MENÜ

Korsanlık

Korsanlık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Korsanlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Korsanlık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 548 Korsanlık haberi bulunmuştur.

Korsanlık Haberleri

Bayramda evdeler

Bayramda evdeler

Nijerya'nın Gine Körfezi açıklarında 16 Temmuz gecesi korsanların saldırdığı Paksoy 1 gemisinden kaçırılan 10 Türk gemici serbest bırakıldı.

11.08.2019Gündem
Marmarisi karıştıran iki milyon dolarlık hırsızlık

Marmaris'i karıştıran iki milyon dolarlık hırsızlık

Muğla'da kiralanan kişilerce çalındığı öne sürülen iki milyon dolar değerindeki teknenin bulunması için İnterpol'e bildirimde bulunuldu. Yat kiralama şirketi yöneticisi Haluk Pekşen, "Çalanların kimliklerini, nerede nasıl organize olduklarını, örgütün büyük bir kısmını biliyoruz. İlk defa bu kadar bilgi toplandı. Bugüne kadar yakayı ele vermemişler" açıklamasını yaptı.

9.08.2019Gündem
Yüzmeye gelenler fark edip ihbar etti Çalarken yakalandılar

Yüzmeye gelenler fark edip ihbar etti! Çalarken yakalandılar

Saros Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde (ÖÇKB) denizden çıkardıkları deniz canlılarını İstanbul'daki bir özel akvaryum şirketine ait araca yükleyen 2 kişi, jandarma tarafından yakalandı. Doğal yaşam ortamlarından alınan bazı hayvanların, avlanması yasak olan koruma altındaki türler olduğu anlaşıldı. Akvaryum çalışanı 2 kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

2.08.2019Gündem
Bulgaristandaki siber saldırıda yeni gelişme

Bulgaristan'daki siber saldırıda yeni gelişme

Bulgaristan Milli Gelirler Ajansının (NAP) veri havuzundan 7,6 milyon nüfuslu ülkedeki 5 milyon kişinin kişisel verilerinin çalınmasıyla ilgili siber saldırı skandalı büyüyor.

23.07.2019Dünya
İrandan yeni İngiltere Başbakanı Boris Johnsona tebrik ve uyarı

İran'dan yeni İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a tebrik ve uyarı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran'ın İngiltere'yle çatışma istemediğini ancak Basra Körfezi'ni koruyacaklarını belirtti.

23.07.2019Dünya
10 Türk denizci korsanların  elinde

10 Türk denizci korsanların elinde

Türk firmasına ait yük gemisi Nijerya’nın Brass kenti yakınlarında korsanların saldırısına uğradı. Gemiye binen korsanlar kaptan Serkan Arsoy ve ikinci kaptan Hüseyin Zabun’un da aralarında bulunduğu 10 personeli kaçırdı.

17.07.2019Gündem
Nijeryada 10 Türk gemici kaçırıldı

Nijerya'da 10 Türk gemici kaçırıldı

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya açıklarında silahlı kişiler, 18 Türk'ün bulunduğu bir gemiye saldırarak 10 gemiciyi kaçırdı.

16.07.2019Dünya
Zarif: İngilterenin İran tankerine el koyması korsanlıktır

Zarif: İngiltere'nin İran tankerine el koyması korsanlıktır

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif "İngiltere'nin, B takımı adına, İran'ın petrol yüklü tankerine kanun dışı şekilde el koyması korsanlıktır." dedi.

8.07.2019Dünya
Cebelitarık Boğazında durduruldu

Cebelitarık Boğazı'nda durduruldu

İngiltere ordusuna bağlı kuvvetler, Avrupa Birliği (AB) yaptırımlarını delerek İran'dan Suriye'ye ham petrol taşıdığı öne sürülen bir tankeri Cebelitarık Boğazı'nda durdurdu.

5.07.2019Dünya
Son dakika... Libyada 6 Türk vatandaşı serbest bırakıldı

Son dakika... Libya'da 6 Türk vatandaşı serbest bırakıldı

Libya'da Halife Hafter güçlerinin alıkoyduğu 6 Türk vatandaşı serbest bırakıldı.

1.07.2019Dünya
Dışişleri’nden sert tepki: Haydutluk ve korsanlık

Dışişleri’nden sert tepki: Haydutluk ve korsanlık

Libya’da 6 Türk vatandaşı General Halife Hafter’e bağlı güçler tarafından kaçırıldı. Dışişleri Bakanlığı dün akşam yaptığı açıklamada, kaçırılan Türkler serbest bırakılmazsa Hafter güçlerinin ‘meşru hedef’ olacağı uyarısında bulundu.

1.07.2019Dünya
Türkiyeden Libyaya sert uyarı

Türkiye'den Libya'ya sert uyarı

Türkiye, Libya'da Halife Hafter güçlerince alıkonulan Türk vatandaşlarının serbest bırakılmamaları halinde Hafter unsurlarının "meşru hedef" haline geleceği uyarısında bulundu.

30.06.2019Gündem
İtalya, Akdenizde kurtarılan göçmenleri almıyor

İtalya, Akdeniz'de kurtarılan göçmenleri almıyor

Alman sivil toplum kuruluşu Sea Watch'a ait bir gemi tarafından Akdeniz'de kurtarılan 53 düzensiz göçmen 5 gündür İtalya'nın Lampedusa Adası açıklarında bekletiliyor.

16.06.2019Dünya
Piri Reis kimdir Kitab-ı Bahriye adlı denizcilik kitabıyla tanınmıştır

Piri Reis kimdir? Kitab-ı Bahriye adlı denizcilik kitabıyla tanınmıştır

15'inci yüzyılda yaşayan Piri Reis, İskenderiye'nin ele geçirilmesinde gösterdiği başarılar ile padişahın övgüsünü kazandı ve sefer sırasında haritasını padişaha sundu. 1533 yılında Barbaros Hayreddin Paşa kaptan-ı derya olunca Pîrî Reis de Derya Sancak Beyi (Tümamiral) unvanı aldı. İşte, Kitab-ı Bahriye adlı denizcilik kitabıyla tanınan Piri Reis'in hayatına ilişkin bilgiler...

28.05.2019Gündem
Assange bu fotoğraf yüzünden mi gitti

Assange bu fotoğraf yüzünden mi gitti

GİZLİ belgeleri sızdıran WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın (47) yedi yıldır sığınmacı olarak kaldığı Ekvador’un Londra Büyükelçiliği’nden geçen perşembe günü İngiltere polisine teslim edilmesinin yankıları sürüyor.

16.04.2019Dünya
İngiliz vekiller: Assange’ı önce İsveç yargılamalı

İngiliz vekiller: Assange’ı önce İsveç yargılamalı

Gizli diplomatik belgeleri sızdıran WikiLeaks’in kurucusu Avustralyalı Julian Assange’ın (47) İngiltere’de tutuklanmasının ardından hakkında İsveç’te zamanaşımı nedeniyle kapanan tecavüz ve cinsel taciz dosyaları yeniden gündeme geldi.

14.04.2019Dünya
Korsanlar öğrenci çıktı

Korsanlar öğrenci çıktı

Akdeniz’de kendilerini kurtaran Elhiblu tankerini kaçıran korsanlardan birinin üniversiteli, diğerlerinin orta öğrenim gören gençler olduğu ortaya çıktı.

31.03.2019Dünya
‘Göçmenler gemi kaçırdı’ iddiası

‘Göçmenler gemi kaçırdı’ iddiası

Akdeniz’de bir yakıt tankerinin Libya açıklarında kurtardığı göçmenler tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

28.03.2019Dünya
İran’dan İsrail’e sert tepki

İran’dan İsrail’e sert tepki

İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, İsrail'in Tahran'ın petrol sevkiyatlarına müdahale tehditlerini "korsanlık" olarak niteleyerek, Tel Aviv'in müdahalesine sert karşılık vereceklerini açıkladı.

13.03.2019Dünya
Küresel düzenin yeni oyun kurucusu siber savaşlar

Küresel düzenin yeni oyun kurucusu 'siber savaşlar'

Egemen güçler arasındaki çekişmelerin önemli bir kısmı dijital ortama taşınıyor. Küresel siyaset ve ekonomide "oyun kurucu" unsurlar arasına giren siber savaşlar Batı ülkeleri ile Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore arasında ciddi tartışmalara yol açıyor.

11.03.2019Teknoloji
Küresel düzenin yeni oyun kurucusu siber savaşlar

Küresel düzenin yeni oyun kurucusu "siber savaşlar"

Egemen güçler arasındaki çekişmelerin önemli bir kısmı dijital ortama taşınıyor. Küresel siyaset ve ekonomide "oyun kurucu" unsurlar arasına giren siber savaşlar, Batı ülkeleri ile Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore arasında ciddi tartışmalara yol açıyor. Kuzey Kore'nin finans piyasalarından 1.1 milyar dolar çaldığı iddia ediliyor.

9.03.2019Ekonomi
24 Şubat hadi ipucu: Piri Reis nerede dünyaya geldi

24 Şubat hadi ipucu: Piri Reis nerede dünyaya geldi?

Piri Reis, Türk denizciliği için önemli bir isimdir. Asıl adı Muhyiddin Pîrî Bey'dir. Karamanlı bir ailenin çocuğu olmasına rağmen Gelibolu'da dünyaya gelmiştir. Piri Reis'in amcası da kendisi gibi ünlü bir denizci olan Kemal Reis'tir. Peki, Piri Reis nerede dünyaya geldi? İşte, Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Piri Reis hakkında bazı bilgiler

24.02.2019Gündem
İsrail Filistinli şehit ve tutuklu ailelerinin ödeneklerinde kesintiye gitti

İsrail Filistinli şehit ve tutuklu ailelerinin ödeneklerinde kesintiye gitti

İsrail yönetimi, Filistinli tutuklu ve şehit ailelerine ayrılan ödeneğin 139 milyon dolarlık kısmının kesilmesine karar verdi.

18.02.2019Dünya
Çin-ABD-Kanada üçgeninde Huawei krizi

Çin-ABD-Kanada üçgeninde 'Huawei' krizi

Çinli teknoloji devi Huawei’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou’un ABD’ye iade sürecinin başlatılmasıyla Çin, Kanada ve ABD hattında gerilimin daha da yükseleceği öngörülüyor.

30.01.2019Dünya
Gine Körfezinde 9 ayda 156 korsan saldırı meydana geldi

Gine Körfezi'nde 9 ayda 156 korsan saldırı meydana geldi

Nijerya'nın Gine Körfezi'nde, 2018 yılının 9 ayında 156 korsan saldırı yaşandı.

9.11.2018Dünya
Diriliş Ertuğrul dizisinin Umur Beyi Ünal Silver kimdir Kaç yaşındadır

Diriliş Ertuğrul dizisinin Umur Bey'i Ünal Silver kimdir? Kaç yaşındadır?

Diriliş Ertuğrul'un heyecanla beklenen beşinci sezonu başlıyor. 122'nci bölümüyle izleyici karşısına çıkacak diziye pek çok yeni isim katılıyor. Bu isimlerden biri de 'Umur Bey' karakterine hayat verecek olan Ünal Silver. Bu nedenle Ünal Silver'in kim olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul'un Umur Bey'i Ünal Silver kimdir?

7.11.2018Televizyon
Ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı nedir

Ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen kahramanın adı nedir?

Kızılmaske ya da fantom, ormanda on kaplan gücünde olduğuna dair rivayetler bulunan fantastik bir karakterdir. Sadece ormanda Fantom diye seslenin o sizi bulur replikleriyle tanınan Kızılmaske, rivayete göre Bengali Ormanının derinliklerinde yaşamaktadır. Peki, ormanda on kaplan gücünde olduğu söylenen Fantom karakteri ne zaman ortaya çıkmıştır. İşte, o konuda detaylar

7.11.2018Gündem
Korsanlar İsviçre gemisinden 12 mürettebatı kaçırdı

Korsanlar İsviçre gemisinden 12 mürettebatı kaçırdı

Nijerya açıklarında seyreden İsviçre’ye ait bir ticaret gemisinden 12 mürettebat, korsanlar tarafından kaçırıldı.

23.09.2018Avrupa
Beyaz Saray: Çinin ekonomik saldırganlığı küresel bir tehdit

Beyaz Saray: Çin'in ekonomik saldırganlığı küresel bir tehdit

Çin'in Ekonomik Saldırganlığı ABD ve Dünyanın Teknoloji ve Fikri Mülkiyet Hakkını Nasıl Tehdit Ediyor (How China’s Economic Aggression Threatens the Technologies and Intellectual Property of the United States and the World) başlıklı rapor, ABD Başkanı Donald Trumpın Çin ürünlerine ek gümrük vergisi getirme iddiasından bir gün sonra yayınlandı.

20.06.2018Dünya
Bitcoin hırsızlığında patlama yaşanıyor

Bitcoin hırsızlığında patlama yaşanıyor

Bilgisayar korsanlarının başkalarına ait bilgisayarların işlemcilerini ele geçirerek, dijital para birimi üretmek üzere kullandığı "kripto para korsanlığı" türündeki siber saldırıların 2017 yılının son 3 ayında önceki yılın aynı dönemine göre 85 kat arttığı bildirildi.

22.03.2018Teknoloji
Klavye Delikanlıları oyuncuları kimlerdir Dizinin konusu

Klavye Delikanlıları oyuncuları kimlerdir? Dizinin konusu

Klavye Delikanlıları oyuncuları, dizinin yayın hayatına başladığı günden bu yana araştırılmaya devam ediyor. Rasim Öztekin'in de yer aldığı Klavye Delikanlıları, oyuncuları ile konuşuluyor. İşte, konusuyla araştırılmaya devam ediyor. Peki, Klavye Delikanlıları oyuncuları kimlerdir? İşte, dizinin oyuncu kadrosu ve konusu hakkında detaylı bilgiler

17.10.2017Televizyon
Klavye Delikanlıları dizisi oyuncuları kimdir Klavye Delikanlıları bu akşam ilk bölümüyle başlıyor

Klavye Delikanlıları dizisi oyuncuları kimdir? Klavye Delikanlıları bu akşam ilk bölümüyle başlıyor

Klavye Delikanlıları dizisi oyuncuları birçok dizisever tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Klavye Delikanlıları bu akşam yayınlanacak olan ilk bölümüyle ekranlara merhaba demeye hazırlanıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda birbirinden renkli ve neşeli isimlerin yer alması izleyicilerin daha çok dikkatini çekti. Peki, Klavye Delikanlıları dizisi oyuncuları kimdir?

3.10.2017Televizyon
Game of Thrones sezon finali bölümü ne zaman yayınlanacak İşte Game of Thrones 7. sezon 7. bölüm fragmanı

Game of Thrones sezon finali bölümü ne zaman yayınlanacak? İşte Game of Thrones 7. sezon 7. bölüm fragmanı

Game of Thrones sezon finali bölümü için heyecan dorukta. İnternette yayınlanmaya başladığı ilk sezondan itibaren izleyicileri kendine bağlayan dizi Game of Thrones 7. sezon 7. bölüm fragmanıyla ekran başına kilitleyecek. Heyecan dolu dizinin yayınlanacak olan sezon finali bölümünde ölülere karşı tüm krallıkların ne yapacağı merak ediliyor. Öte yandan Sezon finalinde Jon Snow’u gerçek bir sınav bekliyor. Cersei Lannister ve Daenerys Targaryen’i bir araya getiren Jon Snow’un Cersei’yi duvarın ötesindeki savaş için ikna etmesi gerekecek. İşte, Game of Thrones sezon finali fragmanı.

26.08.2017Televizyon
Game of Thrones 7 sezon 7. bölüm sezon finali ne zaman yayınlanacak Game of Thrones yeni bölüm sızdırıldı mı

Game of Thrones 7 sezon 7. bölüm sezon finali ne zaman yayınlanacak? Game of Thrones yeni bölüm sızdırıldı mı?

Game of Thrones 7. sezon 7. bölüm fragmanı yayınlanır yayınlanmaz milyonlarca kişi tarafından büyük bir ilgi gördü. Her hafta yeni bölümleriyle takipçilerini ekran başına kilitleyen dizinin sezon finali bölümünün ne zaman yayınlanacağı büyük bir merakla bekleniyor. Öte yandan Game of Thrones 7. sezon 7. bölüm ile birlikte sezon finali yapacak olan yapımın başı hacker'lara oldukça dertte. Sezon finali bölümününde sızdırılmış olabileceği düşünülüyor. Peki, Game of Thrones 7 sezon 7. bölüm sezon finali ne zaman yayınlanacak? Game of Thrones yeni bölüm sızdırıldı mı?

24.08.2017Teknoloji
Kuzey Koreli internet korsanları sırların değil paranın peşinde

Kuzey Koreli internet korsanları 'sırların değil paranın peşinde'

Güney Kore hükümetinin desteğiyle hazırlanan bir araştırmaya göre Kuzey Koreli internet korsanları giderek artan ölçüde devlet sırlarını değil, para elde edebileceği kuruluşları hedefliyor.

31.07.2017Teknoloji
Katarla diyalogtan neden korkuyorlar

Katar'la diyalogtan neden korkuyorlar?

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi, Hürriyet’e yazdı...

22.06.2017Dünya
Survivor Yunanistan takımı yarışmacıları kimdir Kaç yaşındadır

Survivor Yunanistan takımı yarışmacıları kimdir? Kaç yaşındadır?

Survivor 2017'de Türkiye ve Yunanistan takımının mücadeleleri izleyicileri ekran başına kilitliyor. Survivor Yunanistan takımı geçtiğimiz akşam hem seyircilerin hem de yarışmacıların dikkatini çekti. Oldukça güçlü ve fizikli duran Yunanistan yarışmacıları sevilen programın takipçileri tarafından merak konusu oldu. Peki, Survivor Yunanistan takımı yarışmacıları kimdir? Kaç yaşındadır?

19.05.2017Televizyon

Yazar Sonuçları

Maymunlar Cehennemi

Bu kez maymunların insanlara değil, insanların maymunlara cehennem ettiği bir yerden söz edeceğiz.

11.05.2019

Dünya armatörlerinin ilk kadın başkanı dümene geçiyor

DENİZ Temiz Derneği-TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk, gazeteye ziyaretime geldiğinde yaklaşan önemli bir takvimi anımsattı:

10.05.2019

İzmir'i fetheden mareşal

Büyük savaşlarının hepsini Müslüman devletler ve hükümdarlarla yaptı. Bu nedenle bir cihangir olmasına rağmen İslam cihadını yürüten bir komutan olarak nitelendirilebilir mi? Evet, çünkü bir istisna bunu mümkün kılıyor. İzmir’i St. Jean Şövalyeleri’nin silahlı korumasındaki Ceneviz hâkimiyetinden aldı. 1402 Aralık’ındaki bu fetihle Türkiye tarihi ve coğrafyası İzmir’i ebediyen kazandı.

2.12.2018

Cezayir gerçeği

Dünyanın geniş petrol yataklarından birine sahip olan ülkede, tarım yapılabilecek ve göçebelik dışında yaşam sürülebilecek alan yüzde 20’ye bile ulaşmıyor. Ama Cezayir iç savaşı ustalıkla durdurduktan sonra aklı başında bir laik yönetim uyguluyor ve fert başına milli gelir hemen hemen 2002’den bugüne 8 misli artıyor, 9 bin dolar civarına ulaşıyor.

7.07.2018

Game of Thrones

DURUN! Başlığa bakıp “Game of Thrones dizisini konu alan bir yazı” sanıp geçmeyin.

8.06.2017