MENÜ

Kral Türkiye Müzik Ödülleri

Kral Türkiye Müzik Ödülleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kral Türkiye Müzik Ödülleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kral Türkiye Müzik Ödülleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 172 Kral Türkiye Müzik Ödülleri haberi bulunmuştur.

Kral Türkiye Müzik Ödülleri Haberleri

Müzikal çeteler

Müzikal çeteler

Birbiriyle iyi anlaşan şarkıcılar birçok projeyi beraber yürütüyor. Öyle ki artık birinin adı diğerini çağrıştıyor. Kankalar birbirlerinin konserlerinde çıkıp kliplerinde bile boy gösteriyor. İşte müzik dünyasının sevimli çeteleri

17.08.2012Kelebek
Şarkı söylemek yetmez

Şarkı söylemek yetmez

Murat Boz, yarın akşam Kuruçeşme Arena’da konser verecek.

18.06.2012Kelebek
Beni annem keşfetti

Beni annem keşfetti

Çekim sonrası hayatının dönüm noktalarını da anlatan Boz, “Annem beni Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’ne gönderme kararı almasaydı bugün çok farklı şeyler yapıyor olacaktım. Beni annem keşfetti” dedi.

30.05.2012Kelebek
Magazinci ödülleri sahiplerini buldu

Magazinci ödülleri sahiplerini buldu

11’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Magazinci.com, 2011 yılının en iyilerini seçti.

17.05.2012Kelebek
Bağımlılık yaparım

Bağımlılık yaparım

Sinan Akçıl, ilk albümü “Kalp Sesi”nden tam bir yıl sonra “Karnaval”la müzikseverlerin karşısına çıktı.

6.05.2012Kelebek
“Müziği politikaya alet etmiyoruz”

“Müziği politikaya alet etmiyoruz”

18. Kral Müzik Ödülleri, 30 Nisan'da sahiplerini bulacak. O gece ödülleri, 2011'in müzik dünyasına damgasını vuran isimler kucaklayacak. Gecenin hazırlıklarını sürdüren Kral TV-Kral FM Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay'a hem törenin detaylarını hem de adaylar hakkındaki ilginç iddiaları sorduk.

20.04.2012Gündem
Almanyaya göçeli yarım asır oldu

Almanya'ya göçeli yarım asır oldu

“Türkler göçebe millettir” denir ya, Cumhuriyet döneminin en büyük göçünü gerçekleştirmeye başladığımız tarihin üzerinden tam 50 yıl geçti. 1961’deki ilk ‘konuk Türk işçisi’nin ardından milyonlarca erkek ve kadın ‘acı vatan’a gitti. Başta hepsi 1-2 yıllığına diye niyetlendi ama çoğu geri dönmedi. Orada evlendiler, çocuk sahibi oldular, iş kurdular, yaşlandılar ve öldüler. En büyük zorluğu ‘Alamancı’ olarak anılan ilk nesil çekti. Ne Almanya’da Alman ne de Türkiye’de Türk olabildiler. Hep yabancı gibi yaşadılar. Ama onların çocukları ve torunları, bugün Alman toplumunda her alanda söz sahibi. Üçüncü nesil, kendini iki ülkenin ve kültürün karışımı olarak tanımlıyor. Aralarından dünyaca ünlü yönetmenler, yazarlar, oyuncular, sporcular, bilim insanları ve siyasetçiler çıkıyor

30.07.2011Gündem
Sahne hazırlıkları iki ay önceden başlıyor

Sahne hazırlıkları iki ay önceden başlıyor

Burcu Yüce (33), Ajda Pekkan’dan Sezen Aksu’ya birçok büyük ismin sahne koreografisini yapıyor. Aynı zamanda ünlülere özel dans dersleri veriyor. Bir yandan profesyonel olarak boru dansı yapıyor ve öğretiyor. Hatta boru dansı federasyonu kurmak için kolları sıvadı bile

24.06.2011Kelebek
Lakin yıl oldu 2011

Lakin yıl oldu 2011!

Kral TV Müzik Ödülleri’nin eğer gelişmesi bekleniyorsa Yayın Müdürü Gezegen Mehmet’in biraz daha büyük bir gezegene taşınması şart! Belki ‘çılgın proje’den sonra yapılacak olan yeni konutlara geçer, kim bilir.

21.05.2011Kelebek
Egemen Bağış: Müjde hanım daha güzel rüyalar görsün

Egemen Bağış: Müjde hanım daha güzel rüyalar görsün

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ünlü sinema oyuncusu Müjde Ar'ın "siyasete bulaşmamış rüyalar görmesini temenni ettiğini" söyledi.

20.05.2011Gündem
Hiçbir sanatçı dolgu malzemesi değildir

Hiçbir sanatçı dolgu malzemesi değildir

17. Kral TV Video Müzik Ödülleri, 17 Mayıs akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak. Gecenin detaylarını ve her ödül töreni sonrası yaşanan polemikleri, Kral Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Gezegen Mehmet (Akbay) ve gecenin organizatörü Emel Müftüoğlu ile konuştuk.

11.05.2011Kelebek
Oscarlar sahiplerini buldu

Oscar'lar sahiplerini buldu

83. Oscar Ödül töreni Los Angeles'ta düzenlenen muhteşem törenle sahiplerini buldu. Oscar'a 12 dalda aday olan 'The King's Speech' En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alarak geceye damgasını vurdu. En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını ise Natalie Portman aldı. Gecenin ilginç anları ise En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Melissa Leo'nun ağzından küfür kaçırması ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alan Christian Bale'in eşinin ismini unutması oldu.

28.02.2011Gündem
Ben seçilmem seçerim

Ben seçilmem seçerim

Atiye geçen sene Salla şarkısıyla adını duyurdu. Şu sıralarsa Teoman’la birlikte söylediği ‘Kal’ parçası Küçük Sırlar dizisinden dolayı yeniden herkesin dilinde. Bir yandan Türkiye’de, bir yandan da yurtdışında çıkacak albümleri için çalışıyor. Yetmiyor; 18 Eylül’de Disney Channel’de ekrana gelecek ve genç kuşak arasında fenomen olan ‘Camp Rock 2: Büyük Final’in şarkısını Türkçe okuyor

13.08.2010Kelebek
Nihayet Nilüfer sahnede

Nihayet Nilüfer sahne'de

09 Temmuz tarhinde olumsuz hava şartları nedeniyle gerçekleşmeyen Nilüfer konserinin yeni tarihi belli oldu.

10.08.2010Kelebek
Teoman’la düet yaptık

Teoman’la düet yaptık

Atiye, geçtiğimiz sene çıkardığı ve kendi adını taşıyan albümüyle müzik dünyasına hızlı girdi.

20.02.2010Kelebek
Teoman’la karşılaşmadan düet yaptık

Teoman’la karşılaşmadan düet yaptık

Atiye, geçtiğimiz sene çıkardığı ve kendi adını taşıyan albümüyle müzik dünyasına hızlı girdi. Muamma ve Salla adlı şarkıları, gece kulüplerinin en çok çalınan parçaları arasındaydı. Seksi dansı ve fiziğiyle de dikkat çekiyordu. Şimdi, aynı albümden, Teoman’la düet yaptığı “Kal” isimli şarkısının klibiyle listeleri zorluyor.

19.02.2010Kelebek
2009’un en iyi 10 yerli albümü

2009’un en iyi 10 yerli albümü

2009, müzik piyasası için hem iyi hem kötü bir yıldı. Uzun süredir sesi soluğu çıkmayanlar ve yeni isimler albüm yayınladı. Fakat, bu albümlerin pek çoğu single’dı, yani içinde tek bir şarkı vardı. Yine de bütün yıl boyunca bu şarkılarla eğlendik, hüzünlendik. İçlerinde gece kulüplerini sallayanlar da oldu, konserlerde ağlatanlar da. 2009’un sonuna yaklaşırken, müzikten anlayan isimlere, yılın en iyi yerli albümlerini sorduk. En iyi 10 listesindeki albümlerden ikisi single: Ajda Pekkan-Resim ve Demet Akalın-Toz Pembe.

27.11.2009Kelebek
Hafta sonu ne yapsak

Hafta sonu ne yapsak

Güzel havaların İstanbul'u terk etmek üzere olduğu şu günlerde hafta sonunu evde geçirmeyin, sizin için hazırladığımız etkinlik rehberinden faydalanın...

9.10.2009Seyahat
Türkiyenin üç pırlantası

Türkiye'nin üç pırlantası

Kral Müzik Ödülleri ve MÜYAP ödülleri bu yıl ortak törenle sahiplerini bulacak.

4.05.2009Gündem
Hayko Cepkin - Hayalim kahraman olmaktı

Hayko Cepkin - Hayalim kahraman olmaktı

Sahne şovlarıyla ve şarkılarıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan Hayko Cepkin’le Trendy okurlarından Gizem ve Can’ı bir araya getirdik. Keyifli bir gün geçiren Gizem ve Can, Hayok’yla ilgili tüm merak ettiklerini öğrendiler.

13.10.2008Kelebek
Hayalim bir kahraman olmaktı

"Hayalim bir kahraman olmaktı"

Sahne şovlarıyla ve şarkılarıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan Hayko Cepkin’le Trendy okurlarından Gizem ve Can’ı bir araya getirdik. Keyifli bir gün geçiren Gizem ve Can, Hayko’yla ilgili tüm merak ettiklerini öğrendiler.

25.09.2008Kelebek
Altın Objektif Ödülleri sahiplerini buldu

Altın Objektif Ödülleri sahiplerini buldu

MGD 15. Altın Objektif Ödülleri Töreni, dün akşam TİM Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da yapıldı.

27.05.2008Gündem
Bol Karamelli festival

Bol 'Karamel'li festival

27. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 4 Nisan'da başlıyor. Programda klasikten moderne dünyanın dört bir yanından 200'ü aşkın film. Seçim yapmak gerçekten zor.

3.04.2008Kelebek
İstanbulun dört yanı sinema

İstanbul'un dört yanı sinema

Yedinci sanat tutkunlarının baharı nisan ayında geliyor. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali 15 Nisan'da başlıyor. 20'yi aşkın bölüm başlığı altında 200'dan fazla filmin gösterileceği festival, 20 Nisan'a kadar sürecek. Festivalin açılış filmi, çekimleri İsrail'in Lübnan'ı bombalamaya başlamasından dokuz gün önce biten Karamel. Film gösterimlerinin yanısıra yan etkinliklerin de yer alacağı festivali Philippa Gregory'nin kitabından uyarlanan Boleyn Kızı adlı film kapatacak. İşte festivalden satır başları.

12.03.2008Gündem
İşte festival filmleri

İşte festival filmleri

27. Uluslararası İstanbul Film Festivali, geçen yılın ve bu yılın en çok konuşulan filmlerini sinemaseverlerle buluşturuyor. İşte festivalin bölümleri ve bu bölümlerde öne çıkan filmler. 20 başlık altında 200'ü aşkın film sinemaseverlerle buluşacak. İşte öne çıkan yapımlar.

11.03.2008Kelebek
Dünyaya Türkiye’den açılmak istiyorum

Dünyaya Türkiye’den açılmak istiyorum

"Gözyaşlarım" adlı ilk albümündeki "Don’t Think" şarkısıyla iyi bir çıkış yapan Atiye Deniz, şöhret basamaklarını tırmanmaya devam ediyor.

29.07.2007Kelebek
Müzik ödülleri için geri sayım başladı

Müzik ödülleri için geri sayım başladı

"Our Future 2006 Müzik Ödülleri" tarihi yaklaşıyor, heyecan artıyor... Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Our Future Müzik Ödülleri 2006 Yarışması” 22 Şubat 2007 - Perşembe akşamı Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı - Anadolu Auditorium’unda düzenlenecek törenle ödüller sahiplerini bulacak.

10.01.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Kıvanç, Bale’in yolunda

Kıvanç Tatlıtuğ, rol için kilo alıp verme konusunda Türkiye’nin Christian Bale’i olma yolunda.

1.08.2012

Ne selam ne sabah

İstanbul Motor Piston’un ortaklarından Mehmet Dereli, çocuğunun annesi olan eski manken Şebnem Dinçgör ile geçtiğimiz aylarda ayrılmıştı.

2.05.2012

Venedik Sarayı’nda kutlama

İstanbul İtalyan Başkonsolosu Gianluca Alberini, İtalya Cumhuriyeti’nin 65’inci kuruluş yılı nedeniyle İstanbul İtalyan Başkonsolosluğu’ na ait Venedik Sarayı’nın bahçesinde bir davet verdi.

4.06.2011

Yüksek Sadakat bunları biliyor mu

Yüksek Sadakat’in elendikten sonra söylediği “19 ülkeden 17’si tarihinde bize oy vermedi” sözü büyük bir yalan...

13.05.2011

Ünlü Türk ikilemi: Şarkıcı mı sanatçı mı

Pazartesi günkü yazıda, Kral TV Müzik Ödülleri’nde Ozan Doğulu’nun “en iyi erkek sanatçı” kategorisinde “aday adayı” olarak yarışmasını eleştirmiştim.

26.04.2011

Kral TV Müzik Ödülleri

Geçen gün Kral TV Müzik Ödülleri gecesi için Cengiz Semercioğlu, Emel Müftüoğlu ve Kral Müzik Direktörü Gezegen Mehmet’le toplantı yaptık.

20.04.2011

Cem Yılmaz sansürcü olur mu...

Cem Yılmaz’ın son gösterisinin ses kaydı internete düştü.

9.03.2011

Yeğni gündem

Başlığı ‘light gündem’ atacaktım ama TDK’nın ‘light’a karşılık bulduğu ‘yeğni’yi kullanarak Türkçe’ye katkıda bulunayım dedim...

28.02.2011

İlk fotoğraf

İşadamı Aytek Şavkan’dan boşanan Brezilyalı manken Martha Graeff’in adı son birkaç aydır Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding’in patronu Alican Ulusoy’la anılıyordu.

12.11.2010

Kral TV Müzik Ödülleri notları...

Kral TV Müzik Ödülleri gecesinden ayrılırken, aklımda tek konu vardı: Aslında kime hangi ödülün gideceğini, kimin hakkının yeneceğini değil, bu mekanizmanın tamamen “müzik piyasasına destek” üzerine çalıştığını, çalışması gerektiğini konuşmak gerekir...

18.05.2010

Kral TV rock ve halk müziğini neden yok sayıyor...

Bu yıl 17’incisi yapılacak olan Kral TV Müzik Ödülleri 17 Mayıs Pazartesi akşamı sahiplerini bulacak ancak benim şimdiden bir itirazım var ödül törenine...

3.05.2010

Siirt geyiği yapan Mazhar Alanson

Kıraathanelerde televizyon hep açıktır.

27.04.2010

Cumartesi cumartesi Teoman’la siyaset

Teoman politika üzerine rahatça konuşabilen, fikirlerini sakınmadan beyan eden bir şarkıcı.

19.02.2010

Berlin notları...

Berlin havaalanındaki taksiciden, barmenine, bakkalından çakalına herkes Türk’tü.

5.11.2009

Kral Müzik Ödülleri’nde kimsenin hakkı yenmedi

Ünlü biri değilseniz, kırmızı halıda yürümek çok saçma. Etrafta bir sürü kamera, ışıklar... O kameraların ardında da bir an önce geçse de işimize baksak diye bakan kameramanlar...

8.05.2009

Yaz hareketli geçecek gibi görünüyor

Yeni albümler birbiri ardına çıkıyor, yaz konserleri kapıda bekliyor. Depeche Mode, Röyksopp, Linkin Park, Nine Inch Nails, Prodigy geliyor. Müzikseverleri 2009 yazında, hareketli günler bekliyor. Hepsi yakında, burada...

17.04.2009

Kral TV müzik ödüllerini 50 kişilik jüri belirleyecek

Doğuş Grubu, Kral TV Müzik Ödülleri’ne eski prestijini kazandırmak için bu yıl büyük emek harcıyor...

27.03.2009

Müzik sektöründe yapımcı sayısı artıyor

Müzik sektöründe yıllardır bitmeyen, “satışlar yerlerde sürünüyor, kriz var, çöktük-yandık-bittik” ağlaşmalarına rağmen son 5 yılda yapımcı sayısının sürekli arttığını biliyor musunuz?

8.03.2009

Gençlerden filmler

Kameramla Kampüste beşinci haftasını geride bıraktı. Üniversiteli gençlerin el kameralarıyla çektikleri kısa filmler yayınlanmaya devam ediyor programda.

8.05.2005

Kenan Işık pazartesi ekranda

Anchorman’lik yapar mı yapamaz mı, reklamda oynuyor haber sunar mı sunamaz mı tartışmaları devam ederken Kenan Işık’ın, 25 Nisan Pazartesi akşamı ekrana çıkması kesinleşti.

20.04.2005