MENÜ

Kosgeb Kredisi

Kosgeb Kredisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kosgeb Kredisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 172 Kosgeb Kredisi haberi bulunmuştur.

Kosgeb Kredisi Haberleri

50 bin KOBİ’ye 7.5 milyar TL

50 bin KOBİ’ye 7.5 milyar TL

KOBİ’lere destek için geçen yıl TOBB öncülüğünde başlayan Nefes Kredisi bu yıl da devam edecek. Başbakan Binali Yıldırım, bu yıl kredi hacminin 7.5 milyar lira olduğunu ve 6 ay ödemesiz bir dönem bulunacağını söyledi. Nefes Kredisi için yarın başvurular başlayacak.

31.03.2018Ekonomi
Bakan Pekcan: İhracatımızı artırmak ve tabana yaymak yönünde çalışacağız

Bakan Pekcan: İhracatımızı artırmak ve tabana yaymak yönünde çalışacağız

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Milli Seferberlik anlayışı içerisinde hep beraber ihracatımızı artırmak ve tabana yaymak yönünde çalışacağız. ABD ekonomisinin çok büyük miktardaki siparişleri için bir araya gelmeye ihtiyaç var. Dolayısıyla bizim artık KOSGEB olarak, TİM, TOBB olarak bu firmalarımızı da bir araya getirerek ölçek ekonomisini tanıştırıp büyük ölçekli ortak üretebilir hale getirmemiz gerekiyor. Türkiye, KOBİ ağırlıklı bir ekonomi. İstihdamın yüzde 74’ünü, üretilen katma değerin yüzde 54’ünü ve ihracatın da yüzde 56’sını KOBİ'ler oluşturuyor" açıklamasında bulundu.

14.09.2019Ekonomi
KOBİ nedir KOBİ olup olmadığınızı nasıl anlarsınız

KOBİ nedir? KOBİ olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

KOBİ değer kredisi detaylarının belli olması ardından farklı soru işaretleri gündeme geldi. En çok araştırılan konulardan biri de KOBİ’nin tanımı oldu. Kosgeb’in ‘KOBİ miyim' uygulaması ile firmalarınızın bu kapsama girip girmediğini öğrenebilirsiniz. Peki, KOBİ nedir?

10.01.2019Gündem
İŞKUR-KOSGEB desteğiyle 1612 girişimci iş kurdu

İŞKUR-KOSGEB desteğiyle 1612 girişimci iş kurdu

İŞKUR'un yürüttüğü program sayesinde İstanbul'da sertifika almaya hak kazanan bin 612 girişimci, ülke ekonomisine katkı sunup, iş arayanlara yeni istihdam fırsatları sunuyor.

9.11.2018Ekonomi
KOSGEB’den Diyarbakır’da 7 bine yakın işletme ve girişimciye destek

KOSGEB’den Diyarbakır’da 7 bine yakın işletme ve girişimciye destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Diyarbakır’da binin üzerinde girişimciye hibe programı kapsamında destek sunarak iş sahibi olmalarını sağladı, 5 bin 538 işletmeye de kredi faiz desteği sundu.

9.09.2018Ekonomi
Barter ve farklı modellerle ihracat katlanarak artar

"Barter ve farklı modellerle ihracat katlanarak artar"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Katar, İran, Sudan, Türki cumhuriyetler, Güney Amerika ve Afrika ülkeleriyle ilgili barter ve farklı modellerde çalışmanın mümkün olduğunu belirterek, "Bu şekilde kazancın ve ihracatın çok kısa bir süre zarfında katlanarak artması işten bile değil." dedi.

7.08.2018Ekonomi
Ölen annesine söz verdi 6 ayda kendi işinin patronu oldu

Ölen annesine söz verdi! 6 ayda kendi işinin patronu oldu

Annesine, kendine ait bir güzellik merkezi açacağı sözü veren girişimci kadın, aldığı KOSGEB kredisiyle annesinin vefatından tam 12 yıl sonra sözünü yerine getirdi. Kamer Akçanal Baydar "İşimde geleceğim nokta ile ilgili anneme ölmeden önce verdiğim sözü yerine getirmiş bulunuyorum. Mutluyum, gururluyum" diye konuştu.

28.07.2018Ekonomi
KOSGEB kredisi nasıl alınır Destek kredisi başvuru şartları neler

KOSGEB kredisi nasıl alınır? Destek kredisi başvuru şartları neler?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar için pek çok fırsat sunuyor. KOSGEB destek kredisi için almak isteyen vatandaşların istenen şartlara uygun olması ve gerekli evrakları tamamlaması gerekiyor. Peki KOSGEB kredisi nasıl alınır? Destek kredisi başvuru şartları neler?

7.05.2018Ekonomi
Bu numaraya dikkat:08982139494 Tüketici dernekleri uyardı

Bu numaraya dikkat:08982139494! Tüketici dernekleri uyardı

Vatandaşı ''borcunuzdan dolayı hakkınızda icra takibi var'' diyerek korkutan dolandırıcıların irtibat için verdikleri 08982139494 numarayı arayan vatandaşın faturasına görüştüğü süreye bağlı 250 liradan başlayıp 2 bin liraya kadar ücret yansıtılıyor.

14.03.2018Ekonomi
KOSGEB destek kredisi nasıl alınır KOSGEB destek kredisi başvuru şartları

KOSGEB destek kredisi nasıl alınır? KOSGEB destek kredisi başvuru şartları

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani bilinen adıyla KOSGEB, kendi işini kurmak isteyen küçük girişimcilere yardım etmek, onları kalkındırmak ve ekonomik faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla destek kredisi veriyor. Bu krediden yararlanmak isteyen vatandaşlar, krediyi almak için ne gibi şartların olduğunu merak edip araştırıyor. Peki, KOSGEB destek kredisi nasıl alınır?

7.03.2018Gündem
Sayıştay: KOSGEB kredisinin % 65’i hatalı

Sayıştay: KOSGEB kredisinin % 65’i hatalı

SAYIŞTAY, hükümetin KOSGEB aracılığıyla küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) dağıttığı 50 bin liralık sıfır faizli işletme kredilerini mercek altına aldı.

6.11.2017Ekonomi
Kendi işini kurmak isteyenlerin faydalanabileceği devlet destekleri

Kendi işini kurmak isteyenlerin faydalanabileceği devlet destekleri

Kendi işini kurmak isteyenlerin aklını kurcalayan ilk konu maddi kaynaklar. Ancak devletin teşvik paketleri bu konuda kurtarıcı. İşte bazıları...

27.10.2017Kobi
KOSGEBden işletmelere 2 yeni destek

KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: 'KOBİ Gelişim Destek Programı'nın yeni proje çağrısı kapsamında, işletmelere verilecek destek tutarının üst limitleri, 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira olarak belirlendi'

20.09.2017Ekonomi
KOSGEB’den  danışman uyarısı

KOSGEB’den danışman uyarısı!

SON dönemlerde KOBİ’lere yönelik bazı firma ve şahısların “Destek ve danışmanlık” adı altında çalışmalar yaptığına dikkat çeken Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) internet sitesinden KOBİ’leri uyardı.

31.07.2017Ekonomi
İşte KOSGEB kredilerini kullanın kişi sayısı

İşte KOSGEB kredilerini kullanın kişi sayısı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, katıldığı iftar programında yaptığı açıklamada KOSGEB kredilerini kullanan kişi sayısını da açıkladı.

21.06.2017Ekonomi
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor 130 yıllık sorun çözülüyor

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! 130 yıllık sorun çözülüyor!

Hükümet milyonlarca kişiyi ilgilendiren düzenlemeleri hayata geçiriyor. İndirimli esnaf kredileri esnetildi, yabancı yatırımcıya vatandaşlık kapısı açıldı. Terör mağduru çiftçinin borcu ertelendi. 130 yıllık mülkiyet sorunu çözülüyor, futbol kulüplerine bir şans daha veriliyor.

6.05.2017Ekonomi
İndirimli esnaf kredisinde yeni düzenleme

İndirimli esnaf kredisinde yeni düzenleme

Son 5 yıl içinde kamu kurum ve kuruluşların faiz ve hibe desteklerinden faydalanmayanlar da Halkbank`ın ESKKK kefaletiyle verilen krediden yararlanabilecek.

5.05.2017Ekonomi
Faizsiz kredi süresi uzatıldı

Faizsiz kredi süresi uzatıldı!

KOSGEB Başkanı Biçer: "50 bin lira üst limitli sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğinde, kredi kullandırım süresinin uzatılması konusunda işletmelerden çok yoğun talep geldi. Kredi kullandırım işlemleri süresini 28 Nisan'dan, 2 Haziran'a kadar uzattık" açıklamasında bulundu.

28.04.2017Ekonomi
KOSGEB kredileri esnafa can suyu oluyor

KOSGEB kredileri esnafa can suyu oluyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleri, iş yeri kurmak ve işini büyütmek isteyen esnafın yüzünü güldürüyor.

21.04.2017Ekonomi
4 milyar liralık kredi verdik

"4 milyar liralık kredi verdik"

Bakan Özlü: "KOSGEB'den, bizden kredi alanların sayısı 162 bin 695. 10 Mart'tan itibaren piyasaya giren, yani kredi ile buluşan KOBİ'lere verdiğimiz kredi 4 milyar 87 milyon 610 bin lira oluyor. Yani 4 milyar liranın üzerinde bir kredi hacmi piyasaya girdi" açıklamasında bulundu.

8.04.2017Ekonomi
460 bin KOBİnin KOSGEB kredilerini alabilmesi için bankalara resmi yazı

460 bin KOBİ'nin KOSGEB kredilerini alabilmesi için bankalara resmi yazı

KOSGEB Başkanı Biçer, "KOBİ'lerin bir an önce faizsiz krediye erişebilmeleri için adeta seferberlik ilan ettik" dedi. Biçer, bankalara kredi işlemlerinin kolaylaştırılması için üçüncü kez resmi yazıyla çağrıda bulunduklarını söyledi.

25.03.2017Ekonomi
Başvuru rekoru kırılıyor Her 50 bin TLye 11 bin 500 TL...

Başvuru rekoru kırılıyor! Her 50 bin TL'ye 11 bin 500 TL...

KOSGEB Başkanı Recep Biçer 400 bin KOBİ`nin bankalarla kredi için görüşmelere başladığını, kurumun her 50 bin liralık kredi için ortalama 11 bin 500 lira kadar faiz ödemesi yapacağını, bankalara yapılacak toplam faiz ödemesinin ise 2,5 milyar TL olacağını ifade etti.

14.03.2017Ekonomi
Sıfır faizli KOSGEB kredisinden kimler yararlanacak

Sıfır faizli KOSGEB kredisinden kimler yararlanacak?

KOSGEB’in bankalar aracılığı ile dağıttığı sıfır faizli kredi konusunda kafalarda ciddi soru işaretleri var. Hatırlayacaksınız, 2016’nın sonlarında az sayıda KOBİ bu imkandan yararlandı, çok fazla başvuru olunca da hem kredi miktarı artırıldı hem de başvurular bu yılın başına uzatıldı ve süre 20 Şubat’ta bitti.

8.03.2017Ekonomi
Bankalara koşan 460 bin kişi eli boş döndü

Bankalara koşan 460 bin kişi eli boş döndü!

Esnafa KOSGEB kredisi şoku! 460 bin esnaf, KOSGEB’den çıkan faizsiz kredi heyecanıyla bankalara akın etti. Ancak vatandaş bankaların istediği kriterlerin çoğunu yerine getiremedi ve eli boş döndü.

8.03.2017Ekonomi
Faizsiz kredi vurgunu Polis bile inandı...

Faizsiz kredi vurgunu! Polis bile inandı...

Antalya’da KOSGEB’in ismi kullanan hayal tacirleri, faizsiz kredi yalanıyla binlerce liralık vurgun yaptı. Dolandırıcıların kurbanı olan emekli polis memuru İ.U., “Telefonla arayıp faizsiz, 2 yıl geri ödemesiz kredi vereceklerini söylediler. Dosya masrafı olarak da 500 lira talep ettiler. Kurumsal konuşmalara inanıp parayı yatırdım. Kredi yatmayınca gerçek ortaya çıktı” dedi.

7.03.2017Gündem
KOSGEB 50 bin TL sıfır faizli destek kredisi için sonuçlar açıklandı KOSGEB sonuçları nasıl öğrenilir

KOSGEB 50 bin TL sıfır faizli destek kredisi için sonuçlar açıklandı! KOSGEB sonuçları nasıl öğrenilir?

KOSGEB tarafından 50 bin TL sıfır faizli destek kredisi verileceği haberi binlerce vatandaş tarafından heyecanla karşılanmıştı. Binlerce esnaf bu haberi duyar duymaz KOSGEB'e başvuru için müracaat etti. Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada "KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağlamaları halinde kredi verileceğini duyurmuştu. KOSGEB sonuçları dün itibariyle açıklandı. Vatandaşlar sorgulama sayfasına akın ettiler. Peki, KOSGEB sonuç sorgulama nasıl yapılır?

1.03.2017Ekonomi
KOBİ’lere 11 milyar liralık can suyu

KOBİ’lere 11 milyar liralık can suyu

İşletmelere sıfır faizli kredi desteği ödemeleri başlıyor. Başbakan Binali Yıldırım, 460 bin 167 işletmenin bu destekten yararlanacağını vurgulayarak, piyasaya 11 milyar lira kaynak girişi olacağını açıkladı.

28.02.2017Ekonomi
KOSGEB sıfır faizli 50 bin TL kredi sonuçları için tarih belli oldu

KOSGEB sıfır faizli 50 bin TL kredi sonuçları için tarih belli oldu!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü "KOSGEB tarafından kullandıracağımız 50 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi desteği ile ilgili işlemler bugün başladı, hayırlı olsun.Gerekli şartları sağlayan ihtiyaç sahibi 460 Bin 167 küçük işletmeye 50 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullandırılacak. Yıllık cirosu 1Milyon 345 Bin TL’nin altındaki bütün küçük işletmelere, ciro büyüklüklerine göre 20 Bin TL ila 50 Bin TL arasında olacak.Kredinin geri ödemesi ilk bir yılı ödemesiz kalanı 2 yıl içinde üçer aylık eşit taksitlerle olacak. Küçük işletmelerimize cansuyu olacak bu kredi kapsamında önümüzdeki 15-20 gün içinde piyasaya yaklaşık 11 milyar TL sıcak para girişi olacak" dedi.

28.02.2017Ekonomi
KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi kredi başvurusu için son gün

KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi kredi başvurusu için son gün!

KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvurusu konusunda son güne girildi. Geçtiğimiz yıl sonu gerçekleştirilen ilk başvuru döneminde 200 bin civarı başvuru gerçekleşmiş ve bu imkandan sadece 15 bin civarı işletme sahibi faydalanmıştı. 2017 yılında açılan ikinci başvuru döneminde ise KOSGEB 50 bin TL sıfır faizli krediden hemen hemen herkesin yararlanabileceği belirtildi. Peki, son tarihi 20 Şubat olan KOSGEB başvurusu nasıl yapılacak? İşte, 50 bin TL sıfır faizli kredi detayları

20.02.2017Ekonomi
KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır Sıfır faizli kredi için şans devam ediyor

KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? Sıfır faizli kredi için şans devam ediyor

KOSGEB 50 bin TL sıfır faizli kredi başvurusu için başvurular devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen 200 bine yakın başvurunun ardından, KOSGEB 50 Bin TL faizsiz kredi başvurusu yeniden start aldı. İhtiyaç sahibi işletme sahiplerinin başvuruda bulunduğu KOSGEB 50 bin TL kredi başvurusuna esnaf kefaletin kredisini alanlar başvuramayacak. Peki, başvurular ne zaman sona erecek, kriterler ne olacak? İşte, işletme sahipleri için detaylı bilgiler

14.02.2017Ekonomi
235 bin esnaf bunu bekliyor

235 bin esnaf bunu bekliyor

TESK Başkanı Palandöken: “Sicil affı çıktı, KOSGEB kredisi daha da önem kazandı. Yaklaşık 235 bin esnaf 50 bin TL’lik 0 faizli krediyi bekliyor. KOSGEB kredileri piyasalara cansuyu olacak” açıklamasında bulundu.

28.01.2017Ekonomi
KOSGEB sıfır faizli kredi sonuçlarında yeni gelişme

KOSGEB sıfır faizli kredi sonuçlarında yeni gelişme!

KOSGEB sıfır faizli kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından 15 bin talihli kredi görüşmeleri için bankalara akın etti. 50 bin TL faizsiz kredi ümidiyle bankalara giden bazı işletme sahipleri beklediklerinden çok farklı bir tabloyla karşı karşıya kaldı. Kredi almaya hak kazanamayan bazı işletme sahipleri ise sisteme tekrar giriş yaptığında yedek olarak hak kazandığı detayıyla yüz yüze geldi. İşte konuyla ilgili detaylı açıklamalar

27.12.2016Ekonomi
KOSGEB sıfır faizli kredi sonuçları açıklandı Sonuç öğrenme ekranı ve ikinci başvuru detayı

KOSGEB sıfır faizli kredi sonuçları açıklandı! Sonuç öğrenme ekranı ve ikinci başvuru detayı!

KOSGEB sıfır faizli kredi sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde 15 bin kişiye verilecek olan 50 bin TL sıfır faizli kredi desteği, meraklı gözlerle bekleyen işletme sahiplerini aydınlattı. KOSGEB sıfır faizli kredi sonuçları için 244 bin kişinin başvurduğu işletme sahipleri arasından iller arasında dağılım sağlandı. KOSGEB 50 bin TL sıfır faizli kredi sonuçları, kurumun İnternet sitesi üzerinden kullanıma açıldı. İşte kredi başvuru sonuçları ve ikinci başvuru konusunda Bakan Özlü'nün yapmış olduğu açıklamanın detayları

26.12.2016Ekonomi
Sıfır faizli KOSGEB  kredileri ne zaman verilecek KOSGEB başvuruları ne zaman açıklanacak

Sıfır faizli KOSGEB kredileri ne zaman verilecek? KOSGEB başvuruları ne zaman açıklanacak?

Sıfır faizli KOSGEB kredi başvuruları 21 Aralık Çarşamba günü saat 09.00'da sona erdi. 15 bin KOBİ'nin yararlanabileceği, 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği"ne, 3 gün içinde 244 bin 980 başvuru yapıldı. Kredi alma umuduyla başvuru yapan kobilerin yeni gündemi 'KOSGEB başvuruları ne zaman açıklanacak?' sorusu oldu. Peki, tarih belli mi? KOSGEB başvuruları ne zaman açıklanacak? İşte, son durumu!

24.12.2016Ekonomi
KOSGEBin 50 bin liralık kredisine 250 bine yakın kişi başvurdu

KOSGEB'in 50 bin liralık kredisine 250 bine yakın kişi başvurdu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB), il kotalarına göre 15 bin KOBİ'nin yararlanabileceği, 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği"ne, 3 gün içinde 244 bin 980 başvuru yapıldığını bildirdi.

23.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Referandum sonuçları ne zaman kesinleşir

YSK, referandum iptal taleplerini çoğunlukla reddetti.

20.04.2017

Kore örneği bu hesaba uymaz

BAŞBAKAN Yıldırım bir TV programında konuşurken Güney Kore’nin 1987’de başkanlık sistemine geçerek Türkiye ile arasındaki ekonomik farkı açtığını anlattı. Gösterdiği bir tabloda başkanlık sistemine geçtikten sonra Kore’nin arayı çok açtığı iddia ediliyordu.

6.04.2017

Kredi mi veriyoruz para mı dağıtıyoruz?

Sene başından beri özellikle KOBİ’lere, dört koldan kredi desteği uygulanıyor. Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) başka koldan, KOSGEB ayrı koldan, Kredi Garanti Fonu (KGF) ayrı koldan; adeta kredi seferberliği başlatılmış durumda. Amaç, KOBİ’ler işlerini büyütsün, üretimi artırıp, istihdam yaratsın ki, ekonomi canlansın. Tabi kredi desteğinin yanında istihdam için de ayrı teşvikler uygulanıyor.

29.03.2017