MENÜ

Koycegiz

Koycegiz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koycegiz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.394 Koycegiz haberi bulunmuştur.

Köyceğiz'in tarihi M.Ö. 3400 yıllarına kadar uzanır. Bu yörede varlık gösteren ilk uygarlık Karyalılardır. Sonra sırasıyla İskitler, Asurlular, İyonyalılar, Dorlar, Akalar, Persler, Hellenler, Seleykoslar, Romalılar, Selçuklular, Menteşeoğulları ve Osmanlılar yöreye hakim olmuştur.

Köyceğiz'in tarihi ile ilgili ilk bilgileri tarihçi Herodot, Coğrafyacı Strabon ve İngiliz Arkeolog Hoskin vermektedir.

M.Ö. 2000 yıllarında Yunanlar ve Akaların deniz yolu ile Ege kıyılarına çıkmaları ile sahilde yeni koloniler kurulmuş, iç kısımlarda ise Karyalıların kolonileri ile gelişim sağlanmıştır. Böylece ilçe M.Ö. 1000 yıllarında oldukça iyi bir konuma gelmiştir. Köyceğiz Gölü'nün Akdeniz'le birleştiği yerde Kaunos şehri Karya'nın önemli limanlarından ve ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Akropol, ünlü mabetler ile Harab ve Susan Kaleleri önemli tarihi eserlerdir.

Devamı...

Koycegiz Haberleri

Nar üreticisini sevindirdi

Nar üreticisini sevindirdi

Muğla'da bahçede kilogram fiyatı 1,5 liraya kadar çıkan narda bu yıl verim de arttı. Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü: "Bu yıl hem rekolte hem fiyatlar yükseldi, ihracat çok iyi gitti. Nar 2 yıldır üreticimizin yüzünü güldürüyor." açıklamalarında bulundu. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan:"Dalyan narının yaklaşık yüzde 80'i ihraç ediliyor." ifadelerinde bulundu.

12.11.2018Ekonomi
Arıcıları çam balı kurtardı

Arıcıları çam balı kurtardı

İlkbaharda, yağışların İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da fazla olması nedeniyle çiçek balında yaşanan yüzde 40 düşüşe rağmen çam balı rekoltesinin yüksek olması, üreticiyi sevindirdi.

6.11.2018Ekonomi
BKM bir futbol kulübüyse burası da altyapıyı yetiştiren takım

BKM bir futbol kulübüyse burası da altyapıyı yetiştiren takım

‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’ komedi ekibi kurulalı 10 yıl oldu. İçinden birçok yetenekli ve genç komedyen çıkardı. Bazıları sinema ve televizyonda büyük gişelere, reytinglere imza attı. Yılmaz Erdoğan iki yıldır yeni bir ekip kurmaya çalışıyordu. Yeni ekibin parçası olmak için binlerce kişi başvurdu. Birçok sınavdan geçtiler. Sonuçta 35 kişiden oluşan ‘Yılmaz Erdoğan ve Çok Güzel Hareketler 2. Kuşak’ kuruldu. Onlarla buluştuk. Yılmaz Erdoğan; “Bu ekolün organikle ilgili bir derdi var. Mizahın da iyisi organik olur!” diyor.

2.11.2018Hürriyet Cumartesi
İzmirde art arda korkutan depremler

İzmir'de art arda korkutan depremler!

İZMİRLİLER, art arda meydana gelen depremlere güne başladı. Birinin merkez üssü Karaburun, 4’ününki de Seferihisar olan, büyüklükleri Richter ölçeğine göre 3.4 ile 4.1 arasında değişen 5 deprem, korkuya neden oldu. Yüksek Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, depremlerin, Midilli, Karaburun ve Foça fay hattının gergin olduğunun göstergesi olduğunu belirtti.

28.10.2018Gündem
Çinliler Dalyan’ı ’nar’ ile tanıyacak

Çinliler Dalyan’ı ’nar’ ile tanıyacak

Muğla’nın Ortaca ilçesi ile Dalyan Mahallesi’nde üretilen vitamin ve sağlık deposu ’nar’ şimdi de bölgenin turizmde tanıtım aracı oldu. Shanghai Medya Belgesel Grubu’nun çektiği ve Çin Devlet Televizyonu ile Shangai TV’de yayınlanacak Meyve Efsaneleri (Legend of Fruit) belgeseli sayesinde 250 milyona yakın kişiye Ortaca Dalyan bölgesi tanıtılacak.

15.10.2018Ekonomi
Tüm kenti peşine taktı... Ortalığı birbirine kattı

Tüm kenti peşine taktı... Ortalığı birbirine kattı

MARMARİS’te, jandarma ve polisin ’Dur’ ihtarına uymayarak kaçarken, 2 motosikletlinin kaza yapmasına neden olan, toprak yolda ’drift’ yapıp, toz çıkararak, kendisini takip eden polislerden kurtulmak isterken de ağaca çarpan otomobil sürücüsü B.Ö. (17), kovalamaca sonucu yakalandı.

14.10.2018Gündem
Herkes iyi bir oyuncu olabilir

Herkes iyi bir oyuncu olabilir

Serhat Tutumluer, Kanal D’nin yeni dizisi “Bir Umut Yeter” ile setlere döndü. Çekimler nedeniyle bulunduğu Köyceğiz’de bir araya geldiğimiz Tutumluer, “Herkes oyunculuk yapabilir. Vazgeçmeden, kendini duygu ve düşüncelerini ifade etmeye adayan herkes iyi oyuncu olabilir” dedi.

12.10.2018Magazin
Bir Umut Yeter yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Bir Umut Yeter yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Bir Umut Yeter dizisinin yeni bölüm fragmanı için sorgulamalar başladı. Yılmaz ve Derya’nın sık sık karşı karşıya geldiği Bir Umut Yeter son bölüm finali kafalarda soru işareti bıraktı. Yılmaz’ın yazdığı notun Derya’ya ulaşıp ulaşmayacağını merak eden izleyiciler, fragmanla ipucu edinmek istiyor. Peki, Bir Umut Yeter yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

7.10.2018Televizyon
Hiiiç aceleleri yok

Hiiiç aceleleri yok

Türkiye’nin ‘Yavaş (Sakin) Şehir’ listesine Muğla’nın Köyceğiz, Erzincan’ın Kemaliye ile Bitlis’in Ahlat ilçeleri de aday gösterildi. Biz Kemaliye ve Ahlat’ı gidip yerinde gördük, ne kadar sakin olduklarını sakinlerine sorduk. Emekli olduktan sonra Kemaliye’ye yerleşen Nermin Taştan şehirdeki yaşamı, “Bir işimiz olunca zamana yayarak yapıyoruz. Hiç acele etmiyoruz. Burada ölüm dışında her şey yavaş ilerliyor” sözleriyle özetliyor. Ahlat’ta monoton bir hayatları olduğunu söyleyen şehir sakinleri ise “Biz bu monotonluktan çok memnunuz” diyor.

6.10.2018Gündem
Bir Umut Yeter 2. bölüm fragmanında Yılmaz sorgulamaya başlıyor

Bir Umut Yeter 2. bölüm fragmanında Yılmaz sorgulamaya başlıyor

Bir Umut Yeter dizisi yayınlanan 2. bölüm fragmanıyla izleyicilerine sürükleyici dakikalar yaşatacak. Dizinin yayınlanacak olan yeni bölümünde Umut’un gerçek annesinin Derya olduğunu öğrenen Yılmaz seneler önce Elif’in ısrarları ile kurdukları yalan dünyayı sorgulamaya başlamıştır. İşte, Bir Umut Yeter dizisinin yeni bölüm fragmanı.

5.10.2018Televizyon
Bir Umut Yeter 2. bölüm fragmanında Deryayı harekete geçirecek mektup

Bir Umut Yeter 2. bölüm fragmanında Derya'yı harekete geçirecek mektup!

Bir Umut Yeter 2. bölüm fragmanı ile izleyici karşısına çıktı. Kanal D ekranlarının yeni dizisi Bir Umut Yeter'in 2.bölüm fragmanına yansıyan görüntüler arasında Derya'nın aldığı mektup dikkat çekti. Çocuğunun ölmediği ve sağlıklı bir şekilde yaşamına devam ettiğine dair bilgi elde eden Derya, yeni bir umutla yola çıkacaktır. İşte, tüm bunların ekrana geleceği Bir Umut Yeter 2. bölüm fragmanı ve ilk bölümden bazı detaylar

28.09.2018Televizyon
Bir Umut Yeter dizisinin ilk bölümünde neler yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Bir Umut Yeter dizisinin ilk bölümünde neler yaşandı? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Bir Umut Yeter dizisi yayınlanan ilk bölümüyle izleyicilerine merhaba dedi. Dizinin yayınlanan ilk bölümünde askerlikten malulen emekli olan Yılmaz, Köyceğiz’in ıssız bir adasında bulunan deniz fenerini kendine sığınak olarak seçtiğinde, yeni ve yalnız bir hayata başladı. İlk bölümün bitmesinin ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Bir Umut Yeter dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

27.09.2018Televizyon
Bir Umut Yeter dizisinin Deryası Esra Bilgiç Töre kimdir Kaç yaşındadır

Bir Umut Yeter dizisinin Derya'sı Esra Bilgiç Töre kimdir? Kaç yaşındadır?

Diriliş Ertuğrul dizisiyle yıldızı parlayan Esra Bilgiç Töre, yeni projesiyle gündeme geldi. Tarihi dizisindeki performansıyla adından söz ettiren Esra Bilgiç Töre, Bir Umut Yeter dizisinin kadrosuna transfer oldu. Peki, Derya Akar Hecehan’ı canlandıracak olan Esra Bilgiç Töre kimdir?

27.09.2018Televizyon
Köyceğiz nerede

Köyceğiz nerede?

Köyceğiz ilçesi Bir Umut Yeter dizisiyle yeniden gündeme geldi. Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nin birleştiği yerde bulunan Köyceğiz’in coğrafi konumu merak konusu oldu. Peki, Bir Umut Yeter’in çekildiği Köyceğiz tam olarak nerede?

27.09.2018Televizyon
“Bir Umut Yeter” ilk bölümü ile ekrana geliyor…

“Bir Umut Yeter” ilk bölümü ile ekrana geliyor…

Askerlikten malulen emekli olan Yılmaz, Köyceğiz’in ıssız bir adasında bulunan deniz fenerini kendine sığınak olarak seçtiğinde, yeni ve yalnız bir hayata başladığını düşünüyorken karşısına çıkan Elif’in yaşam sevincinden öylesine etkilenir ki, iki genç kısa sürede evlenmeye karar verirler.

27.09.2018Televizyon
Köyceğizde büyük dram

Köyceğiz'de büyük dram

Esra Bilgiç Töre, Kanal D’nin yeni dizisi “Bir Umut Yeter”le ekrana dönüyor. Töre’nin aynı gün hem eşinin hem de oğlunun ölüm haberini alan genç bir kadını canlandırdığı, çekimleri Köyceğiz’de devam eden dizi bu akşam başlıyor.

26.09.2018Magazin
Bir umut hikayesi

Bir umut hikayesi

Kanal D’de yarın akşam yeni bir dizi başlıyor. Başrollerini Esra Bilgiç Töre ile Hazal Subaşı’nın paylaştığı “Bir Umut Yeter”, hayatları aniden altüst olan iki kadının hikayesini ekrana taşıyacak.

25.09.2018Magazin
Bir Umut Yeter’in Yılmaz Karabey’i: Tolgahan Sayışman

Bir Umut Yeter’in Yılmaz Karabey’i: Tolgahan Sayışman

Kanal D’nin MF Yapım imzalı yeni dizisi Bir Umut Yeter, izleyici karşısına çıkmak için geri sayımda. Perşembe akşamı ekran hayatına başlayacak olan dizi, etkileyici hikâyesi ve güçlü kadrosuyla oldukça iddialı.

24.09.2018Televizyon
3 sakin şehir daha geliyor

3 'sakin şehir' daha geliyor

23.09.2018Seferihisar
Üç yeni sakin şehir geliyor

Üç yeni sakin şehir geliyor

Cittaslow (Sakin Şehir) Koordinasyon Kurulu Toplantısı İtalya Torino’da yapıldı. Cittaslow Genel Başkan Yardımcılığı ve Cittaslow Türkiye Koordinatörlüğü görevlerini bir arada yürüten Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer toplantının sonunda açıklamalar yaparak üç yeni Cittaslow adayının dosyalarını genel başkana teslim ettiğini söyledi.

23.09.2018Ekonomi
Bir Umut Yeter Kanal Dde başlıyor

'Bir Umut Yeter' Kanal D'de başlıyor

Başrollerinde; Tolgahan Sayışman, Esra Bilgiç Töre ve Hazal Subaşı'nın yer aldığı 'Bir Umut Yeter' 27 Eylül Perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de başlıyor.

21.09.2018Televizyon
Bir Umut Yeter dizisinin yayın tarihi belli oldu.. Bir Umut Yeter oyuncuları kimler

Bir Umut Yeter dizisinin yayın tarihi belli oldu.. Bir Umut Yeter oyuncuları kimler?

Kanal D’de ekran hayatına başlamaya hazırlanan MF Yapım imzalı "Bir Umut Yeter" için hazırlıklar başladı. Yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın üstlendiği, senaryosunu ise Melis Civelek’in kaleme aldığı Bir Umut Yeter'in oyuncu kadrosu da belli oldu. İşte dizinin yayınlanacağı tarih ve dizinin ilk fragmanı

21.09.2018Televizyon
Tuzağın kenarından döndüm

Tuzağın kenarından döndüm

2005’te ‘dünyanın en yakışıklı erkeği’ seçildi. Kısa süre önce ‘Kâinat Güzeli’ Almeda Abazi’yle evlendi. Bugün dizileri 4 kıtada 30’dan fazla ülkede gösteriliyor. Ama o hayatındaki her şeyin göründüğü kadar parlak olmadığını anlatıyor: “Benimki mücadele gerektiren bir yolculuktu” diyor. Tolgahan Sayışman’la Kanal D’de başlayan yeni dizisi ‘Bir Umut Yeter’ vesilesiyle buluştuk. Evliliğini, kariyerini ve dizisini konuştuk.

21.09.2018Hürriyet Cumartesi
Son 7 gün

Son 7 gün!

“Bir Umut Yeter” ile buluşmaya çok az kaldı.

20.09.2018Televizyon
Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oyuncuları kimdir İşte Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oyuncu kadrosu

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oyuncu kadrosu

Ufak Tefek Cinayetler oyuncuları ile ikinci sezona başlangıç yapıyor. Sarmaşık sitesinde işlenen cinayetin etrafında kurgulanan Ufak Tefek Cinayetler, yeni sezona iki yeni isimle başlangıç yapacak. Osman Sonant ve Ushan Çakır'ı kadrosuna katan diziye tek veda eden isim ise Selim Bayraktar olacak. İşte, Ufak Tefek Cinayetler yeni oyuncuları ve dizi hakkında bazı bilgiler

18.09.2018Televizyon
Gözyaşıyla gelen mutluluk: Dalyan

Gözyaşıyla gelen mutluluk: Dalyan

Dalyan, Kaunos Antik Şehri, Kaya Mezarları ve İztuzu Plajı ile Türkiye’nin en özel yerlerinden biri… Hatta efsaneye göre bir kadının gözyaşlarının nehir olup çağlamasıyla oluşmuş. İşte size Dalyan gezi rehberi…

12.09.2018Seyahat
Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Geçen hafta Hürriyet’in medya sponsoru olduğu Arkas Aegean Link Regatta’ya gittim. Ege’nin iki yakasını biraraya getiren organizasyona 50’den fazla tekne ve 500’e yakın yarışçı katıldı. Çeşme yat ve yelken yarışları bakımından dünyanın en iyi birkaç parkuru arasında yer alıyor. Türk ve Yunan sahilleri arasında yarışan yelkenliler Ege’ye de apayrı bir renk kattılar, ben de bu vesileyle yeni keşiflerde bulundum.

11.09.2018Seyahat
Belçim Bilgin Hollywoodda

Belçim Bilgin Hollywood'da

Yolun başında bir oyuncuyken yaptığı evlilikle magazinin gündemine oturdu. Yılmaz Erdoğan’la hayatını birleştirdikten sonra herkesin gözü önünde bir hayat yaşamaya başladı ama bir yanda da arka arkaya başarılı yapımlarda rol aldı. Yaklaşık iki yıl önce oğlu Rodin’i alarak Londra’ya yerleşti. Herkes iki ülkeye yayılmış bir evliliğin sürüp süremeyeceğini konuşurken o yoluna devam etti. Ve şimdi sevenlerinin karşısına bir Hollywood projesiyle çıktı. Ben Kingsley ve Theo James’le başrolleri paylaştığı ‘Komplo’ isimli filmi bu hafta vizyonda. Belçim Bilgin’le buluştuk, Londra’daki hayatını konuştuk.

8.09.2018Hürriyet Pazar
Çam balında iyi başlayan hasat üreticiyi mutlu etti

Çam balında iyi başlayan hasat üreticiyi mutlu etti

Türkiye'nin çam balı üretiminin yaklaşık yüzde 80'ini karşılayan Muğla'da bu yılki hasat döneminde alınan ilk ürün üreticilerin yüzünü güldürdü.

5.09.2018Ekonomi
Herkesi şef yapan kadın girişimci

Herkesi şef yapan kadın girişimci!

Psikoloji okurken, “Ben psikolog olmak istemiyorum, benim lokantam olmalı” diyerek yön değiştirme cesaretini bulan, yurtdışında eğitim aldıktan ve deneyim kazandıktan sonra Türkiye’ye dönen Didem Şenol Tiryakioğlu’nu ilk olarak Lokanta Maya’nın sahibi olarak tanıdık. Ardından Gram’ı, Kanyon Corner ve Bebek Corner da hizmete açtı. Yeme içme sektöründe farklılık yakalayan Tiryakioğlu’yla konuştuk.

1.09.2018İK/Yeni Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurumdan Foça açıklaması

Son dakika... Bakan Kurum'dan Foça açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı murat Kurum, İzmir Foça’da denizdeki ham petrol kirliliği hakkında "Kirlilik kontrol altında. Sorumluları cezalandırılacak" dedi. İmar barışı sonrası yapılan kaçak yapıların yıkılacağını söyleyen Bakan Kurum "Kaçak yapılara göz yuman yerel yönetimler de cezalandırılacak" diye konuştu.

1.09.2018Gündem
Şezlongdan kalkma vakti Bol adrenalin, bol eğlence

Şezlongdan kalkma vakti Bol adrenalin, bol eğlence

Tatil demek sadece denize girip güneşlenmek değil. En azından bir günlüğüne miskinlik hakkınıza mola verip yıl boyunca hayatınızdan eksik olmayan stresi adrenalinle atmayı deneyin. “Neden olmasın” diyenler için Türkiye adeta cennet. Müthiş coğrafyalarda tatilin tadını çıkarırken, sıradışı sporlarla unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Size çok güzel beş öneri hazırladım.

30.08.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Bu ülkenin her yeri doğal film platosudur

GİDEREK İzmir’i daha çok konuşuyoruz.

16.10.2018

Gözyaşıyla gelen mutluluk: Dalyan

Dalyan, Kaunos Antik Şehri, Kaya Mezarları ve İztuzu Plajı ile Türkiye’nin en özel yerlerinden biri… Hatta efsaneye göre bir kadının gözyaşlarının nehir olup çağlamasıyla oluşmuş. İşte size Dalyan gezi rehberi…

11.09.2018

Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Geçen hafta Hürriyet’in medya sponsoru olduğu Arkas Aegean Link Regatta’ya gittim. Ege’nin iki yakasını biraraya getiren organizasyona 50’den fazla tekne ve 500’e yakın yarışçı katıldı. Çeşme yat ve yelken yarışları bakımından dünyanın en iyi birkaç parkuru arasında yer alıyor. Türk ve Yunan sahilleri arasında yarışan yelkenliler Ege’ye de apayrı bir renk kattılar, ben de bu vesileyle yeni keşiflerde bulundum.

9.09.2018