MENÜ

Konut Almak

Konut Almak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konut Almak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.240 Konut Almak haberi bulunmuştur.

Konut Almak Haberleri

Gurbetçilerin emlak alımlarında yüzde 23 artış oldu

Gurbetçilerin emlak alımlarında yüzde 23 artış oldu

Türkiye’de, döviz kurlarında yaşanan artış, gurbetçi Türklerin ve yabancı yatırımcıların yönünü Türkiye’ye çevirdi.

23.11.2017Ekonomi
İnşaat sektöründen yüksek faiz tepkisi

İnşaat sektöründen yüksek faiz tepkisi

İnşaat sektöründen yüksek faiz tepkisi

1.11.2017Antalya
Google aramalarında Türkiyenin gizli portresi

Google aramalarında Türkiye'nin gizli portresi

Son dönemde Türkiye'de tartışılan konulara ve çok daha fazlasına dair insanların en yakınlarına bile söylemediği gerçekler, sessiz sedasız yaptığımız milyonlarca Google aramasında kendini ele veriyor. Bu aramalar TÜİK verileriyle örtüştürüldüğünde, yetkililer dâhil hepimizin dikkatle incelemesi gereken ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. Yoğun yapılan aramalar arasında "Suriyeli kadın fiyatları" gibi utanç verici, "Kocamı nasıl öldürebilirim" gibi ürkütücü olanları görüyoruz, işsiz kalan çok sayıda insanın hangi mesleğe yöneldiğini de anlıyoruz. Biz göze çarpan arama trendlerinden birkaçını aşağıda listeledik, devamını gelin hep birlikte keşfedelim.

6.10.2017Gündem
Deprem riskine karşı kentsel dönüşüm kredisi

Deprem riskine karşı kentsel dönüşüm kredisi!

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar kentsel dönüşüm ile oldukça içli dışlı bir dönem geçiriyor...

22.9.2017Kredi
TOKİ Başkanından kura dolandırıcılığı uyarısı Emniyet suçüstü yakaladı

TOKİ Başkanı'ndan kura dolandırıcılığı uyarısı! 'Emniyet suçüstü yakaladı'

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yaptığı yazılı açıklamada "İstanbul Kayaşehir'de satışa sunduğumuz bin 892 konutumuzda 300 kişiye yüzde 100 konut kazanma garantisi adı altında sahtekarlık yapan kişiler hakkında yasal işlem başlatılmış ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce suçüstü yapılmıştır" dedi.

14.9.2017Ekonomi
TOKİ Başkanı uyardı: Yüzde 100 konut kazanma garantisi veren dolandırıcılara itibar etmeyin

TOKİ Başkanı uyardı: Yüzde 100 konut kazanma garantisi veren dolandırıcılara itibar etmeyin

TOKİ Başkanı uyardı: Yüzde 100 konut kazanma garantisi veren dolandırıcılara itibar etmeyin

14.9.2017Merkez
100 metrekarelik ev 12,5 yılda satın alınıyor

100 metrekarelik ev 12,5 yılda satın alınıyor

TUVİMER'in araştırmasına göre, İstanbullu'nun 100 metrekarelik bir konut almak için hiç harcama yapmadan 12,5 yıl çalışması gerekiyor. İstanbul'da çalışan bir kişi yıllık geliriyle bir konutun 8 metrekaresini, Ankara'daki 20 metrekaresini, Bursa'daki 15 metrekaresini, Antalya'daki 13 metrekaresini, İzmir'deki ise 10 metrekaresini satın alabiliyor.

3.9.2017Ekonomi
Bölge değer kazandı Satışların yüzde 65i tamamlandı

Bölge değer kazandı! Satışların yüzde 65'i tamamlandı

2016 yılında yaşanan iç ve dış gelişmelere rağmen geçen yıl inşaat sektörünün yüzde 6 büyüme kaydettiği öngörülüyor. 2016 yılı itibariyle 2 milyon çalışanı istihdam eden inşaat sektörünün 2017 yılı büyüme oranının ise yüzde 5 dolayında olacağı tahmin ediliyor. Kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarındaki büyük ölçekli projeler bu büyümeye önemli bir ivme katıyor. Bu projeler arasında yer alan The Mandarins Acıbadem’in toplam yatırım tutarı 1 milyar 200 milyon TL’ye ulaşıyor.

10.5.2017Ekonomi
Türkler Barcelona’da 1.000’den fazla ev aldı

Türkler Barcelona’da 1.000’den fazla ev aldı

Ortadoğu ve Körfez sermayesi Türkiye'de konut alımına yönelirken Türkler ise rotasını Barcelona'ya çevirdi. Bu yılın ilk çeyreğinde Barcelona'da 8 bin 800 gayrimenkul satıldı. Bunun yüzde 12'si yani 1000'den fazlasını Türkler satın aldı. Bu oranla Türkler İngilizlerin ardından şehirde konut alan 3. müşteri grubunu oluşturdu. Uzmanlar İngilizlerin Bretix'ten dolayı Barcelona'yı tercih ettiğini, Türklerin ise siyasi gerilim ve kutuplaşma nedeniyle böyle bir yatırıma giriştikleri görüşünde.

8.5.2017Ekonomi
İnşaat sektörü, yeni yatırımlar için harekete geçti

İnşaat sektörü, yeni yatırımlar için harekete geçti

İnşaat sektörü, yeni yatırımlar için harekete geçti

22.4.2017İzmir
İnşaat sektörü harekete geçti

İnşaat sektörü harekete geçti

İnşaat sektörü temsilcileri, referandum nedeniyle ötelenen yeni proje ve yatırımların mayıs ayı itibariyle yeniden gündeme geleceği ve konut alımının hızlanacağı öngörüsünde bulundu.

22.4.2017Ekonomi
Mecitözü TOKİ Konutları satışa çıktı

Mecitözü TOKİ Konutları satışa çıktı

Mecitözü TOKİ Konutları satışa çıktı

25.3.2017Çorum
20 yıl vadeli konut kredisi için süreç devam ediyor

20 yıl vadeli konut kredisi için süreç devam ediyor!

20 yıl vadeli konut kredisi alarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların rağbet ettiği Emlak Konut seferberliği, 31 Mart tarihine kadar devam edecek. Özellikle dar gelirli vatandaşların ev sahibi yağacağı düşünülen 20 yıl vadeli konut kredisi sistemi, 9 banka üzerinden çekilebilecek. İşte, vatandaşların merak ettiği 20 yıl vadeli konut kredisi sistemi ve kampanya dahilindeki bazı projeler

13.3.2017Ekonomi
20 yıl vadeli konut kredisi ne zamana kadar geçerli Hangi bankalar 240 ay kredi veriyor

20 yıl vadeli konut kredisi ne zamana kadar geçerli? Hangi bankalar 240 ay kredi veriyor?

Emlak Konut 20 yıl vadeli ev sahibi olma konusunda vatandaşların merakı devam ediyor. Konutta seferberlik kapsamında gündeme getirilen 20 yıl vadeli konut kredisi ev sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çekti. Ankara, İstanbul ve Bursa gibi illerde vakit kaybetmeden başlanan kampanya ile 240 ay vadeli konut sahibi olmanın yolu açılıyor. Peki, 20 yıl vadeli ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar hangi projeleri değerlendirebilecek? İşte, detaylı bilgiler

27.2.2017Ekonomi
4 bin konutluk yatırım hamlesi

4 bin konutluk yatırım hamlesi

2016 yılını 2 bin 660 konut satışı ve 1 milyar 250 milyon ciro ile kapatan Mesa 2017 yol haritasını çizdi. Şirket bu yıl 3. 5 milyar lira değere sahip 4 bin konutluk yeni proje inşa etmeyi ve 1.7 milyar lira ciroya ulaşmayı hedefliyor. Yeni projeler İstanbul, Bodrum, Ankara ve Polonya’da hayata geçecek.

16.2.2017Ekonomi
Bakan Ağbaldan çok önemli açıklamalar

Bakan Ağbal'dan çok önemli açıklamalar

Varlık Fonu'yla ilgili denetim olmayacağı eleştirilerinin haksız olduğunu söyleyen Ağbal, şirketlerin yönetimine müdahale olmayacağını ifade etti. Ağbal; yüzde 5'lik vergi indiriminin detaylarını da açıkladı.

7.2.2017Ekonomi
İşte, 20 yıl vadeli konut projeleri ve kredi veren bankalar

İşte, 20 yıl vadeli konut projeleri ve kredi veren bankalar

20 yıl vadeli konut projeleri vatandaşların takibinde kalmaya devam ediyor. Ev sahibi olma hayali kuranlar, Ankara, İstanbul ve Bursa gibi illerde kampanya ile 240 ay vadeli konut sahibi olabilecek. Peki, kredi veren bankalar hangileri? İşte, 20 yıl vadeli konut projeleri!

6.2.2017Ekonomi
20 yıl vadeli konut kredisi hangi bankalarda geçerli Emlak Konut kredileri için detaylar

20 yıl vadeli konut kredisi hangi bankalarda geçerli? Emlak Konut kredileri için detaylar

20 yıl vadeli konut kredisinin ayrıntıları vatandaşların son günlerde en çok merak ettiği konulardan biri. Ev alma hayali kuran vatandaşlar, hayallerini gerçeğe dönüştürmelerini sağlayacak olan vadeli konut kredisinin faiz oranı, hangi bankalarda geçerli olduğu gibi konuları araştırıyor. İşte, 20 yıl vadeli konut kredisinin detayları!

4.2.2017Ekonomi
Ev almak isteyene bir destekte devletten geldi

'Ev almak isteyene bir destekte devletten geldi'

Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile konut sektöründe KDV ve Noter satış sözleşmelerinden alınan vergilerde indirime gidildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, alınan kararlarla gayrimenkul sektörünün gerçekleştirdiği kampanyalara bir desteğinde kamudan geldiğini söyledi.

3.2.2017Ekonomi
Maliye Bakanı Ağbaldan ÖTV ve KDV açıklaması

Maliye Bakanı Ağbal'dan ÖTV ve KDV açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan beyaz eşyalar için ÖTV , konut için ise KDV açıklaması geldi. Maliye Bakanı Ağbal, yaptığı açıklamada beyaz eşyadan 3 ay boyunca ÖTV alınmayacağını ifade ederken, konut alıcısı ile satıcısı arasındaki sözleşmelerde binde 9,48 olan vergiyi kaldırdıklarının ve yüzde 8'e düşürdükleri KDV'nin eylül sonuna uzatıldığının altını çizdi.

3.2.2017Ekonomi
4.5 milyarlık seferberlik

4.5 milyarlık seferberlik

KONUTTA ilk kampanya seferberliğini 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatan gayrimenkul sektörü 1 Şubat’ta ikinci kampanyayı devreye soktu.

2.2.2017Ekonomi
20 yıl vadeli emlak konut kredisi hangi bankalarda geçerli

20 yıl vadeli emlak konut kredisi hangi bankalarda geçerli?

20 yıl vadeli emlak konut kredisiyle ilgili çıkan haberler ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar için umut kapısı oldu. 2 ay sürecek kampanyanın detaylarını merak eden vatandaşlar, 20 yıl vadeli konut kredisinin ayrıntılarını araştırmaya başladı. Peki, konut kredisi hangi bankalarda geçerli olacak? Vadeli konut kredisinde hangi projeler yer alıyor? İşte, merak edilen tüm soruların cevabı!

2.2.2017Ekonomi
240 ay vadeli konut satışı başlıyor Hangi projelerde geçerli olacak

240 ay vadeli konut satışı başlıyor! Hangi projelerde geçerli olacak?

240 ay (20 yıl) vade ile konut sahibi olma fırsatı resmen hayata geçiyor. Konut alımını kolaylaştırmak adına çeşitli imkanları sağlamaya çalışan GYODER ve KONUTDER, 1 Şubat Çarşamba günü itibariyle 20 yıl vadeli konut sahibi olma sistemini hayata geçirecek. Peki, 240 ay vadeli konut nasıl alınır? İşte, detaylı bilgiler

31.1.2017Gündem
Ali Yavuz: Flex Life Studio ile ivme yakaladık

Ali Yavuz: Flex Life Studio ile ivme yakaladık

Ali Yavuz: Flex Life Studio ile ivme yakaladık

31.12.2016İzmir
Armutlu’da ‘riskli’ dönüşüm kararı

Armutlu’da ‘riskli’ dönüşüm kararı

İSTANBUL’da Sarıyer’e bağlı Armutlu (Fatih Sultan Mehmet Mahallesi), 2012 yılında alınan ‘riskli alan’ kararının Danıştayca iptalinin ardından, dün ikinci kez ‘riskli alan’ ilan edildi.

6.12.2016Ekonomi
15 günde 6 milyarlık hamle

15 günde 6 milyarlık hamle

Emlak Konut son 15 günde Ankara, İzmir ve Gebze’de değeri 6 milyar lirayı bulan konut projesini satışa sundu. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Piyasanın hızlı hareket etmeye ihtiyacı var. Biz de üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu 3 proje 250 alt sektöre canlılık getirecek”dedi.

2.12.2016Ekonomi
Başkan Dündar: Yıkarak yeni bir şehir inşa ediyoruz

Başkan Dündar: Yıkarak yeni bir şehir inşa ediyoruz

Başkan Dündar: Yıkarak yeni bir şehir inşa ediyoruz

29.11.2016Bursa
Evde büyük faiz fırsatı

Evde büyük faiz fırsatı

2016 yılında tüm zorluklara rağmen inşaat sektörünün başarılı bir yıl geçirdiğini söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Gayrimenkul sektörü son 10 yıllık dönemde böyle bir kampanyaya şahit olmadı. 3-4 yıl önce 24-36 ay için 0 faiz denirken şimdi bu süre 100 aya kadar çıktı. Ev almak için en doğu zaman” dedi.

8.11.2016Ekonomi
Gaziantep’te konut satışları arttı

Gaziantep’te konut satışları arttı

Gaziantep’te konut satışları arttı

25.10.2016Gaziantep
Başarır İnşaat’tan 85 Milyon TL’lik yatırım

Başarır İnşaat’tan 85 Milyon TL’lik yatırım

İstanbul’da Helenium markası altında projeler geliştiren Başarır İnşaat, 85 Milyon TL’ye Helenium Sky Suites’i hayata geçiriyor. 1+1’den 3+1’e kadar birçok farklı daire büyüklüğüne sahip projede daire fiyatları 239 bin TL’den başlıyor.

19.10.2016Ekonomi
Krediler, ev almak için çok uygun

Krediler, ev almak için çok uygun

Krediler, ev almak için çok uygun

8.9.2016Gaziantep
Mavikent 5inci etap kayıtları devam ediyor

Mavikent 5'inci etap kayıtları devam ediyor

Mavikent 5'inci etap kayıtları devam ediyor

30.8.2016Gaziantep
Devlet desteğiyle konut almak isteyenler dikkat

Devlet desteğiyle konut almak isteyenler dikkat!

Devlet katkısıyla konut almak isteyenler, 26 Ağustos Cuma gününden itibaren bankalarda konut hesabı açtırabilecek. Konut hesabı açıp asgari 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapan vatandaşlara, konut edinim tarihinde, birikimin yüzde 20'sine varan oranda devlet katkısı sunulacak. Söz konusu katkı 15 bin lirayı geçemeyecek. Konut hesabı ödemeleri aylık ya da 3 aylık olarak yapılabilecek. Aylık ödemelere ilişkin alt sınır 250 lira, üst sınır ise 2 bin 500 lira olarak belirlendi.Hesaba, bir defaya mahsus olmak üzere açılışta 30 bin lirayı aşmayacak bir tutar yatırılabilecek.

22.8.2016Ekonomi
Konuta destek 26 Ağustos’ta başlıyor

Konuta destek 26 Ağustos’ta başlıyor

Konut satın almak için tasarruf yapmak isteyenleri teşvik etmek amacıyla devlet katkısı uygulaması 26 Ağustos’ta başlıyor. 60 aylık sürede 75 bin lira biriktirenler 15 bin lira devlet katkısı alabilecek.

19.8.2016Ekonomi
Dev konut fırsatının detayları açıklandı

Dev konut fırsatının detayları açıklandı

Emlak Konut'un kampanyasının tarihi ve projeleri açıklandı. Yüzde 20 peşinat, yüzde 0,70 faiz oranı ve 120 aya kadar vadeyle ev sahibi olma fırsatının sunulacağı kampanya 1-31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

28.7.2016Ekonomi
Ankara’ya açılan ‘EGE’ penceresi

Ankara’ya açılan ‘EGE’ penceresi

Sinpaş GYO, Çankaya Oran’daki 27 bin metrekarelik alanda temeli atılan 887 konutluk ‘Ege Vadisi’ projesini tanıttı. Proje, Ege’nin kumsalını, Alaçatı Çarşısı’nı ve taş dokulu evlerini Ankara’ya taşıyacak.

26.4.2016Ankara
Konut sektörünün hükümetten beklentileri

Konut sektörünün hükümetten beklentileri

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Ömer Faruk Çelik, konut sektörünün üzerinde son derece yüksek bir dolaylı vergi ve harç yükü bulunduğunu, bu durumun alıcılara büyük bir yük getirdiğini belirterek, "Konutlarda KDV oranı eski duruma döndürülmeli veya en azından üst sınır yüzde 8 olmalı" dedi.

15.2.2016Ekonomi
TOKİ’de İlk Teslim Eylül 2017’de

TOKİ’de İlk Teslim Eylül 2017’de

YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI KILIÇ KAYA, KATILDIĞI CANLI YAYINDA TOKİ PROJESİ’YLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. CANLI YAYINDA NURGÜL YILMAZ’IN SORULARINI YANITLANDIRAN KAYA, TOKİ PROJESİ SAYESİNDE BİR İÇ GÖÇ YAŞANACAĞINI BELİRTEREK, İLK ETABIN TESLİM TARİHİNİN 30 EYLÜL 2017 OLDUĞUNU MÜJDELEDİ.

1.2.2016Manisa
Ev fiyatlarI 15 yıl artar

Ev fiyatlarI 15 yıl artar

AZERBAYCAN’ın başkenti Bakü’de düzenlenen emlak fuarına katılan Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, İstanbul’un Avrupa’nın üçüncü büyük turizm kenti olduğunu belirterek, başta Ortadoğu ve Türki cumhuriyetleri olmak üzere yatırımcıların İstanbul’dan konut almak istediklerini söyledi.

17.12.2015Ekonomi
Bozüyük TOKİ’de Son Konut Satış Tarihi 31 Aralık

Bozüyük TOKİ’de Son Konut Satış Tarihi 31 Aralık

TOKİ GENEL GÖRÜNÜM

16.12.2015Bilecik
Haliliye’de Kaçak Yapılara Yeni Önlem

Haliliye’de Kaçak Yapılara Yeni Önlem

KAÇAK YAPILARA YENİ ÖNLEM

24.11.2015Şanlıurfa
250 lira taksitli konutlara rekor sayıda başvuru

250 lira taksitli konutlara rekor sayıda başvuru

Piyasa koşullarında ev sahibi olamayan vatandaşlara düşük taksitli ve uzun vadeli ödeme koşullarında ev sahibi olma imkanı sunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi görüyor.

17.11.2015Emlak
Malatya’da Emekli Ve Dar Gelirliye 250 Lira Taksitle Konut

Malatya’da Emekli Ve Dar Gelirliye 250 Lira Taksitle Konut

TOKİ BAŞKANI TURAN, MALATYA'DA BİN 83 KONUTU SATIŞA ÇIKARDIKLARINI SÖYLEDİ

17.10.2015Malatya
Şaibeli para transferlerinde Türkiye 26ncı

Şaibeli para transferlerinde Türkiye 26'ncı'

Küresel Finansal Dürüstlük Örgütü’nün (GFI) hazırladığı ‘Kara para dolaşımı’ raporunda Türkiye’nin yılda ortalama 3,5 milyar dolarlık kara paranın dolaşımına imkân sağladığı ifade edildi. 145 ülkenin incelendiği raporda en yüksek miktarda kara para dolaşımı sağlanan ülkeler listesinde Türkiye 26’ncı sırada yer aldı. Çin listenin zirvesinde bulunurken onu Rusya ve Meksika izliyor.

31.7.2015Ekonomi
‘Ev’de indirim sezonu açıldı

‘Ev’de indirim sezonu açıldı

Yaz tatilinin gelmesi ve Ramazan ayının etkisi ile ev satışları yavaşladı. İnşaat şirketleri, durgunluğu kampanyalarla aşmaya çalışıyor. Yüzde 15’e varan indirim yapan şirketler, faizi sıfırlıyor, ödemeleri öteliyor.

27.6.2015Ekonomi
Yatırımlık öğrenci evi

Yatırımlık öğrenci evi

BASIN Ekspres Yolu’nda hayata geçirdiği Fortis İstanbul projesinde 705 dairenin 182’sini sattıklarını ifade eden Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, proje başlamadan önce hedef grupları olan öğrenciler ve çalışan kesimi yakaladıklarını söyledi.

17.6.2015Ekonomi