MENÜ

Köşe Balık

Köşe Balık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Köşe Balık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Köşe Balık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 962 Köşe Balık haberi bulunmuştur.

Köşe Balık Haberleri

Köprü’de teşhire beş ay ceza

Köprü’de teşhire beş ay ceza

Galata Köprüsü’nde geçen yıl "hayasızca hareketlerde bulunduğu" iddiasıyla yargılanan iki çocuk annesi 28 yaşındaki Gülcan Köse’nin davasında karar çıktı.

24.06.2008Gündem
GEBELİK SORUNLARI VE BESLENME

GEBELİK SORUNLARI VE BESLENME

Gebelik döneminde ortaya çıkan bazı sağlık sorunlarında beslenme planını yeniden gözden geçirmek, bazı değişiklikler yapmak gerekiyor. İşte bunlardan en önemlileri:

26.06.2008Kelebek
Bodrumda balık çitliklerini protesto eylemi

Bodrum'da balık çitliklerini protesto eylemi

ÇEVRE ve Orman Bakanlığı'nın, Muğla ve Aydın kıyılarını içine alan Güllük Körfezi'ndeki 126 balık çiftliğini açık denize taşıma planı sivil toplum kuruluşlarını ayağa kaldırdı.

2.07.2008Gündem
Galata Köprüsü’nde ’teşhir’ protestosu

Galata Köprüsü’nde ’teşhir’ protestosu

Galata Köprüsü’nde balık tutmak isterken rüzgardan eteği açılan ve taytı görünen Gülcan Köse’nin "hayasızca hareketlerde bulunmak" (teşhircilik) suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırılmasına tepki gösteren kadınlar, dün Galata Köprüsü’nde protesto gösterisi düzenledi.

5.07.2008Gündem
Milli fok Badem

Milli fok Badem

Badem, 90’lı yıllarda Karadeniz sahillerini mesken tutan Beyaz Balina Aydın’dan sonra Türkiye’nin ikinci deniz ünlüsü. Mustafa Topaloğlu’nun zamanında "Hasretini arttır da gel beyaz balina" nakaratıyla yaptığı gibi adına türküler yakılmış değil henüz. Ama onun da heykeli dikildi; bir vatandaş, sahilde Badem’in karşısına geçip okuma bayramı edasıyla şiir bile okudu.

19.07.2008Kelebek
Kim bu adam

Kim bu adam

Radar Live’ı bir kenara bırakın, Rock’n Coke gibi dev imkanlı organizasyonlar bile iptal olurken nasıl oluyor da bir adam, arka arkaya 3 elektronik festivali birden patlatabiliyor? Chill Out Festival’i Kemerburgaz’da, Electronica Festival’i Parkorman’da layıkıyla eda eyleyen Birol Giray, bu akşam Kilyos Seanergy Beach’te başlayacak Global Gathering Festival’de 20 bin elektronikseveri ağırlamaya hazırlanıyor.

7.08.2008Kelebek
Kuzeyin yedi tepeli şehri Bergen

Kuzeyin yedi tepeli şehri Bergen

Bergen 12. ve 13. yüzyılda Norveç’in başkenti olmuş. 17. yüzyıla gelindiğinde 15 bin kişilik nüfusuyla İskandinavya’nın da en büyüğüymüş! Şehre yıllar önce ilk gittiğimde, nüfusu 224 bin kişi idi, son zamanlardaki ciddi artışla 231 bine ulaşmış! Başkent Oslo’dan sonra ikinci büyük kent olan Bergen, Türkiye standartlarına göre adeta bir ilçe. Giderken şemsiyenizi unutmayın, çünkü senenin 275 günü yağmur yağıyor!

14.09.2008Seyahat
“Nuh’un Gemisi’ni yapacağız”

“Nuh’un Gemisi’ni yapacağız”

Andree ve Bekir Coşkun’un Cunda’daki evlerinde unutulmaz bir sohbet gerçekleştirdik.

10.10.2008Gündem
Mövenpick’ten 60. yıla özel lezzet festivali

Mövenpick’ten 60. yıla özel lezzet festivali

Mövenpick Hotels & Resorts, 60. yıldönümü şerefine, dünyadaki tüm otellerinde düzenlenecek Lezzet Festivali’nde 60 yıllık gastronomi tecrübesinden derlediği en popüler ve klasik lezzetlerden oluşan mönüyü misafirlerine sunacak.

8.11.2008Ege
Çepeçevre Van Gölü

Çepeçevre Van Gölü

Pastırma yazını fırsat bilip, Türkiye’nin en doğusuna, Van Gölü’nün çevresine gittim. Niyetim hem Türkiye’nin en büyük gölünü çepeçevre dolaşıp, hem geçmişi hem bugünü izlemek, aynı zamanda da yöre mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerinin tadına bakmaktı. Bu hafta Edremit, Gevaş, Ahdamar, Tatvan, Nemrut izlenimlerimi aktaracağım. Gelecek hafta ise Bitlis, Ahlat, Adilcevaz, Muradiye ve Van’ı...

9.11.2008Seyahat
Harunla maskeleri sürüp oturuyoruz

Harun'la maskeleri sürüp oturuyoruz

“Güzellik, bakım, spor” denilince akla gelen ilk isimlerden biri Ebru Şallı...

14.11.2008Kelebek
Gülümseyen insanların fakir ülkesi Kamboçya

Gülümseyen insanların fakir ülkesi Kamboçya

Belma Köylü (43), 19 yıllık turist rehberi. İtalyan ve Japon turistleri Anadolu’nun dört bir yanında gezdiriyor. Kendine ayırdığı zamanlarda da, o turist olarak dünyayı keşfe çıkıyor. Bize geçen yıl yaptığı Vietnam-Kamboçya seyahatinin, 5 günlük Kamboçya bölümünü, ama özellikle üzerinde yüzen bir yaşamın sürüldüğü Tonle Sap Gölü’nü yazdı.

16.11.2008Kelebek
Hamilelere özel beslenme programı

Hamilelere özel beslenme programı

Fazla baharat ve bulantıya sebep olabilecek ağır ve aşırı kokulu besinlerden uzak durun.

Karayipler’deki İngiliz ruhlu masal adası BARBADOS

Karayipler’deki İngiliz ruhlu masal adası BARBADOS

Kuzey ve Güney Amerika arasındaki Karayip takımadalarından biri Barbados. Hatta en popülerleri arasında. Turkuvaz deniz manzarasını, beyaz kumsallar ve palmiye ağaçları tamamlanıyor. Birbirinden şık otel ve restoranlar yabancı turistlerle dolup taşıyor. Türkiye’de kış yaşanırken ada adeta cennetten bir köşe. Geçen hafta gündüzleri hava sıcaklığı 28, deniz suyu sıcaklığı 25.6 santigrat dereceydi.

1.03.2009Seyahat
‘Allah AB’den razı olsun’

‘Allah AB’den razı olsun’

RİZE’nin Şimşirli Köyü sakinlerinin, “Bize niye durup dururken para versinler. Bunun altında bir şey var” diyerek almayı reddettiği AB hibe kredisini kullanan Kıbledağı Köyü sakinleri, kanalizasyon şebekesi yaptı, arıtma tesisi kurdu. 180 bin euro kredi aldıklarını belirten köyün muhtarı Ömer Köse, “Allah AB’den razı olsun” dedi.

11.03.2009Gündem
Seyahat yazarlarının bahar mekanları

Seyahat yazarlarının bahar mekanları

Doğanın binbir renge büründüğü şu günlerde kısa bir bahar kaçamağı yapmanın tam zamanı. 23 Nisan fırsatını değerlendirip, dört günlük tura çıkabilirsiniz. Mehmet Yaşin, Kapıdağ Yarımadası’nda yapacağınız yolculukta ilkbaharın tüm tonlarını gözlemleyebileceğinizi söylüyor. Fatih Türkmenoğlu’nun bahar önerisi günbatımı manzarasıyla, balık restoranlarıyla ünlü Amasra. Saffet Emre Tonguç, sıcaklar bastırmadan Sivas’ta beş uygarlığın izlerini sürmenizi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren Divriği’nin Ulu Cami’sini keşfetmenizi tavsiye ediyor. Nedim Gürsel ise, bu hafta sonunda İstanbul’da kalanlara ya da İstanbul’a gelenlere Anadolu Hisarı’nda karşılaşacakları bahar sürprizlerini yazdı.

19.04.2009Seyahat
Başbakan: Beyinlerdeki mayınları temizleyelim

Başbakan: Beyinlerdeki mayınları temizleyelim

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

2.06.2009Gündem
Çiğ köfte lezzetli de...

Çiğ köfte lezzetli de...

Köşe başlarında satılan çiğ köftelerin, havaların ısınmasıyla birlikte sağlık risklerini de beraberinde getirdiği bildirildi.

Sıcak havada satılan çiğ köfteyi yemeyin

Sıcak havada satılan çiğ köfteyi yemeyin

Köşe başlarında satılan çiğ köftelerin, havaların ısınmasıyla birlikte sağlık risklerini de beraberinde getirdiği bildirildi.

23.06.2009Gündem
Annenizi ne kadar tanıyorsunuz

Annenizi ne kadar tanıyorsunuz?

Hayattaki en değerli varlıklarımızdan olan annelerimizi yakından tanımak için haberimizi okumalısınız...

10.08.2009Astro Gündem
Didim’de çiftlik isyanı

Didim’de çiftlik isyanı

Aydın’ın Didim İlçesi’ne bağlı Akbük Beldesi’nde, cennetten bir köşe olan sahilin 100 metre kadar yakınında faaliyet yürüten 14 balık çiftliğinden 7’si, bakanlığın açık denize taşınma kararına rağmen mahkemelere açtıkları yürütmeyi durdurma davalarını bahane ederek ayak diretiyor.

13.09.2009Ege
Akbük’ün kâbusu oldular

Akbük’ün kâbusu oldular

Aydın'ın Didim İlçesi’ne bağlı Akbük Beldesi’nde, ‘cennetten bir köşe’ olarak nitelendirilen sahilin 100 metre kadar yakınında faaliyet yürüten 14 balık çiftliğinden 7’si, bakanlığın açık denize taşınma kararına rağmen, açtıkları yürütmeyi durdurma davalarını gerekçe göstererek faaliyetlerini sürdürüyor.

13.09.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Bakan Günay: O kebapçı kapanacak, söz veriyorum

YILLARDIR büyük bir ayıp yaşanıyor memlekette...

3.07.2008

Devrimci bıyığı

Madem biz devrimi halkla beraber yapacağız, o halde söz konusu halkı kazanabilmek için onun bağrında erimeliyiz. Bilhassa da, aykırı kaçacak, tepki çekecek her türlü hal ve oluş tarzından, giyim biçiminden, çehre görünümünden kaçınmalıyız. Halkımızın, özellikle de köylülerin içinde eriyebilmek için, en kabadayısı bıyık bırakabiliriz. Hatta, halkımız burunla ağız arasındaki kıllara pek bir meraklı olduğundan, bırakmamız tercihe şayandır.

23.08.2008

Ayvalık aşkım benim

Ayvalık’ı Gezerken.. Savaşın Çocukları.. Kuşaklar.. Girit’ten Cunda’ya.. Kimler Geldi Kimler Geçti Ayvalık’tan.. Bütün bu kitaplar, bir ömür araştırma yaptıktan sonra yazılan dillere destan Ayvalık kitaplarıdır.. Bugün Ayvalık’ın vefakar evladı Ahmet Yorulmaz ile buluşuyoruz..

23.08.2008

Dolaşık evren BURHANİYE

Bir yay gibi kıvrılan altın plajı, meydanları, sarmaşıklarla kaplı eski mahalleleri, mola yerleri ile bir tarih ve zeytin beldesi... Balıkesir’e bağlı Burhaniye, deniz kıyısından dağ zirvesindeki köylerine kadar müthiş güzellikler barındırıyor. Atlas Dergisi’nin bu ayki sayısında Bülent Kale bu coğrafyayı tanıtıyor.

6.09.2008

Alaçatı, bayrak gibi güzel

Alaçatı, yoğun geçen yaz sezonundan sonra eylülün ılımlı kollarında nefis günler yaşıyor.

13.09.2008

“Dünyanın En Tehlikeli” Ülkesinde...

Çetin abi (Çetin Altan) 1960’ların ilk yarısında Fikret Otyam ve Güneş-Barbro Karabuda çiftiyle birlikte karadan gelmiş Afganistan ve Kabil’e. Afganistan gözlemlerini “Bir Uçtan Bir Uca” adlı kitabında “Orta Asya yollarında” başlıklı bölümde toplamış.

25.10.2008

Dünyanın 3 yıldızlı tek kadın şefi ANNE-SOPHIE PIC

Valence, Fransa’nın güneydoğusunda son derece sıradan ve o ölçüde sıkıcı bir sanayi şehri.

8.11.2008

Gazi Osman Paşa’nın Cevdet Paşa’sı Ümitköy’ün Park Avenue’süne karşı

Perakende sektörü son günlerde alışveriş merkezlerinde çıkan isyanı tartışıyor. Daha doğrusu AVM’lerdeki yüksek kira rakamlarına yönelik başkaldırıyı.

22.11.2008

Biz ona, o Müslüm Gürses’e hayran

Bursa İpek Yolu Film Festivali, 3. yılında bizi dünyaca ünlü bir yıldızla buluşturdu. Aklıma bile gelmezken başıma geldi ve kendimi Meksikalı yakışıklı oyuncu Gael Garcia Bernal’le sohbet ederken buldum.

1.12.2008

İzmir güzel şeyleri hak ediyor

ORDUDAN sonra profesyonel yöneticilikle başladığı gazetecilik serüveni.

19.12.2008

Orhan Pamuk ve Ara Güler balığı beğenmedi para ödemedi

Geçenlerde Orhan Pamuk ve Ara Güler, Tarabya’daki Kıyı Balık’taydı.

30.01.2009

Adaylarımızı tanıyalım...

Ömer Marangoz, Adem Dalgıç, Nurettin Celep, Bayram Oduncu, Zekai Çivici, Mustafa Kapıcı, İbrahim Dişçi, Hasan Kahveci, Recep Ozan, Sait Börekçi, Süleyman Saka, Cemal Avcı, Burhan Çoban, Mustafa Saatçi, Mustafa Değirmenci, Hakan Tütüncü, Abdülkadir Demirci, Coşkun Hekim, Zafer Savcı, Recai Baytar, İsmail Cambaz, Nihat Helvacı, Serdar Kalaycı, Erhan Çiftçi, İlhan Kaptan, Hakan Keresteci, Salih Bakkal.

2.03.2009

Hamburg batakhaneleri

Venedik’ten Hamburg’a Galatasaray maçına son anda yetiştim.

13.03.2009

Ne olacaklar!

HAFTA sonu İzmir’de Rotary kulüplerinin bir toplantısında konuşmacıydım... Sorulardan birisi şuydu:

5.04.2009

Bu anketin kendisi sakat

TÜBİTAK’ın, Antalya’da lise öğrencileri arasında yaptığı anket çarpıcı sonuçlar verdi.

17.04.2009

Ordu ve yerel medya semineri

YEMYEŞİL dağların uzandığı koya baktıkça Karadeniz’in neden turizmde geri kaldığını anlamakta zorlanıyorum.

16.05.2009

Artık bir süre olsun…

Bu çağrıyı hem sivil hem de asker kesime yapmak istiyorum. Başbakan’ın ayak üstü açıklamaları, muhalefetin fırsattan istifade iktidarla mücadelesine askeri sokma girişimleri, medya’nın yangına benzin dökmesi ve nihayet TSK’nın demeçleri bu toplumu geriyor. Gereksiz bir tartışma yaşanıyor. Artık yetmez mi?

26.06.2009

Hayvanların alışveriş merkezi

İstanbul Sarıgazi’de geçen hafta açılan Pet Cash&Carry’de, kediden köpeğe, kuştan balığa tüm evcil hayvanlara yönelik ürünler satılıyor. 600 metrekarelik marketten ister perakende, ister toptan alışveriş yapıyorsunuz.

26.06.2009

‘Cumartesi Yalnızlığı’nın ateşi

ŞAİR Celâl Sılay, “Cumartesi günü evde oturamam” derdi.

Gerçekten de, cumartesi akşamüstü eski Park Otel’in terasında oturur, oradan Tarabya’da bir lokantaya giderdi.

18.07.2009

Michelin’i hak eden KOCADON

Kocadon şu koca yarımadanın bence, sadece bence de değil yemeğe düşkün herkesçe en iyi lokantası.

31.07.2009

Nerede hata yaptılar? Nerede kazandılar?

Benim başıma ne geldiyse meraktan geldi. Önce "Nedir bu NLP?" diye merak ettim. Nöro Linguistik Program. Sonra "Kimdir bu NLP’yi başımıza saran?" dedim. Bir isim çıktı karşıma: Cengiz Eren.

15.08.2009

Marathi adasındaki bir öğle yemeğinin bana düşündürdükleri

“Peki” diyor, “Madem yukarı çıkıyorsunuz neden Marathi’ye uğramıyorsunuz? Pantelis’te bir yemek yer, Tula ve Manolis’e benden selam eder, yolunuza devam edersiniz...”

4.09.2009

Heeey, siz de hayatınızı değiştirmek istemez miydiniz?

“Kahvaltı” dendiğinde, o sabahı hatırlamak istiyorum.

5.09.2009

Miso soslu palamut kızartma

Son yıllarda deniz, balık ve balıkçılık gibi konulara Ali Pasiner’in Balık ve Olta isimli kitabını okuduktan sonra daha da fazla merak ve ilgi duyar oldum.

11.09.2009