MENÜ

Kpss

Kpss ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.329 Kpss haberi bulunmuştur.

KPSS

Kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 18/3/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur.

Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu Yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.” şeklinde ifade edilmiştir. Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı'nın (KMS) birleşimi niteliğindedir.

Sınavın ana amaçları arasında; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel kalitesini en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

Ayrıca ÖSYM ; YGS - LYS (Eski haliyle ÖSS), TUS, ALES gibi birçok sınavı da hazırlamaktadır. 

Kpss Haberleri

DHBT ne zaman KPSS DHBT sınav tarihi

DHBT ne zaman? KPSS DHBT sınav tarihi

DHBT sınavı ne zaman yapılacak sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

16.11.2018Eğitim
2019 KPSS Lisans sınavı ne zaman

2019 KPSS Lisans sınavı ne zaman?

Kamuda memur olma hayali kuran lisans mezunu vatandaşlar, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik etaplarının ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyor. Henüz uzun bir zaman olmasına rağmen, ÖSYM'nin bu hususta açıklama yapıp yapmadığını merak eden vatandaşlar, 2019 KPSS Lisans sınavı hakkında bilgi almak istiyor. Peki, 2019 KPSS Lisans sınavı ne zaman?

14.11.2018Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı | Başvuru şartları belli oldu mu

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı | Başvuru şartları belli oldu mu?

İçişleri Bakanlığı'nın bünyesinde faaliyet gösteren Sahil Güvenlik Komutanlığına, ihtiyaçlar doğrultusunda 10 devlet memuru alımı yapılacak. Sahil Güvenlik Komutanlığına 10 devlet memuru alımına ilişkin ilan, Resmi Gazete'nin çeşitli ilanlar kısmında yayımlandı. Peki, söz konusu ilana başvuru şartları neler?

11.11.2018Gündem
Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı yapıyor Başvuru nasıl yapılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı yapıyor! Başvuru nasıl yapılıyor?

Bursa Büyükşehir Belediyesi lise ve üniversite mezunu zabıta alımı yapmaya hazırlanıyor. KPSS'den en az 70 puan alan kadın ya da erkek adayların başvurabileceği zabıta alımı ilanı 26-30 Kasım tarih aralığında tamamlanacak. Peki, Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, o detaylar

11.11.2018Gündem
Temizliğini yaptığı üniversitede okudu, öğretmen oldu

Temizliğini yaptığı üniversitede okudu, öğretmen oldu

İzmir Dokuz  Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim görürken çeşitli nedenlerle okulu bırakmak zorunda kalan İlkay Kayadibi (47), 29 yıl sonra hayalini kurduğu öğretmenlik mesleğine kavuştu. Okulu bıraktıktan sonra döndüğü memleketinde aftan yararlanıp, taşeron işçisi olarak çalıştığı Muğla Sıtkı Koç Üniversitesi’nde eğitimini tamamlayan Kayadibi, Bitlis’te bir ortaokula müzik öğretmeni olarak atandı.

9.11.2018Eğitim
2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman

2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman?

KPSS ön lisans oturumunun geçtiğimiz hafta tamamlanmasının ardından gözler bu kez 2018-Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavına çevrildi. Söz konusu sınav için haftalar önce başvurularını tamamlayan ve sınava yönelik hazırlık yapan vatandaşlar, sınavın yapılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, 2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman?

9.11.2018Gündem
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreterliği 20 uzman yardımcısı alıyor

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreterliği 20 uzman yardımcısı alıyor

MGK 20 Uzman Yardımcısı alımı için Resmi Gazete'de ilan yayımlandı. KPSS'den 80 ve üzeri puan alan adayların değerlendirileceği MGK Uzman Yardımcılığı sınavı için YDS veya eşdeğer sınavlardan D düzeyinde puan alınması şart koşulacak. Peki, sözlü sınavla alınacak olan MGK Uzman Yardımcısı başvuru süreci nasıl gerçekleşecek? İşte, o detaylar

9.11.2018Gündem
ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıkladı KPSS ortaöğretim sonucu sorgulama

ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıkladı! KPSS ortaöğretim sonucu sorgulama

7 Ekim'de yurt çapında oldukça yoğun katılımla yapılan 2018 KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçlarına ilişkin heyecan dolu bekleyiş son buldu. KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları beklendiği gibi 8 Kasım (bugün) erişime açıldı. Peki, KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.11.2018Gündem
KPSS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak Ortaöğretim KPSS sonuçları

KPSS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Ortaöğretim KPSS sonuçları

Memur olma hayali kuran lise mezunu vatandaşlara yönelik düzenlenen 2018 KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları için heyecan dorukta. ÖSYM'nin açıkladığı sınav takvimine göre 7 Ekim'de organize edile sınavın sonuçları bugün içinde adayların erişimine açılacak. Gözler şimdi ÖSYM'den gelecek 'KPSS sonuçları açıklandı" haberinde. Peki, KPSS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Ortaöğretim KPSS sonuçları açıklandı mı?

7.11.2018Gündem
Geç kalanları motosikletiyle sınava yetiştirdi

Geç kalanları motosikletiyle sınava yetiştirdi

KARABÜK’te, önlisans mezunu adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı. Özel güvenlik görevlisi Elif Akdemir (37), koşarak gelen genç kızları motosikletiyle sınava yetiştirmeye çalışırken, evde nüfus cüzdanını unuttuğu için gözyaşı döken Büşra Aydın’ı da teselli etmek için çabaladı.

4.11.2018Gündem
KPSS yorumlarında poli foli sorusu dikkat çekti... İşte KPSS yorumları

KPSS yorumlarında poli foli sorusu dikkat çekti... İşte KPSS yorumları

KPSS Ön Lisans Sınavı bugün Türkiye çapı ve Lefkoşa’da gerçekleşti. Ön lisans düzeyindeki KPSS'ye giren memur adayları, soru değerlendirmelerini sosyal medya hesaplarından dile getirmeye başladı. Özellikle matematikteki poli foli sorusuna yönelik yorumlar ön plana çıktı. Peki, ön lisans sınavı zor muydu, sınav ardından en çok hangi sorular konuşuldu? İşte, KPSS Ön Lisans Sınavı ardından ilk yorumlar

4.11.2018Gündem
2018 KPSS DHBT geç başvuruları başladı | Başvuru ücreti nereye yatırılacak

2018 KPSS DHBT geç başvuruları başladı | Başvuru ücreti nereye yatırılacak?

ÖSYM'nin başvurularını süresi içinde yapamayan adaylar için aldığı 'geç başvuru günü' kararı kapsamında 2018 KPSS DHBT sınavına başvurmak isteyen adaylar bugün içinde başvuru yapabilecek. DHBT sınavı için geç başvuru hakkını kullanmak isteyen vatandaşlar şimdi DHBT geç başvuru işlemini nasıl yapacaklarını ve geç başvuru ücretini araştırıyor. Peki, 2018 KPSS DHBT geç başvurusu nasıl yapılır? Başvuru ücreti nereye yatırılacak?

1.11.2018Gündem
KPSS sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

KPSS sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih!

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ortaöğretim sonuçları için geri sayım sürüyor. 7 Ekim Pazar günü gerçekleşen KPSS ortaöğretim sınavında genel kültür ve genel yetenek testleri olmak üzere toplamda 120 soru yöneltildi ve sınav 130 dakika sürdü. Sınav heyecanını geride bırakan adaylar şimdi sonuç beklentisi içerisinde. Peki, KPSS sonuçları ne zaman, kasım ayının kaçında açıklanacak?

31.10.2018Gündem
KPSS davasında iki sanığa hapis cezası

KPSS davasında iki sanığa hapis cezası

Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırılmasına ilişkin 4 sanık hakkında ayrı ayrı açılan davalarda, iki sanık hakkında beraat kararı verilirken, iki sanığın "FETÖ üyesi olmak" suçundan hapis cezasına çarptırılması kararlaştırıldı.

30.10.2018Gündem
KPSS sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak İşte belirlenen sonuç tarihi

KPSS sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen sonuç tarihi

Lise mezunu vatandaşlara yönelik düzenlenen ve 7 Ekim'de yurt çapında oldukça yoğun katılımla yapılan 2018 KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçlarına ilişkin heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. Alacakları puanlar kapsamında tercih yaparak devletteki boş kadrolara yerleşme hayali kuran vatandaşlar, 'KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Ortaöğretim KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.10.2018Gündem
İŞKUR giriş ekranına nereden ulaşılır

İŞKUR giriş ekranına nereden ulaşılır?

İŞKUR girişi ile sistem üzerinden işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, araştırmalarını gerçekleştiriyor. Açık pozisyonlara iş başvurusu, başvuru takibi ve sonuçlar hakkında detayları öğrenebilecekleri İŞKUR giriş ekranına, kurumun internet sitesi üzerinden kolayca erişim sağlanabiliyor. İşte, sonuçlar ve yerleştirmeler gibi detayların yer aldığı İŞKUR girişi için bazı bilgiler

25.10.2018Ekonomi
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak | Ortaöğretim KPSS sonuçları

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? | Ortaöğretim KPSS sonuçları

7 Ekim'de yapılan ve lise mezunu vatandaşların ilgi gösterdiği 2018 KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları, son günlerde merak konusu oldu. 'KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, sürekli olarak ÖSYM'nin resmi internet sitesini güncelliyor. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.10.2018Gündem
FETÖ sanığı 2010 KPSS sorularını aldığını itiraf etti

FETÖ sanığı 2010 KPSS sorularını aldığını itiraf etti

2010'daki Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerince çalınarak, örgüt üyelerine dağıtılmasına ilişkin davanın sanıklarından Murat K, sınavdan önce örgüt tarafından kendisine verilen soruların tamamının KPSS'de çıktığını, sınavdan aldığı puanla memuriyete atandığını bildirdi.

20.10.2018Gündem
KPSS davasında karar çıktı

KPSS davasında karar çıktı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırılmasına ilişkin 12 davada yargılanan sanıklardan 11'i, "FETÖ üyesi olmak" ve "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık" suçlarından hapis cezasına çarptırıldı.

18.10.2018Gündem
DHBT başvuruları için son gün ne zaman Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

DHBT başvuruları için son gün ne zaman? Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) başvuruları için süreç devam ediyor. Din hizmetleri alanında memur olmak isteyen adayların gireceği DHBT başvurularının geçerli olması için belirtilen başvuru ücretinin yatırılması gerekiyor. Peki, DHBT başvuruları için son gün ne zaman? Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

12.10.2018Gündem
ÖSYM KPSS ortaöğretim sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu

ÖSYM KPSS ortaöğretim sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu

ÖSYM'nin düzenlemiş olduğu 2018 KPSS ortaöğretim sınavının soruları ve cevaplarının yayımlanması ardından sonuç heyecanı başladı. Ortaöğretim düzeyinde KPSS'nin oturumu 7 Ekim 2018 tarihinde tamamlanmıştı. Peki, yaklaşık 3 milyon memur adayının girdiği KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.10.2018Gündem
Terörle mücadeledeki binbaşıya HDPye oy verin talimatı

Terörle mücadeledeki binbaşıya "HDP'ye oy verin" talimatı!

FETÖ'nün 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırılmasına ilişkin davada itirafçı olan sanık M.M, örgütün, meslekten ihraç edilen eski binbaşı eşinden, 2015 Milletvekili Genel Seçimleri'nde HDP'ye oy verilmesini istediğini söyledi.

11.10.2018Gündem
KPSS önlisans sınavı ne zaman yapılacak İşte ÖSYMnin açıkladığı tarih

KPSS önlisans sınavı ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM'nin açıkladığı tarih

Ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen KPSS'nin tamamlanmasıyla birlikte gözler bu kez önlisans yani iki yıllık üniversite mezunu vatandaşların katılım sağlayacağı 2018 KPSS Önlisans sınavına çevrildi. Geçtiğimiz eylül ayında gerekli işlemleri yaparak başvurularını tamamlayan vatandaşlar, sınava yönelik hazırlıklarına devam ederken bir yandan da sınavın yapılacağı tarihi öğrenmek adına araştırma yapıyor. Peki, KPSS önlisans sınavı ne zaman?

10.10.2018Gündem
Gözler ÖSYM duyurusunda... KPSS soruları ve cevapları yayımlandı mı

Gözler ÖSYM duyurusunda... KPSS soruları ve cevapları yayımlandı mı?

KPSS ortaöğretim sınavının üzerinden iki gün geçmesi nedeniyle gözler ÖSYM'ye çevrildi. Bazı sorularda zorlanan ve zaman kaybeden memur adayları,şimdi heyecanla KPSS soruları ve cevaplarının erişime açılmasını bekliyor. Peki, ÖSYM'den duyuru geldi mi? KPSS soruları ve cevapları yayımlandı mı?

9.10.2018Gündem
KPSS ortaöğretim sorsu ve cevapları yayımlandı mı KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS ortaöğretim sorsu ve cevapları yayımlandı mı? KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS ortaöğretim sınavında adaylara, genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soru yöneltildi. ÖSYM'nin (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) 2018 takvimine göre, KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları 8 Kasım Perşembe günü erişime açılacak. Peki, KPSS ortaöğretim soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak?

8.10.2018Gündem
23. Dönem POMEM polis alımı | POMEM başvuru şartları neler

23. Dönem POMEM polis alımı | POMEM başvuru şartları neler?

23. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ön başvuruları başladı. 1-14 Ekim 2018 tarihlerinde Polis Akademisinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden gerçekleştirilecek başvuruların sonucu, alınacak polis memuru adaylarının, 7 bin 200'ü erkek, 800'ü kadın lisans mezunu öğrencilerden, bin 800'ü erkek, 200'ü kadın ön lisans mezunu öğrencilerden oluşacak. POMEM başvuru şartları neler?

7.10.2018Gündem
KPSSde en çok o soru zorladı... İşte KPSS yorumları

KPSS'de en çok o soru zorladı... İşte KPSS yorumları

KPSS sınavı geride kaldı ancak sınavda çıkan sorular sosyal medyanın gündeminde kalmaya devam ediyor. Ortaöğretim düzeyindeki KPSS'ye giren memur adayları, özellikle Türkçe bölümünde sorulan kafile sorusunda çok zorlandı. İşte, 7 Ekim tarihli KPSS ortaöğretim sınavıyla ilgili yapılan yorumlardan bazıları

7.10.2018Gündem
KPSS sınavı saat kaçta başlayacak KPSS kaç dakika sürüyor

KPSS sınavı saat kaçta başlayacak? KPSS kaç dakika sürüyor?

3 milyon kişinin girmesi beklenen 2018 yılı KPSS Ortaöğretim sınavı için kısa bir süre kaldı. Sınav saat 10:00'da başlayacak. Saat 10:00'dan sonra kimse sınav binalarına alınmayacak. Peki, KPSS ortaöğretim sınavında adaylara kaç soru sorulacak, sınav kaç dakika sürecek? İşte, detaylar

6.10.2018Gündem
KPSS önlisans sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı tarih

KPSS önlisans sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı tarih

2018 yılı içinde yapılması planlanan KPSS sınavları için süreç devam ediyor. KPSS lisans düzeyinin tamamlanması ve ortaöğretim düzeyi içinde kısa bir süre kalmasının ardından gözler KPSS'nin önlisans düzeyi için yapılacak sınavın tarihine çevrildi. Peki, KPSS önlisans sınavı ne zaman yapılacak?

5.10.2018Gündem
KPSSden Ortaöğretim sınavı için nüfus müdürlüğü açıklaması Sınav giriş belgesi ekranı

KPSS'den Ortaöğretim sınavı için nüfus müdürlüğü açıklaması! Sınav giriş belgesi ekranı

KPSS sınav giriş belgesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınav öncesi merak konusu oldu. Sınav için hazırlıklarını sürdüren binlerce kişinin merakla araştırdığı KPSS sınav giriş belgeleri, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden çıktı alınabilecek. Sınav giriş belgesine ek olarak uyarıda bulunan ÖSYM, adayların mağduriyet yaşamaması adına pazar günü nüfus dairelerinin açık olacağını duyurdu. İşte, KPSS sınav giriş belgesi ve önemli açıklama hakkında bazı bilgiler

4.10.2018Gündem
KPSSnin yapılacağı 7 Ekim’de müdürlükleri açık olacak

KPSS'nin yapılacağı 7 Ekim’de müdürlükleri açık olacak

Ankara Valiliği, KPSS-Ortaöğretim’in yapılacağı 7 Ekim’de nüfus müdürlüklerinin açık olacağını açıkladı.

3.10.2018Eğitim
Diyanet İşleri Başkanlığı 55 uzman yardımcısı alacak. İşte başvuru şartları ve detaylar

Diyanet İşleri Başkanlığı 55 uzman yardımcısı alacak. İşte başvuru şartları ve detaylar

Diyanet İşleri Başkanlığına yazılı ve sözlü sınavla 55 uzman yardımcısı alınacak. Yazılı ve sözlü sınavla Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı olarak 25, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı olarak da 30 personel alımı yapılacak

3.10.2018Gündem
DHBT sınavı ne zaman yapılacak

DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), bu alandan sınava girecek olan adayların araştırdığı konu oldu. DHBT sınavı ne zaman sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, internet üzerinden yanıt aradı. ÖSYM'nin yurt genelinde gerçekleştireceği sınavda, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında yer bulmak isteyen öğrenciler DHBT'ye katılım sağlayacak. Peki, DHBT ne zaman gerçekleşecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.09.2018Eğitim
Ümraniye Belediyesi zabıta alımı yapıyor En az lise mezunu 110 zabıta alınacak

Ümraniye Belediyesi zabıta alımı yapıyor! En az lise mezunu 110 zabıta alınacak

Ümraniye Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 110 zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak yapılacak zabıta memurlarının alımında KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer bazı şartlar aranacak. Peki, Ümraniye Belediyesi zabıta alımı başvuru şartları neler?

27.09.2018Gündem
Gazi Üniversitesi 162 personel alımı için ilan yayımladı

Gazi Üniversitesi 162 personel alımı için ilan yayımladı!

Gazi Üniversitesi, hastane bünyesine yapacağı personel alımı ile 162 kişiyi istihdam etmeye hazırlanıyor. Bazı alanlarda 2018, bazı pozisyonlarda ise 2016 puanını ön koşul olarak koyacak olan üniversite hastanesi, personel alımı için aranan nitelikleri ise ilan metni içerisinde yayımladı. Peki, Gazi Üniversitesi 162 personel alımı başvurusu nasıl ve nereden yapılabilecek? İşte, alım süreci hakkında detaylı bilgiler

17.09.2018Gündem
Her şeyi itiraf eden eski kaymakam böyle çark etti

Her şeyi itiraf eden eski kaymakam böyle çark etti!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen eski Araklı Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, yargılandığı ilk duruşmada önceki ifadelerini kabul etmedi.

12.09.2018Gündem
MEB İŞKUR üzerinden personel alımı yapıyor

MEB İŞKUR üzerinden personel alımı yapıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, bünyesinde sürekli işçi kadrolarıunda istihdam etme amacıyla 1540 kişilik kadroyu ilana açtı. 1012 kişinin engelli, 528 kişinin ise eski hükümlü işçi kadrolarından alınacağını duyuran MEB, personel alımı işlemini İŞKUR üzerinden gerçekleştirecek. Peki, bakanlığın merkez ve taşra birimlerinde görevlendirmek üzere alınacak olan 1540 personelin İŞKUR başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o detaylar

10.09.2018Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı 1002 engelli işçi alacak

Milli Eğitim Bakanlığı 1002 engelli işçi alacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden de başvuru şartları açıklandı. 1002 engelli işçi alımı için önemli başvuru detayları mevcut. Peki başvuru şartları ve ön koşullar neler? İşte detaylar

7.09.2018Gündem
İŞKUR kullanıcı girişi nasıl yapılır İŞKUR başvur ekranı

İŞKUR kullanıcı girişi nasıl yapılır? İŞKUR başvur ekranı

İŞKUR iş ilanları ekranı, kullanıcı girişi yaparak iş başvurusu yapmak isteyen birçok vatandaşın uğradığı noktalardan birisi oluyor. Anlık olarak aktif iş ilanlarının görülebildiği İŞKUR iş ilanları ekranında bulundukları şehirde bulunan iş imkanlarını başvurular ile değerlendirebilecek olan vatandaşlar, kullanıcı girişi yapacak. Eğer kullanıcı hesapları yoksa kayıt işlemlerini gerçekleştirecek.

6.09.2018Gündem