MENÜ

korsan bildiri

korsan bildiri ile ilgili tüm haberleri, son dakika korsan bildiri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün korsan bildiri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 66 korsan bildiri haberi bulunmuştur.

korsan bildiri Haberleri

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 15 Temmuzu anlattı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 15 Temmuz'u anlattı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, FETÖ ile mücadelenin büyük ölçüde başarılı olduğunu düşündüğünü belirterek, "Ana hatlarıyla konunun birçok yerde anlaşıldığını hissediyor ve görüyorum. Türkiye bu anlamda başarılı bir mücadele yürüttü." dedi.

12.07.2019Gündem
Yurtta sulh konseyi üyesi amiral, konseyi inkar etti

Yurtta sulh konseyi üyesi amiral, konseyi inkar etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de yer aldığı 224 kişinin yargılanmasına devam edildi.

18.04.2019Gündem
CHP’li Umut Oran Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığından istifa etti

CHP’li Umut Oran Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı'ndan istifa etti

CHP’li Umut Oran, Sosyalist Enternasyonal’in bölgede yaşanan süreci doğru analiz etmeyen, emperyalist ülkelerin PKK/PYD’ye verdiği silahları gözardı eden bir açıklamayı kendisine danışılıp bilgi dahi verilmeden yayınlamasına tepki göstererek 3 yıldır sürdürdüğü Enternasyonal Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

27.01.2018Gündem
Hürriyet darbecilerin hedefinde...

Hürriyet darbecilerin hedefinde...

15 Temmuz gecesi Türkiye’yi kana bulayan darbecilerin hedeflerinden biri de Hürriyet’ti. Halkın haber alma hakkını da engellemek isteyen darbeciler, Hürriyet binasını basarak gazetecileri silah zoruyla dışarı çıkarmaya çalıştı. Hürriyet çalışanları, namlunun ucunda da olsa darbe girişimini halka anbean duyurmayı başardı.

TRTyi yıkın canlı yayın yapın

TRT'yi yıkın canlı yayın yapın

İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, 15 Temmuz’daki darbe girişimi gecesinde yaşananları anlattı.

27.07.2016Gündem
Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan tutuklandı

Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan tutuklandı

Darbe girişimine yönelik Mersin'de yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen, aralarında Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan ile üst düzey askeri ve emniyet mensubunun da bulunduğu 22 kişi tutuklandı.

20.07.2016Gündem
Polis, darbecilerin yüzlerini gizlemelerine izin vermedi

Polis, darbecilerin yüzlerini gizlemelerine izin vermedi

Mersin’de darbe girişiminde bulundukları gerekçesiyle gözaltına alınan aralarında Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan’ın da bulunduğu 7’si asker, 1’i sivil memur 14’ü polis 22 kişi adliyeye sevk edildi. Polis, yüzlerini gizlemeye çalışan şüphelilerin başlarını aşağıya eğmelerine izin vermeyerek eliyle yukarı kaldırdı.

19.07.2016Gündem
Son dakika haberi: O gün Özel Harekatçılar operasyon için toplanmıştı.. F-16 bombaladı...

Son dakika haberi: O gün Özel Harekatçılar operasyon için toplanmıştı.. F-16 bombaladı...

Darbe girişimi ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Darbe girişimi ortaya çıkınca Ankara Emniyet Müdürlüğü tüm polisleri göreve çağırdı. Özel Harekât Merkezi’nde yüzlerce polis toplandı. Polisler kuşatılan Genelkurmay, Jandarma Genel Komutanlığı gibi binalara operasyona gitmeye hazırlanırken merkez savaş uçaklarıyla vuruldu. 2 bombalı saldırıda 47 polis şehit düştü.

17.07.2016Gündem
Dakika dakika darbe girişimi - 15-16 Temmuz 2016

Dakika dakika darbe girişimi - 15-16 Temmuz 2016

İşte 15 Temmuz 2016 gecesi başlayan ve ertesi güne sarkan darbe girişiminde dakika dakika gelişmeler:

16.07.2016Gündem
Akdeniz Bölge Komutanı gözaltına alındı

Akdeniz Bölge Komutanı gözaltına alındı

Mersin Garnizon ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

16.07.2016Gündem
Korsan darbe bildirisini okuyan spiker konuştu

'Korsan' darbe bildirisini okuyan spiker konuştu

'Silah zoruyla okuttular. En zor yayınımdı'..!! Türk Silahlı Kuvvetleri adına bu gece basın mensuplarına gönderilen mesajda, "Ülke yönetimine bütünüyle el konuldu" dedi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, açıklamayı "korsan bildiri" olarak niteledi. Ardından yine TSK adına bir grup asker TRT merkezine gelerek spiker Tijen Karaş'a bir bildiri okuttu. Halkın TRT'den askerleri çıkarmasının ardından Karaş, "Meslek hayatımın en zor yayınıydı" dedi.

16.07.2016Haber
Korsan darbe bildirisini okuyan spiker: Silah zoruyla okuttular. En zor yayınımdı

'Korsan' darbe bildirisini okuyan spiker: Silah zoruyla okuttular. En zor yayınımdı

Türk Silahlı Kuvvetleri adına bu gece basın mensuplarına gönderilen mesajda, "Ülke yönetimine bütünüyle el konuldu" dedi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, açıklamayı "korsan bildiri" olarak niteledi. Ardından yine TSK adına bir grup asker TRT merkezine gelerek spiker Tijen Karaş'a bir bildiri okuttu. Halkın TRT'den askerleri çıkarmasının ardından Karaş, "Meslek hayatımın en zor yayınıydı" dedi.

15.07.2016Gündem
Korsan bildiri

Korsan bildiri

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ergenekon davasının gerekçeli kararını, 'korsan bildiri' olarak niteledi.

3.04.2014Gündem
13 soruda HSYK teklifi

13 soruda HSYK teklifi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yetkilerini Kurul başkanı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a devreden ve Kurul üyelerini görevden alma yetkisi getiren AK Parti teklifi kanunlaştığında HSYK tek kelimeyle boşalacak ve dört yıl önce seçimle gelen 22 HSYK üyesi yeniden seçilecek.

9.01.2014Gündem
Süper Bakan HSYK teklifi

Süper Bakan HSYK teklifi

HÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yetkilerini Kurul Başkanı ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a devreden, Kurul üyelerini görevden alma yetkisi getiren AK Parti teklifi kanunlaştığında HSYK ‘boşalacak’.

8.01.2014Gündem
AK Partiden HSYK teklifi

AK Parti'den HSYK teklifi

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın, “HSYK’yı da yargılayan, denetleyen mekanizma vardı. Adalet Bakanlığı’ndaki bu yetkiyi kalktık devrettik. Orada yanlış yapmışız. Yetkim olsa HSYK’yı anında yargılardım” sözlerinin ardından AK Parti milletvekilleri Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ve Türkiye Adalet Akademisi’ne neşter teklifi sundular.

7.01.2014Gündem
Arınçtan önemli açıklamalar

Arınç'tan önemli açıklamalar

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında gazetecilerin AdaletBakanlığı Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı'nda görevden almaların devam edip etmeyeceği sorusa cevap verdi. Arınç "Eğer rutin olarak bazı görev değişiklikleri gündeme gelmişse, siz birilerini hedef haline getirirseniz bu doğru değil. Bakan'ın Müsteşarı görevinin başındadır. Ancak bakanlar özellikle yeni göreve başlayan bakanlar, bürokratlarıyla ilgili tasarrufa gidebilir. Bunu cemaatle, bir gazeteyle düşünceyle, son yaşanan olayların parçası olarak göstermek yanlış olur. Bunların çetelesini tutmaya da gerek yok. Eğer haksız olduğunu iddia eden varsa, yargısal denetim ne güne duruyor?" dedi.

30.12.2013Gündem
AK Partiden HSYK bildirisine ağır yanıt

AK Parti'den HSYK bildirisine ağır yanıt

HSYK'nın bildirisine ilişkin konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop "Sadece 13 üye korsan bildiri yayınladı. eskiden asker adına bildiri yayımlanırdı, şimdi HSYK yayınlıyor. siyasi sonuç almak için savcılığın ve hakimliğin gücünü istismar etmeyelim" dedi.

26.12.2013Gündem
Güneydoğuda gerginlik

Güneydoğu'da gerginlik

Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılışının 12'nci yıldönümünü protesto etmek için Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Van, Batman ve Mardin'de kepenkler açılmadı. Şırnak ve Hakkari'de yollara barikat kuran protestocular ile polis arasında gerginlik yaşandı. Mersin'de de göstericiler sivil polis aracına molotof attı. Saldırıda biri ağır 3 polis yaralandı.

9.10.2010Gündem
Flaş sözler: G.Saray krizi yönetemedi

Flaş sözler: G.Saray krizi yönetemedi!

Gazetemiz yazarlarından Mehmet Arslan, Uğur Meleke, Rüştü Reçber ve Uğur Vardan Futbol Konsey'inde kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

5.12.2018Futbol
HSYK kamu kurumuna dönüşecek

HSYK kamu kurumuna dönüşecek

Kurul’un organizasyon yapısı ve işleyişine ilişkin düzenlemelerde 159’uncu madde uyarınca riayet edilmesi gereken ‘mahkemelerin bağımsızlığı’ ve ‘hâkimlik teminatı’ ilkeleri hiçe sayılmış ve bir yandan Kurul adeta Adalet Bakanı’nın emrinde, Bakan’ın iradesi dışında irade kullanamayan sıradan klasik bir kamu kurumuna dönüştürülürken, seçimle gelen üyeler de Bakan’ın izni dışında karar alamayacak konuma getirilmiştir.

10.01.2014Gündem
Başbakan Erdoğan Turgutluda konuşuyor

Başbakan Erdoğan Turgutlu'da konuşuyor

Başbakan Erdoğan Manisa Turgutlu’da konuşuyor.

28.12.2013Gündem
AK Partiden TSK bildirisi açıklaması

AK Parti'den TSK bildirisi açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Konu ne olursa olsun Silahlı Kuvvetler, ikide bir bildiri yayınlamamalıdır. Aslında hiç yayınlamamalıdır” dedi.

9.05.2012Gündem
Kılıçdaroğlu: Başkanlık tartışması yapay gündem

Kılıçdaroğlu: Başkanlık tartışması yapay gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bugün gözler geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa ettiğini açıklayan Gürsel Tekin'deydi. Tekin, gruba gelerek CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu büyük bir dikkatle dinledi. Ancak konuşmasını hiç alkışlamadı. Kılıçdaroğlu ise toplantı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak başkanlık sistemi tartışmaları konusunda ''Yapay gündem'' dedi.

8.05.2012Gündem
Pilotlara korsan telsizci uyarısı

Pilotlara korsan telsizci uyarısı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) geçtiğimiz aylarda yaşanan pilotları yanlış yönlendirmeye çalışan korsan telsizciyle ilgili Türkiye Havayolu Pilotları Derneği’ne (TALPA) bir bildiri gönderdi.

21.07.2011Gündem
‘Boykot’ terörü

‘Boykot’ terörü

Türkiye genelinde referandum sakin geçerken özellikle Güneydoğu’da ‘boykot baskısı’ yüzünden olaylar çıktı.

12.09.2010Gündem
Kılıç: CHP seçim yasaklarına uymadı

Kılıç: CHP seçim yasaklarına uymadı

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, “Samsun'daki bir siyasi parti gece yarısından sonra, geçmişten bu yana karanlıkta iş çevirme alışkanlığının gereği olarak Atakum ilçesinde sokaklara, elektrik direkleri ve trafo merkezlerine afişler yapıştırmıştır. El ilanları ve trafolara yapıştırılan afişlerin üzerinde CHP amblemi bulunmaktadır, dolayısıyla bu hukuk tanımazlılığın faili de Cumhuriyet Halk Partisi'dir” dedi.

12.09.2010Gündem

BM'nin Korsanlarla Mücadele Temas Grubu

BM'de "Somali'de Korsanlarla Mücadele Temas Grubunun" ilk toplantısı yapıldı.

15.01.2009Dünya

Yazar Sonuçları

Darbe püskürtüldü

GECE yarısı CNN Türk’e bağlandığımda, darbe teşebbüsünün bastırıldığı bir sabaha uyanacağımızı söylemişim. Üç sebep göstermiştim:

16.07.2016

İngiltere Parlamentosu'nda 'ekşın' üstüne 'ekşın'

KISA adı “CEFTUS” olan “Türkiye Araştırmaları Merkezi”nin İngiltere Parlamentosu’nda düzenlediği toplantıya katılmak üzere Londra’ya geldim.

11.06.2016

Adalet sorunu

SAYIN Başbakan’ın, büyükelçilerimize hitaben yaptığı konuşmadan anlıyoruz ki, 2015 yılında Ermeni lobilerinin faaliyetlerine karşı hükümet, Birinci Dünya Savaşı’nın 100. yıldönümü etkinliklerini öne çıkarmaya hazırlanıyor.

19.01.2014

‘Vatanı sattık bir pula’

ON milyon lira kayıp. Rakamlar tek tek incelendiğinde, onun dışında yüz bin liralık açık var. İkisi de ortada yok.

31.12.2013

Bu genelge bir hazine

TEK bir metrekarelik arsa, toprak parçası, park yeri, otobüs durağı, dere yatağı, dağdaki vadi, ovadaki ağaç gölgesi, kıyıdaki kumsal, yolun kenarındaki çamur, kentin ortasındaki ara sokak, köydeki otlak, kasabadaki çınar ağacı...

27.12.2013

Ankara’da belalı bir gece

TAM da İstanbul’un fırtınaya teslim olduğu günde...

15.10.2009

Tayyip Bey’e bir acı mektup

SEVGİLİ Tayyip Bey...

Bilmem bilir misin? "Bizim Yozgat"ta senin durumunu gayet iyi anlatan bir tabir vardır: "Zırı kırıldı" der Yozgatlılar...

30.03.2009

Oyun bitti!

HANİ ben yalancıydım? Hani ihbarcılık yapıyordum? Hani sansürü kışkırtıyordum?

2.03.2012

Ergin, Ertosun’u savundu

HÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ile ilgili son yazımda, “Bu şarkı burada bitmez” demiştim; manzara aynen bu seyirde devam ediyor.

29.07.2009