MENÜ

Kopenhag Havalimanı

Kopenhag Havalimanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kopenhag Havalimanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 366 Kopenhag Havalimanı haberi bulunmuştur.

Kopenhag Havalimanı Haberleri

En güzel cevabımı birincilikle verdim

En güzel cevabımı birincilikle verdim

Eurovision şarkı yarışmasında ‘‘Every Way That I Can’’ adlı parçayla birinci olan Sertab Erener, kendisini yarışma öncesi eleştirenlere en güzel cevabı birinci seçilerek verdiğini söyledi.

26.05.2003Gündem
Sertab Danimarkada

Sertab Danimarka'da

“Eurovision 50 Yılın Birincisi” yarışmasına katılacak Sertab Erener, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a gitti.

20.10.2005Gündem
Önce Roj TV’yi sustursunlar

Önce Roj TV’yi sustursunlar

Viking torunlarının Devlet Bakanı Babacan’ın üzerini havalimanında aramak istemesi Danimarka ile Türkiye arasında yeni kriz çıkardı. Bir Dışişleri yetkilisi "Yapılan şık değil. Danimarka polisi öncelikle terör örgütünün sesi Roj TV’yi susturmalı" dedi.

16.11.2006Gündem
Yaşananlardan dolayı üzgünüz

Yaşananlardan dolayı üzgünüz

Danimarka, Kopenhag Havalimanı’na girişte polis tarafından üzeri aranmak istenen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan’a dönüş yolunda "Mahcubiyet protokolü" uyguladı. Danimarka Dışişleri Bakanı Per Stig Möller, Babacan’a "Yaşananlardan dolayı üzgünüz" dedi.

17.11.2006Gündem
Unutulan fotoğraf makinesi uçak indirdi

Unutulan fotoğraf makinesi uçak indirdi

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-New York seferini yapan yolcu uçağı, sahipsiz bir fotoğraf makinesi yüzünden Kopenhag'a inmek zorunda kaldı.

25.06.2015Gündem
THY uçağı zorunlu iniş yaptı

THY uçağı zorunlu iniş yaptı

İstanbul-New York seferini yaptığı sırada koltuklardan birinin altında sahipsiz bir fotoğraf makinesi bulunması üzerine Kopenhag Havalimanı’na inmek zorunda kalan THY uçağı, yapılan güvenlik aramasından sonra saat 20.45’te tekrar havalandı.

25.06.2015Dünya
Yine aynı uçak yine havada arıza

Yine aynı uçak yine havada arıza

Dün Toronto seferini yaparken arızalanarak geri dönen THY'nin TC-LJH kuyruk tescilli Boeing 777-300ER uçağı bugün yine Toronto seferini yaparken arızalandı. Uçak Kopenhag'a acil iniş yaptı.

15.06.2016Gündem
Hacı adayları İsveç’ten dualarla uğurlandı

Hacı adayları İsveç’ten dualarla uğurlandı

İsveç Diyanet Vakfı’nın organizasyonuyla Suudi Arabistan’a gidecek hacı adayları, başkent Stockholm’deki Arlanda Havalimanı’ndan dualar uğurlandı.

30.08.2016Dünya
Danimarkalı ırkçı partiden kızdıran broşür

Danimarkalı ırkçı partiden kızdıran broşür

Danimarka’da 2011 yılında kurulan ve genel seçimlere katılabilmek için imza toplamaya başlayan Danskernes Partisi, dağıttığı ırkçı broşürlerle gündeme geldi.

15.02.2017Dünya
Afgan aileyi Türkiye kavuşturdu

Afgan aileyi Türkiye kavuşturdu

Danimarka’daki ailesine ulaşmak için Afganistan’dan binlerce kilometre yürüyerek Erzurum’a giden ve donmak üzereyken bulunan 9 yaşındaki Abdul Samir Zaheri, Türk Kızılayının çabalarıyla ailesine kavuştu.

1.03.2017Dünya
Göç yolunda dağılan Afgan aileyi Türkiye kavuşturdu

Göç yolunda dağılan Afgan aileyi Türkiye kavuşturdu

Afganistan'da şiddetten kaçmak ve Danimarka'daki ailesine ulaşmak üzere binlerce kilometre yürüyerek geldiği Erzurum'da, donmak üzereyken bulunan 9 yaşındaki Abdul Samir Zaheri, Türk Kızılayının çabalarıyla ailesine kavuştu.

2.03.2017Gündem
Son dakika Kopenhagda güvenlik alarmı

Son dakika! Kopenhag'da güvenlik alarmı

Reuters'ın haberine göre Danirmarka polisi, Kopenhag havalimanını Türkiye'den gelen bazı uçuşlara yönelik tehdit olduğu bilgisini paylaştı. Konuyla ilgili Atlasglobal’den açıklama geldi. Açıklamada, incelemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı ve uçuşların normale döndüğü vurgulandı.

13.11.2017Dünya
Kopenhag Havalimanı’na ‘helal’ salon açıldı

Kopenhag Havalimanı’na ‘helal’ salon açıldı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag Havalimanı’na ‘Primeclass Lounge’ adlı özel bir salonun açıldı. Türk misafirperverliğini dünyaya tanıtacak salondaki yemekler helal ürünlerden yapılacak.

12.10.2018Avrupa
İstanbul Havalimanına uçuş için Kopenhagda ilk check-in

İstanbul Havalimanı'na uçuş için Kopenhag'da ilk check-in

Danimarka'dan İstanbul Havalimanı'na yapılan ilk uçuş için ilk check-in işlemini yapan yolcu olan Türkmenistan vatandaşı Jemal Tanryberdiyeva, heyecanla İstanbul Havalimanı'nı görmeyi beklediğini söyledi.

7.04.2019Ekonomi
Yılmaz: Sevillada müzakere tarihi istiyoruz

Yılmaz: Sevilla'da müzakere tarihi istiyoruz

Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığını yürüten İspanya'nın Başbakanı Jose Maria Aznar ile Madrid'de, Türkiye-Avrupa ilişkileri üzerine 45 dakika süren bir görüşme yapan Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Aznar'a, 21-22 Haziran tarihlerindeki Sevilla Zirvesi'nde Türkiye'nin AB ile tam üyelik müzakerelerinin başlaması için bir netlik beklediklerini belirttiğini söyledi.

12.06.2002Gündem
Derviş:Hiçbir endişeye gerek yok

Derviş:Hiçbir endişeye gerek yok

Devlet Bakanı Kemal Derviş, ''Hiçbir endişeye gerek yok ama tabii ki bir an önce Türkiye'nin kalıcı, önünü görecek sağlam bir siyasal çözüme de varması gerekiyor'' dedi.

9.07.2002Ekonomi
Derviş: Endişelenmeyin tatilinize devam edin

Derviş: Endişelenmeyin tatilinize devam edin

Türkiye'nin bir an önce kalıcı bir siyasi çözüme varması gerektiğini belirten Devlet Bakanı Kemal Derviş, ‘‘Hiçbir endişeye. sürekli siyasete kilitlenmeye gerek yok’’ dedi. Kemal Derviş, ‘‘Merkez Bankası piyasalara hakim. Rezervlerimiz çok iyi durumda. Halkımızın biraz da dinlenmesini, tatilde olanların rahat etmesini istiyorum’’ dedi.

9.07.2002Ekonomi
Erdoğan: Seçimin tarihi 3 Kasımdır

Erdoğan: Seçimin tarihi 3 Kasım'dır

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Kasım'da erken seçim yapılmasına ilişkin verdikleri sözün arkasında durduklarını belirterek, ''Bana göre millet kararını vermiştir. 3 Kasım erken seçim tarihidir. 3 Kasım'da erken seçimle beraber de AK Parti iktidarıyla yeni bir döneme hazırlanmaktadır'' dedi.

29.07.2002Gündem
Yılmaz: ABden müzakere tarihi bekliyoruz

Yılmaz: AB'den müzakere tarihi bekliyoruz

Başbakan Yardımcısı Yılmaz, Türkiye'nin, AB uyum yasalarını çıkartarak gereken adımları attığını ve şimdi Kopenhag Zirvesi'nde Avrupa Birliği'nden müzakere tarihi beklediğini söyledi. Yılmaz, AB konusunda çeşitli görüşmelerde bulunmak üzere, özel bir uçakla, AB Dönem Başkanlığı'nı yürüten Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a gitti.

19.08.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Uçakların arkasındaki güç

Jet motorlarının yarattığı büyük güç, çok sayıda kazaya da yol açıyor. Meydana gelen olayların önlenmesinde pilotlara ve yer personeline büyük görev düşüyor.

13.01.2002

Uçaklara köpekbalığı yüzgeçleri

Winglet adı verilen ve kanat ucuna takılan parça köpekbalığı yüzgeçlerinden esinlenerek yapıldı. Köpekbalıklarının çok hızlı yüzmelerini sağlayan yüzgeçler şimdi uçakların sürtünmesini azaltıyor.

27.01.2002