MENÜ

Kozanlı Ömer

Kozanlı Ömer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kozanlı Ömer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50 Kozanlı Ömer haberi bulunmuştur.

Kozanlı Ömer Haberleri

FETÖ’nün en kritik mahrem imamı yakalandı

FETÖ’nün en kritik mahrem imamı yakalandı

FETÖ’nün Türkiye’de kalan ve en önemli mahrem imamı olduğu iddia edilen Usame-Metin kod adlı Reşat Nazmi Oral, Ankara’da hücre evinde yakalandı. Oral’ın mahrem imamlık yaptığı çeşitli rütbelerden 12 subayın 15 Temmuz darbe girişiminde etkin rol oynadığı da ortaya çıktı.

27.08.2019Gündem
FETÖ’nün emniyet imamı ’Kozanlı Ömer’in kardeşine 12 yıl hapis cezası

FETÖ’nün emniyet imamı ’Kozanlı Ömer’in kardeşine 12 yıl hapis cezası

FETÖ/PDY’nin emniyet imamı, ’Kozanlı Ömer’ olarak bilinen firari Osman Hilmi Özdil’in kardeşi Yasin Özdil, tutuklu yargılandığı davada, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

31.07.2019Gündem
Kozanlı Ömerin kardeşinin cezası belli oldu

Kozanlı Ömer'in kardeşinin cezası belli oldu!

Örgütün emniyet imamı Kozanlı Ömer kod isimli Osman Hilmi Özdil'in kardeşi Yasin Özdil'e silahlı terör örgütüne üyelik suçundan 12 yıl hapis cezası verildi. ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen Yasin Özdil, Moldova'dan Türkiye'ye getirilmişti.

31.07.2019Gündem
MİT TIR’ları kumpasına 3’üncü iddianame: Jandarma bilgilerini Almanya’ya götürüp oturma izni almış

MİT TIR’ları kumpasına 3’üncü iddianame: Jandarma bilgilerini Almanya’ya götürüp oturma izni almış

MİT TIR’larının FETÖ terör örgütü üyelerince durdurulmasına ilişkin hazırlanan 3’üncü iddianamede, operasyon öncesinde yapılan toplantılar, sonrasındaki yurtdışı trafikleri, organizasyon aşaması ve örgüt şeması detaylandırıldı. MİT’e yönelik operasyonu organize eden FETÖ ekibindeki ‘imam’lardan Bayram Andaç’ın Jandarma personeline ait fişleme bilgilerini Almanya’ya götürdüğü ve karşılığında oturma izni aldığı tespit edildi. İşte iddianameye göre MİT TIR’ları operasyonunun öncesi ve sonrası...

15.01.2019Gündem
İstihbarat baskınını kimin yönettiği ortaya çıktı Böcekçi Sedatla kaldık

İstihbarat baskınını kimin yönettiği ortaya çıktı! 'Böcekçi Sedat'la kaldık'

15 Temmuz’da Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki olaylarla ilgili iddianamede, binayı işgal eden FETÖ’cü polisleri cuntacı Mehmet Partigöç’ün yönettiği tespiti yapıldı

8.08.2018Gündem
Kaset kumpası yargı önünde

'Kaset kumpası' yargı önünde

ESKİ CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin olduğu iddia edilen görüntülerin internet ortamında yayınlanmasıyla ilgili ‘kaset kumpası davası’nda çoğu eski polis 171 sanığın yargılanmasına başlandı.

22.01.2018Gündem
Kaset komplosu iddianamesi kabul edildi

"Kaset komplosu" iddianamesi kabul edildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayımlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 171 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

9.10.2017Gündem
Baykala kaset kumpasında flaş gelişme... 24 kişi için 12 ayrı adrese kamera koymuşlar

Baykal'a kaset kumpasında flaş gelişme... 24 kişi için 12 ayrı adrese kamera koymuşlar

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve bazı MHP'li milletvekillerine ait özel görüntü ve ses kayıtlarını internet ortamında paylaşılmasına yönelik yürütülen, kamuoyunda 'kaset soruşturması' olarak bilenen soruşturma tamamlandı. İddianamede, şüphelilerce, 24 mağdur/müştekiye yönelik 12 ayrı adrese ses ve görüntü alabilen cihazlar yerleştirildiği, teknik araçlarla izleme ve dinleme yapıldığı, elde edilen ses ve görüntülerin bir kısmının örgüt amaçları doğrultusunda internette yayınlandığı belirtildi.

28.09.2017Gündem
Gülen için süre doldu

Gülen için süre doldu

KANUN Hükmünde Kararname ile haklarında soruşturma bulunup ancak yurtdışında olanlara tanınan 3 aylık süre doldu.

5.09.2017Gündem
Gülen için süre doldu

Gülen için süre doldu

Kanun hakkında kararname (KHK) ile haklarında soruşturma bulunan ancak yurtdışında olanlara tanınan 3 aylık süre doldu. Aralarında Fethullah Gülen, milletvekillikleri düşürülen HDP'li Tuğba Hezer ve Faysal Sarıyıldız, Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil gibi isimler için son sözü Bakanlar Kurulu söyleyecek.

5.09.2017Gündem
MİT TIR’ları şüphelilerinden 27’si Bylock’çu çıktı

MİT TIR’ları şüphelilerinden 27’si Bylock’çu çıktı

Yeni MİT TIR'ları iddianamesinde FETÖ’nün sivil imamlarından Bayram Andaç’ın, firardaki, FETÖ’nün polis imamı Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil ile 40 kez telefon görüşmesi yaptığı belirlendi. 55 şüpheliden 27'si Bylock kullanıcısı çıktı.

7.07.2017Gündem
Yurda dön ilanı

Yurda dön ilanı

İçişleri Bakanlığı, hakkında soruşturma ve kovuşturma olan, firari durumda yurtdışında bulunan 130 Türk vatandaşına, “Yurda dön” çağrısında bulundu. Bu kişiler arasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, HDP milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer Öztürk ile eski HDP milletvekili Özdal Üçer, FETÖ’nün emniyet imamı olduğu iddia edilen ‘Kozanlı Ömer’ lakaplı Osman Hilmi Özdil, eski AK Parti Niğde Merkez İlçe Başkanı Latif Güngör, Avrasya Amerikalılar Turkuaz Konseyi Başkanı Kemal Öksüz de yer alıyor. 3 ay içinde dönmeyenler vatandaşlıktan çıkarılabilecek.

5.06.2017Gündem
Son dakika: Vatandaşlıktan çıkartılıyorlar

Son dakika: Vatandaşlıktan çıkartılıyorlar

Haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, aralarında FETÖ lideri Fetullah Gülen, HDP Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer ile eski HDP milletvekili Özdal Üçer'in de bulunduğu 130 isim, 3 ay içinde Türkiye'ye dönmemeleri halinde her biri için ayrı ayrı Bakanlar Kurulu kararı ile vatandaşlıktan çıkartılacak. Bugünkü gelişme vatandaşlıktan çıkartılmaları için ilk adım olarak kabul ediliyor.

5.06.2017Gündem
O isimler Kozanlı Ömerin çantasından çıkmış

O isimler Kozanlı Ömer'in çantasından çıkmış!

FBI'ın, FETÖ'nün 6 üst düzey yöneticisine ilişkin bilgi verilmesi talebiyle gönderdiği bir belgeyi yok ettikleri, birini mevzuata aykırı biçimde arşive gönderdikleri gerekçesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in de arasında bulunduğu 18 eski istihbarat görevlisi hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianameye göre FBI, 2007'de New York'ta havalimanında sorguladığı örgütün "emniyet imamı" ve Kozanlı Ömer olarak bilinen Osman Hilmi Özdil'i aradı. Özdil'in üstünden Ergenekon ve 28 Şubat davalarında sanık olacak kişilerin isimleri bulundu.

25.01.2017Gündem
Türkiyenin başına bela olan iki ismin fotoğrafları ortaya çıktı

Türkiye'nin başına bela olan iki ismin fotoğrafları ortaya çıktı

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'na FETÖ'nün önde gelen bazı isimleriyle ilgili önemli fotoğraflar gönderildi. Onlar arasında, FETÖ'nün 'Emniyet' ve 'Hava Kuvvetleri' imamlarının ışık evlerinde çekilmiş fotoğrafları da var.

19.12.2016Gündem
FETÖ imamlarına operasyon

FETÖ 'imamlarına' operasyon

16 ilde 70'e yakın adreste arama yapılıyor. Türkiye'nin emniyet imamı olarak bilinen 'Kozanlı Ömer' kod adlı Osman Hilmi Özdil de gözaltı listesinde yer alıyor. Operasyon kapsamında üst düzey 58 kişi için gözaltı kararı var.

8.12.2016Gündem
Şikenin Fuat Avni’sinin kimliği ortaya çıktı

'Şikenin Fuat Avni’sinin kimliği ortaya çıktı

FETÖ’nün Balyoz, Ergenekon ve Şike soruşturmaları sürecinde kullandığı ‘Dönemin Fuat Avni’si’ Rauf Atilla Polat’ın kimliği deşifre oldu. 2011 yılına kadar bir internet sitesinde köşe yazarlığı yapan Polat’ın, FETÖ’nün eski emniyet imamı ‘Kozanlı’ olarak adlandırılan firari Osman Hilmi Özdil’in adamı olduğu ortaya çıkarıldı.

5.12.2016Gündem
FBIa temiz demişler

FBI'a temiz demişler

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturmasında, FBI’dan (ABD Federal Soruşturma Bürosu) FETÖ/PDY örgütüyle ilgili gelen bilgileri imha ettiği gerekçesiyle dönemin istihbarattan sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı dahil 15 kişi hakkında gözaltı kararı verildi, 5’i tutuklandı. Şüpheli polislerin, FBI’dan gelen belge ve bilgileri imha ettikleri, bilgi talep edilen kişiler hakkında “Temiz” yanıtı verdikleri öne sürülüyor.

29.09.2016Gündem
Kamuda 50.485 ihraç

Kamuda 50.485 ihraç

OHAL kapsamında çıkarılan 672, 673 ve 674 sayılı kanun hükmünde kararnamelerle birçok önemli düzenleme hayata geçirildi. 672 KHK ile TBMM, Başbakanlık, Emniyet ve Jandarma, İçişleri, Dışişleri, Maliye, Çevre ve Şehircilik, Milli Eğitim bakanlıkları, Sayıştay, Danıştay, Diyanet İşleri, TOKİ gibi kurum ve kuruluşlarda 50 bin 485 kamu görevlisi ihraç edildi. En büyük tasfiye 28 bin 163 kişi ile MEB’de oldu. KHK’daki önemli satırbaşları şöyle:

2.09.2016Gündem
Süper imama 2. şok...

'Süper imam'a 2. şok...

Sakarya'da darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Amerika'da Fetullah Gülen'in yanında olduğu değerlendirilen Cevdet Türkyolu ve 12 akrabasının tüm varlıklarına el konulmasına karar verildi. DHA'nın haberine göre Türkyolu’nun Sakarya’da 24, İzmit’te 3 ve Ankara’da 1 olmak üzere toplam 39 taşınmazı, ABD’de de 1.8 milyon dolar parası olduğu tespit edildi.

25.08.2016Gündem
Gülen’in sağ kolu Cevdet Türkyolu’nun akrabaları gözaltında

Gülen’in sağ kolu Cevdet Türkyolu’nun akrabaları gözaltında 

Polis, Gülen'in sağ kolu olan, Pensilvanya'daki çiftlikte Gülen'den sonra gelen isim olan Cevdet Türkyolu'nun peşine düştü. Türkyolu'nun akrabaları gözaltına alındı. Türkyolu'nun cemaat içinde 'uzun Cevdet' olarak anıldığı ve tüm imamların üzerinde 'süper imam' konuma sahip olduğu ifade ediliyor. Gülen'in kişisel korumalığından asistanlığına kadar her türlü ihtiyacını karşılayan Türkyolu, aynı zamanda Gülen'in yeğeni Mebruke Türkyolu ile evli.

22.08.2016Gündem
Gülene atanan avukat çekilmek istedi

Gülen'e atanan avukat çekilmek istedi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili "çatı iddianamesi" kapsamında terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 54 kişiye, Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) gereği, zorunlu müdafi ataması kapsamında Ankara Barosunca avukat atandı. Gülen için atanan avukat Alihan Uncu, 'çekilme' talebinde bulundu...

16.08.2016Gündem
1999 listesinden 15 Temmuza Gülen’in polisleri...

1999 listesinden 15 Temmuz'a Gülen’in polisleri...

1999‘da Ankara Emniyetinde yapılan bir çalışmada teşkilat içindeki Cemaat bağlantılı polisleri tespit etmişti. O isimler hakkında hiçbir işlem yapılmadı ancak listeyi ortaya çıkartan polisler mahkeme mahkeme süründü. Listedekiler daha sonraki dönemde daire başkanı, emniyet müdürü, vali gibi pozisyonlara erişerek darbe girişimine kadar uzanan süreçte pekçok kumpasın içinde yer aldılar. İşte 1999 listesinden 15 darbesine Gülen’in polisleri...

10.08.2016Gündem
İstihbarat polisine kaset operasyonu

İstihbarat polisine kaset operasyonu

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nin emriyle, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve bazı eski MHP milletvekillerine ait olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili 34 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler arasında FETÖ emniyet imamı Osman Hilmi Özdil (Kozanlı Ömer), tutuklu bulunan İstanbul eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, eski İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak’ın da olduğu öğrenildi.

3.08.2016Gündem
FETÖyü ilk kez yazan adam: Zübeyir Kındıra

FETÖ'yü ilk kez yazan adam: Zübeyir Kındıra

Polislikten atıldı, Gülen Cemaati’nin içyüzü hakkında ilk kitabı o yazdı. İşsiz kaldı, arabası kundaklandı, ölüm tehditleri aldı. Yıllardır inzivada, denizde yaşayan Zübeyir Kındıra ile gizli bir lokasyonda buluştuk.

30.07.2016Hayat
Eski vali gözaltına alındı

Eski vali gözaltına alındı

Bolu eski Valisi İbrahim Özçimen İzmir polisinin düzenlediği operasyonla Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde gözaltına alındı. Özçimen’in emniyet imamı ’Kozanlı Ömer’ kod adlı Osman Hilmi Özdil’in kayınbiraderi olduğu öğrenildi.

27.07.2016Gündem
Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Aktepe, itirafçı oldu

Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Aktepe, itirafçı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından gözaltına alınan eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe, "Emniyet imamı" olduğu iddia edilen Kemalettin Özdemir'in, 2006-2007'ye kadar emniyet sorumlusu olduğunu belirterek, "Özdemir, Emniyet sorumluluğundan ayrıldığında kendisiyle bir kısım Emniyet görevlileri de bizden ayrıldılar ve Özdemir ile birlikte hareket etmeye başladılar. Bunlar hatırladığım kadarıyla Sabri Dilmaç, Fikret Salmaner (Adıyaman Emniyet Müdürü), Hanefi Avcı'dır." dedi.

24.07.2016Gündem
9 ilde düzenlenen ‘himmet’ operasyonuyla 105 kişi gözaltına alındı

9 ilde düzenlenen ‘himmet’ operasyonuyla 105 kişi gözaltına alındı

9 ilde 800 polisin katılımıyla düzenlenen ‘himmet’ operasyonunda 105 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Dumankaya İnşaat’ın Onursal Başkanı ve eski milletvekili Halit Dumankaya, Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya da yer aldı.

18.04.2016Ekonomi
Haklı çıktım diye gram sevindiğim yok

'Haklı çıktım diye gram sevindiğim yok'

Devrimci Karargah Davası'ndan tutuklanan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, 2010'da yayınladığı 'Haliç'te Yaşayan Simonlar, Dün Devlet, Bugün Cemaat' başlıklı cemaati sorguladığı kitap yüzünden eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Cezaevinden açıklama yapan Avcı, 17 Aralık operasyonuyla derinleşen Hükümet ile cemaat gerginliğinde her iki tarafın da zarar göreceğini düşünüyor. Bugünleri önceden tahmin ettiğini belirten Avcı, ''''Haklı çıktım diye gram kadar sevindiğim yok'' diyor.

13.01.2014Gündem
Bayramın 4ncü gününde acı bilanço

Bayramın 4'ncü gününde acı bilanço

Bayramın 4'üncü gününde yollar yine kan gölüne döndü.

18.10.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler

Haftanın konuğu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı.

11.11.2014

‘Kripto Cemaatçi’nin zoru

KAFAYI ‘kriptoloji’yle bozmuş tipler var; kriptolarını çözerek gizli Alevilerle gizli Kürtlerden ‘ajanlar’ı, gizli Ermeniler ve gizli Yezidilerden ‘içimizdeki yabancılar’ı buluyorlar...

4.02.2014

‘The Cemaat’

OLACAĞI buydu... ‘Ergenekoncu avı’ Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın ‘Haliç’te Yaşayan Simonlar’ adlı kitabıyla ‘cemaat avına’ dönüştü.

26.08.2010