MENÜ

Köşe Balık

Köşe Balık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Köşe Balık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Köşe Balık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 967 Köşe Balık haberi bulunmuştur.

Köşe Balık Haberleri

Eskisi kadar yolsuzluk haberi çıkartamıyorum

Eskisi kadar yolsuzluk haberi çıkartamıyorum

Araştırmacı televizyon haberciliğinin duayeni Uğur Dündar, Emin Çölaşan’ı CIA ajanı taklidiyle nasıl işlettiğinden haberini yaptığı mafya elamanlarıyla geçirdiği tatile, neden kredi kartı kullanmadığından Scotland Yard sertifikalı dedektif babasına kadar birçok konuda çok özel açıklamalarda bulundu. En büyük yolsuzlukları ortaya çıkaran Dündar, Türkiye’deki değişimi ise başlığa çıkardığımız tarihi sözle özetledi.

28.09.2005Kelebek
Gülse’nin İstanbul’u

Gülse’nin İstanbul’u

Gazeteci-yazar Gülse Birsel, İstanbul’un yaşamak istediği semtlerini, İstanbul Life dergisinin ekim sayısında anlattı. İşte Ayça Şen’in kıvrak kaleminden Gülse Birsel’in İstanbul’u.

4.10.2005Kelebek
İstanbul’da kalanlara keyif verecek elli madde

İstanbul’da kalanlara keyif verecek elli madde

Bayram tatilini fırsat bilip tası tarağı toplayarak, şehir ya da ülke dışına gidenler bu yazıyı es geçebilir. Bu hafta gezi sayfası bayram tatilinde İstanbul’dan ayrılmayanlar için hazırlandı. Küçük rehberimizde tiyatrodan sinemaya, müze gezisinden tekne sefasına, meyhane faslından caz dinletisine kadar her şey var. Nüfusun önemli bir bölümünün tatil için şehirdışına kaçtığı düşünülürse, İstanbul daha bir sakin olacak gibi.

3.11.2005Kelebek
Apple devriminin öncülerinden Guy Kawasaki

Apple devriminin öncülerinden Guy Kawasaki

Dünyadan birçok önemli pazarlama uzmanının katılacağı Mediacat Forum 2005’de, yeni ve zorlu pazar koşulları ile nasıl baş edilebileceği tartışılacak. Hürriyet’in de sponsorları arasında yer aldığı forumda pekçok önemli isim yer alacak. Bunların arasında başta gelenlerden Guy Kawasaki, ‘Hedefe Ulaşmak İçin Yaratıcılık Silahını Doğru Kullanmak’ konulu panelin moderatörlüğünü üstlenecek.

10.11.2005Ekonomi
En iyi İtalyan restoranları

En iyi İtalyan restoranları

Avrupa’nın en eski mutfaklarından biri olan İtalyan mutfağının ortaya çıkışı Roma İmparatorluğu’na kadar uzanıyor. Elbette İtalyan mutfağı denince akla ilk gelen şey pizza ve makarna çeşitleri.

8.12.2005Kelebek
Balık pazarında kutsal yemek

Balık pazarında kutsal yemek

Konuşulanların unutulup gittiğini görünce, genel sekreter sorumluluğunu hakkıyla omuzlayan Cahit Kayra, masada konuşulanları ufak ufak not almaya başlayacak, bir süre sonra not alınan defterler biriktikçe birikecektir. Eh, masada yayıncı, gazeteci, yazar, tarihçi, iktisatçı sıfatlarını taşıyan insanlar olunca, biriken notların ne yapılacağı da netleşecektir bir miktar.

4.01.2006Kelebek
Türk balıkçılar, 45 gündür Bulgaristan’da rehin

Türk balıkçılar, 45 gündür Bulgaristan’da rehin

İstanbul'dan ‘Ciritoğlu’ adlı balıkçı teknesiyle Mayıs ayının ilk haftasında Karadeniz’e açılan 9 Türk balıkçı, Bulgaristan karasularına girdikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.

20.06.2006Gündem
Evin içindeki su ışıltısı

Evin içindeki su ışıltısı

Evinizin içinde küçük havuzlar ve su bahçeleri yaratmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Veya hiç oturma odanızda, yemek sofranızın yanında veya yatak ucunuzda bir fıskıye olabileceği gelir miydi aklınıza? Yvonne Rees’in Yapı Yayınları’ndan çıkan "İç Mekan Su Bahçeleri Tasarımı" kitabı, dış mekanları evinize taşıyacak 20 tasarım seçeneği sunuyor.

23.06.2006Kelebek
İlaç firmalarının bilgilendirdiği birçok doktor bitkisel ürünlere önyargılı yaklaşıyor

İlaç firmalarının bilgilendirdiği birçok doktor bitkisel ürünlere önyargılı yaklaşıyor

Michael Murray, ABD’de bir N.D. yani Naturapatik Tıp Doktoru. Diğer adıyla doğal ilaçlar, bitkisel tıp uzmanı. Seattle’daki Bastyr Üniversitesi’nde bu alanda eğitim almış, aynı üniversitede mütevelli heyeti üyesi ve öğretim görevlisi. Amerika’da Naturapatik Tıp Doktoru unvanıyla teşhis ve tedavi yapma hakkına sahip. Son 25 yılda tıp dergilerinden 60 bin araştırma makalesi toplamış.

15.09.2006Kelebek
Karadeniz yemeğinin en iyi 10 adresi

Karadeniz yemeğinin en iyi 10 adresi

Siz listeye bakıp "Neden Karadeniz’den tek bir adres yok" demeden önce, biz açıklık getirelim. Bu hafta Karadeniz yemeklerinin, Karadeniz dışındaki en iyi adreslerini seçtik. Aksi durumda listenin sadece Karadeniz’de bulunan lokantalardan oluşması kaçınılmazdı.

21.09.2006Seyahat
Ünlü ressamlar onun gökyüzünden yıldızından, renklerinden etkilenmiş

Ünlü ressamlar onun gökyüzünden yıldızından, renklerinden etkilenmiş

Yıldırım Büktel (44), rehberlikle üniversitede siyasal bilimler okurken tanışmış. Yaz tatilinde rehberlik yapan arkadaşlarını görünce, bir yandan da rehberlik kurslarına devam etmiş. O gün bugündür profesyonel rehberlik yapıyor.

24.09.2006Seyahat
Ankara’nın İtalyanları

Ankara’nın İtalyanları

Makarna çeşitleri, risottoları, pizzaları, peynirleri ve şarapları ile İtalyan mutfağı Türkiye’de en sevilen yabancı mutfaklardan biri. İtalyan yemeklerinin Ankara’da da oldukça kalabalık bir kitlesi var. Mezzaluna, L’angoletto ve Rosso, listenin başında gelen restoranlar.

5.10.2006Seyahat
Bu hikayeler benim giysisiz halim

Bu hikayeler benim giysisiz halim

Sibel Eraslan (39), hukuk fakültesi mezunu, eski Refah Partisi İstanbul Hanımlar Komisyonu Başkanı, İslamcı kesimin radikal sesi, Vakit gazetesinin köşe yazarı. Üniversite yıllarından beri hukuk ve güncel politika üzerine yazıyor. Dergáh Yayınları’ndan henüz çıkan öykü kitabı Balık ve Tango ile sürpriz yaptı. Bu kez kadın öyküleri yazdı.

14.10.2006Kelebek
Kasap kızının büyük başarısı

Kasap kızının büyük başarısı

Kanal D’de yayınlanan "Hırsız-Polis" dizisinde kafası karışık, saf ve şaşkın kız Gülay’ı canlandıran Ezgi Mola, oyunculuğuyla göz dolduruyor.

28.11.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Hiç kimseye güvenmek yok... Güvenmek zayıflıktır

Küçümsemeye kalkışırsanız yanılırsınız. O asla kolay bir lokma değil. Çözmesi basit biri hiç değil. Geldiği noktadan ulaştığı yere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

17.09.2005

İspanya’nın asma bahçesi

Bu yıl kısmetim bağlardan yana çok açıktı. Önce Saros’taki Sarafin bağları, ardından Bozcaada’da bağbozumu, son olarak İspanya’nın ünlü Rioja bölgesi...

15.10.2005

Bu kitapta adalı hayvanların gerçek hikayeleri var

Bercuhi Berberyan’ın kaleme aldığı ‘İçimiz Isınsın Biraz’ adlı öykü kitabı yaşanmış, hakiki hikayeleri anlatıyor bize. Kedilerin, köpeklerin, güvercinlerin, martıların, kanaryaların hikayeleri bunlar.

18.11.2005

Hapı yutmamak için hap yutmak elzem midir

Oldum bittim ilaçlarla aram iyi değil.

Çocukluğumdan beri başım gerçekten sıkışmadıkça ilaç almaktan hoşlanmam.

25.11.2005

Asıl Türk kendini yargılıyor

Eminim farkındasınızdır, reform zorunluğu Türk adaletinin kapısına geldi ve dayandı. Hele Van ve Orhan Pamuk davaları bu reform gereğinin nasıl önem kazandığını hepimize bir kez daha gösteriyor.

16.12.2005

Yağma Hasan’ın böreği

TÜRKİYE’de devlete ve millete ait ne varsa "özelleştirme" adı altında satılıyor. Göstermelik bir ihale açılıyor, birileri teklif veriyor, Hasan almaz basan alır yöntemiyle satışlar yapılıyor.

28.12.2005

Şiddet konusunda kime inanalım..

Deli Yürek, kadın programları, Kurtlar Vadisi derken "medyadaki şiddet" konusu ciddi ciddi tartışılmaya başladı. Herkesin bu konuda bir görüşü var.. Bu çok normal ama görüşler farklı.

15.02.2006

Kıvılcım Anı’nı okumayan aptal kalır

Malcolm Gladwell’in Kıvılcım Anı (Tipping Point) isimli kitabı sonunda Türkçe’ye çevrildi. İngilizce’sini okuduğumda ben de çeviri haklarını satın almak için başvurmuştum.

10.03.2006

Syriana’daki anlatım sorunu

Syriana’yı iki yönetmen ismi, iki tür, iki çekim açısı öğrenince kendini uzman sanan sinema yazarlarına bakıp "yılın en iyi filmi" falan sanırsanız yanılırsınız. Syriana’da ciddi bir anlatım sorunu var. Hele de İngilizce bilmiyorsanız alt yazıları okuyacağım derken öykünün birçok kısmını kaçırmanız mümkün.

23.03.2006

Bir çocuğun dileği...

Çocukların kendi el yazılarıyla yazdıkları mektupları okuyorum;

9 yaşındaki Merve, "Ne olur bizi sobasızlıktan kurtarın, yiyecek gönderin" diyor...

30.03.2006

Çikolata ve tatlı krizleri masum değil

"Kilo veremiyorum bir türlü" ya da "çikolatasız, tatlısız yaşayamıyorum" diyenlerden misiniz?

2.06.2006

Zamanım daralıyor bu yaştan sonra en fazla 4 tane gazete çıkarabilirim!

O benim 2. patronum. Bu gazetenin kapısından, birlikte girdik. Zamanına göre büyük sayılabilecek bir transfer operasyonunun sonucunda.

23.06.2006

Sanatsever hırsızlar sahtekár sanatçılar

Alsaslı genç garson, Ankara’da bir sanat galerisindeki Hoca Ali Rıza, Fikret Mualla gibi ustaların tablolarının değerini bilemeyen ve sadece tezgahtaki çikolataları yemekle yetinen hırsızlardan değildi.

25.06.2006

Galatasaray’ı bedavaya sattılar

Anlaşılan o ki, Özhan Canaydın Galatasaray’ı ucuza satmakta kararlı.

7.07.2006

Eşek kulaklı kralın ülkesinde

Geçen hafta Eskişehir, Kütahya, Afyon arasındaki Frigya topraklarında dolaşıp, bu toprakların en eski sakinlerinin izine düştüm. Kayalara kazılmış mağaralarda, kutsal mekanlarda ve mezarlarda Friglerin, Bizanslıların, Osmanlı’nın geçmiş öykülerini düşledim.

8.07.2006

Sayı mı, kalite mi? SEKS

Seksin sağlık ve yaşlanmayla ilişkisi modern tıbbın en az ilgi duyduğu alanlardan biriydi.

15.07.2006

Ferrari’sini satmak isteyenlere

Geçen hafta Amara Dolce Vita’dan İzmir’e doğru sahil şeridinden yola çıkmıştık. Bu hafta aynı yoldan devam ediyoruz. Bu sahil yolunu çok seviyorum, araba kullanması çok keyifli.

4.08.2006

Çok taze birkaç restoran izlenimi

İş seyahatlerine bir süre ara verince birkaç farklı İstanbul restoranına arka arkaya gitme fırsatı buldum.

10.08.2006

Büyük patlama

TÜRK Belçika Ticaret Derneği, IMF politikalarına ve özellikle "dalgalı kur rejimine" karşı çıkan Amerikan Johns Hopkins üniversitesinde "uygulamalı iktisat" profesörü Steve Hanke’yi Türkiye’ye davet etmiş.

19.09.2006

Nobel'i hak etmek

ORHAN Pamuk ile ilgili yazılara istinaden size Nobel ödülleri tarihinden küçük bir öykü anlatmak istiyorum.

14.10.2006

Nasıl seksi görünür

Beden tartışmalarının bir türlü son bulmadığı dönemlerde, kadınların seksi ve çarpıcı görünmek için bundan daha fazlasına ihtiyaçları olduğunu hatırlatalım.

30.10.2006

Senet karşılığı emanet alınan mal 'rehin' olur

FINDIK'ta Fiskobirlik-TMO kurumları ile üreticinin alacakları konusunda dün TMO'nun gönderdiği açıklamaya Fındık İhracatçıları Birliği eski Başkanı Lokman Kondakçı itiraz ediyor.

31.10.2006

Bütün bilgisayar oyunları kötü değildir

Oyun oynamaya meraklı biri değilim ve hiçbir zaman da olmadım.

24.11.2006

Paper Moon gibi İstanbullular iktidara oynadı, ama...

1920’li yılların başında küçük bir Anadolu kasabasıyken, Ankara’nın kaderi, Başkent ilan edilmesiyle birlikte büyük bir hızla değişti.

2.12.2006

Kolesterol sorununu çok iyi yönetiyor

Yavuz Donat’ın kişisel sağlık öyküsü kolesterol yüksekliği dışında bir özellik göstermiyor.

16.12.2006