MENÜ

Koruma Altına Alındı

Koruma Altına Alındı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koruma Altına Alındı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.899 Koruma Altına Alındı haberi bulunmuştur.

Koruma Altına Alındı Haberleri

Çocuklarına içki içirdikleri iddia edilen çift serbest

Çocuklarına içki içirdikleri iddia edilen çift serbest

Uşak'ta 2,5 yaşındaki oğlu ile 12 yaşındaki kızlarına içki içirme anlarının görüntülerini çeken ve gözaltına alınan çift, serbest bırakıldı.

5.09.2019Gündem
Görüntüler şoke etmişti... O anne babaya gözaltı

Görüntüler şoke etmişti... O anne babaya gözaltı

Bursa'da, boşandığı eski karısının 12 yaşındaki kızına ve ikinci evliliğinden olan 2,5 yaşındaki çocuğuna içki içirdiği videoları gören babanın suç duyurusu üzerine eski eşi ve onun kocası Uşak’ta gözaltına alındı. Çocuklar ise devlet tarafından koruma altına alındı.

4.09.2019Gündem
Vaşak yavrusunu biberonla besliyorlar

Vaşak yavrusunu biberonla besliyorlar

Bayburt'ta doğada bitkin bulunup koruma altına alınan ve tehlike altındaki türlerin kırmızı listesinde "neredeyse tehdit altında" kategorisinde yer alan vaşak yavrusu, görevlilerce biberonla besleniyor.

22.08.2019Gündem
Titanik enkazının bir kısmı okyanusun 3,8 km derinliğinde yok oluyor

Titanik enkazının bir kısmı okyanusun 3,8 km derinliğinde yok oluyor

Efsanevi lüks yolcu gemisi Titanik'e son 15 yılda ilk kez dalan dalgıçlar, geminin enkazının hızla yok olduğunu bildirdi.

22.08.2019Teknoloji
Yalovada bulundu Binlerce yıl önce de kullanılmış

Yalova'da bulundu! Binlerce yıl önce de kullanılmış

Yalova’nın Altınova ilçesinde bulunan Çobankale’de yapılan arkeolojik kazılarda ilginç bir bulguya rastlandı. Yapılan kazılarda elde edilen geç dönem Bizans seramiğinin tabanında günümüzde sıkça kullanılan 'Hashtag' işaretine rastlandı. Tarihte bu işareti ilk kullanan medeniyet Bizanslılar olmuş.

15.08.2019Gündem
Türkiyenin gizemli mağaraları araştırılıyor

Türkiye'nin gizemli mağaraları araştırılıyor

Karaman'daki İncesu, Asarini ve Yeni Dünya Mağaraları, Eskişehir'de Beyyayla Düdeni ile Kara Mağara, tabiat varlığı olarak tescil edilerek koruma altına alındı.

12.08.2019Gündem
Salda Gölü yapılaşma olmadan korunacak

Salda Gölü yapılaşma olmadan korunacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Salda Gölü'nün doğal güzelliklerinin korunması ve yapılaşmanın önlenmesi için Özel Çevre Koruma alanı ilan edilmesiyle 4 bin 400 hektarlık korunan alan 29 bin 500 hektara çıkarıldı.

1.08.2019Seyahat
İznikte bulundu Büyük heyecan yarattı

İznik'te bulundu! Büyük heyecan yarattı

Bursa'nın İznik ilçesinde daha önce bulunan 4 lahitin ardından '1'inci derece arkeolojik sit alanı' ilan edilerek koruma altına alınan bölgede bir lahit ve mezar odasına daha rastlandı.

12.07.2019Gündem
300 saatlik kamera kaydı izlendi, kayıp kadın bulundu

300 saatlik kamera kaydı izlendi, kayıp kadın bulundu

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Topluca köyünde cep telefonunu alan eşine kızdığı için evi terk eden ve kendisinden haber alınamayan 3 aylık evli ve 1,5 aylık hamile Başak Çamkerten (20) için özel ekip kuran jandarma, 300 saatlik güvenlik kamerası kaydını izleyerek, genç kadının izini buldu. Eskişehir'de bir evde bulunan kadın, sığınma evinde koruma altına alındı.

10.07.2019Gündem
Rizede 300 yıllık kemer köprü çöktü

Rize'de 300 yıllık kemer köprü çöktü

RİZE'nin merkeze bağlı Ambarlık köyünde, 18'inci yüzyılda inşa edilen koruma altındaki taş kemer köprü çöktü. Geçen yıl restore edilen köprünün çökmesi yöre sakinlerini üzdü. Vatandaşlar, köprünün taşlarının toplanarak eski haline uygun yeniden inşa edilmesini istedi.

10.07.2019Gündem
Yavuz’a da SİHA kalkanı

Yavuz’a da SİHA kalkanı

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’e gönderdiği ikinci sondaj gemisi Yavuz da silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve Türk F-16’larının koruması altında. Yavuz’a ayrıca TCG Barbaros fırkateyni eşlik ediyor.

10.07.2019Gündem
Vahşet Ağlamasın diye halının altına koyduğu bebeğini...

Vahşet! Ağlamasın diye halının altına koyduğu bebeğini...

ELAZIĞ'ın Karakoçan ilçesinde Kader Oğuz (36), ilişki yaşadığı H.G.'den dünyaya getirdiği bebeğini, komşularının ağlama sesini duymaması için çatı katına koyup, üzerini halıyla kapattı. Ölen bebeğinin cesedini çöpe atan Oğuz, yakalanıp, tutuklandı.

28.06.2019Gündem
Tülüşaha koruma kalkanı... Sakın koparmayın

Tülüşah'a koruma kalkanı... Sakın koparmayın!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde adını Samson Dağları'nın antik ismi Mykale'den alan, yöre halkının 'Tülüşah' dediği 'Rhaponticoides Mykalea' isimli endemik bitki türü için eylem planı çerçevesinde koruma alanı oluşturuldu. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü, ''Şikayet olursa bu bitkileri kopartanlara 40-50 bin Türk lirası civarında bir ceza var'' dedi.

21.06.2019Gündem
Vicdansızlık Ölüme terk ettiler

Vicdansızlık! Ölüme terk ettiler

Çanakkale’nin Kuzey Ege’deki turizm cenneti Bozcaada’da bir kedi ile 2 yavrusu, kimliği henüz belirsiz kişi ya da kişilerce küçük kolinin içine konuldu. Ardından kolinin ağzı bantlanarak kapatıldı. Bu da yetmezmiş gibi dışarı çıkamasın diye koli telle bağlanıp kedi ve yavruları ölüme terk edildi. Sesleri duyanların ihbarıyla gelenler kedileri kurtardı.

16.06.2019Gündem
3 yaşındaki çocuğa kan donduran şiddet

3 yaşındaki çocuğa kan donduran şiddet

MUĞLA'nın Datça ilçesinde, 3 yaşındaki B.T.'ye fiziksel şiddet uyguladıkları ileri sürülen annesi 29 yaşındaki Ayşe K. ile annesinin birlikte yaşadığı ileri sürülen 28 yaşındaki Erdal D., jandarma tarafından gözaltına alınıp, adliyeye sevk edildi. B.T. hastanedeki tedavisinin ardından devlet korumasına alındı.

14.06.2019Gündem
Dekar Yapı ve Yapı Kredi’den Türkiye’de bir ilk

Dekar Yapı ve Yapı Kredi’den Türkiye’de bir ilk

Dekar Yapı, Çekmeköy Ömerli’deki yeni projesi Dekar Kıyıbahçe’yi tanıttı. Yaklaşık 500 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilecek, 244 adet konuttan oluşan proje, metrekaresi 7.700 TL’den başlayan avantajlı lansman fiyatlarıyla görücüye çıktı. Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, “Yeni projemizde 7.500 metrekare büyüklüğünde 10 adet organik gölet bulunuyor. Her evin kendine ait bir bahçesi ve gölete kıyısı var. Ayrıca arazideki 200 adet yetişmiş ağacı koruyarak projemizi geliştirdik.” diye konuştu. Kuzu, “Yapı Kredi ile yaptığımız işbirliği sonucunda Türkiye’de ilk defa uyguladığımız “Ödeme Korumalı Finans Modeli” ile de sektörde fark yaratacağımızı ve örnek teşkil edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

12.06.2019Ekonomi
Vali Lübcke’nin arkasından çirkin paylaşım

Vali Lübcke’nin arkasından çirkin paylaşım

Almanya’nın Hessen Eyaleti sınırları içinde kalan Kassel’de 2 Haziran’da gece saat 00.30 sıralarında evinin bahçesinde oğlu tarafından ölü bulunan Bölge Valisi Walter Lübcke cinayeti hâlâ aydınlatılamadı. 20 kişilik soruşturma ekibi cinayeti aydınlatmak için yoğun çalışmasını sürdürüyor.

5.06.2019Avrupa
Antarktikadan getirilen bitki türleri koruma altına alındı

Antarktika'dan getirilen bitki türleri koruma altına alındı

3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi'nde örneklenen ve Niğde'de koruma altına alınan bitkiler, Türkiye'deki yakın türleriyle ilgili çalışma yapılmasına imkan sağlayacak.

24.05.2019Teknoloji
Anneleri öldü, yavrular koruma altına alındı

Anneleri öldü, yavrular koruma altına alındı

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, aracın çarpmasıyla ölen tilkinin 2 yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından korumaya alındı.

17.05.2019Gündem
Samsunda  9 adet sürdürülebilir eko turizm alanı tespit edildi

Samsun'da 9 adet sürdürülebilir eko turizm alanı tespit edildi

Samsun'da bir tabiatı koruma alanı, beş tabiat parkı, üç sulak alan olmak üzere toplamda 9 adet sürdürülebilir eko turizm alanı tespit edildi. Karadeniz Bölgesi'nin en büyük ili olan Samsun, mavi bayraklı sahilleri, doğası, tarihi ve kültürel değerleriyle turizm açısından yerli ve yabancı turistlere çok sayıda alternatif sunuyor.

13.05.2019Seyahat
Konik kubbeli Harran evleri ilgi çekiyor

Konik kubbeli Harran evleri ilgi çekiyor

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Şanlıurfa'nın tarihi Harran ilçesindeki yaklaşık 250 yıllık konik kubbeli evler, mimari yapısı ve özellikleriyle ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. İlk İslam üniversitesi kalıntıları ve Emeviler döneminden kalma Ulu Cami’yle özellikle bu yıl adeta ziyaretçi akınına uğrayan UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Şanlıurfa'nın Harran ilçesi, farklı mimarisiyle dikkati çeken yaklaşık 250 yıllık konik evleriyle de ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

13.05.2019Seyahat
Güründe 703 yıllık anıt ağaç

Gürün'de 703 yıllık anıt ağaç

SİVAS'ın Gürün ilçesindeki 703 yıllık anıt ardıç ağacı yıllara meydan okuyor. 2016 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından koruma altına alınan ağaca, köylüler de gözü gibi bakıyor.

4.05.2019Gündem
Horoz dövüştürenlere büyük ceza

Horoz dövüştürenlere büyük ceza

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri Kastamonu'da dövüştürülen 84 Hint horozunu koruma altına aldı.

3.05.2019Ekonomi
Arazide bulunan yavru tilki, korumaya alındı

Arazide bulunan yavru tilki, korumaya alındı

AKSARAY'da, arazide bitkin halde bulunan yavru tilki, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

30.04.2019Gündem
Dolmabahçe Sarayı’ndaki restorasyonda 1917 yılına ait bir not bulundu

Dolmabahçe Sarayı’ndaki restorasyonda 1917 yılına ait bir not bulundu

Dolmabahçe Sarayı’nda bulunan Süfera Salonu’ndaki restorasyon çalışmalarında döşemelerin altından 1917 yılına ait bir not, 1852 yılına ait sarayın yapımında çalışan ustaların imzaları, ufak boya şişeleri, numuneler ve zımpara parçaları çıktı. Bulunan parça ve numuneler Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından koruma altına alındı.

25.04.2019Haber
Dolmabahçe Sarayı’ndaki restorasyonda bulundu

Dolmabahçe Sarayı’ndaki restorasyonda bulundu

Dolmabahçe Sarayı’nda bulunan Süfera Salonu’ndaki restorasyon çalışmalarında döşemelerin altından 1917 yılına ait bir not, 1852 yılına ait sarayın yapımında çalışan ustaların imzaları, ufak boya şişeleri, numuneler ve zımpara parçaları çıktı. Bulunan parça ve numuneler Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından koruma altına alındı.

25.04.2019Gündem
Sevda öldü, 4 arkadaşı kurtarıldı

Sevda öldü, 4 arkadaşı kurtarıldı

Bütün dünyada çocukları etkisi altına alan 'Mavi Balina' adlı oyunun Van'da bir kızın ölümüne neden olduğu iddia edildi. Kayalıklara çıkan kızlardan biri intihar ederken, 3 kız ise koruma altına alındı. Van’da dün saat 11.00 sıralarında okuldan çıkan 5 kız öğrenci, merkez Tuşba ilçesinde yer alan Toprak Kale’nin kayalık bölgesine gitti. Burada kendini kayalıklardan boşluğa bırakan öğrencilerden 14 yaşındaki Sevda Erkaçmaz intihar ederken, yanında bulunan 4 arkadaşı ise son anda intihardan vazgeçti. Olay yerinde hayatını kaybeden Sevda’nın ölümüyle ilgili çıkan detaylar ise tüyler ürpertti. Küçük Sevda’nın ölümünün ardından emniyet ve savcılık araştırması sonucunda 'Mavi Balina' oyunu ortaya çıktı. Sevda'nın intihar etmeden önce eline bir kalp çizip intihar edeceği ‘02.04.2019’ tarihini yazması dikkat çekti. Olayın adli boyutu araştırılırken, Sevda’nın 3 arkadaşı ise ailelerinden alınarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alındı.

3.04.2019Haber
Sevda öldü, 4 arkadaşı kurtarıldı... Korkunç şüphe

Sevda öldü, 4 arkadaşı kurtarıldı... Korkunç şüphe

Bütün dünyada çocukları etkisi altına alan 'Mavi Balina' adlı oyunun Van'da bir kızın ölümüne neden olduğu iddia edildi. Kayalıklara çıkan kızlardan biri intihar ederken, 3 kız ise koruma altına alındı.

3.04.2019Gündem

Sosyal medyada iğrenç tuzak! Genç kız koruma altında...

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde, sosyal medyada sahte hesap açarak tanıştığı E.N.M. (17) adlı kıza otomobilde cinsel istismarda bulunmakla suçlanan, ayrıca kızı tehdit ettiği ileri sürülen Mükremin T. (27), adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. E.N.M. ise koruma altına alındı.

25.02.2019Gündem
Ormanlık alana terk edilmiş 12 köpek donmak üzereyken bulundu

Ormanlık alana terk edilmiş 12 köpek donmak üzereyken bulundu

İstanbul'un Tekirdağ sınır köylerinden Küçüksinekli-Danamandıra hattında tren yolu kenarındaki ormanlık alana terk edilmiş 8'i yavru 12 köpek donmak üzereyken bulundu. Kurtarma çalışmalarına AKOM da destek verirken, ilk müdahalesi yapılan köpeklerin tedavileri sürüyor.

25.02.2019Gündem
700 yıllık tablo  korumaya alındı

700 yıllık tablo korumaya alındı

KAYSERİ’de, polisin düzenlediği operasyonda, 13’üncü yüzyıla ait Hz. İsa’nın çarmıha gerilişinin resmedildiği tarihi tablo ele geçirildi. Tablo, Kayseri Müzesi’nde koruma altına alındı.

21.02.2019Kitap Sanat
Dünyadaki nadir eserlerden biri... Koruma altına alındı

Dünyadaki nadir eserlerden biri... Koruma altına alındı

Kayseri'de ele geçirilen, Hz. İsa'nın çarmıha gerilişi ve onu üzüntüyle izleyen havarilerinin resmedildiği 13. yüzyıla ait tablo koruma altına alındı. Dünyadaki nadir eserlerden olduğu değerlendirilen tablonun piyasa değerinin yaklaşık 5 milyon lira olduğu ileri sürülüyor.

20.02.2019Gündem
Antalya’da şok Berberin arkasında fuhuş odası bulundu…

Antalya’da şok! Berberin arkasında fuhuş odası bulundu…

Antalya Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonda yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları gerekçesiyle 4 şüpheli yakalandı. Özbekistan uyruklu mağdur 3 kadın ise jandarma tarafından koruma altına alındı.

7.02.2019Gündem
Durun burası sit alanı

Durun burası sit alanı!

İstanbul Şişli’de Harbiye ve Teşvikiye’nin de dahil olduğu 6 mahalle ‘tarihi ve kentsel sit alanı’ ilan edildi. İstanbul 2 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, bölgenin tarihi dokusunun ve mimarinin korunması gerektiğine kanaat getirdi. 23 Kasım 2018 tarihli kararda “Bu alanda mevcut imar planlarıyla işlem yapılamaz” denildi. Binlerce yapıyı kapsayan kararın etkisiyle kentsel dönüşüm projeleri durdu, yıkılan binalarda yeni inşaat yapmak zorlaşıyor.

5.02.2019Ekonomi
Diyarbakırda ele geçirildi, hemen koruma altına alındı

Diyarbakır'da ele geçirildi, hemen koruma altına alındı!

Diyarbakır’da Roma dönemine ait altın işlemeli iki tablo ele geçirildi. Tabloyu satmak isteyen 5 zanlı, gözaltına alınırken talimat uyarınca ele geçirilen eserler hemen muhafaza altına alındı.

29.01.2019Gündem
Denizlerimizi saran tehdit: Biyoistila

Denizlerimizi saran tehdit: Biyoistila!

Akdeniz’in ciğerlerini onlar öldürüyor: Denizlerimizdeki istilacı türlerden bahsediyoruz. Türk Deniz Araştırmaları Vakfı kurucusu Prof. Dr. Bayram Öztürk tehlikeyi şöyle anlatıyor: “2012’de bu türlerin sayısı 407 idi. Aralık 2018 itibariyle sayı 560’a çıktı. Görürseniz sakın yaklaşmayın, hemen kaçın!”

27.01.2019Hürriyet Pazar
İzmirli sigortacının sermaye problemi

İzmirli sigortacının sermaye problemi

Pamukkale Turizm’in sahipleri kooperatifleşerek sigorta işine girdi, İzmir merkezli Atlas Sigorta’yı kurdu. Sigorta yaptıran 15 bin kişi de şirkete ortak olup 100’er lira yatırdı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Atlas’a trafik sigortası yetkisi vermedi. Pamukkale Turizm ve bağlı şirketler ile sahipleri ise kişisel konkordato talebinde bulundu. Şirket zora girerse sigorta yaptıranların durumu ne olacak?

7.01.2019Ekonomi
Aşılar bozulmadan her yere gönderilebilecek

Aşılar bozulmadan her yere gönderilebilecek

Boğaziçi Üniversitesi tarafından geliştirilen ‘Dayanıklı Aşı Taşıyıcı Protein Mikrokürecik Teknolojisi’, Çin Patent Ofisi’nden patent aldı. Türk bilim insanları tarafından geliştirilen ve ASC proteini Mikrokürecikleri’nden oda sıcaklığında 30 gün dayanabilen aşı taşıyıcı teknolojisi Avrupa Patent Ofisi, Japonya ve ABD’den de patent almıştı.

2.01.2019Eğitim
Definecilerin açtığı çukurda çıktı... 1800 yıllık

Definecilerin açtığı çukurda çıktı... 1800 yıllık

Manisa'nın Demirci ilçesindeki Sidas Antik Kenti'nde, tarihi eser kaçakçıları tarafından 2 metre çukur kazılarak ortaya çıkarıldıktan sonra götürülmek istenen tavus kuşu motifli yer mozaiğinin bin 800 yıl öncesine ait olduğu tespit edildi.

26.12.2018Gündem
Muğlada sokakta bulunan iguana koruma altına alındı

Muğla'da sokakta bulunan iguana koruma altına alındı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sokakta bulunan iguana, belediye ekiplerince koruma altına alındı.

21.12.2018Gündem
Bodrumda sokak ortasında bulundu

Bodrum'da sokak ortasında bulundu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sokakta bulunan iguana, belediye ekiplerince koruma altına alındı.

21.12.2018Gündem
14 yaşında 8.5 aylık hamile çocuk koruma altına alındı

14 yaşında 8.5 aylık hamile çocuk koruma altına alındı

Adana'da gittiği hastanede 8.5 aylık hamile olduğu ortaya çıkan 14 yaşındaki kız çocuğunu devlet koruma altına alarak yurda yerleştirdi.

19.12.2018Gündem
Son dakika: İstanbulda korku dolu anlar

Son dakika: İstanbul'da korku dolu anlar

İSTANBUL Şişli'de yoğun yağış nedeniyle bir gecekondunun çatısı çöktü. O sırada odada uyudukları öğrenilen anne çocuğunu da alarak kendi imkanlarıyla molozların altından çıkarken, baba İbrahim Dinç çöken çatının altında mahsur kaldı. İbrahim Dinç, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

19.12.2018Gündem
Şiddete uğrayan papağan koruma altında

Şiddete uğrayan papağan koruma altında

Bir televizyon kanalında yayımlanan yemek yarışmasıyla tanınan Murat Özdemir'in kötü muamelede bulunduğu papağan, Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü yetkililerince koruma altına alındı.

18.12.2018Gündem
Konya’da bulundu Hemen koruma altına alındı…

Konya’da bulundu! Hemen koruma altına alındı…

Konya'da, trafik ekiplerince karayolunda uçamaz halde bulunan Peçeli Baykuş koruma altına alındı.

7.12.2018Gündem