MENÜ

Kopenhag Havalimanı

Kopenhag Havalimanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kopenhag Havalimanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 366 Kopenhag Havalimanı haberi bulunmuştur.

Kopenhag Havalimanı Haberleri

Müzakere için yeni karara gerek yok

Müzakere için yeni karara gerek yok

Brüksel’e giden Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin müzakere sürecinin başlatılması ve tarihinin açıklanmasını istediğini belirtti. Erdoğan, ‘Artık üyelik diyoruz. Müzakere için 2’nci bir karara gerek yok’ dedi.

9.12.2004Gündem
AB’ye 8 şart

AB’ye 8 şart

Türkiye, 17 Aralık Zirvesi sonuç bildirgesi taslağı ile ilgili görüşlerini AB Dönem Başkanı Hollanda’ya iletti.

2.12.2004Gündem
AB’ye 8 şart

AB’ye 8 şart

Türkiye, 17 Aralık zirvesi sonuç bildirgesiyle ilgili görüşlerini AB Dönem Başkanı Hollanda’ya resmen bildirdi. Ankara, Kıbrıs’ın şart olamayacağını ve Türkiye’ye özel statü uygulanamayacağını vurguladı.

2.12.2004Gündem
Erdoğan: 17 Aralık AB için testtir

Erdoğan: 17 Aralık AB için testtir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB'de Türkiye hakkında teredüdü olanlara seslenerek, "17 Aralık AB için bir testtir, bir sınavdır" dedi.

21.10.2004Gündem
Çobanoğlu: İstediğimiz sonucu alacağız

Çobanoğlu: 'İstediğimiz sonucu alacağız'

Kazakistan engeleni 4-0'la geçen (A) Milli Futbol Takımı, 2006 Dünya Kupası Eleme Grubu'nda Danimarka ile oynayacağı maç için Kopenhag'a gitti. Menajer Can Çobanoğlu, yolculuk öncesi, Danimarka'nın da liderlik istediğini belirterek, "İki maç üst üste kazanmak isteyen iki ekibin, kalitesi, temposu ve mücadelesi yüksek oyunu seyredilecek. Danimarka karşısında sevineceğimiz bir sonuç alacağız” dedi.

11.10.2004Spor
DYP: Rapor ana hatlarıyla olumlu

DYP: Rapor ana hatlarıyla olumlu

Avrupa Komisyonu'nun Ankara ile tam üyelik müzakerelerine başlanmasına ilişkin Avrupa Birliği'ne yaptığı tavsiye, Türkiye'deki siyasiler arasında da yankı buldu.

7.10.2004Gündem
Nefesler tutuldu gözler Brükselde

Nefesler tutuldu gözler Brüksel'de

Avrupa Birliği Komisyonu'nun 29 üyesi "Türkiye ile müzakere başlamasına karar vermek için yarın sabah son kez toplanacak ve rapora son şeklini verecek. Raporun genelde olumlu olması bekleniyor. Ancak, komisyondaki Türkiye karşıtı sekiz üyenin yeni şartlar eklemek için uğraş vereceği belirtiliyor. Ankara'da ve Batı başkentlerinde nefeslerin tutulup beklendiği rapor saat 14.00'de açıklanacak.

5.10.2004Gündem
Brüksele zinasız TCKyla gitti

Brüksel'e 'zinasız TCK'yla gitti

Başbakan Erdoğan, Brüksel'de AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Günter Verheugen ile biraraya geldi.

22.09.2004Gündem
Erdoğan: Sözümüzün arkasındayız

Erdoğan: Sözümüzün arkasındayız

Brüksel'e hareketi öncesinde açıklamalarda bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik yolunda Kopenhag siyasi kriterlerine uyumdaki kritik eşiği aştığını belirterek, "Bu konudaki kararlığımızdan şüphe edilmemesi gerekmektedir" dedi.

22.09.2004Dünya
Patlamadan Türkiyenin çıkarı olamaz

'Patlamadan Türkiye'nin çıkarı olamaz'

TBMM Başkanı Bülent Arınç, ''Irak'tason günlerde meydana gelen patlamalardan Türkiye'nin çıkar sağlayacağı'' iddiasına ilişkin, ''Böylesine terör olaylarıyla, patlamalarla, insan canına kastetmekle, Irak'a huzursuzluğu ve kaosu getirmekle Türkiye'nin hiçbir menfaati, hiçbir ilişkisi olamaz. Bunlar saçma iddialardır'' dedi.

3.02.2004Gündem
Prodi memnun ayrıldı

Prodi memnun ayrıldı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Romano Prodi, resmi ziyarette bulunduğu Türkiye'den ayrıldı.

17.01.2004Gündem
Türkiye doğru yolda

Türkiye doğru yolda

Ankara'dan İstanbul'a geçen AB Komisyonu Başkanı Prodi, çalışmalardan çok memnun olduğunu belirterek, ‘‘Başbakan'a da söylediğim gibi Türkiye hem doğru yolda, hem de hızla ilerliyor’’ dedi. Prodi, Zana'nın dün duruşmada serbest bırakılmamasına ise üzüldüğünü belirtti.

16.01.2004Gündem
Aksu: Kamu reformu bizi ABye yaklaştıracak

Aksu: Kamu reformu bizi AB'ye yaklaştıracak

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, ''TBMM'ye sevke hazır hale gelen Kamu Yönetimi Reformu'nun, Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne (AB) biraz daha yaklaştıracak önemde olduğunu'' vurgulayarak, ''Hükümetimizin bu adımı, daha demokratik bir Türkiye iddiamızın önemli bir kilometre taşını teşkil etmektedir'' dedi.

16.10.2003Gündem
Erdoğan: Portekiz AB üyeliğimizi destekliyor

Erdoğan: Portekiz AB üyeliğimizi destekliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Portekizli dostlarımız, Türkiye'nin AB üyeliğine tam olarak destek verdiklerini açıkça belirtmektedirler'' dedi.

3.07.2003Gündem

Yazar Sonuçları

En zoru budur

UMUYORUZ bu defa çözülür. Çünkü daha önce her fırsatta şikáyetini dile getiren Adalet Bakanı Cemil Çiçek bile, havaalanlarında ‘VIP (Çok Önemli Kişi) ayrıcalığından yararlananların sayısını azaltmak gerektiğini, konunun düzenleyicisi Dışişleri ile İçişleri Bakanlıkları’na anlatamamıştı.

8.07.2004

Dornier dünyayı selamlayacak

Ünlü Alman uçak tasarımcısı Claude Dornier’in torunu Iren (45), 1939 model Do-24 tipi deniz uçağı ile dünya turuna çıkıyor. Filipinler’in tanıtımı ve UNICEF yararına düzenlenecek uçuşta Iren Dornier, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 60 ülkeyi ziyaret edecek.

1.05.2004

Boeing’de deprem

Dünyanın en büyük havacılık imalatçısı Boeing'in yönetiminde geçen hafta başlayan depremin son kurbanı şirketi 7 yıldır yöneten Phil Condit oldu.

6.12.2003