MENÜ

Köşe Balık

Köşe Balık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Köşe Balık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Köşe Balık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 961 Köşe Balık haberi bulunmuştur.

Köşe Balık Haberleri

Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

1950’lerde Almanya’da eğitim gören, 1970’lerde Amerika’da konserler veren İzmirli piyanist Tomris Öziş gözlerini kaybetmesi gündeme gelince 47 yaşında sahneden çekilmişti. Radyoda dinleyen İdil Biret’in merakı ve ısrarı sayesinde, yıllar sonra Öziş’in konser kayıtları İdil Biret Arşivi’nce beş CD’de yayımlandı. Öziş “İdil Hanım’dan başkası istese asla izin vermezdim” diyor.

7.09.2017Kitap Sanat
780 hakim ve savcının görev yeri değişti Adil Öksüzü sorgulayan savcı, Kırıkkaleye atandı

780 hakim ve savcının görev yeri değişti! Adil Öksüz'ü sorgulayan savcı, Kırıkkale'ye atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince hazırlanan yaz kararnamesiyle 780 hakim ve savcının yeri değiştirildi. 32 ile yeni Cumhuriyet Başsavcısı atandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosuna bakan Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kilit isimlerinden Adil Öksüz'ü sorgulayan Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı Cihan Ergün, Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı olarak görevlendirildi.

3.07.2017Gündem
LYS öncesi adaylar nasıl beslenmeli

LYS öncesi adaylar nasıl beslenmeli?

Üniversite adaylarının geleceklerine yön verecek LYS öncesinde beslenmenin önemi çok büyük. Uzmanların bu önerilerine kulak verilmeli: Sınav öncesinde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için kırmızı meyveler, odaklanmayı artırmak için balık tüketilmeli. Odaklanma sorununa yol açan kafeinden uzak durulmalı. Beslenme alışkanlıkları ise değiştirilmemeli!

7.06.2017Kampüs
Anason değil anemon

Anason değil anemon

Bahar halini teftiş etmek üzere önceki hafta Midilli’deydim. Uzonun (Yunan rakısı) başkenti Plomari’ye de uğradım. Yoldaki nisan manzaraları öylesine güzeldi ki, daha şehre varmadan başım dönmeye başlamış, iyiden iyiye sarhoş olmuştum.

3.05.2017Seyahat
Ve Ayşegül Aldinç kampüste arz-ı endam ediyor

Ve Ayşegül Aldinç kampüste arz-ı endam ediyor!

Memleketin gelmiş geçmiş en çok “en güzel kadın” yakıştırmalarına mazhar olmuşlarından; Avrupai, cool, zarif, asil diye tarif edildikçe akıllara daima ilk gelenlerden; seramik, müzik, sinema, yazarlık ve daha fazlası derken: Ayşegül Aldinç kampüste!

27.03.2017Kampüs
Seyirciyi Ters Köşeye yatıran oyun

Seyirciyi 'Ters Köşe'ye yatıran oyun

Cem Uslu’nun uyarlayıp yönettiği Ters Köşe Kadıköy Halk Eğitim Sahnesi’nde prömiyerini gerçekleştirdi.

7.03.2017Keyif
Çocuklara balığı sevdiren proje

Çocuklara balığı sevdiren proje

‘Balık Yiyorum, Sağlıklı Büyüyorum’ sloganıyla ilkokul öğrencilerine yönelik sağlık dolu bir proje başlatıldı. İlki Sarıyer İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen seminerde balık etinin faydaları ve beslenmedeki önemi hakkında bilgi verildi.

1.03.2017Eğitim
Yarın perde açıyor

Yarın perde açıyor!

Cem Uslu’nun yönettiği “Ters Köşe” adlı oyun, yarın tiyatroseverlerle buluşuyor.

28.02.2017Keyif
Balıkçılar 2,2 metrelik balık yakaladı

Balıkçılar 2,2 metrelik balık yakaladı

Samsun’da balıkçılar biri 2 metre 20 santim, diğeri 1 metre 80 santim uzunluğunda 2 dev yayın balığı yakaladı.

6.02.2017Gündem
Hızla yazmaya başlamak istiyorum

'Hızla yazmaya başlamak istiyorum'

YAZAR Aslı Erdoğan, Özgür Gündem soruşturması kapsamında yaklaşık 4.5 ay süren tutukluluğun ardından önceki gün görülen ilk duruşmada tahliye edildi. Hürriyet’e konuşan Aslı Erdoğan, “Birden bire politik figüre döndüm. Edebiyatçı kimliğime olabildiğince hızlı dönmek ve yazmaya başlamak istiyorum” dedi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

30.12.2016Gündem
Yalın merak edilenlerini Cengiz Semercioğluna anlattı

Yalın merak edilenlerini Cengiz Semercioğlu'na anlattı

“Bayıla Bayıla” adlı yeni albümünü bir süre önce çıkaran ve albümün ikinci klibini bu hafta “Sesinde Aşk Var”a çeken Yalın’a “Doğup büyüdüğün İstanbul’u terk eder misin?” diye sordum. O kadar güzel yanıt verdi ki, buralardan kaçmak lazım diye düşünenlerin mutlaka okuması gerek... “İstanbul’da aşk var” diyen Yalın’la Boğaz’da hem balık tuttuk, hem romantizmden müziğe, futboldan ilk gençlik anılarına pek çok şeyi konuştuk. İşte karşınızda tüm yalınlığıyla Yalın...

24.12.2016Magazin
İstanbulun en güzel bisiklet rotası

İstanbul'un en güzel bisiklet rotası

Gönül ister ki Amsterdam’ın düz yolları bizde de olsun ve İstanbul'un tadını bisikletle çıkaralım. Ama maalesef bu büyük bir hayal... Yine de öyle bir rota var ki, bisikletçilere oldukça aşina... Nereden mi bahsediyorum? Üsküdar - Kanlıca rotasından. Burası 14 kilometrelik uzun bir cadde parkuru. Bisikletime atladım, kaskımı taktım ve yola koyuldum. Rota boyunca Boğaz’ın naif sonbahar rüzgârını yüzümde hissetmenin tarifi inanılmazdı.

4.11.2016Seyahat
Çanakkaledeyiz, hatırlamak için

Çanakkale'deyiz, hatırlamak için!

Bugün de biraz tarih koklayalım istedik...

2.11.2016Kampüs
36 saatte Belgrad

36 saatte Belgrad

Sırbistan’ın başkenti geleceğin Berlin’i olabilir mi? Gri, taş binaların yükseldiği, caddelerinde külüstür tramvayların işlediği, özel cazibeye sahip Doğu Avrupa şehri kimi zaman gerçekten Alman başkentini andırıyor. Belgrad’daki uygun fiyatlara, kafelere, yetenekli genç tasarımcılara, dönüşüme giren geçmişin endüstriyel tesislerine, bol bol sosis kullanılan mutfağına, özgür gece yaşamına yakından bakmak karşılaştırmaya anlam katıyor. Berlin’in dünya çapındaki kültür kurumlarına sahip olmasa da Tuna ile Sava’nın kesiştiği bu kent parkları, kaleleri, tarihi semtleriyle özgün bir karaktere sahip. Dahası 348 TL’ye İstanbul’dan gidiş-dönüş uçak bileti bulmak mümkün.

Burada zaman hiç akmasa, hep dursa...

Burada zaman hiç akmasa, hep dursa...

Cunda Patriça Koyu’ndayız... Burası en hareketli günlerde bile sakinliğin, dinginliğin, huzurun hâkim olduğu adeta cennetten bir köşe. Milli park olduğu için ne yazlık, ne site, ne elektrik ne de telefon mevcut. Ama tertemiz bir deniz, uçsuz bucaksız bir sahil, bol güneş, zeytin ve çam ağaçlarının gölgesi, oksijeni bol esintili hava, kıyıya vuran dalgaların sesine karışan böceklerin melodileri var. Bir de geçmişle bugünü buluşturan Zeytuna Beach...

12.09.2016Seyahat

Yazar Sonuçları

Gelenekten geleceğe çilingir sofrası

CHP’nin Çanakkale’deki Adalet Kurultayı’nda içki içenlerle ilgili görüş belirten Devlet Bahçeli “Gitsinler Kör Niko’nun meyhanesinde içsinler” dedi.

2.09.2017

25 maddede ‘yaz bitmeden yap ve coş’

Hem 10 günlük tatilin içine girdik hem de yazın son demlerine. Peki yaz bitmeden neler yapmalı nerelerde son bir kez coşmalı? İşte hem kendiniz hem Instagram profilinizdeki “vitrin ben”iniz için çeşit çeşit öneri deryası...

26.08.2017

Sebilhâne Kavşağı…

Deyimin aslı böyle değil elbette…

25.08.2017

Diğerlerine hiç benzemeyen Yunan adası

Adalar gezi rehberim Piri Reis. Bayılıyorum okumaya. Oturuyorum güzel bir mekâna, açıyorum önüme eski ve yeni Türkçesi ile Reis’in ‘Kitâb-ı Bahriye’sini, başlıyorum okumaya. Reis’e göre Sisam Adası, dağlık, sulak ve her türlü bol bir ada. Hakikaten de bu ada diğer Yunan adalarına hiç ama hiç benzemiyor. Sanki Anadolu’nun bir parçası.

21.08.2017

Bir ağaç eğer tomurcuk vermezse, o odundan başka bir şey değildir

Ve sonunda geldik mi haftanın son gününe. Haftanın hem son günü hem de bir o kadar önemli bir günü biz gökyüzü takipçileri için. Bugün Uranüs gerilemesi etkinleşirken, Ay Oğlak burcunda pek rahat etmediği konumunda hareketine başlıyor.

3.08.2017

Hayatınızı artık seyretmeyin, yönetin!

Gün boyunca Ay Boğa burcunda hareket edecek.

17.07.2017

Kaderin ile bağlantıyı başarılı bir şekilde kur!

Günaydın Yepyeni bir hafta, yepyeni umutlar ile yola devam ediyoruz.

16.07.2017

Lavanta Kokulu Kadınlar  

Bu ülke de turizm adına güzel şeyler de oluyor. 

10.07.2017

Tanrı’nın insanlara hediyesi Ege adaları

Bir varmış bir yokmuş, eski çağlarda dünyada bilinen sadece tek bir deniz varmış. Bu denizin tam ortasında el ele tutuşmuş çember adacıklar varmış. Bu adacıklara ‘Çember’ anlamına gelen ‘Kiklad’ adaları denirmiş. Bu adalar çemberinin tam ortasında, merkezde minnacık bir adacık daha varmış ki, eski dünyada bilinen bu en eski denizin göbek deliği imiş, buranın adına da ‘Delos’ derlermiş. Bu yazıda çemberin sadece bir kısmını anlatacağım. Hepsini yazmaya kalksak kitap olur.

3.07.2017

Birinci gün pilav, ikinci gün balık, üçüncü gün gölge

Ben bayram tatiline çıkmam. Evimde yapabileceklerimi gerçekleştirmek için, yüzlerce kilometre yol yapmayı, trafik tehlikesini göze almayı, lezzetsiz yemekler yemeyi pek akıllıca bulmam. Bayram planlarım başkadır benim...

24.06.2017

Bizim lokantalar neden zevksiz?

Fransa’da orta halli lokantalarda bulduğumuz ambiyansı, estetik zevki, malzeme kalitesini memleketin anlı şanlı mekânlarında bulamıyoruz. Bunun maalesef vahim nedenleri var.

24.06.2017

Dünden bugüne Mersin lezzetleri

Bana sık sık en lezzetli kentlerin hangileri olduğu sorulur. Yanıt vermekte zorlanırım. Çünkü her kentin mutfağı birbirinden zengin. Kimi şehirler, Gaziantep örneğinde olduğu gibi mutfaklarının tanıtımını çok iyi yapar. Kimileri ise sessiz, soluksuz bir kenarda bekler. Mutfağını pazarlayamayan şehirlerden biri de maalesef Mersin. Bu güzel şehir de öyle güzel lezzetler var ki, işte size Mersin'in lezzetleri...

2.06.2017

Eğlence huzur ve iyi yemek bir arada

 Oteller, tatil köyleri hatta restoranlar sezon açılışlarını toplumun ünlü isimlerini davet ederek partilerle, konserlerle yaparlar.

26.05.2017

Türkiye onunla affediyor!

DİLE kolay, bugünkü ile birlikte tam 315 hafta olmuş bu köşeye başlayalı.

22.04.2017

Kalbinize nasıl daha iyi bakabilirsiniz?

 Şu bilgi çok mühim: Sigara kullanımı, fazla kilolu olmak, hareketsiz yaşam, kanda şeker seviyelerinin yükselmesi, trigliseridin 300’leri geçmesi ve iyi kolesterol HDL’nin 40’lı, hele hele 30’lu rakamların altına inmesi en az LDL kolesterolün yükselmesi kadar mühim koroner risk faktörüdür.

20.04.2017

Doğduğum memlekette zeytin kokar tanrıların ağzı

Ege’de batıdan, Yunanistan’dan gelen dalgalar, çakıl taşlarını okşar.

18.04.2017

Paris'te gezmek varken niye Kartal Cezaevi ki...

BİZİM kuşaklarımız “sürgün” kelimesi ile ilk defa tarih kitaplarında tanıştı.

10.03.2017

Çeşmeleriyle ünlü kent: Fribourg / İsviçre

Kar sularıyla beslenen İsviçre’deki Fribourg’un çeşmelerin ününü duymuştum ama onları yakından görmenin, hikâyelerini bilmenin, serinliklerini hissetmenin keyfi başkaydı. İşte çeşmeleriyle ünlü Fribourg gezi rehberi...

6.03.2017

Ne Karaköylü ne Karaköysüz!  

Mumhane Caddesinden yürüyorum.

1.02.2017

Günde 80 lira harcadı, bir yılda 25 ülke dolaştı!

Ahmet Türkoğlu (31) inşaat mühendisi. İşinden fırsat buldukça kısa geziler yapıyordu. Seçenekler o kadar çok dardı ki özgürce gezemediğini fark etti. İstifa etti. İki yıllığına dünya turuna çıktı. Rotası Bulgaristan’dan başladı. Sonra tren, otostop derken Asya’ya kadar ulaştı. Tam bir yılını yolda geçirdi ve 25 ülke gezdi. Daha sırada 25 ülke var. Gezerken de servet harcamadı. Günlük 80 TL... Bunu nasıl mı yaptı? İşte yanıtı...

11.01.2017

İzmir lezzet rehberi

Bu sefer İzmir’de lezzetin peşinde koşturdum. Bilinenlerin değil de, gölgede kalmış, sadece damağına düşkün İzmirlilerin müdavimi oldukları lezzet duraklarının kapısını çaldım. Sadece İzmir’de değil Ege bölgesinin tamamında söz sahibi gurmeler rehberim oldu, yani oldukça şanslıydım. İşte İzmir lezzet rehberi...

11.01.2017

Aslı Erdoğan’ın cezaevindeki 136 günü

Herkesin bildiği bir yazar değil. Ama bildiğiniz pekçok kişiden daha iyi yazar.

7.01.2017

İstanbul’da aşk var

“Bayıla Bayıla” adlı yeni albümünü bir süre önce çıkaran ve albümün ikinci klibini bu hafta “Sesinde Aşk Var”a çeken Yalın’a “Doğup büyüdüğün İstanbul’u terk eder misin?” diye sordum. O kadar güzel yanıt verdi ki, buralardan kaçmak lazım diye düşünenlerin mutlaka okuması gerek... “İstanbul’da aşk var” diyen Yalın’la Boğaz’da hem balık tuttuk, hem romantizmden müziğe, futboldan ilk gençlik anılarına pek çok şeyi konuştuk. İşte karşınızda tüm yalınlığıyla Yalın...

24.12.2016

Gerçeğin peşinde

ADALETİ sağlamak ve gerçeğe ulaşmak çabası içinde geçen yaklaşık 30 yıllık meslek yaşamı...

16.12.2016

Çok konuşulan o davette neler oldu

Aralık ayı İstanbul’un sosyal hayatı için en yoğun aylardan biridir.

8.12.2016

Balığın ‘paşa’sı

ANKARA’ya gidip de yolu Trilye Restaurant’a düşmeyen neredeyse yoktur.

2.12.2016

İzmir sizi yemeğe bekliyor

Bu sefer İzmir’de lezzetin peşinde koşturdum.

11.11.2016

Cehennem, Amerika’dan önce Türkiye’de

Siz sabah gazetenizi açıp bu satırları okurken, ben yılın en önemli filmlerinden biri olan “Inferno”yu (Cehennem) sabahki basın gösteriminde izliyor olacağım.

10.10.2016

Biraz geç kalmadınız mı?

İZMİR Turizm Tanıtma Vakfı, Aziz Kocaoğlu’nun yeni başkan seçilmesiyle birlikte atağa kalktı.

23.09.2016