MENÜ

Köpüklü Cappuccino

Köpüklü Cappuccino ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Köpüklü Cappuccino haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17 Köpüklü Cappuccino haberi bulunmuştur.

Köpüklü Cappuccino Haberleri

36 saatte Kopenhag

36 saatte Kopenhag

Bir şehrin çehresinde 10 yıl ne kadar büyük değişim yapabiliyor. Kopenhag, mimariden tasarıma, restoran trendlerine pek çok konuda adeta kutup yıldızına dönüştü. Artık geçmişin uyuşuk İskandinav başkenti değil. Kışın en soğuk döneminde bile sokaklar bisiklet dolu. Geçmişin çıplak topraklarında yeni restoranlarla yepyeni bir mutfak kültürü yeşerdi. Danimarka, Avrupa’nın ünlü bağlarına çok uzak olsa da Kopenhag dünyanın en önemli doğal şarap şehirleri arasında. Tek sorun baş döndürücü hızla çoğalan yeni mekânları takip etmek, keşfetmek...

7.05.2018Seyahat
36 saatte Trieste

36 saatte Trieste

İtalya’nın kuzey batı köşesinde, Slovenya sınırındaki Trieste’nin alametifarikası sert esen poyrazı. Karst bölgesinin kalker tepelerinde bir zamanlar dinozorlar, Neandertal canlılar dolaşırmış. Altın Sal ile Altın Post’un peşinde yolculuk yapan Arganotlar’ın efsaneleri hâlâ anlatılıyor. Yenilik rüzgârının şehre taşıdıkları arasında bir başka ünlü isim yazar James Joyce. Yeni high-tech fotoğraf müzesi, marina yakınlarındaki hızla genişleyen eğlence bölgesi Portopiccolo, tarihi kiliseler, tablo gibi pizzalar, saraylardaki görkemli müzeler, klasik Avusturya kafeleri, sempatik balık restoranları… Tüm bunlar Trieste’de unutulmaz bir Adriyatik deneyimi yaşatıyor.

17.12.2017Seyahat
NESCAFÉ® MyCafé® ile evinizi Café’ye dönüştürün

NESCAFÉ® MyCafé® ile evinizi Café’ye dönüştürün!

NESCAFÉ® MyCafé® ile evinizi, hayalinizdeki o küçük kafeye dönüştürebilir, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

7.01.2013Advertorial
Sadece çılgın partilerden ibaret değil: 36 saatte Mayorka

Sadece çılgın partilerden ibaret değil: 36 saatte Mayorka

Kuzey Avrupalılar Mayorka’ya bayılır. İspanya kıyılarına 200 kilometre uzaklıktaki Akdeniz adasına en çok rağbet gösterenler kum, güneş, deniz üçlüsünün peşindeki İngiliz, Alman ve İskandinavlar. Temmuz-ağustosta, yani turizm sezonunun doruğunda ucuz turların çılgın partileri seven müşterileri dolduruyor adayı. Diğer dönemde ise Katalan kökenliler ağırlıkta. Adada, başkent Palma’nın Ortaçağ’dan kalma dar sokaklı tarihi merkezinden gözden uzak dağ köylerine, zeytin bahçelerine keşedecek pek çok detay var.

17.06.2019Seyahat
‘Çizme’nin turizm kapısı: 36 saatte Milano

‘Çizme’nin turizm kapısı: 36 saatte Milano

Altı ay süren ve kente 20 milyon ziyaretçi çeken görkemli World Expo’nun üstünden üç yıldan fazla zaman geçti. Peki 2 milyar Euro harcamaya değdi mi? Bu sayede Milano sadece moda, tasarım, finans kenti olmadığını dünyaya gösterdi. İtalya’nın turizm kapısına dönüştü. Kanallar temizlendi, ünlü yapılar restore edildi, şehrin sınırlarını geliştiren modern endüstri bölgeleri oluşturuldu. Sanat ve tasarım hâlâ önemini koruyor. Fakat ünlü modacıların ayakkabıları yerine parayı toplu ulaşımda kullanılan sınırsız kartlara yatırmak çok daha akılcı.

19.05.2019Seyahat
36 saatte Lizbon

36 saatte Lizbon

Artık eskisi kadar ekonomik değil Lizbon. Evet, deniz ürünleri, şaraplar göreceli ucuz. Kanarya sarısı tarihi tramvaylar dik yokuşlara tırmanıyor eskisi gibi. Pasteis de nata, yani klasik Portekiz tatlılarının fiyatı hala 5 TL’nin altında. Fakat artık Portekiz’in başkenti restoranları, kültür kurumları, rıhtımdaki dünya çapındaki müzeleriyle tanınıyor. Eski Avrupa atmosferi varlığını korumakla birlikte Amerika’dan esinli pek çok projeyle şehrin popülerliği artıyor, yine eski parlak günlerine dönüyor.

28.04.2018Seyahat
İzmir’in dibekleri kabarır köpükleri

İzmir’in dibekleri kabarır köpükleri

Gelin bugün tüm o alengirli, Amerikalı, Avrupai kahveleri bir kenara bırakalım. Hep birlikte yurdum kahvesine doğru küçük bir Ege yolculuğu yapalım.

Efsanevi kulüp ve galerileriyle  36 saatte Berlin turu

Efsanevi kulüp ve galerileriyle 36 saatte Berlin turu

The New York Times'dan Gisella Williams Berlin’i Avrupa’nın Silikon Vadisi olmaya aday diğer kentlerin arasında gösteriyor.

16.06.2014Seyahat
36 saatte Berlin

36 saatte Berlin

Doğu ve Batı Almanya’nın birleşmesiyle birlikte tam 24 yıldır ülkenin başkenti olan Berlin, 1990’da rüştünü ispat etti. Bel bağladığı devlet desteğinden sürdürülebilir endüstriye dönüşmeye teşebbüs ettiğinde SoundCloud ve ResearchGate gibi teknolojilere katılmak üzere Google ve Etsy gibi şirketler burada ofis açtı. Böylelikle büyüme fantezisi, aldatıcı bir reklam gibi görünmeden, Berlin’i Avrupa’nın Silikon Vadisi olmaya aday diğer kentlerin arasına soktu. Şehrin Vahşi Batı enerjisi ve tabiatı değişiyor. Başkentin merkezi kabul edilen Mitte, Berlin’de küçük İstanbul olarak anılan Kreuzberg ilçesinin çeperleri ve Neukölnn semti çok hızlı dönüşüyor. Berlin hâlâ efsanevi gece kulüplerine ve sanat olaylarına sahip ama özellikle Mitte’de iki haftada bir yeni bir bar veya restoran açılıyor. Kısacası bu günlerde herkes Berlin’de hoşça vakit geçirebilir.

14.06.2014Seyahat
Uyku mu seks mi

Uyku mu seks mi

“Sizi bekleyen işlerin ağırlığı altında kimi zaman eziliyor, bunalıyorsanız; aileniz, arkadaşlarınız veya meslektaşlarınızla ilişkiniz, olmasını istediğiniz kadar iyi değilse; ayrıca biraz kilo vermek istiyorsanız bu kitap sizin için biçilmiş kaftan.” Hilly Janes ‘Hayatınızı değiştirecek 120 karar: Sütlü mü Köpüklü mü’ kitabını böyle tanıtıyor. Denemekten ne çıkar diyorsanız buyrun okuyun.

18.05.2013Gündem
Kahvenin en iyi 10 adresi

Kahvenin en iyi 10 adresi

Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır denir. Bu söz zamanında Türk kahvesi için söylenmiş ama bugün hatırlı başka kahve çeşitlerini tatma şansına sahibiz. Son yıllarda sayıları hızla artan kafelerde dünyanın dört bir yanından gelmiş kahveleri bulabiliyoruz.

11.01.2007Kelebek
Kahvenizi nasıl alırdınız

Kahvenizi nasıl alırdınız

Türkiye’deki kahve tüketimi Avrupa ortalamasının otuz beşte biri kadar. Ancak her geçen gün yeni kahve mağazaları açılıyor, kahve çeşitleri piyasaya çıkıyor. Artık değişik lezzetlerde kahve içmek için ille de kafelere gitmek gerekmiyor. Market reyonlarında uygun fiyatla, zevkinize göre bulabileceğiniz kahveleri evde kendiniz yapabilirsiniz.

13.10.2005Seyahat

Yazar Sonuçları

Kahvenin 50 tonu

Türk kahvesinin modası geçmez ama,“Americano içmeden kendime gelemem” ya da “yemek üstü bir espresso iyi gider” diyenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Peki en lezzetli kahve keyfini nasıl yakalarız?

26.10.2013

İzmir’in dibekleri kabarır köpükleri

Gelin bugün tüm o alengirli, Amerikalı, Avrupai kahveleri bir kenara bırakalım. Hep birlikte yurdum kahvesine doğru küçük bir Ege yolculuğu yapalım

10.05.2013

300 milyon dolarlık yarış Türk kahvesini ‘mini poşet’e soktu

500 yıllık geçmişi olan Türk kahvesi, farklı damak tatlarına uygun karışımlarla 300 milyon dolarlık pazarda öne çıkan poşet kahve üreticilerine ayak uydurdu. Türk kahvesi de artık, tek kullanımlık poşetlerde satılmaya başladı. 15 saniyede hazırlanabilen bu kahveler, işyerleri başta olmak üzere havayolu şirketleri ve tur otobüslerinin ikram listelerine girdi.

31.10.2009

10 milyon YTL’ye dayanan cappuccino sıkıştırıyor Türk kahvesi küçülüyor

PEŞ peşe açılan kahve zincirleri sayesinde çözülebilir kahvelerin 280 milyon YTL’lik toplam kahve pazarından aldığı pay yüzde 81’e ulaştı. Türk kahvesinin yüzde 18’e kadar gerilediği pazarda, Cappuccino’nun aldığı pay yüzde 2.8’i buldu. Firmalar, geçtiğimiz yıl yüzde 25’lik büyüme oranını yakalayarak 8 milyon YTL’lik satış hacmine ulaşan Cappuccino’da bu yıl 10 milyon YTL hedefliyor.

22.11.2008

Bir elephant, iki elephant on beş elephant

Caffe Nero, Türkiye’de daha yeni ama kararlı ve hızlı bir şekilde yayılan bir "gurme" kahve zinciri.

14.06.2008