MENÜ

Kpss Giriş Belgesi

Kpss Giriş Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss Giriş Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 86 Kpss Giriş Belgesi haberi bulunmuştur.

Kpss Giriş Belgesi Haberleri

Kamuda Kariyer İmkanları konferansı

'Kamuda Kariyer İmkanları' konferansı

'Kamuda Kariyer İmkanları' konferansı

18.12.2017Merkez
Halkbank personel alımı kriterleri neler KPSS şartı yok

Halkbank personel alımı kriterleri neler? KPSS şartı yok!

Halkbank personel alımı başvurusu için merakla araştırılan süreç devam ediyor. Türkiye genelinde 1000 servis görevlisi alacak olan Halkbank, personel alımı için kriterleri açıkladı. Servis görevlisi dışında uzmanlık pozisyonları için de değerlendirmede bulunacak olan Halkbank, personel alımı için istenen şartları yayımladı. İşte, başvurunun yapılacağı tarih ve sınavın gerçekleşeceği gün bilgisi

27.10.2017Ekonomi
Polis alımı başvurusu sona eriyor 13 bin polis alınacak

Polis alımı başvurusu sona eriyor! 13 bin polis alınacak!

Polis alımı başvurusu ile güvenlik güçleri kadrosuna katılmak isteyen gençler, Polis Akademisi üzerinden yapılacak olan başvuruya kilitlendi. Polis alımı başvurusu için kriterleri merak eden birçok kişi, konunun detaylarını araştırmaya başladı. Peki, müracaatların son gününde birçok kişinin araştırdığı polis alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, konuyla ilgili Polis Akademisi'nin verdiği detaylı bilgiler

6.10.2017Gündem
Polis alımı için son hafta Polis Akademisi adaylara uyarıda bulundu

Polis alımı için son hafta! Polis Akademisi adaylara uyarıda bulundu!

Polis alımı başvurusu, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmak isteyen gençler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Milyonlarca gencin hayallerindeki meslek için müracaatta bulunacağı Polis Akademisi, bu yıl toplam 13 bin kişiyi istihdam edecek. Peki, polis alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, gençlerin merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

2.10.2017Gündem
Polis alımı için başvuru yapacak adaylar dikkat

Polis alımı için başvuru yapacak adaylar dikkat!

Polis alımı başvuru işlemi gerçekleştirerek Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışma hakkını elde etmek isteyen vatandaşlar, Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden başvurusunu tamamlayacak. Toplam 13 bin kişinin istihdam edileceği polis alımı başvurusu ile gençler, POMEM'lerde eğitim için değerlendirmeye girecek. Peki, polis alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

27.9.2017Gündem
2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak - KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? - KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

2017 KPSS sınavının ne zaman yapılacağı yüz binlerce memur adayı tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. KPSS sınav için artık çok az bir zaman kaldı. Memur olma hayaliyle sınava girecek olan vatandaşlar son hazırlıklarını sürdürüyor. KPSS sınav giriş yerlerinin açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, adayların mağdur olmaması için belirlenen kurallara uyulması gerektiğini belirtti. Peki, 2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İşte,KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası.

20.5.2017Gündem
KPSS sınav giriş belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır 2017 KPSS saat kaçta başlayacak

KPSS sınav giriş belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır? 2017 KPSS saat kaçta başlayacak?

KPSS sınav giriş belgesi sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce memur adayı konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyorlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2017 ayağı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yüz binlerce kişinin devlet memurluğu için bir yıl boyunca hazırlıklarını sürdürdüğü ve beklenti içerisine girdiği KPSS sınavının saat kaçta başlayacağı belli oldu. Vatandaşlar yaklaşan KPSS sınavı öncesinde giriş belgelerini alıp rahatlamak istiyorlar. Peki, KPSS sınav giriş belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır? 2017 KPSS saat kaçta başlayacak?

19.5.2017Eğitim
KPSS sınav yerleri nasıl öğrenilir Sınav giriş belgesi almak için yapılacaklar

KPSS sınav yerleri nasıl öğrenilir? Sınav giriş belgesi almak için yapılacaklar

KPSS sınav yerleri sınava 10 gün kala adayların erişimine açıldı. Binlerce memur adayının başvuruda bulunduğu 2017 KPSS sınavı 21 Mayıs Pazar saat 10:00'da gerçekleştirilecek. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ,T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin AİS sistemi üzerinden alabilecekler. İşte, KPSS'ye girecekler için önemli uyarılar!

17.5.2017Eğitim
2017 KPSS ne zaman yapılacak KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır

2017 KPSS ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

2017 KPSS sınavının ne zaman yapılacağı binlerce memur adayı tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer alıyor. KPSS sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından adayların erişimine açılmıştı. KPSS sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağını merak eden adaylar konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. Peki, 2017 KPSS ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

12.5.2017Eğitim
ÖSYM KPSS sınav yerlerini açıklandı - KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır

ÖSYM KPSS sınav yerlerini açıklandı - KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ÖSYM, KPSS sınav yerlerini 11 Mayıs saat 14.30 itibariyle adayların erişimine açtı. Resmi sayfa üzerinden duyuru yayınlayan ÖSYM, adayların sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesini online sistem üzerinden edinebilecekleri bilgisini verdi. Duyuruda ilk kez YGS'de uygulanan 9.45 kuralının KPSS'de de uygulanacağı açıklandı. Peki, KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

12.5.2017Eğitim
2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak KPSS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak

2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

2017 KPSS sınavının ne zaman yapılacağı binlerce memur olma hayali kuran vatandaş tarafından merak edilen konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2017 ayağı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yüz binlerce kişinin devlet memurluğu için bir yıl boyunca hazırlıklarını sürdürdüğü ve beklenti içerisine girdiği KPSS, ÖSYM'nin sınav takvimine göre belli oldu. Peki, 2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

9.5.2017Eğitim
KPSS ek başvuru için verilen süre doldu - KPSS sınavı ne zaman

KPSS ek başvuru için verilen süre doldu - KPSS sınavı ne zaman?

KPSS başvuru süreci tamamlandı. Memur olmak isteyen adayların büyük umutlarla girdiği Kamur Personeli Seçme Sınavı'yla ilgili yeni gündem sınav tarihleri oldu. Sınav tarihleri ÖSYM'nin 2017 yılı için yayımladığı sınav takvimiyle duyuruldu. Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri ve alan bilgisi sınavı mayıs ayında, öğretmenlik alan bilgisi sınavı ise haziran ayında yapılacak. İşte, KPSS sınavı tarihlerine ilişkin detaylı bilgi!

4.5.2017Eğitim
10 bin polis alımı başvurusu için süreç tamamlanıyor Bakandan Başvuru yetersiz açıklaması

10 bin polis alımı başvurusu için süreç tamamlanıyor! Bakan'dan 'Başvuru yetersiz' açıklaması!

10 bin polis alımı başvurusu için detaylı bilgiler, kurumun internet sitesi üzerinden duyuruldu. Emniyet Genel müdürlüğü bünyesine alınacak olan toplam 10 bin polis alımı başvurusu, Polis Akademisi internet sitesi üzerinden adaylara duyuruldu. Üniversite mezunu adayların alınacağı kadro için son günlere girildi. Peki, 10 bin polis alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, Bakan Süleyman Soylu'nun konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama

12.4.2017Gündem
10 bin polis alımı başvuruları nasıl yapılacak İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan polis alımı açıklaması

10 bin polis alımı başvuruları nasıl yapılacak? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan polis alımı açıklaması

10 bin polis alımı başvurularının nasıl yapılacağı binlerce polis olma hayaliyle yanıp tutuşan vatandaş tarafından merak konusu olmuş durumda. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Polis Teşkilatı'nın 172. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle İçişleri Bakanlığında polis memurlarını ağırladı. İlana çıkılan polis memur alımı için yapılan başvuruların yetersiz olduğunu kaydeden Soylu, 14 bin müracaatın yüksek bir müracaat olmadığını belirterek, gerekli duyuruların yapılması talimatını verdi. Peki, 10 bin polis alımı başvuruları nasıl yapılacak?

10.4.2017Gündem
POMEM 10 bin polis alımı başvuru şartları nelerdir 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır

POMEM 10 bin polis alımı başvuru şartları nelerdir? 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır?

POMEM 10 bin polis alımı başvurularının nasıl yapılacağını merak eden binlerce aday araştırmalarına devam ediyor. 10 bin polis alımı başvurusunu merak eden binlerce polis adayı bugün itibariyle başvuru işlemlerine başladı. Ön başvurular, 5-14 Nisan'da Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet adresinden gerçekleştirilecek. Adaylar bir yandan da 10 bin polis alımı başvurusunda aranan şartları merak ettiler. Peki, POMEM 10 bin polis alımı başvuru şartları nelerdir? 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar.

5.4.2017Gündem
Türkiye’den KPSS manzaraları

Türkiye’den KPSS manzaraları

Yaklaşık 3.5 milyon adayın başvurduğu, Türkiye’nin en büyük sınavlarından olan KPSS Ortaöğretim oturumu sona erdi. Adaylar, sınav öncesinde didik didik arandı. Sınava gireceği okulu şaşıran adaylar olduğu gibi trafik yoğunluğundan geç kalanlar sınava alınmadı. Kimliğiyle ilgili sıkıntı yaşayan bazı kişilerin yardımına ise sınav nedeniyle açık olan nüfus müdürlükleri yetişti.

20.11.2016Eğitim
KPSS ortaöğretim sınav saati değişti mi İşte, KPSSde son dakika sürprizi

KPSS ortaöğretim sınav saati değişti mi? İşte, KPSS'de son dakika sürprizi

KPSS ortaöğretim sınavı için heyecanlı bekleyiş sürerken gelen haber, kafalarda soru işaretine neden oldu. Yarın gerçekleşecek olan sınav ilgili bir değişiklik duyuruldu. Peki, söylenildiği gibi KPSS ortaöğretim sınav saati değişti mi? Bu yılki KPSS ortaöğretim sınavı için yapılan değişiklik ve sınava girecek memur adaylarının bilmesi gerekenler!

19.11.2016Gündem
2016 KPSS Ortaöğretim sınav giriş belgesi nereden çıkartılabilecek

2016 KPSS Ortaöğretim sınav giriş belgesi nereden çıkartılabilecek?

KPSS Ortaöğretim sınav giriş belgesi için nasıl çıktı alınabileceği detayı araştırılmaya devam ediyor. Adayların yanlarında bulundurma zorunluluğu olan KPSS Ortaöğretim sınav giriş belgesi, ÖSYM tarafından Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden erişime sunuldu. Adayların ÖSYM şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile erişebileceği sayfa üzerinden KPSS Ortaöğretim sınav giriş belgeleri çıktı olarak alınabilecek. İşte konuyla ilgili detaylı bilgiler

18.11.2016Gündem
KPSS sınav giriş yerleri ve belgesi nasıl çıkartılır KPSS soruları hangi konulardan sorulacak

KPSS sınav giriş yerleri ve belgesi nasıl çıkartılır? KPSS soruları hangi konulardan sorulacak?

KPSS sınav giriş yerleri için büyük bekleyiş geçtiğimiz hafta sonlanmıştı. Memur olmak isteyen adayların hazırlıklarını tamamladığı KPSS Ortaöğretim sınavı için sınav giriş yerleri merak edilmeye başlanmıştı. Sınava girecekleri yeri öğrenip merakını gidermek ve KPSS sınav giriş belgesini çıkarmak isteyen adaylar, belgelerin yayımlandığı Aday İşlemleri Sistemi'ne (AİS) giriş yaptı. Adayların sınava gelirken neler getirebileceği bilgisinin de yer aldığı sayfada, memur adaylarına bazı detaylar verildi. KPSS kılavuzunda yer alan bilgilerde öğrencilere hangi konulardan sorular sorulacağı bilgisi yer aldı

14.11.2016Gündem
KPSS sınav giriş yerleri belgesi ÖSYM tarafından açıklandı.. İşte 2016 KPSS sınav giriş yerleri

KPSS sınav giriş yerleri belgesi ÖSYM tarafından açıklandı.. İşte 2016 KPSS sınav giriş yerleri

KPSS sınav giriş yerleri belgesi ÖSYM tarafından açıklanarak adayların sınav giriş yerleri belgelerini erişime açtı. 20 Kasım'da yapılacak sınav öncesinde sınava nerede gireceğini merakla bekleyen adaylar için KPSS sınav giriş yerleri belgesi ÖSYM'nin internet sitesinden sorgulanabilecek. İşte KPSS sınav giriş yerleri hakkında detaylar

12.11.2016Gündem
KPSS sınav giriş yerleri belli oldu.. İşte KPSS ortaöğretim sınav giriş yerleri sorgulama ekranı

KPSS sınav giriş yerleri belli oldu.. İşte KPSS ortaöğretim sınav giriş yerleri sorgulama ekranı

KPSS ortaöğretim sınav giriş yerleri açıklandı ve meraklı bekleyiş son buldu. KPSS Ortaöğretim sınavına girecek olan adayların sınav giriş yerleri ve belgeleri ÖSYM sisteminde erişime açıldı. Peki KPSS Ortaöğretim sınav giriş yerleri hakkında başka ne gibi detaylar var. İşte dikkat edilmesi gereken sınav giriş detayları ve KPSS sınavı hakkında detaylar..

11.11.2016Gündem
KPSS ön lisans oturumu sona erdi

KPSS ön lisans oturumu sona erdi

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans oturumu sona erdi.

16.10.2016Eğitim
KPSS ön lisans oturumu sona erdi

KPSS ön lisans oturumu sona erdi

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans oturumu sona erdi.

16.10.2016Gündem
Okul zili değişikliklerle çalacak

Okul zili değişikliklerle çalacak

Yaklaşık 18 milyon öğrenci 19 Eylül Pazartesi ders başı yapacak. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) eğitim alanında büyük değişimler getirdi. İşte yeni ders yılındaki başlıca farklılıklar:

15.9.2016Eğitim
KPSS başvurusu için son gün

KPSS başvurusu için son gün!

KPSS 2016 başvuruları bugün sona eriyor. Henüz başvuruda bulunmayan ve başvuru yapmak isteyen adaylar ÖSYM aday işlemleri sayfasından sar 23.59'a kadar KPSS başvurusunu gerçekleştirebilir. KPSS başvuru detayları ve son bilgiler haberimizde.

24.8.2016Gündem
2016 KPSS başvuruları yarın sona eriyor (KPSS başvurusu nasıl yapılır)

2016 KPSS başvuruları yarın sona eriyor! (KPSS başvurusu nasıl yapılır?)

KPSS başvuruları için yarın son gün. 9 Ağustos itibari ile başlayan KPSS Ortaöğretim/Önlisans başvuruları 24 Ağustos'ta sona erecek. KPSS başvurusunda bulunmak isteyen adaylar ÖSYM aday işlemleri sayfasını ziyaret edebilir. KPSS 2016 başvuru detayları haberimizde.

23.8.2016Gündem
KPSS başvurusu nasıl yapılır (2016 KPSS başvuruları)

KPSS başvurusu nasıl yapılır? (2016 KPSS başvuruları)

KPSS başvuruları devam ediyor. Ortaöğretim/Önlisans KPSS başvurularında son gün 24 Ağustos. Başvurular ÖSYM Aday işlemleri sayfasından yapılıyor. KPSS başvuru detayları ve merak edilenler haberimizde.

20.8.2016Gündem
ÖSYM KPSS sonuçları dün açıklandı - 2016 KPSS lisans sonuçları

ÖSYM KPSS sonuçları dün açıklandı - 2016 KPSS lisans sonuçları

KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş dün sona erdi. 2016 KPSS lisans sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM sonuç açıklama sistemine kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapabilirler. KPSS sonuçları ve yerleştirmeler ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

15.7.2016Gündem
2016 KPSS sınav giriş yerleri sorgulama

2016 KPSS sınav giriş yerleri sorgulama

KPSS sınav giriş yerleri açıklandı. 22-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan KPSS Lisans sınavı için giriş belgelerinizi ÖSYM'ye giriş yaparak alabilirsiniz. KPSS sınav giriş yeri sorgulama ve dahası haberimizde.

13.5.2016Gündem
KPSS 2016 başvuruları bugün sona eriyor

KPSS 2016 başvuruları bugün sona eriyor!

17 Mart tarihinde başlayan KPSS başvuruları için bugün son gün. KPSS başvurusunda bulunmak isteyen lisans adayları bugün 23.59'a kadar internet üzerinden KPSS başvurusunda bulanabilecek. İşte KPSS başvuruları ile ilgili son bilgiler..

31.3.2016Eğitim
KPSS başvuruları için son gün 31 Mart

KPSS başvuruları için son gün 31 Mart!

KPSS lisans başvuruları için son günler. KPSS başvurusunda bulunmak isteyen adaylar 31 Mart tarihine kadar ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden KPSS başvurusunda bulunabilirler. KPSS 2016 başvuru detayları haberimizde.

30.3.2016Eğitim
2016 KPSS başvurları ne zaman bitiyor

2016 KPSS başvurları ne zaman bitiyor?

KPSS'ye girecek adaylar başvuruların ne zaman biteceğini merak ediyor. 17 Mart tarihinde başlayan KPSS başvuruları için artık son günler. KPSS'ye girecek adayların 31 Mart tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. KPSS sınavı 22 Mayıs 2016 ve 29 Mayıs 2016 tarihinde yapılacaktır.

29.3.2016Eğitim
KPSS başvuru işlemleri ve sınav tarihleri

KPSS başvuru işlemleri ve sınav tarihleri

KPSS 2016 başvuruları başladı. 17 Mart itibari ile başlayan KPSS lisans başvuruları 31 Mart tarihinde sona erecek. Peki KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS lisans ve ÖABT başvuru işlemleri ve KPSS sınav tarihleri ile ilgili ayrıntıları sizler için derledik.

22.3.2016Eğitim
Öğretmenler KPSSde sayısal testlerde başarısız oldu

Öğretmenler KPSS'de sayısal testlerde başarısız oldu

Öğretmen adayları Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) dışında 2013 yılından bu yana Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) adını taşıyan bir başka sınava daha giriyor. Ancak önceki gün açıklanan bu sınavın sonuçları öğretmen adaylarının tıpkı üniversite sınavlarına giren gençler gibi sayısal testlerde başarısız olduklarını gösterdi. Üstelik de bu başarısızlığı gösteren adaylar girdikleri bu derslerin öğretmeni olacaklar.

30.7.2015Gündem
AK Parti bildirgesinde eğitime uzun bölüm

AK Parti bildirgesinde eğitime uzun bölüm

AK Parti'nin seçim bildirgesinde, eğitime de uzun bir bölüm ayrıldı.

15.4.2015Gündem
TBMMde bakıcı anneden psikologa 69 kişi işe alınacak

TBMM'de bakıcı anneden psikologa 69 kişi işe alınacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi, ihtiyaç duyduğu çeşitli alanlarda personel almak için ilana çıktı. Psikologdan bakıcı anneye; anaokulu öğretmeninden mühendis ve yangın söndürme erine; teknisyenden teknikere kadar 69 personelden biri olmak için evinizden başvurabilirsiniz.

16.3.2015Gündem
KPSS önlisans mezunları için yapıldı

KPSS önlisans mezunları için yapıldı

Önlisans mezunları için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapıldı.

27.9.2014Eğitim
Saçını boyatınca KPSSye giremedi

Saçını boyatınca KPSS'ye giremedi

Adana'da Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren 24 yaşındaki Pelin Derya Çetinkaya, saç rengi sınav giriş belgesindeki fotoğrafından farklı olunca, başkasının yerine sınava girdiği şüphesiyle gözaltına alındı. Sınava giremeyen ve bu yıl öğretmen olma şansını kaybeden Çetinkaya "Karakolda ne söylediysem inandıramadım. 13 aylık emeğim boşa gitti" dedi.

7.7.2014Gündem
Saçını boyatınca sınava giremedi, gözaltına alındı

Saçını boyatınca sınava giremedi, gözaltına alındı

Adana’da Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren 24 yaşındaki Pelin Derya Çetinkaya, saç rengi sınav giriş belgesindeki fotoğrafından farklı olunca, başkasının yerine sınava girdiği şüphesiyle gözaltına alındı. Sınava giremeyen ve bu yıl öğretmen olma şansını kaybeden Çetinkaya, "Karakolda ne söylediysem inandıramadım. 13 aylık emeğim boşa gitti" dedi.

7.7.2014Eğitim
Kurallara uymayan bin 256 adayın sınavı iptal edildi

Kurallara uymayan bin 256 adayın sınavı iptal edildi

ÖSYM Başkanı Ali Demir, geçen yıl kamera kayıtlarına dayalı olarak sınav kurallarını ihlal eden bin 256 adayın sınavının geçersiz sayıldığını bildirdi.

26.6.2014Eğitim
Dershanelerin yüzde 42’sinin bağımsız binası var

Dershanelerin yüzde 42’sinin bağımsız binası var

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan araştırmaya göre, dershanelerden yüzde 42.69'unun bağımsız binası, yüzde 21.72'sinin bahçesi bulunuyor. Yüzde 80.81 oranında dershane, içki satışına en az 100 metre mesafede bulunma niteliği taşıyor.

3.12.2013Eğitim
Öğretmenlere ilk alan sınavı yarın yapılacak

Öğretmenlere ilk alan sınavı yarın yapılacak

Öğretmen olarak atanmak isteyenlere yönelik, ÖSYM tarafından uygulanacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yarın yapılacak.

13.7.2013Eğitim
YDS pazar günü yapılacak

YDS pazar günü yapılacak

ÖSYM, bu yıldan itibaren yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek amacıyla uygulayacağı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı’nı (YDS) pazar günü yapacak. Sınava 330 bin 796 aday başvurdu.

4.4.2013Eğitim
YDS pazar günü yapılacak

YDS pazar günü yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM), bu yıldan itibaren yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik yapacağı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (YDS) pazar günü gerçekleştirilecek.

4.4.2013Gündem
2013 YGS sonuçları açıklandı

2013 YGS sonuçları açıklandı

2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı. Adaylar, sonuçları http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden, TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek. ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2013 yılında yapılan YGS'de 8 bin kişinin '0' aldığını söyledi. Sınav sonuçlarının 8 gün gibi kısa bir zamanda açıklanmasının bir rekor olduğunu söyleyen Demir, bunu takım ruhuna bağladı. Ancak toplantının yapıldığı salona gelen gazeteciler bile sınavın açıklanacağından haber değildi.Dolayısıyla öğrenciler sonuçların açıklanmasını önce 1 Nisan şakası sandı ve inanmadı. Ancak durumun ciddiyeti anlaşılınca herkes puanını öğrenmek için ÖSYM'nin sitesine akın etti. Sınavda en başarılı iller Ankara, Karabük, Denizli, Aydın ve Isparta oldu.

1.4.2013Gündem
KPSSDE JOKER OPERASYONU

KPSS'DE JOKER OPERASYONU

Adana'da hafta sonu yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) adayların yerine 'joker' tabir edilen başka kişileri sokan şebeke Jandarma ekiplerince çökertildi, 9 kişi gözaltına alındı. Jandarma ekipleri, ÖSYM'nin yaptığı KPSS'ye sahte evrakla başka kişilerin girmesini sağlayan bir suç örgütü üyelerine yönelik operasyon düzenlendi.Adana, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'da belirlenen 14 ayrı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi, 7 kişiyi gözaltına aldı. Sınav günü okullarda önlem alan ekipler, sahte belgelerle sınava girmek isteyen 2 kişiyi yakaladı.Yapılan aramalarda, bin 950 lira, 14 adet cep telefonu, 20 adet SIM kart, 6 adet kredi kartı, 6 adet bilgisayar, 10 adet CD, 45 adet farklı şahıslara ait nüfus cüzdanları ve fotokopileri, 2 adet sürücü belgesi, 19 adet sahte olduğu değerlendirilen KPSS giriş formu, 14 adet lise diploması, banka dekontları, öğrenci belgeleri, fotoğraflar ve yaklaşık 100 gram kubar esrar ele geçirildi. Fatih KARAÇALI/ADANA/DHA

25.9.2012Haber
KPSSde joker operasyonu

KPSS'de joker operasyonu

ADANA’da hafta sonu yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) adayların yerine ’joker’ tabir edilen başka kişileri sokan şebeke Jandarma ekiplerince çökertildi, 9 kişi gözaltına alındı.

24.9.2012Gündem
KPSS’de sıkı kontrol

KPSS’de sıkı kontrol

İzmir’de, Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) giren adaylar, polis tarafından tepeden tırnağa aranarak sınav salonlarına alındı.

23.9.2012Ege
Burnundaki metal takıyı çıkarınca KPSSye girebildi

Burnundaki metal takıyı çıkarınca KPSS'ye girebildi

KIRIKKALE’de yapılan KPSS’ye 11 bin 200 kişi girerken, burnunda metal takılı bir kız aday sınava alınmadı. Metali güçlükle çıkartan kız, daha sonra salona alındı.

23.9.2012Gündem
KPSS yolunda kahreden kaza

KPSS yolunda kahreden kaza

ANTALYA’nın Kemer İlçesi’nde bir otelde garson olarak çalışan ve Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde okuyan 24 yaşındaki Mustafa Yaşar, Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) girmek için otobüs beklediği sırada, tur otobüsünün çarpması sonucu öldü.

23.9.2012Gündem