MENÜ

Köşe Balık

Köşe Balık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Köşe Balık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Köşe Balık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 961 Köşe Balık haberi bulunmuştur.

Köşe Balık Haberleri

Aralık güneşinde Erdek

Aralık güneşinde Erdek

Marmara kıyısındaki popüler yaz tatili mekânlarından Erdek, eylülde kalabalıklar çekildiğinde gerçek kimliğine kavuşuyor.

14.12.2009Seyahat
Aralık güneşinde Erdek

Aralık güneşinde Erdek

Marmara kıyısındaki popüler yaz tatili mekânlarından Erdek, eylülde kalabalıklar çekildiğinde gerçek kimliğine kavuşuyor. Zeytin kokulu sokakları, sahil kahveleri, balık restoranları geçmişin şarkılarındaki içli, samimi atmosfere bürünüyor. Aralık, ocak aylarında hafta sonu tatilini değerlendirip Erdek’e gittiğinizde Apostol’dan güzelim körfez manzarasını seyredebilir, Kizikos’ta binlerce yıl öncesinde düşsel yolculuğa çıkabilir, sahil restoranlarında lüferin en lezizini tadabilirsiniz.

13.12.2009Seyahat
Adrese teslim meyhane

Adrese teslim meyhane

Sigara yasağının tetiklemesiyle, 1980’lerde popüler olan ev partileri, yemekleri, eğlenceleri yeniden moda oldu. İnsanlar evlerdeki samimi ortamda buluşup, diledikleri gibi sigara içmeyi, sevdikleri müziği dinlemeyi daha çok tercih ediyor. Bu mevcut durum, bazı gelişmelere önayak oldu elbette. Örneğin Ercan Kendir ve Esen Çağlar adlı iki girişimci, Paket Meyhane adını verdikleri yeni bir konsept ortaya çıkardı.

4.12.2009Kelebek
Evlere servis meyhane

Evlere servis meyhane

Sigara yasağının tetiklemesiyle, 1980’lerde popüler olan ev partileri, yemekleri, eğlenceleri yeniden moda oldu.

4.12.2009Kelebek
Katalonya’nın kültür başkenti

Katalonya’nın kültür başkenti

Masmavi denizi, kent içinde dahi denize girilen pırıl pırıl plajları, zengin mutfağı, cana yakın halkıyla safkan bir Akdeniz kenti Barselona.

23.11.2009Seyahat
Katalonya’nın kültür başkenti

Katalonya’nın kültür başkenti

Masmavi denizi, kent içinde dahi denize girilen pırıl pırıl plajları, zengin mutfağı, cana yakın halkıyla safkan bir Akdeniz kenti Barselona. Katalonya’nın başkenti ve kültür beşiği. Resimden müziğe, edebiyattan sinemaya tüm sanatlarda öncü sanatçılar yetiştirmiş. Franko diktatörlüğüne bile başkaldıran özgürlükçü bir ruha sahip. Gaudi’nin masallardan çıkmışçasına şaşırtıcı evleri, parkı, katedrali, görkemli sarayları, müzeleri, tapas barları, rengarenk eğlence hayatıyla meraklı gezginlere çok sayıda sürpriz sunuyor.

22.11.2009Seyahat
Balık hali rüyası

Balık hali rüyası

Şiir gibi isimleri oluyor bazı şehirlerin; Jerez de la Frontera gibi.

14.11.2009Kelebek
Özkökü nasıl sinir edebileceğimi biliyorum

Özkök'ü nasıl sinir edebileceğimi biliyorum

Ben onun anlattıklarıyla bu dünyadan kopabilirim. "Müziğin matematiği"ni öyle bir anlattı ki, ben kimim, neden bu evdeyim, ne yapıyorum yemin ederim unuttum. Arada müzik aletlerini tek tek eline alıyor. Hepsini çalabiliyor.Bir şeyler mırıldanıyor. Ben size bir şey söyleyeyim mi, bu sohbet hiç bitmesin istedim. Galiba şarap filan da içmek istedim. Sedat Ergin öyle bir adam.İlgi alanları muazzam geniş. Çok çok bilgili. Gerçek bir entelektüel. Öyle ağzınız açık dinliyorsunuz. Üstelik sıkıcı değil. Son derece renkli. Yani kişiliği öyle. Ama iş, gazeteciliğine gelince...

18.10.2009Kelebek
Bayram ziyareti için en iyi 10 tatlı

Bayram ziyareti için en iyi 10 tatlı

Yarın Şeker Bayramı. Bir ay boyunca oruç tuttuktan sonra, tatlı yiyip tatlı konuşmanın zamanı. Bu hafta jüri üyelerimize bayram ziyaretine giderken götürülecek en iyi tatlıları sorduk. Tatlıcı adreslerinin yanı sıra, oradan özellikle hangi ürünün alınması gerektiğini de söylediler. Bir kutu baklava veya çikolata klasikleşmiş hediyeler olsa da alternatif seçenekler var. Örneğin sakızlı muhallebi veya su muhallebisi ya da kestaneşekeri. İşte en iyi 10 listemiz.

18.09.2009Kelebek
Ben adamın ciğerini sökerim

Ben adamın ciğerini sökerim

Tamer Karadağlı, Amerikan-Türk ortak yapımı “Living and Dying” filminden dört yıl sonra yeni bir Hollywood projesi için görüşmelere başladı. Detaylar hakkında konuşmayan Karadağlı, “O kadar eleştirildim ki, artık yaptığım işler konusunda kimseye bir şey söylemeyeceğim. Zaten benim bu ülkede başka iş düşünme vaktim geldi” diyor.

15.09.2009Kelebek
Didim’de çiftlik isyanı

Didim’de çiftlik isyanı

Aydın’ın Didim İlçesi’ne bağlı Akbük Beldesi’nde, cennetten bir köşe olan sahilin 100 metre kadar yakınında faaliyet yürüten 14 balık çiftliğinden 7’si, bakanlığın açık denize taşınma kararına rağmen mahkemelere açtıkları yürütmeyi durdurma davalarını bahane ederek ayak diretiyor.

13.09.2009Ege
Akbük’ün kâbusu oldular

Akbük’ün kâbusu oldular

Aydın'ın Didim İlçesi’ne bağlı Akbük Beldesi’nde, ‘cennetten bir köşe’ olarak nitelendirilen sahilin 100 metre kadar yakınında faaliyet yürüten 14 balık çiftliğinden 7’si, bakanlığın açık denize taşınma kararına rağmen, açtıkları yürütmeyi durdurma davalarını gerekçe göstererek faaliyetlerini sürdürüyor.

13.09.2009Gündem
Annenizi ne kadar tanıyorsunuz

Annenizi ne kadar tanıyorsunuz?

Hayattaki en değerli varlıklarımızdan olan annelerimizi yakından tanımak için haberimizi okumalısınız...

10.08.2009Astro Gündem
Sıcak havada satılan çiğ köfteyi yemeyin

Sıcak havada satılan çiğ köfteyi yemeyin

Köşe başlarında satılan çiğ köftelerin, havaların ısınmasıyla birlikte sağlık risklerini de beraberinde getirdiği bildirildi.

23.06.2009Gündem
Çiğ köfte lezzetli de...

Çiğ köfte lezzetli de...

Köşe başlarında satılan çiğ köftelerin, havaların ısınmasıyla birlikte sağlık risklerini de beraberinde getirdiği bildirildi.

Başbakan: Beyinlerdeki mayınları temizleyelim

Başbakan: Beyinlerdeki mayınları temizleyelim

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

2.06.2009Gündem
Seyahat yazarlarının bahar mekanları

Seyahat yazarlarının bahar mekanları

Doğanın binbir renge büründüğü şu günlerde kısa bir bahar kaçamağı yapmanın tam zamanı. 23 Nisan fırsatını değerlendirip, dört günlük tura çıkabilirsiniz. Mehmet Yaşin, Kapıdağ Yarımadası’nda yapacağınız yolculukta ilkbaharın tüm tonlarını gözlemleyebileceğinizi söylüyor. Fatih Türkmenoğlu’nun bahar önerisi günbatımı manzarasıyla, balık restoranlarıyla ünlü Amasra. Saffet Emre Tonguç, sıcaklar bastırmadan Sivas’ta beş uygarlığın izlerini sürmenizi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren Divriği’nin Ulu Cami’sini keşfetmenizi tavsiye ediyor. Nedim Gürsel ise, bu hafta sonunda İstanbul’da kalanlara ya da İstanbul’a gelenlere Anadolu Hisarı’nda karşılaşacakları bahar sürprizlerini yazdı.

19.04.2009Seyahat
‘Allah AB’den razı olsun’

‘Allah AB’den razı olsun’

RİZE’nin Şimşirli Köyü sakinlerinin, “Bize niye durup dururken para versinler. Bunun altında bir şey var” diyerek almayı reddettiği AB hibe kredisini kullanan Kıbledağı Köyü sakinleri, kanalizasyon şebekesi yaptı, arıtma tesisi kurdu. 180 bin euro kredi aldıklarını belirten köyün muhtarı Ömer Köse, “Allah AB’den razı olsun” dedi.

11.03.2009Gündem
Karayipler’deki İngiliz ruhlu masal adası BARBADOS

Karayipler’deki İngiliz ruhlu masal adası BARBADOS

Kuzey ve Güney Amerika arasındaki Karayip takımadalarından biri Barbados. Hatta en popülerleri arasında. Turkuvaz deniz manzarasını, beyaz kumsallar ve palmiye ağaçları tamamlanıyor. Birbirinden şık otel ve restoranlar yabancı turistlerle dolup taşıyor. Türkiye’de kış yaşanırken ada adeta cennetten bir köşe. Geçen hafta gündüzleri hava sıcaklığı 28, deniz suyu sıcaklığı 25.6 santigrat dereceydi.

1.03.2009Seyahat
Hamilelere özel beslenme programı

Hamilelere özel beslenme programı

Fazla baharat ve bulantıya sebep olabilecek ağır ve aşırı kokulu besinlerden uzak durun.

Gülümseyen insanların fakir ülkesi Kamboçya

Gülümseyen insanların fakir ülkesi Kamboçya

Belma Köylü (43), 19 yıllık turist rehberi. İtalyan ve Japon turistleri Anadolu’nun dört bir yanında gezdiriyor. Kendine ayırdığı zamanlarda da, o turist olarak dünyayı keşfe çıkıyor. Bize geçen yıl yaptığı Vietnam-Kamboçya seyahatinin, 5 günlük Kamboçya bölümünü, ama özellikle üzerinde yüzen bir yaşamın sürüldüğü Tonle Sap Gölü’nü yazdı.

16.11.2008Kelebek
Harunla maskeleri sürüp oturuyoruz

Harun'la maskeleri sürüp oturuyoruz

“Güzellik, bakım, spor” denilince akla gelen ilk isimlerden biri Ebru Şallı...

14.11.2008Kelebek
Çepeçevre Van Gölü

Çepeçevre Van Gölü

Pastırma yazını fırsat bilip, Türkiye’nin en doğusuna, Van Gölü’nün çevresine gittim. Niyetim hem Türkiye’nin en büyük gölünü çepeçevre dolaşıp, hem geçmişi hem bugünü izlemek, aynı zamanda da yöre mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerinin tadına bakmaktı. Bu hafta Edremit, Gevaş, Ahdamar, Tatvan, Nemrut izlenimlerimi aktaracağım. Gelecek hafta ise Bitlis, Ahlat, Adilcevaz, Muradiye ve Van’ı...

9.11.2008Seyahat
Mövenpick’ten 60. yıla özel lezzet festivali

Mövenpick’ten 60. yıla özel lezzet festivali

Mövenpick Hotels & Resorts, 60. yıldönümü şerefine, dünyadaki tüm otellerinde düzenlenecek Lezzet Festivali’nde 60 yıllık gastronomi tecrübesinden derlediği en popüler ve klasik lezzetlerden oluşan mönüyü misafirlerine sunacak.

8.11.2008Ege

Yazar Sonuçları

Korkuluk

Gazetelerdeki haber başlıklarının tümü cinayetle, hırsızlıkla, yağmacılıkla ilgili.

28.12.2009

Balık hali rüyası

Şiir gibi isimleri oluyor bazı şehirlerin; Jerez de la Frontera gibi. Öğleden sonra hayalet şehir görünümü veren sokaklar bir anda hareketlenmiş, aynı yöne yürüyen genç yaşlı insanlar belirivermişti her adım başında.

13.11.2009

Özkök’ü nasıl sinir edeceğimi biliyorum

Ben onun anlattıklarıyla bu dünyadan kopabilirim.

"Müziğin matematiği"ni öyle bir anlattı ki, ben kimim, neden bu evdeyim, ne yapıyorum yemin ederim unuttum.

17.10.2009
Montrachet gezegeninden dünyaya dönüş

Montrachet gezegeninden dünyaya dönüş

Drake Beach bir cennet parçası. Koruma altındaki Point Reyes Sahili’nde doğanın bonkör davrandığı bir köşe. Kumsal güneye baktığından Pasifik’in yırtıcılığı yerini makul dalgalara bırakıyor. Taze, yerel malzemelerle leziz tabaklar sunan bir kafe var. Okyanusa nazır masalara kurulduk, hafif acılı, bol domatesli balık çorbalarımız geldiğinde Domaine Cordier’den Mâcon Terroir de Charnay açtırdık.

3.10.2009

İftar masasıyla rakı masası yan yana olur mu

Önceki gün e-kolay’ın şehir Rehberi bölümüne bir yazı yazdım, ramazanda iftar ve rakı sofralarının yan yana kurulduğu restoranlarla ilgili...

18.09.2009

Miso soslu palamut kızartma

Son yıllarda deniz, balık ve balıkçılık gibi konulara Ali Pasiner’in Balık ve Olta isimli kitabını okuduktan sonra daha da fazla merak ve ilgi duyar oldum.

11.09.2009

Heeey, siz de hayatınızı değiştirmek istemez miydiniz?

“Kahvaltı” dendiğinde, o sabahı hatırlamak istiyorum.

5.09.2009

Marathi adasındaki bir öğle yemeğinin bana düşündürdükleri

“Peki” diyor, “Madem yukarı çıkıyorsunuz neden Marathi’ye uğramıyorsunuz? Pantelis’te bir yemek yer, Tula ve Manolis’e benden selam eder, yolunuza devam edersiniz...”

4.09.2009

Nerede hata yaptılar? Nerede kazandılar?

Benim başıma ne geldiyse meraktan geldi. Önce "Nedir bu NLP?" diye merak ettim. Nöro Linguistik Program. Sonra "Kimdir bu NLP’yi başımıza saran?" dedim. Bir isim çıktı karşıma: Cengiz Eren.

15.08.2009

Michelin’i hak eden KOCADON

Kocadon şu koca yarımadanın bence, sadece bence de değil yemeğe düşkün herkesçe en iyi lokantası.

31.07.2009

‘Cumartesi Yalnızlığı’nın ateşi

ŞAİR Celâl Sılay, “Cumartesi günü evde oturamam” derdi.

Gerçekten de, cumartesi akşamüstü eski Park Otel’in terasında oturur, oradan Tarabya’da bir lokantaya giderdi.

18.07.2009

Artık bir süre olsun…

Bu çağrıyı hem sivil hem de asker kesime yapmak istiyorum. Başbakan’ın ayak üstü açıklamaları, muhalefetin fırsattan istifade iktidarla mücadelesine askeri sokma girişimleri, medya’nın yangına benzin dökmesi ve nihayet TSK’nın demeçleri bu toplumu geriyor. Gereksiz bir tartışma yaşanıyor. Artık yetmez mi?

26.06.2009

Hayvanların alışveriş merkezi

İstanbul Sarıgazi’de geçen hafta açılan Pet Cash&Carry’de, kediden köpeğe, kuştan balığa tüm evcil hayvanlara yönelik ürünler satılıyor. 600 metrekarelik marketten ister perakende, ister toptan alışveriş yapıyorsunuz.

26.06.2009

Ordu ve yerel medya semineri

YEMYEŞİL dağların uzandığı koya baktıkça Karadeniz’in neden turizmde geri kaldığını anlamakta zorlanıyorum.

16.05.2009

Bu anketin kendisi sakat

TÜBİTAK’ın, Antalya’da lise öğrencileri arasında yaptığı anket çarpıcı sonuçlar verdi.

17.04.2009

Ne olacaklar!

HAFTA sonu İzmir’de Rotary kulüplerinin bir toplantısında konuşmacıydım... Sorulardan birisi şuydu:

5.04.2009

Hamburg batakhaneleri

Venedik’ten Hamburg’a Galatasaray maçına son anda yetiştim.

13.03.2009

Adaylarımızı tanıyalım...

Ömer Marangoz, Adem Dalgıç, Nurettin Celep, Bayram Oduncu, Zekai Çivici, Mustafa Kapıcı, İbrahim Dişçi, Hasan Kahveci, Recep Ozan, Sait Börekçi, Süleyman Saka, Cemal Avcı, Burhan Çoban, Mustafa Saatçi, Mustafa Değirmenci, Hakan Tütüncü, Abdülkadir Demirci, Coşkun Hekim, Zafer Savcı, Recai Baytar, İsmail Cambaz, Nihat Helvacı, Serdar Kalaycı, Erhan Çiftçi, İlhan Kaptan, Hakan Keresteci, Salih Bakkal.

2.03.2009

Orhan Pamuk ve Ara Güler balığı beğenmedi para ödemedi

Geçenlerde Orhan Pamuk ve Ara Güler, Tarabya’daki Kıyı Balık’taydı.

30.01.2009

İzmir güzel şeyleri hak ediyor

ORDUDAN sonra profesyonel yöneticilikle başladığı gazetecilik serüveni.

19.12.2008

Biz ona, o Müslüm Gürses’e hayran

Bursa İpek Yolu Film Festivali, 3. yılında bizi dünyaca ünlü bir yıldızla buluşturdu. Aklıma bile gelmezken başıma geldi ve kendimi Meksikalı yakışıklı oyuncu Gael Garcia Bernal’le sohbet ederken buldum.

1.12.2008

Gazi Osman Paşa’nın Cevdet Paşa’sı Ümitköy’ün Park Avenue’süne karşı

Perakende sektörü son günlerde alışveriş merkezlerinde çıkan isyanı tartışıyor. Daha doğrusu AVM’lerdeki yüksek kira rakamlarına yönelik başkaldırıyı.

22.11.2008