MENÜ

Köy Yumurtası

Köy Yumurtası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Köy Yumurtası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 224 Köy Yumurtası haberi bulunmuştur.

Köy Yumurtası Haberleri

Canan Karatay: Bir meyve yersen 5 kilometre koş

Canan Karatay: Bir meyve yersen 5 kilometre koş

Prof. Dr. Canan Karatay, "Bir meyve yersen 5 kilometre koş ki toksik etkisini vücuttan atabilesin. Tarım zehiriyle yüklü meyveleri yemeyeceksiniz. Elmalarda mineral kalmamış. Çocuk başı gibi elma olmaz. Onun için yemeyin. En sağlıklı meyve zeytindir." dedi.

22.11.2018Gündem
İşçi olarak gittiği İsviçre’de ihracatçı oldu

İşçi olarak gittiği İsviçre’de ihracatçı oldu

İşçi olarak İsviçre’ye giden Çorumlu oyma taş ustası, Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra arıcılığa atılarak kendi işinin patronu oldu.

31.08.2018Ekonomi
Vertigo hastalığı nedir Vertigo nasıl anlaşılır

Vertigo hastalığı nedir? Vertigo nasıl anlaşılır?

Vertigo, vücudun denge sisteminde yaşanan bir sorun nedeniyle ortaya çıkar. Vertigoya neden olan hastalıkların cinsine göre vertigoya eşlik eden bazı belirtiler vardır. Bunlar kulak çınlaması, bulantı, kusma, terleme, görme bozukluğu, işitme kaybıdır. İşte, vertigo hastalığıyla ilgili detaylar…

22.08.2018Gündem
Organik yumurta nasıl anlaşılır

Organik yumurta nasıl anlaşılır?

Kahvaltıların vazgeçilmez lezzetlerinden olan yumurtanın doğal olanını bulmak giderek zorlaşıyor. Peki, organik yumurta nasıl anlaşılır, diğer yumurtalardan farkı nedir?

2.08.2018Mutfak Tüyoları
Bebeği için üretti girişimci oldu

Bebeği için üretti girişimci oldu

BURSA’da yaşayan kimyager Çiğdem Ardıç, 4 yıl önce doğan bebeği için sağlıklı tarifler denerken yaptığı bebe bisküvilerini, bugün Türkiye’nin dört bir tarafına gönderir hale geldi.

16.07.2018Ekonomi
Vertigo nedir Vertigo belirtileri nelerdir

Vertigo nedir? Vertigo belirtileri nelerdir?

Vertigo, halk arasında genellikle baş dönmesi belirtisi ile bilinmektedir. Kulak çınlaması, bulantı, kusma gibi şikayetler de, Vertigo'nun belirtileri arasında yer alabilmektedir. Yaşanan aşırı baş dönmesi, bu şikayetlere sahip kişiyi yataktan kalkamaz hale getirebilmektedir. Vertigo olunup olunmadığı hakkında küçük bir detay veren Halk Sağlığı Müdürlüğü, bu rahatsızlığın yaşanıp yaşanmadığı hakkında küçük detaylara değindi. Peki, Vertigo nedir ve belirtileri nelerdir?

6.07.2018Gündem
Yumurta kodları nelerdir İşte Yumurta etiketindeki numaraların anlamları

Yumurta kodları nelerdir? İşte Yumurta etiketindeki numaraların anlamları

Yumurta üretimine getirilen yasal düzenleme ile artık organik yumurta kargaşası ortadan kalkacak. Uygulamaya alınan Yumurta kodları sayesinde, satın alınan yumurtaların köy yumurtası, organik yumurta, doğal yumurta gibi yanlış ifadelerle satışının da önüne geçilmiş olacak. Peki, etiket üzerinde yer alan yumurta kodları nelerdir? İşte, tüketiciyi yakından ilgilendiren o kodlar hakkında detaylı bilgiler

23.04.2018Ekonomi
Şüpheli durumda hemen ALO 174ü arayın

Şüpheli durumda hemen 'ALO 174'ü arayın!

Yumurtalarda 'organik', 'köy yumurtası' ve 'gezen tavuk' gibi adlandırmalar ile vatandaşı kandırmaya son verecek uygulama hayata geçirildi. Yeni uygulamaya yönelik konuşan YUM-BİR Genel Sekreteri Hüseyin Sungur ise ''Herkes aldığı yumurtanın kabuğundaki kodlamaya bakacak ve gereksiz yere ücret ödememiş olacak." dedi. Sungur, yumurta alırken şüpheli durumlarda ise vatandaşa ''ALO 174'ü arayın'' çağrısında bulundu.

21.04.2018Ekonomi
Canan Karataydan kurtlu elma yiyin tavsiyesi

Canan Karatay'dan 'kurtlu elma yiyin' tavsiyesi

Canan Karatay, "Organik üretilmeyen hiçbir meyveyi yemeyeceksiniz. Anamur muzu yiyin, kurtlu elma, kurtlu meyve yiyin. Kurtlar ilaçlı hiçbir şeye dokunmazlar" dedi.

20.04.2018Gündem
Yumurtada yeni dönem

Yumurtada yeni dönem

YUMURTAYA ‘organik’ ya da ‘serbest gezen tavuk’ gibi yetiştirme metodunun damgalanması uygulaması pazartesi gününden itibaren başlayacak.

14.04.2018Ekonomi
Pazartesi başlıyor... Üzerinde bu yazı yoksa almayın

Pazartesi başlıyor... Üzerinde bu yazı yoksa almayın!

Yumurtaya "organik" ya da "serbest gezen tavuk" gibi yetiştirme metodunun damgalanması uygulaması 16 Nisan'da başlayacak. Pazartesi gününden itibaren yetiştirme metodu kodu yazılmamış yumurtalar satışa sunulamayacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hem marketlerde hem de işletmelerde denetim yapılacak.

14.04.2018Ekonomi
Toroslar’da bir taş ev

Toroslar’da bir taş ev

Her baba, karne tatili başlamadan önce oğlu için plan yapar mı bilmem ama ben yapanlardanım. Sömestr tatili için de “Farklı rota neresi olur?” sorusuna haftalar önce karar verdim: Toroslar... Peki ama yüzlerce kilometrelik bu uzantının neresi olmalıydı? 14 yaşında bir çocukla hem rahat etmeli, hem dağ tepe tırmanmalı ama bir o kadar keyfimizi nasıl yaşardık? İşte cevabı...

26.02.2018Seyahat
Yumurtada yeni dönem

Yumurtada yeni dönem

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Türk Gıda Kodeksi Yumurta Tebliği'nin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yumurta üreticileri, ürünlerin üzerine yeni kodları basmaya başladı.

29.11.2017Ekonomi
Hobi olarak başladığı tavukçuluğu ticarete dönüştürdü

Hobi olarak başladığı tavukçuluğu ticarete dönüştürdü

ELAZIĞ’da, emekli olduktan sonra tavuklara olan sevgisi nedeniyle sırf yakın akrabalarının yumurta ihtiyacını karşılamak için küçük bir çiftlik kuran Mehmet Cebeci, devlet desteği olmadan büyüttüğü ve 1000 tavuğun bulunduğu 10 dönümlük çiftliğinde, yumurta ve tavuk ticareti yapmaya başladı. Cebeci, 10 dönümlük arazi üzerindeki çiftlikte tavuklarıma sadece yem verdiğini belirterek, "Yonca da veriyorum. Ayrıca gübre döktüm.Tavuklar solucan yesin diye. Vatandaşlarımız gelsin bu doğal çiftliğimi gezsin,ÿmutlaka alışveriş yapmak gerekmiyor" dedi.

18.11.2017Ekonomi
San Sebastian: Yeme-İçme Cenneti

San Sebastian: Yeme-İçme Cenneti

200 bin nüfuslu San Sebastian dünyada kişi başına en çok Michelin yıldızı düşen şehir. Bu da bu çok güzel Bask şehrini tam bir yeme içme cenneti yapıyor. Bu bol miktardaki Michelin yıldızlarından üçer tanesi Akellare, Arzak ve Martin Berasategui’nin. Dünyanın en iyi 50 restoranı listelerin gediklisi ve bu yılın dokuzuncusu Mugartiz’in ise iki Michelin yıldızı var. Ama yeme içme dünyamız tabii ki Michelin yıldızlarından ibaret olmamalı. Onun için Ganbara, Rekondo veya (gene yıldızlı) Kokotxa, hatta Concha plajının ucundaki balıkçı barınağındaki salaş, ama çok iyi lokantaları da San Sebastian’da mutlaka gidilmesi gereken restoranlar.

27.10.2017Vodafone Red İle Dünya Avucunuzda
Ev ekonomisine katkıyı kuskusla sağlıyorlar

Ev ekonomisine katkıyı kuskusla sağlıyorlar

Edirne’de köyde yaşayan bazı ev hanımları, yaptıkları kuskusları satarak ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Köyde hiçbir katkı maddesi olmadan yapılan kuskuslar, kentte yaşayanların sofralarını lezzetlendiriyor.

16.09.2017Ekonomi
Kaf Dağı’nın ardından gelen tatların peşinde

Kaf Dağı’nın ardından gelen tatların peşinde

Bir zamanlar bataklık olan Düzce ovası Romalılar döneminde ıslah edilerek ziraate ve yerleşime uygun hale getirilmiş. Doğa harikalarıyla dolu. Bundan yaklaşık 2000 yıl önce bir yanında en mükemmel otlaklarda beslenen sığırların sütünden peynirler yapılır, diğer yanında ‘kuru yerler kazılarak’ topraktan balıklar çıkarılırmış. Bu balıklar nemli topraklarda dört yıl boyunca havasız yaşayabilen bir balık türü. Artık yoklar ama ben şu meşhur peynirin izini takip etmek niyetindeyim.

14.08.2017Seyahat
Trabzonun yeni gözdesi Sera Gölü

Trabzon'un yeni gözdesi Sera Gölü

Trabzon'un Uzungöl'le birlikte önemli doğal güzellikleri arasında yer alan Akçaabat'taki Sera Gölü yeni gözde oldu.

11.06.2017Ekonomi
Organik uyanıklık

Organik uyanıklık

9.01.2017Ankara
Kahverengi yumurtanın fiyatı katlandı: Tanesi 1.5 lira

Kahverengi yumurtanın fiyatı katlandı: Tanesi 1.5 lira

Kahverengi yumurtalar, tüketicilerin yoğun ilgisi nedeniyle organik ve gezen tavuk yumurtalarını bile geçerek, tanesi 1,5 liraya ulaşan fiyatlardan satılıyor. Uzmanlar tat ve beslenme değeri açısından kahverengi ve beyaz yumurta arasında hiçbir fark olmadığını belirtiyor.

28.12.2016Ekonomi
Yumurtada gezen tavuk tercihi arttı

Yumurtada "gezen tavuk" tercihi arttı

Yumurta tüketicisinin gezen tavuk yumurtasına talebi arttı, geçen yıl yumurta pazarında yüzde 14'lük paya sahip gezen tavuk yumurtası, bu yıl payını yaklaşık yüzde 20'ye çıkardı.

21.11.2016Ekonomi
Tavuğu sal desteği al

Tavuğu sal desteği al

18.11.2016Ankara
Hobi olarak başladı, tanesini 2 bin TLden satıyor

Hobi olarak başladı, tanesini 2 bin TL'den satıyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 7 yıl önce mobilya ustalığını bırakıp önce çocukları için köy tavuğu ve yumurta, ardından da süs tavukçuluğu işine giren Abdülhakim Dağ, siparişlere yetişemez hale geldi.

20.09.2016Gündem
Hulusi Akar Paşanın eski koruması köy yumurtası satıyor

Hulusi Akar Paşa'nın eski koruması köy yumurtası satıyor

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın 2012 yılında getirildiği yakın koruma görevinden 4 ay sonra alınarak, sistematik baskıyla Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan uzaklaştırıldığını iddia eden 38 yaşındaki Kıdemli Başçavuş Ali Rıza İnanç, uğradığı haksızlıkları gururuna yediremediğini belirterek TSK'dan istifa etitğini, köy yumurtası satmaya başladığını söyledi. Yaşadığı süreçte psikolojisinin bozulduğunu ve eşiyle aralarında sorunlar yaşamaya başladığını söyleyen 15 yıllık Özel Harekatçı Ali Rıza İnanç, 10 bin lira ile 500 tavuk satın alıp, köy yumurtası satmaya başladığını söyledi. Aylık bin 500 lira kazandığını belirten İnanç, amacının para kazanmaktan çok, her şeyden uzaklaşmak olduğunu söyledi. Severek giydiği ve çalışırken üzerinden biran olsun çıkarmadığı üniformasıyla zamanının çoğunu tavuklarıyla geçiren eski bordo bereli Ali Rıza İnanc, yeniden çağrıldığında koşa koşa görevine döneceğini belirtti.

18.08.2016Haber
Hulusi Akarın yakın korumasıydı, şimdi yumurta satıyor

Hulusi Akar'ın yakın korumasıydı, şimdi yumurta satıyor

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın 2012 yılında getirildiği yakın koruma görevinden 4 ay sonra alınarak, sistematik baskıyla Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan uzaklaştırıldığını iddia eden 38 yaşındaki Kıdemli Başçavuş Ali Rıza İnanç, uğradığı haksızlıkları gururuna yediremediğini belirterek TSK'dan istifa etitğini, köy yumurtası satmaya başladığını söyledi. İnanç, Hulusi Akar'ın koruma görevinden alındıktan sonra yerine getirilen isimlerin 15 Temmuz'dan sonra herkesin yakından tanıdığı İsa Akın, Ömer Gürsel Çetin ve Abdullah Erdoğan'ın olduğuna dikkat çekti.

18.08.2016Gündem
Organik mi, kirli mi

Organik mi, kirli mi

YUMURTA üreticileri, “Organik yumurta, gezen tavuk yumurtası” adı altında üç kat fiyatla satılan yumurtaların, gerçekte kendilerinin “kirli” diye koliye koymadıkları yumurtalar olabileceğini ileri sürerek, tüketcilere “Marketlerde organik ürün sertifikasıyla satılan, TR işletme numarası olan yumurtalar devlet denetiminden geçerek tezgaha geldiği için garantilidir. Organik ürün sertifikasını ambalajın üzerinde görün” uyarısında bulundular.

15.05.2016Ekonomi
Galatada çok iyi bir kahvaltıcı

Galata'da çok iyi bir kahvaltıcı

Galata’daki Privato gerçekten çok iyi bir kahvaltıcı. Malzemeler özenle seçilmiş, fabrikasyon hiçbir ürün yok. Mekân son derece sevimli, canayakın. Trendleri değil, mal sahibinin zevkini ve değerlerini yansıtıyor.

12.03.2016Hürriyet Cumartesi
Köylerden yumurta topladı, tavuk çiftliği kurdu

Köylerden yumurta topladı, tavuk çiftliği kurdu

Bartın'da bir genç girişimci, Bartın ve çevre illerdeki köyleri tek tek gezerek topladığı binlerce yumurtadan elde ettiği 6 bin civcivle tavuk çiftliği kurdu.

27.12.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çeeeek bi Adana kebap...

Satır kullanmak zor. Ritm ile hafif vurarak kavisinde beşik gibi, ahenkle sallarken eti kıyacaksın. Aynı anda ‘Adana’nın yolları taştan, sen çıkardın kebap beni baştan’ türküsünü mırıldanacaksın. Bol kırmızı biberi cömertçe çalışacak ve elinle bi güzel yoğuracaksın. Yassı şişe eti güzelce sıkacaksın. Kömürü sık sık yelleyeceksin. Kebabı lavaşın arasına yorgan gibisarıp çekeceksin. Adana’da işte tam da bunları, kebabın hasını yaptım...

24.04.2018

Cennete açılan kapı ve iştahı şahlandıran tatlar

Geçen hafta cennetin kapısını araladım. Cennet dediğim yer, Kastamonu’nun Daday ilçesindeki ‘İksir Resort’tu. Onlar resort diyorlar ama ben ‘çiftlik’ tanımını daha çok yakıştırıyorum. Bir de Kastamonu’nun mutfağı var ki, bu kadar zengin ve güzel olup da şöhretten uzak olanı hiç görmedim.

21.04.2018

Glutation olmadan olmaz!

Glutation, en önemli doğal antioksidanlardan biri. Antioksidanların en ustası. Bedenimizdeki diğer antioksidanların hepsinden daha becerikli olduğu da kesin. Onu ben antioksidanlar orkestrasının şefi gibi kabul ediyorum.

23.06.2017

Tangodan doğan sıcak bir mekân: KATMER GALATA

Hem Yasemin hem Barış, küçük şehir kökenli kozmopolit büyük kent insanları. Büyürken bol bol katmer yemişler. Galata’da yaşıyorlar. Dükkânın adı bu yüzden Katmer ve Galata’yı birleştiriyor. Katmer’de sadece kahvaltı ile mantı var ve malzeme kalitesine özen gösterilmiş.

14.10.2016

Oğullarım antikalarım ve arabalar

“YA başlamamalı ya da bitirmeli” hayat felsefesiyle yola çıkarak iş hayatında önemli başarılara imza atan bir isim, Toygun Tunçer.

12.09.2016

Fırtına Tanrısı onlara bolluk ve bereket versin

Konya'nın Halkapınar ilçesindeki "Dünyanın en eski tarım anıtı" kabul edilen, Geç Hitit dönemine ait İvriz Kaya Anıtı'nın varlığını 2000 yılında öğrenmiştim.

20.03.2016

Meslek dayanışması ve toplumun bilgi alma hakkı

CUMHURİYET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Ankara temsilcisinin yargılanması sürecinde hak ihlalleri tespiti yapan Anayasa Mahkemesi, (yaklaşık 90 günün sonunda) tutuksuz yargılanmanın önünü açtı.

26.02.2016