MENÜ

Kosgep

Kosgep ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kosgep haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kosgep haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 95 Kosgep haberi bulunmuştur.

Kosgep Haberleri

Köfteci Nezahat Usta, Sivasta bir ilk oldu

Köfteci Nezahat Usta, Sivas'ta bir ilk oldu

Sivas'ta yaşayan Nezahat Mazman (38), 7 yıl önce katıldığı girişimcilik kursunda, kentin meşhur köftesi için proje hazırladı. Köfteye kadın elinin değmesini amaçlayan Mazman'ın projesi kabul görünce aldığı destekle kendi iş yerini açtı. 'Köfteci Nezahat Usta' olarak tanınan Mazman, bu alanda kadın olarak kentte bir ilki gerçekleştirdi.Sivas'ta yaşayan evli ve 3 çocuk annesi Nezahat Mazman, 7 yıl önce maddi imkansızlıklar nedeniyle Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEP) Kadın Girişimci Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Hibe Desteği Programına başvurdu. Girişimcilik kursunda iş fikri olarak önce lokanta ve ev yemekleri üzerine bir iş yeri açmayı planlayan Mazman, daha sonra kentin yöresel lezzetlerinden olan Sivas Köftesi yaparak para kazanmak istedi. Kurstan mezun olan Mazman aldığı hibe desteği ile Eskikale Mahallesi Ulu Cami Sokak'ta açtığı iş yerinde başta Sivas Köftesi olmak üzere ızgara çeşitleri satarak evinin geçimini sağlıyor. Nezahat Usta'ya eşi Alparslan Mazman da yardım ediyor.

29.08.2019Haber
KOSGEB kredisi nasıl alınır Destek kredisi başvuru şartları neler

KOSGEB kredisi nasıl alınır? Destek kredisi başvuru şartları neler?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar için pek çok fırsat sunuyor. KOSGEB destek kredisi için almak isteyen vatandaşların istenen şartlara uygun olması ve gerekli evrakları tamamlaması gerekiyor. Peki KOSGEB kredisi nasıl alınır? Destek kredisi başvuru şartları neler?

7.05.2018Ekonomi
KOSGEB destek kredisi nasıl alınır KOSGEB destek kredisi başvuru şartları

KOSGEB destek kredisi nasıl alınır? KOSGEB destek kredisi başvuru şartları

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani bilinen adıyla KOSGEB, kendi işini kurmak isteyen küçük girişimcilere yardım etmek, onları kalkındırmak ve ekonomik faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla destek kredisi veriyor. Bu krediden yararlanmak isteyen vatandaşlar, krediyi almak için ne gibi şartların olduğunu merak edip araştırıyor. Peki, KOSGEB destek kredisi nasıl alınır?

7.03.2018Gündem
Girişimci kursiyerler  sertifikalarını aldı

Girişimci kursiyerler sertifikalarını aldı

EDİRNE’de girişimcilik ruhunun geliştirilmesi ve yeni iş sahalarının kurulması amacıyla “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu” (SİROMA) Projesi kapsamında, 25 dezavantajlı vatandaşa verilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ kapsamında kursiyerler sertifikalarını aldı.

18.09.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırımdan KOSGEP açıklaması

Başbakan Yıldırım'dan KOSGEP açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım KOSGEB faizsiz kredi başvurularıyla ilgili "KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağlamaları halinde kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletmeye kredi verecek. Kredi verme işlemi bugün başlıyor" dedi. Öte yandan on binlerce adayın merakla beklediği KOSGEB faizsiz kredi sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

28.02.2017Haber
230 bin esnafa KOSGEB kredisi ödemeleri başlıyor

'230 bin esnafa KOSGEB kredisi ödemeleri başlıyor'

19 Aralık 2016 tarihinde biten ve 15 bin kişiye verilebilen sıfır faizli KOSGEB kredilerinin, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile başvuruda bulunan 230 bin kişiye daha ödenmesine çok kısa bir sürede başlanacağını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Gerekli şartları taşıyan tüm esnafımız bu kredilerden yararlanacak” dedi.

3.02.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları