luk kredi doğacak

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Hindistan gezisi dönüşü açıklamayı planladığı yeni paketin ayrıntıları şekilleniyor. Hükümet, sıkışan piyasalarda nakit akışını rahatlatmak amacıyla dört teknik önlem planlıyor.

22.11.2008Ekonomi
Garanti, krize takılmadan 40 şube daha açacak 17 bin 200 çalışana ulaşacak

Garanti, krize takılmadan 40 şube daha açacak 17 bin 200 çalışana ulaşacak

Bu yılın ilk 9 ayında 1.5 milyar YTL net kár açıklayan Garanti Bankası, küresel krize rağmen büyümesini devam ettireceğini açıkladı. Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, 2009’da 40 tane daha yeni şube açacaklarını, çalışan sayısının da 450 kişi artarak 17 bin 200’e ulaşacağını belirtti.

11.11.2008Ekonomi
İşte iyi ekonomik sicile sahip ülkeler

İşte iyi ekonomik sicile sahip ülkeler

Uluslararası Para Fonu'na (IMF) göre, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkeler, “iyi ekonomik sicile” sahip bulunuyor.

25.10.2008Ekonomi
Ağaoğludan sıfır faizle kredili konut satışı

Ağaoğlu'dan sıfır faizle kredili konut satışı

Ağaoğlu Şirketler Grubu İstanbul Anadolu Yakası’nda My World markası altında yapımını gerçekleştirdiği Starland konut projesi için farklı bir finans modeli uygulamaya başladı.

15.01.2008Gündem
Piyasaları bu kez Almanya korkuttu, FED bekletti

Piyasaları bu kez Almanya korkuttu, FED bekletti

Piyasalar dün mortgage kredileri yüzünden Almanya’da bir bankanın battığı söylentileri ile karıştı. Alman borsasındaki düşüşe ayak uyduran ve ’FED’den faiz indirimi gelecek’ beklentisine giren İMKB, yüzde 1.92 geriledi. Dolar 138 YTL’ye kadar yükseldi. FED ise indirim yerine repo yoluyla likitide enjeksiyonu yapmayı tercih etti.

21.08.2007Ekonomi
Denizbanka 250 milyon euroluk kredi

Denizbank'a 250 milyon euroluk kredi

Denizbank, Avrupa Yatırım Bankası ile 250 milyon avroluk, 10 yıla kadar vadeli kredi çerçeve sözleşmesi imzaladı.

13.07.2007Ekonomi
3 ayda kredi bulamazsa Deva’yı alamayacak

3 ayda kredi bulamazsa Deva’yı alamayacak

Deva Holding’in yüzde 47.39’una denk gelen hisse alımında Advent Pharma Holding’in kullanacağı krediyi finanse edecek olan ana kredi kaynağı banka, Türk ekonomisinde yaşanan gelişmeler nedeniyle teklifini geri çekti.

3.07.2006Ekonomi
Özyeğin’in yeni hedefi girişimcilere ortak olmak

Özyeğin’in yeni hedefi girişimcilere ortak olmak

FİBA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, "bilmediğimiz sektörlere" girmeyiz demekle birlikte, yeni stratejilerini "becerikli girişimcilere sermaye ve kredi desteği vererek ortak olmak" şeklinde açıkladı. Türkiye’de bunu yapan ilk grup olacaklarını söyleyen Özyeğin, projeleri incelemeye başladıklarını da belirtti.

21.12.2005Ekonomi
Türkiyenin yeni imajına uygun banknot

Türkiye'nin yeni imajına uygun banknot

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'nin yeni imajına uygun düşen banknotları nihayet tedavüle sokuyoruz” dedi.

28.07.2004Gündem
Erdoğan: Demiryollarında rehabilitasyon sürecek

Erdoğan: Demiryollarında rehabilitasyon sürecek

Başbakan Tayyip Erdoğan, hızlandırılmış tren projesiyle ilgili olarak tüm alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ve trafik kazalarını önlemede bir alternatif olarak öne çıkan demiryollarında rehabilitasyon çalışmalarının süreceğini söyledi.

27.07.2004Gündem
Siyasilerin Kandilli ziyareti olağan

Siyasilerin Kandilli ziyareti 'olağan'

DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara'yı ziyaret etti. Işıkara siyasilerin ziyaretlerinin önceden planlandığını söyledi.

12.03.2002Gündem

Çolakoğlu: İyimserliğe neden yok

Sanayi Odaları Konsey Başkanı Kemal Çolakoğlu, Türkiye ekonomisindeki kötümser bekleyiş sona erse de, üretim için henüz iyimserliğe neden olacak bir gelişme bulunmadığını ifade ederek, bunun için reel sektörün önünün açılmasının zorunluluğuna dikkati çekti.

2.02.2002Ekonomi
Yassıada Serbest Bölgesi için başvuru hazırlığı

Yassıada Serbest Bölgesi için başvuru hazırlığı

Marmara ve Boğazları Belediyeleri Birliği (MBBB) Başkanı Sefa Sirmen, Yassıada Serbest Bölgesi kurulması için başvuru yapacaklarını bildirdi.

13.09.2001Gündem
Adaylar İstanbul projelerini açıkladı Uzmanlar yorumladı...

Adaylar İstanbul projelerini açıkladı! Uzmanlar yorumladı...

Resmi rakamlara göre İstanbul’da 15 milyon kişi yaşıyor. İstanbul nüfus açısından, 204 ülke içinde 131 ülkeyi geride bıraktı.

İstanbul’da 11’i devlet 51 üniversite ve 5 meslek yüksekokulu var. Bu kentteki öğrenci sayısı küçük bir ülke nüfusu gibi. Yükseköğretimde okuyan öğrenci sayısı 1.2 milyon, bu sayıya ilköğretim ve lise eklendiğinde 4 milyonu buluyor.

İstanbul’da trafiğe kayıtlı 4 milyon 170 bini aşkın araç bulunuyor. Türkiye’de 20 ilin toplam nüfusu, İstanbul’daki araç sayısına denk geliyor. Mega kentin çözüme kavuşturulmayı bekleyen birçok problemi bulunuyor.

Trafik, yeşil alan, sıcak gündem maddesi deprem, kentsel dönüşüm, istihdam, öğrenim gören gençlerin beklentileri gibi konularda İstanbul halkı yenilenen seçimlerden önce adaylardan vaatlerini duymak istiyordu. Ancak seçim öncesi dönemde adaylar, vaatlerinden daha çok başka konularda tartışmalarla gündemde oldu.

milliyet.com.tr’de yer alan habere göre, özellikle AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun çıktığı ortak canlı yayında vaatlerin, projelerin konuşulması bekleniyordu. Ancak bu gerçekleşemedi.

Seçimlere 24 saatten az bir süre kaldı. Adayların çeşitli mecralarda açıkladıkları vaatlerini derledik. Sizin için uzmanlarına sorduk.

22.06.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: O dosya bizim için kapanmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: O dosya bizim için kapanmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Yaşlıları Koruma Derneği'nin akşam yemeğinde konuştu. Erdoğan, "O iş bizim için bitmiştir, o dosya bizim için kapanmıştır ve çok kısa bir zaman içerisinde de siparişlerimizi inşallah alacağız" ifadelerini kullandı.

18.06.2019Gündem
Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydından önemli açıklamalar

Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın'dan önemli açıklamalar

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle enflasyonda gelecekte düşüş bekleyen ve alımını erteleyen müşterilerin taleplerini öne çekmek istedik. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranı son açıklanan TÜFE'ye bankamızca belirlenen aylık 0,19 marjın eklenmesiyle hesaplanacak. Fiyatların aşağı yönlü seyrettiği dönemde tüketici lehine bir ürün üretmiş oluyoruz" açıklamasında bulundu.

17.06.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gül’den Erbakan’a ince D-8 çalımı

PROF. Necmettin Erbakan, Refahyol iktidarında (1997) başbakan iken, Batı’nın G-8’ine inat olarak 8 büyük Müslüman devletini ‘barış ve bereket cephesi’ olarak bir araya getirmişti. Bu dayanışma hareketine D-8 adını vermişti.

11.06.2005