MENÜ

Kpss

Kpss ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.386 Kpss haberi bulunmuştur.

KPSS

Kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 18/3/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur.

Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu Yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.” şeklinde ifade edilmiştir. Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı'nın (KMS) birleşimi niteliğindedir.

Sınavın ana amaçları arasında; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel kalitesini en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

Ayrıca ÖSYM ; YGS - LYS (Eski haliyle ÖSS), TUS, ALES gibi birçok sınavı da hazırlamaktadır. 

Kpss Haberleri

24. Dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak 2019 polis alımı başvuruları

24. Dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 polis alımı başvuruları

2019 polis alımı başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, binlerce polis adayı tarafından büyük bir merakla araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 2019 yılında yapılacak polis alımları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan duyuruyu bekliyor. Peki, 2019 polis alımı başvuruları ne zaman başlayacak? 24. Dönem POMEM başvuru tarihleri belli oldu mu?

14.01.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçlarına ilişkin yeni gelişme

Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçlarına ilişkin yeni gelişme

Sağlık Bakanlığı personel alımına başvuru yapan binlerce vatandaş sonuç heyecanı yaşıyor. www.yhgm.saglik.gov.tr’ internet adresinden yapılan duyuruya göre, Sağlık Bakanlığı personel alımı kurası bugün gerçekleşecek. Sağlık Bakanlığı personel alımı kesin sonuçları ise yapılan mülakatlar ardından belli olacak.

14.01.2019Gündem
2019 polis alımı başvuruları başladı mı 24. dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak

2019 polis alımı başvuruları başladı mı? 24. dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak?

Polis üniforması giyecekleri günlerin hayalini kuran çok sayıda ön lisans ve lisans mezunu genç, 2019 yılında yapılacak polis alımları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) ve POMEM'in internet sitelerini sürekli olarak takip eden vatandaşlar, son günlerde sorgulamalarına hız verdi. Peki, 24. dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 polis alımı başvuruları başladı mı?

11.01.2019Gündem
İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak

İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi ve güvenlik görevlisi gibi birçok farklı branşta yapılacak alımlar için süreç devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başvurularını tamamlayan vatandaşlar, şimdi İŞKUR ve Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek haberlere odaklanmış durumda. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.01.2019Gündem
2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak KPSS sınav tarihleri

2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? KPSS sınav tarihleri

2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, memur olma hayali kuran birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan 2019 yılı sınav takvimiyle birlikte KPSS başvuru ve sınav tarihleri belli oldu. Peki, 2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, KPSS sınav tarihleri.

7.01.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere, sürekli işçi kadrolarına yapılacak alımlar için başvurular tamamlandı. Personel alımı için süreç tamamlandığında 6 bin 409 sürekli işçi, Bakanlık bünyesinde istihdam edilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.01.2019Gündem
FETÖnün noktalı sınav taktiği

FETÖ'nün 'noktalı' sınav taktiği

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) MİT'in de aralarında bulunduğu devlet kurumlarına eleman sızdırmak için açtığı çalışma evlerine ilişkin davada, 'örgüt yöneticiliği' suçundan yargılanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı olan sanık H.A, 'Dışişleri Bakanlığı'na giriş için düzenlenecek yazılı sınavdan önce bize 'Soru kağıtlarının arkasına nokta ile işaret bırakmanız gerekiyor.' denildi. Nokta ile işaret bıraktığımız zaman sınav kağıtlarını okuyanlar, bizim bu örgüt ile irtibatlı olduğumuzu bilecek ve daha yüksek not verecekti. Görünecek şekilde bıraktık. Ben sınavı bu şekilde kazandım.' dedi.

6.01.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı için son güne girildi İŞKUR üzerinden yapılıyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı için son güne girildi! İŞKUR üzerinden yapılıyor!

İl sağlık müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 6 bin 409 işçi alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı, İŞKUR üzerinden müracaatları kabul ediyor. 31 Aralık tarihinde ilanı başvuruya açan Sağlık Bakanlığı, 4 Ocak Cuma günü son başvuruyu kabul edecek. Ambulans şoförü, güvenlik görevlisi, elektrikçi, hasta karşılama ve yönlendirme başta olmak üzere birçok sınıfta alım yapacak olan Sağlık Bakanlığı, personel alımı başvurusunu İŞKUR üzerinden kabul edecek. İşte, Sağlık Bakanlığı İŞKUR başvuru detayları ve şartları hakkında bazı bilgile

4.01.2019Gündem
İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu başladı | Başvuru şartları neler

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu başladı | Başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere, sürekli işçi kadrolarına yapılacak alımlar için başvurular başladı. Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerine yapılacak personel alımına başvuru yapabilmek için bazı şartları taşımak gerekiyor. Öte yandan söz konusu alımlar için başvuruların ne zaman biteceği de merak konusu oldu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alım başvuruları ne zaman bitecek? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

2.01.2019Gündem
KPSS başvuruları ne zaman başlayacak KPSS 2019 sınav tarihleri

KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? KPSS 2019 sınav tarihleri

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2019 yılında yapılacak oturumlarına yönelik araştırmalar başladı. Memur olmak için KPSS'ye hazırlanan lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu pek çok vatandaş, KPSS'nin 2019 yılında yapılacağı tarihler ve KPSS başvuru süreci hakkında bilgi almak istiyor. Peki, KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? KPSS 2019 sınavları ne zaman?

2.01.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları neler Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları başladı

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları başladı

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı için başvuru koşulları ve detaylar belli oldu. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden 6 bin 409 sürekli işçi alınacak. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları ne zaman bitecek?

1.01.2019Gündem
2018’de eğitimin odağı öğretmen

2018’de eğitimin odağı öğretmen

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2018 yılında oldukça yoğun bir eğitim gündemi vardı. Siyasi partilerin 2018 seçim bildirgelerinde geniş bir yer bulan eğitim vaatlerinde ve seçimi takip eden süreçlerde ülkemizin geleceği için nitelik artırmaya yönelik eğitim politikalarının gerekliliğinin altı sıklıkla çizildi. Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirilmesiyle başlayan yeni dönemde ise bu gereklilik 2023 Eğitim Vizyonu olarak karşılık buldu.

31.12.2018Eğitim
ÖSYMden ÖABT duyurusu.... İşte KPSS ÖABT Uygulanacak Alanlar

ÖSYM'den ÖABT duyurusu.... İşte KPSS ÖABT Uygulanacak Alanlar

ÖSYM, resmi internet sitesi ve Twitter hesabı üzerinden KPSS ÖABT oturumuyla ilgili duyuru yayımladı. Duyuruda Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS): Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) uygulanacak alanlar hatırlatıldı. İşte, ÖSYM tarafından yapılan ÖABT duyurusu

27.12.2018Gündem
DHBT sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... KPSS DHBT sonuçları sorgulama ekranı

DHBT sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... KPSS DHBT sonuçları sorgulama ekranı

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) DHBT sonuçları için bekleyiş son buldu. ÖSYM, resmi internet sitesinin yanı sıra sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yayımladı. İşte, KPSS DHBT sonuç sorgulama sayfası ve detaylar…

26.12.2018Gündem
RTÜK 60 personel alımı yapmaya hazırlanıyor

RTÜK 60 personel alımı yapmaya hazırlanıyor!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) bünyesine 60 personel almaya hazırlanıyor. Üst Kurul Uzman Yardımcısı olarak değerlendirilecek olan adaylar, KPSS puan türüne göre müracaat edebilecek. Peki, RTÜK personel alımı başvurusu nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

25.12.2018Gündem
YKS KPSS ALES DGS YDS ne zaman yapılacak 2019 ÖSYM sınav takvimi

YKS KPSS ALES DGS YDS ne zaman yapılacak? 2019 ÖSYM sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) her yıl uyguladığı sınavlara 2019 yılında da devam edecek. Yeni yıla kısa bir süre kala, ÖSYM tarafından 2019'da yapılacak sınavların tarihleri merak konusu oldu. Bu hususta beklenen açıklama geçtiğimiz haftalarda gelmiş, ÖSYM 2019 yılı sınav takvimini resmi internet sitesinden erişime açmıştı. Peki, 2019 YKS KPSS ALES DGS ve YDS ne zaman yapılacak?

25.12.2018Gündem
Eğitim-Bir-Senden Eğitime Bakış 2018 raporu: Temel liseler ne olacak

Eğitim-Bir-Sen'den Eğitime Bakış 2018 raporu: Temel liseler ne olacak?

Eğitim-Bir-Sen’in yeni yayınladığı ‘Eğitime Bakış 2018’ raporuna göre Türkiye’de okullara öğle yemeği gelmeli, öğretmen ve müdürlere daha fazla yetki verilmeli, temel liselerle ilgili politikalar ortaya konulmalı. Sendikaya göre merkezi sınavlardaki düşük performans incelenmeli ve eğitimde kadın yöneticilerin sayısı da artmalı.

24.12.2018Eğitim
DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan adaylar tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimiyle birlikte DHBT sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Peki, DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

23.12.2018Gündem
DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak İşte sonuç tarihi

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi

DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 9 Aralık tarihinde gerçekleşen DHBT sınavının ardından adaylar sonuçlar için beklemeye başladı. ÖSYM tarafından verilen bilgiyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi.

21.12.2018Gündem
ÖSYMnin sınavlarına 10 milyona yakın aday katıldı

ÖSYM'nin sınavlarına 10 milyona yakın aday katıldı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "2018 yılı kasım ayı itibarıyla yapmış olduğumuz sınavlara katılan toplam aday sayısı 9 milyon 797 bin 452. Uyguladığımız sınavlara katılan aday sayısı yıl sonunda 10 milyonu geçecek. ÖSYM, kurulduğu 1974'ten bugüne kadar 150 milyondan fazla adaya sınav yaptı. Tüm sınavlarda engelli, sağlık sorunu veya özel durumu olan adayların erişimini kolaylaştırmak için sürekli iyileştirmeler yapıyoruz" dedi.

21.12.2018Eğitim
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığına personel alımı yapılacak | Başvuru şartları neler

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığına personel alımı yapılacak | Başvuru şartları neler?

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığına 34 sözleşmeli personel alınacak. Özel bilgi ve ihtisas gerektiren konularda çalıştırılmak üzere, sözlü sınavla sözleşmeli olarak istihdam edilecek personel alımı için başvuru koşulları belli oldu. İşte, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığına personel alımının detayları...

20.12.2018Gündem
Tarım Kredi Kooperatifi bünyesine 45 personel alımı yapacak

Tarım Kredi Kooperatifi bünyesine 45 personel alımı yapacak!

Tarım Kredi Kooperatifi, lisans ve ön lisans mezunu 45 kişiyi kadrosunda istihdam etmeye hazırlanıyor. KPSS'den 60 puan alanların müracaatta bulunabileceği Tarım Kredi Kooperatifi memur alımı süreci, son müracaat tarihi olan 28 Aralık tarihinde sona erecek. Peki, Tarım Kredi Kooperatifi memur alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, merak edilen detaylar

19.12.2018Gündem
İSKİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı İSKİ sonuç sorgulama ekranı

İSKİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı! İSKİ sonuç sorgulama ekranı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) bünyesinde çeşitli birimlerde görevlendirmek edilmek üzere alınacak personeller için yapılan başvuruların sonuçları açıklandı. KPSS'den en az 70 puan şartı aradığı ilanla personel alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde duyuran İSKİ, söz konusu başvuruların sonuçlarını erişime açtı. İşte, İSKİ'den yapılan sonuç açıklaması ve başvuru sonucu sorgulama sayfası...

17.12.2018Gündem
OGM 66 personel alımı yapmaya hazırlanıyor Başvuru nasıl yapılır

OGM 66 personel alımı yapmaya hazırlanıyor! Başvuru nasıl yapılır?

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 66 personel alımı için ilan yayımladı. 20 orman muhafaza memuru ve 46 orman mühendisi alımı için ilan yayımlayan Orman Genel Müdürlüğü, her iki pozisyon için de KPSS'den 70 puan koşulu arayacak. Peki, OGM 66 personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o detaylar

17.12.2018Gündem
2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak Tarih belli oldu mu

2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? Tarih belli oldu mu?

Kamu kurumlarında memur olma hayali kuran vatandaşlar, 2019 yılında organize edilecek KPSS sınavlarına yönelik araştırmalarına hız verdi. 2019 KPSS için başvuruların ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair ÖSYM'den gelecek haberlere odaklandı. Peki, 2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

17.12.2018Gündem
DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS’nin bu yılki son sınavı olan DHBT’nin (Din Hizmetleri Alan Bilgisi)sonuçları için geri sayım devam ediyor. Diyanet kadrosunda yer almak isteyen memur adaylarını ilgilendiren DHBT sınavı 9 Aralık Pazar günü gerçekleşmişti. Peki, DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

16.12.2018Gündem
KPSS-2018/2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler ÖSYMden gelecek haberde

KPSS-2018/2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM'den gelecek haberde

Devlet kurumlarında memur olma hayali kuran vatandaşların aldıkları puanlar kapsamında yaptıkları KPSS tercihleri ile ilgili süreç devam ediyor. KPSS-2018/2 tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair ÖSYM'den gelecek haberlere odaklanmış durumda. Peki, KPSS-2018/2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.12.2018Gündem
TEDMEM’den Öğretmenlik Meslek Kanunu için öneri metin

TEDMEM’den Öğretmenlik Meslek Kanunu için öneri metin

Türk Eğitim Derneği’nin düşünce kuruluşu TEDMEM, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu öneri metni hazırladı. Öneriler arasında, öğretmen olacaklara ayrı sınav şartı getirilmesi yer alırken, eğitim fakültelerinin sınırlandırılması istenildi. İşte metinde yer alan öneriler:

15.12.2018Eğitim
İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak İşte sonuçların açıklanacağı tarih

İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte sonuçların açıklanacağı tarih!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) bünyesinde çeşitli birimlerde istihdam etmek üzere 461 personel alımı yapılıyor. Söz konusu ilana başvurular 10 Aralık'ta son buldu. Gözler şimdi İSKİ'nin yapacağı değerlendirme sonucunda. Peki, İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.12.2018Gündem
DHBT soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı... KPSS DHBT soruları ve cevapları

DHBT soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı... KPSS DHBT soruları ve cevapları

DHBT soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sonuçlar öncesinde sorular ve cevaplar ile sağlama yapmak isteyen binlerce kişi, ÖSYM'nin yayımladığı DHBT soruları ve cevapları üzerinden incelemelerini gerçekleştirebilecek. İşte, DHBT soruları ve cevapları hakkında merak edilen bazı bilgiler

11.12.2018Gündem
DHBT sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

DHBT sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih!

DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, ÖSYM'nin pazar günü gerçekleştirdiği sınavın hemen ardından araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev almak dahil oldukları sınavda nasıl bir sonuç elde ettiklerini DHBT sınav sonuçları ile öğrenecek olan adaylar, bu sürecin nasıl gelişeceğini sorgulamaya devam ediyor. Peki, DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.12.2018Gündem
Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRKte açıkladı:  Gizli müşteri yöntemi uygulanacak

Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRK'te açıkladı: 'Gizli müşteri yöntemi uygulanacak'

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok özel açıklamalarda bulundu. Son dönemde gündeme çok gelen taksicilerle ilgili şikayetler hakkında konuşan Soylu, "Vatandaşımız merak etmesin, bu sorunu düzelteceğiz" dedi ve ekledi: Gizli müşteri yöntemi uygulanmaya başlanacak.

5.12.2018Gündem
DHBT ne zaman yapılacak 2018 KPSS DHBT sınav tarihi

DHBT ne zaman yapılacak? 2018 KPSS DHBT sınav tarihi

DHBT ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunlarının gireceği DHBT sınavının tarihi belli oldu. Sınav giriş belgelerinin ne zaman yayımlanacağı merak ediliyor. İşte o tarih.

4.12.2018Gündem
ÖSYMnin sınavlarına 100 binin üzerinde engelli aday katıldı

ÖSYM'nin sınavlarına 100 binin üzerinde engelli aday katıldı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "'Herkes için her yerde' düşüncemize uygun olarak 2018 yılında yaptığımız sınavlara katılan engelli aday sayısı 102 bin 699" dedi.

4.12.2018Eğitim
KPSS tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM KPSS tercih tarihleri

KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM KPSS tercih tarihleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapmak için alınacak KPSS tercihlerinin tarihi belli oldu. KPSS'nın çeşitli oturumlarına katılan ve aldıkları puanlar kapsamında tercih yapacak vatandaşlar, ÖSYM'nin tercih tarihleri hakkında paylaştığı bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, KPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

3.12.2018Gündem
İSKİ personel alımı yapıyor | Başvuru şartları neler

İSKİ personel alımı yapıyor | Başvuru şartları neler?

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (İSKİ) yapılan açıklamaya göre, kurum bünyesinde çeşitli birimlerde istihdam etmek üzere 461 personel alımı yapılacak. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanla birlikte başvuru şartları ve diğer kriterler belli oldu. Peki, İSKİ personel alım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

30.11.2018Gündem
TİSKİ personel alımı yapıyor | Başvuru şartları neler

TİSKİ personel alımı yapıyor | Başvuru şartları neler?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet veren Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ) personel alımı yapıyor. Kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere 51 personel alımı yapılacağı, kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Söz konusu ilanın yayınlanmasıyla birlikte, başvuru koşulları ve diğer detaylar da merak konusu oldu. Peki, TİSKİ personel alımı başvuru şartları neler?

30.11.2018Gündem
TÜVASAŞ milli tren projesi için 43 personel alımı yapıyor

TÜVASAŞ milli tren projesi için 43 personel alımı yapıyor!

TÜVASAŞ, milli tren projesinde görevlendirmek için sözleşmeli mühendis alımı yapmaya hazırlanıyor. Makine, Elektrik, Endüstri, Metalurji, Kimya ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olan adayları değerlendirecek olan TÜVASAŞ, KPSS'den en az 70 ve YDS'den C seviyesinde İngilizce bilgisine dair belge talep edecek. İşte, TÜVASAŞ personel alımı hakkında bazı bilgiler

30.11.2018Gündem
Skandal talimat: Zimmetlemeden gitmeyin

Skandal talimat: Zimmetlemeden gitmeyin

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in, kamudaki görevlerinden ihraç edilen örgüt mensuplarına, örgüt yapılanmasının parçalanmaması için sorumlu oldukları kişileri başka bir "abi"ye zimmetlemeden bulundukları illeri terk etmemeleri, eş ve çocuklarını memlekete gönderip en fazla 3 kişi olarak en az risk taşıyan kişinin evinde kalmaları talimatı verdiği ortaya çıktı.

29.11.2018Gündem
DHBT ne zaman yapılacak KPSS DHBT sınav giriş belgeleri açıklandı mı

DHBT ne zaman yapılacak? KPSS DHBT sınav giriş belgeleri açıklandı mı?

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) oturumu için kısa bir süre kaldı, sınav giriş belgelerine yönelik araştırmalar hız kazandı. Sınava girecekleri yeri merak eden memur adayları, DHBT sınav giriş belgesi beklentisiyle sık sık ÖSYM’nin resmi sayfasını ziyaret ediyor. Peki, KPSS DHBT sınav yerleri açıklandı mı?

27.11.2018Gündem

İSKİ 461 personel alımı yapacak... Başvuru şartları nelerdir?

İSKİ 16 farklı kadro için 461 personeli istihdam etmeye hazırlanıyor. Mühendis, kimyager, psikolog gibi birçok pozisyona yapılacak olan İSKİ personel alımı, bazı özel nitelikleri taşıyor. KPSS'den en az 70 puan almanın zorunlu olacağı süreçte, kadro dağılımı açıklanan ilan üzerinden görüntülenebilecek. İşte, İSKİ personel alımı hakkında bazı bilgiler

26.11.2018Gündem
Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 memur alımı yapıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 memur alımı yapıyor!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesine yapacağı 170 personel alımı için ilan detaylarını yayımladı. KPSS'den 50 taban puan alma şartıyla bünyesine zabıta ve itfaiye eri alımı yapacağını duyuran Trabzon Büyükşehir Belediyesi, alımları en az lise seviyesinde gerçekleştirecek. İşte, Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 memur alımı süreci hakkında bazı bilgiler

23.11.2018Gündem